ATP Slovakia F3 Futures Draw (Men's) - 2017

Click Here To Join The Slovakia F3 Futures Discussion!


Share This...


Slovakia F3 Futures Event Details:

2017-08-07Clay
IndoorSVK
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Slovakia F3 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FFilip Horansky (4) (SVK)Lukas Klein (SVK)6-4 6-4[H2H]
SFFilip Horansky (4) (SVK)Danylo Kalenichenko (7) (UKR)2-6 6-3 6-1[H2H]
SFLukas Klein (SVK)Mike Urbanija (SLO)7-6(1) 4-6 7-5[H2H]
QFMike Urbanija (SLO)Samuel Bensoussan (8) (FRA)6-1 5-2 ret.[H2H]
QFFilip Horansky (4) (SVK)Tomas Liska (WC) (SVK)6-3 6-4[H2H]
QFDanylo Kalenichenko (7) (UKR)Juan Pablo Ficovich (1) (ARG)6-3 6-3[H2H]
QFLukas Klein (SVK)David Poljak (CZE)6-3 6-4[H2H]
R16Mike Urbanija (SLO)Filip Duda (q) (CZE)3-6 6-3 6-1[H2H]
R16Filip Horansky (4) (SVK)Dominik Sproch (WC) (SVK)6-1 6-3[H2H]
R16David Poljak (CZE)Vit Kopriva (2) (CZE)7-5 6-2[H2H]
R16Danylo Kalenichenko (7) (UKR)Patrik Nema (SVK)6-4 6-3[H2H]
R16Samuel Bensoussan (8) (FRA)David Damian Brna (WC) (SVK)6-2 6-0[H2H]
R16Juan Pablo Ficovich (1) (ARG)Ivan Kosec (SVK)6-2 7-6(4)[H2H]
R16Lukas Klein (SVK)Jurij Rodionov (JE) (AUT)6-1 5-7 6-4[H2H]
R16Tomas Liska (WC) (SVK)Olexiy Kolisnyk (UKR)6-2 6-3[H2H]
R32Mike Urbanija (SLO)Franco Agamenone (3) (ARG)7-5 3-6 7-5[H2H]
R32Ivan Kosec (SVK)Filipp Kekercheni (UKR)2-6 6-4 7-5[H2H]
R32Filip Horansky (4) (SVK)Andrej Glvac (q) (SVK)6-1 6-3[H2H]
R32Dominik Sproch (WC) (SVK)Darko Bojanovic (q) (BIH)6-1 6-1[H2H]
R32David Poljak (CZE)Michal Marko (q) (SVK)7-5 6-2[H2H]
R32Danylo Kalenichenko (7) (UKR)Ken Onishi (JPN)6-1 6-4[H2H]
R32Samuel Bensoussan (8) (FRA)Marek Semjan (q) (SVK)7-5 2-6 7-6(1)[H2H]
R32Juan Pablo Ficovich (1) (ARG)Juraj Masar (SVK)2-6 6-2 7-5[H2H]
R32Olexiy Kolisnyk (UKR)Lukas Vejvara (q) (CZE)3-6 6-3 6-2[H2H]
R32Lukas Klein (SVK)Vitaliy Sachko (q) (UKR)6-3 6-7(5) 6-2[H2H]
R32Patrik Nema (SVK)Pascal Brunner (AUT)7-6(3) 6-2[H2H]
R32Vit Kopriva (2) (CZE)David Juras (WC) (SVK)6-2 7-5[H2H]
R32Jurij Rodionov (JE) (AUT)Alex Molcan (5) (SVK)7-5 1-6 7-5[H2H]
R32David Damian Brna (WC) (SVK)Oleg Prihodko (q) (UKR)6-3 6-3[H2H]
R32Tomas Liska (WC) (SVK)Matias Zukas (6) (ARG)6-3 6-3[H2H]
R32Filip Duda (q) (CZE)Pavel Nejedly (CZE)2-6 6-2 6-1[H2H]
Men's Doubles
FOlexiy Kolisnyk (UKR)
Oleg Prihodko (UKR)
Filip Horansky (SVK)
Marek Semjan (SVK)
