ATP Slovakia F2 Futures Draw (Men's) - 2017

Click Here To Join The Slovakia F2 Futures Discussion!


Share This...


Slovakia F2 Futures Event Details:

2017-07-31Clay
IndoorSVK
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Slovakia F2 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FGregoire Jacq (2) (FRA)Lukas Klein (SVK)6-4 3-6 6-3[H2H]
SFGregoire Jacq (2) (FRA)Thiago Seyboth Wild (q) (BRA)7-6(5) 4-6 7-5[H2H]
SFLukas Klein (SVK)Patrik Nema (4) (SVK)3-6 6-3 6-1[H2H]
QFGregoire Jacq (2) (FRA)Ewan Moore (GBR)6-1 6-3[H2H]
QFThiago Seyboth Wild (q) (BRA)Mate Valkusz (HUN)1-6 6-0 6-4[H2H]
QFLukas Klein (SVK)Sebastien Boltz (7) (FRA)7-6(5) 6-7(7) 6-2[H2H]
QFPatrik Nema (4) (SVK)Nik Razborsek (8) (SLO)6-3 6-4[H2H]
R16Nik Razborsek (8) (SLO)Samm Butler (q) (GBR)6-2 6-1[H2H]
R16Sebastien Boltz (7) (FRA)Vitaliy Sachko (q) (UKR)7-5 2-6 6-4[H2H]
R16Gregoire Jacq (2) (FRA)Ivan Kosec (SVK)6-1 6-4[H2H]
R16Ewan Moore (GBR)Filipp Kekercheni (6) (UKR)6-3 6-3[H2H]
R16Thiago Seyboth Wild (q) (BRA)Juan Ignacio Ameal ()6-3 6-4[H2H]
R16Lukas Klein (SVK)Mariano Kestelboim (1) (ARG)4-6 7-6(2) 6-4[H2H]
R16Mate Valkusz (HUN)Danylo Kalenichenko (3) (UKR)6-4 1-6 6-4[H2H]
R16Patrik Nema (4) (SVK)Marek Semjan (SVK)7-6(2) 7-6(3)[H2H]
R32Marek Semjan (SVK)Tomas Liska (WC) (SVK)6-4 6-3[H2H]
R32Ivan Kosec (SVK)Petr Nouza (q) (CZE)3-6 6-3 7-5[H2H]
R32Nik Razborsek (8) (SLO)David Juras (WC) (SVK)6-1 6-0[H2H]
R32Sebastien Boltz (7) (FRA)Ken Onishi (JPN)6-3 4-6 7-6(5)[H2H]
R32Danylo Kalenichenko (3) (UKR)David Szintai (q) (HUN)6-0 6-2[H2H]
R32Juan Ignacio Ameal ()Dominik Recek (q) (CZE)6-3 7-6(4)[H2H]
R32Gregoire Jacq (2) (FRA)Patrik Obal (SVK)6-3 6-2[H2H]
R32Filipp Kekercheni (6) (UKR)Antonin Bolardt (q) (CZE)6-3 6-4[H2H]
R32Vitaliy Sachko (q) (UKR)Philipp Schroll (AUT)6-1 ret.[H2H]
R32Samm Butler (q) (GBR)Isa Mammetgulyyev (TKM)6-2 6-4[H2H]
R32Mariano Kestelboim (1) (ARG)Paul Jubb (q) (GBR)3-6 7-5 6-1[H2H]
R32Ewan Moore (GBR)Alessandro Ricci (CZE)6-4 6-0[H2H]
R32Thiago Seyboth Wild (q) (BRA)Pavel Nejedly (5) (CZE)6-3 6-2[H2H]
R32Lukas Klein (SVK)Dominik Sproch (WC) (SVK)7-5 6-0[H2H]
R32Mate Valkusz (HUN)Ondrej Krstev (CZE)7-5 6-0[H2H]
R32Patrik Nema (4) (SVK)Andrej Glvac (WC) (SVK)7-5 6-2[H2H]
Men's Doubles
FSebastien Boltz (FRA)
Gregoire Jacq (FRA)
Samm Butler (GBR)
Andrew Watson (GBR)
6-4 6-4
SFSebastien Boltz (FRA)
Gregoire Jacq (FRA)
Juan Ignacio Ameal ()
Mariano Kestelboim (ARG)
6-4 6-3
SFSamm Butler (GBR)
Andrew Watson (GBR)
David Damian Brna (SVK)
Marek Lukacovic (SVK)
6-2 6-2
QFJuan Ignacio Ameal ()
Mariano Kestelboim (ARG)
Andrej Glvac (SVK)
Patrik Obal (SVK)
6-2 7-6(3)
QFSebastien Boltz (FRA)
Gregoire Jacq (FRA)
Marek Semjan (SVK)
Dominik Sproch (SVK)
6-4 6-4
QFDavid Damian Brna (SVK)
Marek Lukacovic (SVK)
Lukas Klein (SVK)
Patrik Nema (SVK)
w/o
QFSamm Butler (GBR)
Andrew Watson (GBR)
Petr Nouza (CZE)
David Skoch (CZE)
3-1 ret.
