ATP Slovakia F3 Futures Draw (Men's) - 2015

Click Here To Join The Slovakia F3 Futures Discussion!


Share This...


Slovakia F3 Futures Event Details:

2015-07-27Clay
OutdoorSlovakia
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Slovakia F3 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FUladzimir Ignatik (1) (BLR)Filip Horansky (2) (SVK)6-3 7-5[H2H]
SFUladzimir Ignatik (1) (BLR)Vaclav Safranek (3) (CZE)6-3 6-3[H2H]
SFFilip Horansky (2) (SVK)Marek Semjan (4) (SVK)5-2 Retired[H2H]
QFUladzimir Ignatik (1) (BLR)Alessandro Colella (ITA)6-0 6-0[H2H]
QFVaclav Safranek (3) (CZE)Tomislav Ternar (8) (SLO)6-4 7-6(2)[H2H]
QFMarek Semjan (4) (SVK)Marek Jaloviec (CZE)6-1 2-6 6-3[H2H]
QFFilip Horansky (2) (SVK)Isak Arvidsson (5) (SWE)7-6(3) 6-2[H2H]
R16Uladzimir Ignatik (1) (BLR)Karol Drzewiecki (POL)6-0 6-2[H2H]
R16Alessandro Colella (ITA)Patrik Fabian (6) (SVK)6-2 3-6 6-1[H2H]
R16Vaclav Safranek (3) (CZE)Martin Blasko (SVK)7-5 7-6(5)[H2H]
R16Tomislav Ternar (8) (SLO)Danylo Kalenichenko (UKR)6-4 6-2[H2H]
R16Marek Jaloviec (CZE)David Poljak (CZE)3-6 6-1 7-6(4)[H2H]
R16Marek Semjan (4) (SVK)Vitaliy Sachko (UKR)6-4 6-1[H2H]
R16Isak Arvidsson (5) (SWE)Niclas Braun ()6-3 6-1[H2H]
R16Filip Horansky (2) (SVK)Gabor Borsos (HUN)6-2 6-2[H2H]
R32Uladzimir Ignatik (1) (BLR)Alberto Cammarata (ITA)7-5 6-4[H2H]
R32Karol Drzewiecki (POL)Juraj Simcak (WC) (SVK)7-6(5) 6-4[H2H]
R32Alessandro Colella (ITA)Vitalii Shcherba (WC) (UKR)3-6 6-1 6-0[H2H]
R32Patrik Fabian (6) (SVK)Martin Beran (CAN)6-4 6-2[H2H]
R32Vaclav Safranek (3) (CZE)Ivan Kosec (SVK)4-6 6-3 7-5[H2H]
R32Martin Blasko (SVK)Peter Vajda (SVK)6-2 6-2[H2H]
R32Danylo Kalenichenko (UKR)Piotr Lomacki (POL)2-6 7-6(4) 6-4[H2H]
R32Tomislav Ternar (8) (SLO)Calum Puttergill (AUS)6-0 6-0[H2H]
R32Marek Jaloviec (CZE)Pavel Nejedly (7) (CZE)6-2 6-1[H2H]
R32David Poljak (CZE)Dominik Sproch (WC) (SVK)6-3 6-3[H2H]
R32Vitaliy Sachko (UKR)Dominik Kellovsky (WC) (CZE)4-6 6-4 6-4[H2H]
R32Marek Semjan (4) (SVK)Scott Puodziunas (AUS)5-7 6-4 7-6(1)[H2H]
R32Isak Arvidsson (5) (SWE)Joseph Guillin (FRA)7-6(4) 6-1[H2H]
R32Niclas Braun ()Zdenek Derkas (CZE)6-3 6-3[H2H]
R32Gabor Borsos (HUN)Pavel Staubert (CZE)4-6 6-0 7-6(5)[H2H]
R32Filip Horansky (2) (SVK)Kamil Capkovic (SVK)6-2 6-2[H2H]
Men's Doubles
FFilip Horansky (1) (SVK)
Igor Zelenay (SVK)
Isak Arvidsson (2) (SWE)
Gabor Borsos (HUN)