7-6(5) 7-5
SFOlexiy Kolisnyk (UKR)
Oleg Prihodko (UKR)
Gaston Briano (ARG)
Juan Pablo Ficovich (ARG)
7-6(2) 3-6 10-7
SFFilip Horansky (SVK)
Marek Semjan (SVK)
Danylo Kalenichenko (UKR)
Filipp Kekercheni (UKR)
6-4 6-3
QFDanylo Kalenichenko (UKR)
Filipp Kekercheni (UKR)
Andrej Glvac (SVK)
Ivan Kosec (SVK)
6-2 6-4
QFGaston Briano (ARG)
Juan Pablo Ficovich (ARG)
Lukas Klein (SVK)
Patrik Nema (SVK)
w/o
QFOlexiy Kolisnyk (UKR)
Oleg Prihodko (UKR)
David Damian Brna (SVK)
Marek Lukacovic (SVK)
6-4 6-1
QFFilip Horansky (SVK)
Marek Semjan (SVK)
Michal Marko (SVK)
Dominik Sproch (SVK)
6-3 6-0
R16Danylo Kalenichenko (UKR)
Filipp Kekercheni (UKR)
Antonin Bolardt (CZE)
Tomas Liska (SVK)
6-2 6-2
R16Andrej Glvac (SVK)
Ivan Kosec (SVK)
Samuel Bensoussan (FRA)
Darko Bojanovic (BIH)
7-5 6-7(3) 12-10
R16Gaston Briano (ARG)
Juan Pablo Ficovich (ARG)
Filip Duda (CZE)
David Poljak (CZE)
6-3 3-6 11-9
R16Lukas Klein (SVK)
Patrik Nema (SVK)
Jan Oliver Drziak (SVK)
Ladislav Uncovsky (SVK)
6-3 6-0
R16Olexiy Kolisnyk (UKR)
Oleg Prihodko (UKR)
David Juras (SVK)
Nikita Mashtakov (UKR)
6-4 7-5
R16Filip Horansky (SVK)
Marek Semjan (SVK)
Franco Agamenone (ARG)
Matias Zukas (ARG)
6-4 6-2
R16David Damian Brna (SVK)
Marek Lukacovic (SVK)
Vitaliy Sachko (UKR)
Vitalii Shcherba (UKR)
6-0 7-5
R16Michal Marko (SVK)
Dominik Sproch (SVK)
Vit Kopriva (CZE)
Lukas Vejvara (CZE)
6-4 5-7 10-4
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Marek Semjan (q) (SVK)Jiri Vachtl (CZE)7-6(4) 7-6(5)[H2H]
Q1Vitaliy Sachko (q) (UKR)Vitalii Shcherba (UKR)6-2 6-2[H2H]
Q1Michal Marko (q) (SVK)Tomas Pavlovsky (SVK)6-0 6-0[H2H]
Q1Darko Bojanovic (q) (BIH)Jan Zednik (CZE)2-6 6-1 5-1 ret.[H2H]
Q1Oleg Prihodko (q) (UKR)Marek Lukacovic (SVK)7-6(5) 6-0[H2H]
Q1Andrej Glvac (q) (SVK)Nikita Mashtakov (UKR)6-3 6-2[H2H]
Q1Filip Duda (q) (CZE)Antonin Bolardt (CZE)7-6(1) 6-2[H2H]
Q1Lukas Vejvara (q) (CZE)Kris Krawcewicz (AUT)6-4 6-1[H2H]
Q2Marek Semjan (q) (SVK)M. Abid Ali Khan Akbar (PAK)3-6 6-4 7-5[H2H]
Q2Jan Zednik (CZE)Michalis Sakellaridis (GRE)6-2 6-2[H2H]
Q2Vitalii Shcherba (UKR)Mario Kargl (AUT)3-6 7-6(3) 6-1[H2H]
Q2Vitaliy Sachko (q) (UKR)Gabor-Janos Toth (HUN)6-3 6-4[H2H]
Q2Kris Krawcewicz (AUT)Marko Vejnovic ()6-3 6-3[H2H]
Q2Tomas Pavlovsky (SVK)PHILIP Bachmaier (AUT)6-7(4) 7-6(3) 6-1[H2H]
Q2Michal Marko (q) (SVK)Vladislav Ivanov (RUS)6-1 6-3[H2H]