R16Petr Nouza (CZE)
David Skoch (CZE)
Filipp Kekercheni (UKR)
Vitaliy Sachko (UKR)
0-6 6-3 10-6
R16Sebastien Boltz (FRA)
Gregoire Jacq (FRA)
Andras Necz (HUN)
Alan Nunez Aguilera (MEX)
6-4 6-2
R16Lukas Klein (SVK)
Patrik Nema (SVK)
Tomas Liska (SVK)
Michal Marko (SVK)
6-3 6-0
R16David Damian Brna (SVK)
Marek Lukacovic (SVK)
Vitalii Shcherba (UKR)
David Szintai (HUN)
6-3 6-3
R16Samm Butler (GBR)
Andrew Watson (GBR)
Antonin Bolardt (CZE)
Jiri Vachtl (CZE)
6-3 6-4
R16Andrej Glvac (SVK)
Patrik Obal (SVK)
Filip Kucbel (SVK)
Tomas Pavlovsky (SVK)
7-5 5-7 11-9
R16Marek Semjan (SVK)
Dominik Sproch (SVK)
Ewan Moore (GBR)
Alessandro Ricci (CZE)
6-2 3-0 ret.
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Vitaliy Sachko (q) (UKR)Christian Oliveira (BRA)2-6 6-1 6-3[H2H]
Q1Samm Butler (q) (GBR)Gilbert SOARES KLIER Junior (BRA)6-2 4-6 6-1[H2H]
Q1Dominik Recek (q) (CZE)Juraj Masar (SVK)6-3 1-6 6-3[H2H]
Q1David Szintai (q) (HUN)Marek Sramek (SVK)6-4 6-3[H2H]
Q1Thiago Seyboth Wild (q) (BRA)Alexey Aleshchev (RUS)6-3 6-2[H2H]
Q1Antonin Bolardt (q) (CZE)Eduard Guell Bartrina (ESP)6-2 4-6 6-4[H2H]
Q1Petr Nouza (q) (CZE)Andras Necz (HUN)6-2 6-0[H2H]
Q1Paul Jubb (q) (GBR)Michal Marko (SVK)6-3 2-6 6-2[H2H]
Q2Marek Sramek (SVK)Gianluca Bergomi (ITA)6-1 6-3[H2H]
Q2Juraj Masar (SVK)Leon Petko (SVK)6-3 6-1[H2H]
Q2Vitaliy Sachko (q) (UKR)Stepan Holis (CZE)6-1 6-0[H2H]
Q2Samm Butler (q) (GBR)Jan Oliver Drziak (SVK)6-0 6-0[H2H]
Q2Dominik Recek (q) (CZE)Andrej Niznansky (SVK)6-2 3-6 6-3[H2H]
Q2Eduard Guell Bartrina (ESP)Jiri Vachtl (CZE)6-4 6-3[H2H]
Q2Michal Marko (SVK)Tomas Vidovenec (SVK)6-0 6-0[H2H]
Q2Alexey Aleshchev (RUS)Vitalii Shcherba (UKR)6-4 3-6 6-3[H2H]
Q2David Szintai (q) (HUN)Tomas Pavlovsky (SVK)6-4 6-3[H2H]
Q2Thiago Seyboth Wild (q) (BRA)Roberto Rosales (MEX)6-3 6-4[H2H]
Q2Antonin Bolardt (q) (CZE)Martin Soukal (CZE)6-3 6-3[H2H]
Q2Petr Nouza (q) (CZE)Filip Kucbel (SVK)6-3 7-6(3)[H2H]