6-4 1-6 [15-13]
SFFilip Horansky (1) (SVK)
Igor Zelenay (SVK)
Dominik Kellovsky (CZE)
Pavel Staubert (CZE)
3-6 6-3 10-6
SFIsak Arvidsson (2) (SWE)
Gabor Borsos (HUN)
Marek Jaloviec (3) (CZE)
Vaclav Safranek (CZE)
6-1 5-7 10-6
QFFilip Horansky (1) (SVK)
Igor Zelenay (SVK)
Martin Blasko (SVK)
Patrik Fabian (SVK)
6-3 6-4
QFDominik Kellovsky (CZE)
Pavel Staubert (CZE)
Karol Drzewiecki (4) (POL)
Piotr Lomacki (POL)
4-6 6-4 10-7
QFMarek Jaloviec (3) (CZE)
Vaclav Safranek (CZE)
Alberto Cammarata (ITA)
Alessandro Colella (ITA)
WO
QFIsak Arvidsson (2) (SWE)
Gabor Borsos (HUN)
Robin Bulant (WC) (CZE)
Tim Srkala ()
6-3 7-5
R16Filip Horansky (1) (SVK)
Igor Zelenay (SVK)
Juraj Simcak (SVK)
Dominik Sproch (SVK)
6-3 6-3
R16Martin Blasko (SVK)
Patrik Fabian (SVK)
Scott Puodziunas (AUS)
Calum Puttergill (AUS)
7-5 6-4
R16Karol Drzewiecki (4) (POL)
Piotr Lomacki (POL)
Kamil Capkovic (SVK)
Danylo Kalenichenko (UKR)
4-6 6-3 10-6
R16Dominik Kellovsky (CZE)
Pavel Staubert (CZE)
Martin Beran (WC) (CAN)
Miro Beran (USA)
6-4 6-1
R16Alberto Cammarata (ITA)
Alessandro Colella (ITA)
Zdenek Derkas (CZE)
Vitaliy Sachko (UKR)
7-5 6-4
R16Marek Jaloviec (3) (CZE)
Vaclav Safranek (CZE)
Milan Habrman (SVK)
David Poljak (CZE)
6-3 6-2
R16Robin Bulant (WC) (CZE)
Tim Srkala ()
Pavel Nejedly (CZE)
Jakub Schiel (CZE)
7-6(7) 6-3
R16Isak Arvidsson (2) (SWE)
Gabor Borsos (HUN)
Michal Marko (WC) (SVK)
Jakub Novak (SVK)
6-4 6-3
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Joseph Guillin (11) (FRA)Tomas Hrabec (CZE)6-4 6-4[H2H]
Q1Ivan Kosec (2) (SVK)Petr Hajek ()6-2 6-1[H2H]
Q1Calum Puttergill (3) (AUS)Maxime Petel (FRA)6-2 6-4[H2H]
Q1David Poljak (4) (CZE)Jan Zednik (15) (CZE)6-1 6-2[H2H]
Q1Vitaliy Sachko (5) (UKR)Tim Srkala ()6-0 6-2[H2H]
Q1Zdenek Derkas (12) (CZE)Milan Habrman (6) (SVK)6-1 6-3[H2H]
Q1Kamil Capkovic (7) (SVK)Scott Puodziunas (16) (AUS)6-3 6-2[H2H]
Q1Niclas Braun (8) ()Pawel Zawisza (14) (POL)6-3 2-6 6-3[H2H]
Q2Tomas Hrabec (CZE)Marek Rehacek (1) (CZE)6-3 6-1[H2H]
Q2Joseph Guillin (11) (FRA)Mario Turcan (SVK)6-3 6-2[H2H]
Q2Ivan Kosec (2) (SVK)Krystof Janosik (CZE)6-2 6-0[H2H]
Q2Petr Hajek ()Michal Bisko (13) (CZE)2-6 6-4 6-0[H2H]
Q2Calum Puttergill (3) (AUS)Lukas Janoska (SVK)7-5 6-7(5) 7-6(4)[H2H]
Q2Maxime Petel (FRA)Dominik Recek (10) (CZE)4-6 2-3 Retired[H2H]
Q2David Poljak (4) (CZE)David Damian Brna (SVK)2-6 6-0 6-2[H2H]