Q2Marek Lukacovic (SVK)Edwin Patrick Carrington (GBR)4-6 6-3 7-6(5)[H2H]
Q2Darko Bojanovic (q) (BIH)Leon Petko (SVK)6-3 6-2[H2H]
Q2Oleg Prihodko (q) (UKR)Patrik Maly (CZE)3-6 6-3 6-2[H2H]
Q2Nikita Mashtakov (UKR)Ladislav Uncovsky (SVK)6-4 6-2[H2H]
Q2Andrej Glvac (q) (SVK)Andras Necz (HUN)4-6 7-6(4) 6-4[H2H]
Q2Jiri Vachtl (CZE)Nenad Vladusic (SRB)6-3 1-6 6-4[H2H]
Q2Antonin Bolardt (CZE)Norbert Nagyi (AUT)6-2 6-3[H2H]
Q2Filip Duda (q) (CZE)Daniel Janko (CZE)6-1 6-1[H2H]
Q2Lukas Vejvara (q) (CZE)Nikolas Lahky (SVK)6-3 6-2[H2H]
Q3Marek Semjan (q) (SVK)Martin Fekiac (SVK)7-6(4) 7-6(4)[H2H]
Q3M. Abid Ali Khan Akbar (PAK)Lukas Pavur ()6-3 6-3[H2H]
Q3Gabor-Janos Toth (HUN)Roman Garkavenko (RUS)6-4 6-1[H2H]
Q3Jan Zednik (CZE)Adam Blecha (CZE)6-3 7-5[H2H]
Q3Norbert Nagyi (AUT)Lukas Jelenik (SVK)6-3 6-3[H2H]
Q3Mario Kargl (AUT)Xian Yao Zhou ()6-2 6-1[H2H]
Q3Vitalii Shcherba (UKR)Markus Neuhauser (AUT)6-2 6-3[H2H]
Q3Vitaliy Sachko (q) (UKR)Joachim Li-ernoul (FRA)6-0 6-0[H2H]
Q3Nenad Vladusic (SRB)Marek Sramek (SVK)4-6 6-3 7-5[H2H]
Q3Kris Krawcewicz (AUT)Mikolaj Wrzol (POL)6-1 6-2[H2H]
Q3Tomas Pavlovsky (SVK)Christian Oliveira (BRA)6-1 6-2[H2H]
Q3Michal Marko (q) (SVK)Daniel Kopeinigg (AUT)6-4 6-4[H2H]
Q3Marek Lukacovic (SVK)Dylan Scott (USA)6-1 3-0 ret.[H2H]
Q3Darko Bojanovic (q) (BIH)Gilbert SOARES KLIER Junior (BRA)6-2 6-3[H2H]
Q3Nikita Mashtakov (UKR)Edward Hubner (GBR)6-4 6-1[H2H]
Q3Andrej Glvac (q) (SVK)Andrej Niznansky (SVK)6-1 6-7(6) 6-4[H2H]
Q3Michalis Sakellaridis (GRE)Jan Oliver Drziak (SVK)6-2 6-3[H2H]
Q3Jiri Vachtl (CZE)Alan Nunez Aguilera (MEX)6-3 6-2[H2H]
Q3Antonin Bolardt (CZE)Marco Di Maro (ITA)7-6(2) 2-6 7-5[H2H]
Q3Patrik Maly (CZE)Pietro Mugelli (ITA)6-0 6-3[H2H]
Q3Vladislav Ivanov (RUS)Filip Kucbel (SVK)6-3 2-6 6-3[H2H]
Q3PHILIP Bachmaier (AUT)Marko Cetner (SVK)6-0 6-2[H2H]
Q3Filip Duda (q) (CZE)Daniel Vrba (CZE)6-3 4-6 7-5[H2H]
Q3Lukas Vejvara (q) (CZE)Josef Vagner (CZE)6-0 6-2[H2H]
Q3Andras Necz (HUN)Lukas Dillenz (CZE)6-4 ret.[H2H]
Q3Daniel Janko (CZE)Dominik Recek (CZE)6-1 6-4[H2H]
Q3Nikolas Lahky (SVK)Michal Skrla (SVK)6-2 6-1[H2H]
Q3Ladislav Uncovsky (SVK)Lorenzo Di Maro (ITA)6-3 6-1[H2H]
Q3Leon Petko (SVK)Patrik Jancovic (SVK)2-6 6-3 6-2[H2H]
Q3Edwin Patrick Carrington (GBR)Sasha Supruniuk (ARG)6-4 7-6(4)[H2H]
Q3Marko Vejnovic ()Simon Zacek (SVK)6-3 6-3[H2H]