ATP Slovakia F1 Futures Draw (Men's) - 2018

Click Here To Join The Slovakia F1 Futures Discussion!


Share This...


Slovakia F1 Futures Event Details:

2018-07-23Clay
OutdoorSlovakia
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Slovakia F1 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FAlex Molcan (5) (SVK)Tomas Jirousek (q) ()7-6(5) 6-3[H2H]
SFAlex Molcan (5) (SVK)Danylo Kalenichenko (2) (UKR)6-4 6-0[H2H]
SFTomas Jirousek (q) ()Rio Noguchi (1) (JPN)6-4 7-6(4)[H2H]
QFDanylo Kalenichenko (2) (UKR)Tadeas Paroulek (6) (CZE)3-6 6-3 7-6(2)[H2H]
QFTomas Jirousek (q) ()Martin Fekiac (LL) (SVK)6-1 6-4[H2H]
QFRio Noguchi (1) (JPN)Ivan Kosec (q) (SVK)6-2 6-4[H2H]
QFAlex Molcan (5) (SVK)Petr Michnev (3) (CZE)6-2 6-1[H2H]
R16Petr Michnev (3) (CZE)Marco Miceli (ITA)6-2 1-6 6-3[H2H]
R16Ivan Kosec (q) (SVK)Alexander Ovcharov (WC) (RUS)6-2 6-4[H2H]
R16Alex Molcan (5) (SVK)Fabian Marozsan (HUN)7-6(1) 6-3[H2H]
R16Tomas Jirousek (q) ()Isa Mammetgulyyev (q) (TKM)6-1 6-3[H2H]
R16Danylo Kalenichenko (2) (UKR)Matej Maruscak (q) (SVK)6-3 6-2[H2H]
R16Tadeas Paroulek (6) (CZE)Marek Semjan (SVK)7-6(4) 2-6 6-3[H2H]
R16Rio Noguchi (1) (JPN)Patrik Obal (q) (SVK)6-4 6-2[H2H]
R16Martin Fekiac (LL) (SVK)Artem Dubrivnyy (4) (RUS)6-2 6-4[H2H]
R32Artem Dubrivnyy (4) (RUS)Vitaliy Sachko (UKR)7-5 3-0 ret.[H2H]
R32Marek Semjan (SVK)Andrea Borroni (ITA)6-1 6-1[H2H]
R32Tadeas Paroulek (6) (CZE)Daniil Zarichanskyy (UKR)6-1 6-3[H2H]
R32Ivan Kosec (q) (SVK)Brian Bencic (WC) (SUI)6-3 7-6(4)[H2H]
R32Matej Maruscak (q) (SVK)Andrej Glvac (SVK)7-6(6) 6-2[H2H]
R32Petr Michnev (3) (CZE)Petr Hajek ()6-4 4-6 6-1[H2H]
R32Marco Miceli (ITA)Jiri Jenicek (q) (CZE)6-1 6-0[H2H]
R32Patrik Obal (q) (SVK)Michael Gloeckler (q) (AUT)3-6 6-1 6-2[H2H]
R32Danylo Kalenichenko (2) (UKR)David Damian Brna (WC) (SVK)6-3 6-1[H2H]
R32Fabian Marozsan (HUN)Alessandro Ricci (q) (CZE)6-4 6-4[H2H]
R32Rio Noguchi (1) (JPN)Tomas Liska (SVK)7-5 6-2[H2H]
R32Alexander Ovcharov (WC) (RUS)Goran Markovic (8) (SRB)4-6 6-2 6-3[H2H]
R32Martin Fekiac (LL) (SVK)Sarp Agabigun (TUR)6-4 7-5[H2H]
R32Isa Mammetgulyyev (q) (TKM)David Juras (WC) (SVK)4-6 7-6(4) 6-2[H2H]
R32Alex Molcan (5) (SVK)Ivan Davydov (RUS)6-3 6-1[H2H]
R32Tomas Jirousek (q) ()Mike Urbanija (7) (SLO)3-6 7-6(3) 7-5[H2H]
Men's Doubles
FPetr Michnev (CZE)
Tadeas Paroulek (CZE)