Q2Christian Oliveira (BRA)Jan Zednik (CZE)6-2 6-0[H2H]
Q2Paul Jubb (q) (GBR)PHILIP Bachmaier (AUT)6-3 6-3[H2H]
Q2Andras Necz (HUN)Michal Skrla (SVK)6-2 6-3[H2H]
Q2Gilbert SOARES KLIER Junior (BRA)Andrew Watson (GBR)7-6(5) 6-2[H2H]
Q3Marek Sramek (SVK)Sasha Supruniuk (ARG)6-4 3-0 ret.[H2H]
Q3Jan Zednik (CZE)Michal Lukacovic (SVK)6-1 2-6 6-1[H2H]
Q3Michal Skrla (SVK)Petr Stolarik ()6-1 6-1[H2H]
Q3Vitalii Shcherba (UKR)Tomas Krcma (CZE)6-2 6-1[H2H]
Q3Vitaliy Sachko (q) (UKR)Richard Fekete ()6-2 6-0[H2H]
Q3Samm Butler (q) (GBR)Lukas Jelenik (SVK)6-1 6-0[H2H]
Q3Dominik Recek (q) (CZE)Filip Soban (SVK)6-0 6-2[H2H]
Q3Eduard Guell Bartrina (ESP)Alex Mokry (SVK)6-2 6-0[H2H]
Q3Gianluca Bergomi (ITA)Patrik Jancovic (SVK)4-6 6-2 6-3[H2H]
Q3Tomas Pavlovsky (SVK)Marko Cetner (SVK)6-1 6-1[H2H]
Q3Michal Marko (SVK)Marek Lukacovic (SVK)6-4 6-0[H2H]
Q3Alexey Aleshchev (RUS)Dylan Scott (USA)6-2 6-0[H2H]
Q3David Szintai (q) (HUN)Dominik Hruncak (SVK)6-3 6-1[H2H]
Q3Thiago Seyboth Wild (q) (BRA)Andrej Sladecek (SVK)6-1 6-0[H2H]
Q3Jiri Vachtl (CZE)Pietro Mugelli (ITA)6-1 6-0[H2H]
Q3Antonin Bolardt (q) (CZE)Simon Zacek (SVK)6-2 6-2[H2H]
Q3Stepan Holis (CZE)David Mrazek (CZE)2-6 7-6(5) 6-1[H2H]
Q3Martin Soukal (CZE)David Damian Brna (SVK)6-3 7-5[H2H]
Q3Roberto Rosales (MEX)Samuel Spano ()6-0 6-1[H2H]
Q3PHILIP Bachmaier (AUT)Jeremias Lima-Perez (ESP)4-6 7-5 6-4[H2H]
Q3Christian Oliveira (BRA)Nikolas Lahky (SVK)6-1 6-2[H2H]
Q3Paul Jubb (q) (GBR)Daniel Vrba (CZE)6-4 6-3[H2H]
Q3Tomas Vidovenec (SVK)Roman Garkavenko (RUS)6-3 3-6 5-0 ret.[H2H]
Q3Andras Necz (HUN)Samuel Grman ()6-7(3) 7-5 6-3[H2H]
Q3Gilbert SOARES KLIER Junior (BRA)Massimiliano De Pasquale (ITA)4-6 6-1 7-6(6)[H2H]
Q3Leon Petko (SVK)Patrik Lapin (SVK)6-3 7-6(3)[H2H]
Q3Filip Kucbel (SVK)Juraj Hochel ()6-3 6-1[H2H]
Q3Jan Oliver Drziak (SVK)Joachim Li-ernoul (FRA)2-6 6-3 7-5[H2H]
Q3Andrej Niznansky (SVK)Alan Nunez Aguilera (MEX)6-1 7-6(8)[H2H]