Q2Jan Zednik (15) (CZE)Philippe Courteau (CAN)6-1 6-2[H2H]
Q2Vitaliy Sachko (5) (UKR)Pavel Motl (CZE)6-2 6-3[H2H]
Q2Tim Srkala ()David Mrazek (CZE)6-4 2-6 6-4[H2H]
Q2Milan Habrman (6) (SVK)Vladimir Lexa (SVK)6-0 6-0[H2H]
Q2Zdenek Derkas (12) (CZE)Matvey Khomentovskiy (RUS)6-2 6-0[H2H]
Q2Kamil Capkovic (7) (SVK)MICHAL Selecky (SVK)6-2 6-2[H2H]
Q2Scott Puodziunas (16) (AUS)Erik Kollarik (SVK)6-1 6-3[H2H]
Q2Niclas Braun (8) ()Patrik Obal (SVK)6-7(4) 6-3 7-6(4)[H2H]
Q2Pawel Zawisza (14) (POL)Samuel Hodor (SVK)7-5 6-4[H2H]
Q3Marek Rehacek (1) (CZE)Filip Sojka (WC) (SVK)6-1 6-0[H2H]
Q3Tomas Hrabec (CZE)Michal Skrla (SVK)6-2 6-3[H2H]
Q3Mario Turcan (SVK)Michal Wojnar (POL)6-3 6-4[H2H]
Q3Joseph Guillin (11) (FRA)Lukas Jelenik (SVK)6-0 6-0[H2H]
Q3Ivan Kosec (2) (SVK)Sebastian Bunescu (CAN)6-0 6-1[H2H]
Q3Krystof Janosik (CZE)Michal Kianicka (SVK)7-5 6-3[H2H]
Q3Petr Hajek ()Robin Bulant (CZE)6-4 4-6 7-6(3)[H2H]
Q3Michal Bisko (13) (CZE)Michael Fasung (SVK)6-3 6-1[H2H]
Q3Calum Puttergill (3) (AUS)Patrik Lapin (SVK)6-4 6-1[H2H]
Q3Lukas Janoska (SVK)Jan Simon (SVK)6-3 6-3[H2H]
Q3Maxime Petel (FRA)Tomas Vyrostko (SVK)6-0 7-5[H2H]
Q3Dominik Recek (10) (CZE)Vladimir Kurek (SVK)6-4 6-0[H2H]
Q3David Poljak (4) (CZE)Tomas Pavlovsky (SVK)7-6(3) 6-3[H2H]
Q3David Damian Brna (SVK)Marko Cetner (SVK)6-2 6-2[H2H]
Q3Philippe Courteau (CAN)Jan Kroslak (WC) (SVK)6-2 6-2[H2H]
Q3Jan Zednik (15) (CZE)Jakub Schiel (CZE)7-5 6-4[H2H]
Q3Vitaliy Sachko (5) (UKR)Pavel Krcek (CZE)7-5 7-6(4)[H2H]
Q3Pavel Motl (CZE)Marek Lukacovic (SVK)6-4 7-6(0)[H2H]
Q3Tim Srkala ()Andrej Sladecek (WC) (SVK)6-1 6-0[H2H]
Q3David Mrazek (CZE)Patryk Janik (9) (POL)4-6 6-4 6-3[H2H]
Q3Milan Habrman (6) (SVK)Andrej Glvac (WC) (SVK)6-2 6-0[H2H]
Q3Vladimir Lexa (SVK)Andrei-Radu Ghita (CAN)3-6 6-3 7-5[H2H]
Q3Matvey Khomentovskiy (RUS)Filip Soban (SVK)6-3 6-2[H2H]
Q3Zdenek Derkas (12) (CZE)Daniel Trcka (WC) (CZE)6-0 6-2[H2H]
Q3Kamil Capkovic (7) (SVK)Marek Gengel (CZE)6-3 7-5[H2H]
Q3MICHAL Selecky (SVK)Rene Mesiar (WC) (SVK)6-0 6-2[H2H]
Q3Erik Kollarik (SVK)Miro Beran (WC) (USA)6-2 6-1[H2H]
Q3Scott Puodziunas (16) (AUS)Martin Mihal (SVK)6-4 5-7 6-1[H2H]
Q3Niclas Braun (8) ()Richard Bync (WC) (SVK)6-0 6-1[H2H]
Q3Patrik Obal (SVK)Ivan Hric (SVK)6-3 6-3[H2H]
Q3Samuel Hodor (SVK)Isa Mammetgulyyev (TKM)6-2 7-6(5)[H2H]
Q3Pawel Zawisza (14) (POL)Patrik Jancovic (SVK)6-0 6-1[H2H]