Matthew Kandath (USA)
Fabian Marozsan (HUN)
7-6(1) 6-7(8) 10-7
SFMatthew Kandath (USA)
Fabian Marozsan (HUN)
Rio Noguchi (JPN)
Daniil Zarichanskyy (UKR)
6-3 3-6 12-10
SFPetr Michnev (CZE)
Tadeas Paroulek (CZE)
Petr Hajek ()
Marek Semjan (SVK)
7-6(6) 6-4
QFRio Noguchi (JPN)
Daniil Zarichanskyy (UKR)
Ivan Davydov (RUS)
Alexander Ovcharov (RUS)
4-6 6-2 10-6
QFMatthew Kandath (USA)
Fabian Marozsan (HUN)
David Juras (SVK)
Jaroslav Kormys ()
6-3 7-5
QFPetr Hajek ()
Marek Semjan (SVK)
Martin Fekiac (SVK)
Filip Kucbel (SVK)
2-6 6-3 12-10
QFPetr Michnev (CZE)
Tadeas Paroulek (CZE)
Sarp Agabigun (TUR)
Goran Markovic (SRB)
w/o
R16Sarp Agabigun (TUR)
Goran Markovic (SRB)
Andrea Borroni (ITA)
Mattia Rossi (ITA)
6-2 6-0
R16Petr Michnev (CZE)
Tadeas Paroulek (CZE)
Karol Beck (SVK)
Artem Dubrivnyy (RUS)
6-3 7-6(5)
R16Petr Hajek ()
Marek Semjan (SVK)
Andrej Glvac (SVK)
Patrik Obal (SVK)
6-2 6-4
R16Martin Fekiac (SVK)
Filip Kucbel (SVK)
Isa Mammetgulyyev (TKM)
Daniel Vrba (CZE)
7-5 2-6 11-9
R16Matthew Kandath (USA)
Fabian Marozsan (HUN)
Michal Marko (SVK)
MICHAL Selecky (SVK)
2-6 6-3 10-8
R16David Juras (SVK)
Jaroslav Kormys ()
David Damian Brna (SVK)
Tomas Liska (SVK)
6-2 5-7 11-9
R16Ivan Davydov (RUS)
Alexander Ovcharov (RUS)
Marco Miceli (ITA)
Francesco Trepla (ITA)
7-5 7-5
R16Rio Noguchi (JPN)
Daniil Zarichanskyy (UKR)
Roman Garkavenko (RUS)
Ivan Kosec (SVK)
7-5 7-5
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Ivan Kosec (q) (SVK)Albert SPRLAK Puk (CZE)6-2 6-3[H2H]
Q1Isa Mammetgulyyev (q) (TKM)Martin Zeljenka (HUN)6-4 6-1[H2H]
Q1Jiri Jenicek (q) (CZE)Marko Ilic (_CR)7-6(2) 6-2[H2H]
Q1Alessandro Ricci (q) (CZE)Mattia Rossi (ITA)2-6 7-6(4) 6-0[H2H]
Q1Michael Gloeckler (q) (AUT)Dominik Recek (CZE)7-5 5-7 6-4[H2H]
Q1Patrik Obal (q) (SVK)Martin Fekiac (LL) (SVK)6-0 6-4[H2H]
Q1Matej Maruscak (q) (SVK)Stepan Holis (CZE)6-1 6-4[H2H]
Q1Tomas Jirousek (q) ()Peter Vajda (SVK)6-0 6-3[H2H]
Q2Alessandro Ricci (q) (CZE)Nemanja Subanovic ()6-1 6-0[H2H]
Q2Jiri Jenicek (q) (CZE)Patrik Jancovic (SVK)6-2 6-0[H2H]
Q2Marko Ilic (_CR)Filip Kucbel (SVK)7-5 5-7 7-6(4)[H2H]
Q2Martin Zeljenka (HUN)Roman Garkavenko (RUS)6-2 6-1[H2H]
Q2Isa Mammetgulyyev (q) (TKM)Valentin Vanta (ROU)3-6 6-3 6-1[H2H]
Q2Albert SPRLAK Puk (CZE)Martin Bugaj (CZE)3-6 6-3 6-2[H2H]
Q2Ivan Kosec (q) (SVK)Xian Yao Zhou ()6-0 7-5[H2H]
Q2Mattia Rossi (ITA)Daniel Cozma (ROU)6-2 6-3[H2H]
Q2Michael Gloeckler (q) (AUT)Aljaz Radinski (SLO)6-4 2-6 4-1 ret.[H2H]
Q2Tomas Jirousek (q) ()Max Steinberger (POL)6-2 6-1[H2H]
Q2Peter Vajda (SVK)Marko Pavlovic (1999) ()6-3 6-1[H2H]
Q2Matej Maruscak (q) (SVK)Shunsuke Wakita (JPN)6-1 6-3[H2H]
Q2Stepan Holis (CZE)Matthew Kandath (USA)4-6 7-5 6-0[H2H]
Q2Patrik Obal (q) (SVK)Tino Kovacic (SLO)6-4 6-1[H2H]
Q2Martin Fekiac (LL) (SVK)Oleksiy Shestakov ()4-6 6-2 6-1[H2H]
Q2Dominik Recek (CZE)Francesco Trepla (ITA)7-6(5) 7-6(5)[H2H]
Q3Filip Kucbel (SVK)Dominik Hruncak (SVK)6-3 6-1[H2H]
Q3Patrik Jancovic (SVK)Kirill Burma ()4-6 6-2 6-1[H2H]
Q3Jiri Jenicek (q) (CZE)Joao Marcos Nusdeo (BRA)6-4 6-4[H2H]
Q3Nemanja Subanovic ()Adam Blecha (CZE)2-6 7-6(8) 7-5[H2H]
Q3Alessandro Ricci (q) (CZE)Nick Cmager (SLO)6-4 6-1[H2H]
Q3Daniel Cozma (ROU)Matej Cintl ()7-5 3-6 7-6(0)[H2H]
Q3Marko Ilic (_CR)Alexey Aleshchev (RUS)6-2 7-5[H2H]
Q3Martin Zeljenka (HUN)Andrej Niznansky (SVK)2-6 6-2 6-2[H2H]
Q3Roman Garkavenko (RUS)Samuel Spano ()6-2 3-6 6-2[H2H]
Q3Valentin Vanta (ROU)David Cierny ()6-2 7-6(2)[H2H]
Q3Isa Mammetgulyyev (q) (TKM)Aleksa Djordjevic (_SR)6-4 6-2[H2H]
Q3Albert SPRLAK Puk (CZE)Vlad Corneliu Pop (ROU)6-1 6-2[H2H]
Q3Martin Bugaj (CZE)Dacian Simion (ROU)6-0 6-0[H2H]
Q3Xian Yao Zhou ()Frantisek Simon (CZE)6-2 6-2[H2H]
Q3Ivan Kosec (q) (SVK)Peter Samosi (SVK)6-1 6-0[H2H]
Q3Mattia Rossi (ITA)Lukas Dillenz (CZE)6-3 6-2[H2H]
Q3Aljaz Radinski (SLO)Mayeul Darras (FRA)4-6 6-2 6-2[H2H]
Q3Max Steinberger (POL)Thomas Susen (CAN)6-4 6-4[H2H]
Q3Marko Pavlovic (1999) ()Samuel Grman ()5-4 ret.[H2H]
Q3Peter Vajda (SVK)Samuel Hodor (SVK)7-5 6-3[H2H]
Q3Shunsuke Wakita (JPN)Jan Jermar ()6-1 6-4[H2H]
Q3Matej Maruscak (q) (SVK)Josef Vagner (CZE)6-4 6-2[H2H]
Q3Matthew Kandath (USA)Tomas Balazi ()6-4 6-4[H2H]
Q3Stepan Holis (CZE)Dusan Rajic (SRI)6-4 6-4[H2H]
Q3Patrik Obal (q) (SVK)Adam Kulich (SVK)6-0 6-2[H2H]
Q3Tino Kovacic (SLO)Leon Petko (SVK)6-2 5-7 7-5[H2H]
Q3Oleksiy Shestakov ()Tomas Krcma (CZE)6-0 6-0[H2H]
Q3Martin Fekiac (LL) (SVK)Tomas Vanko (SVK)6-3 6-1[H2H]
Q3Francesco Trepla (ITA)Michal Novansky ()6-4 6-2[H2H]
Q3Dominik Recek (CZE)Michal Skrla (SVK)6-1 6-3[H2H]
Q3Michael Gloeckler (q) (AUT)Stepan Rinko (CZE)6-4 6-3[H2H]
Q3Tomas Jirousek (q) ()MICHAL Selecky (SVK)6-3 7-6(2)[H2H]