ATP Slovakia F1 Futures Draw (Men's) - 2016

Click Here To Join The Slovakia F1 Futures Discussion!


Share This...


Slovakia F1 Futures Event Details:

2016-07-25Clay
OutdoorSlovakia
Seeds:
View Past Years Draws: 2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Slovakia F1 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FCorentin Denolly (8) (FRA)Patrik Fabian (4) (SVK)7-5 7-6(2)[H2H]
SFCorentin Denolly (8) (FRA)Danylo Kalenichenko (7) (UKR)6-0 6-2[H2H]
SFPatrik Fabian (4) (SVK)Filipp Kekercheni (UKR)7-6(0) 6-4[H2H]
QFCorentin Denolly (8) (FRA)Pavel Nejedly (CZE)4-6 6-2 7-5[H2H]
QFDanylo Kalenichenko (7) (UKR)Andriej Kapas (3) (POL)6-3 Retired[H2H]
QFPatrik Fabian (4) (SVK)Maciej Rajski (6) (POL)6-4 6-4[H2H]
QFFilipp Kekercheni (UKR)Dominik Kellovsky (5) (CZE)7-5 6-2[H2H]
R16Pavel Nejedly (CZE)Marek Gengel (CZE)6-3 6-1[H2H]
R16Corentin Denolly (8) (FRA)Peter Vajda (SVK)6-3 6-2[H2H]
R16Andriej Kapas (3) (POL)Samuel Bensoussan (FRA)3-6 6-2 6-2[H2H]
R16Danylo Kalenichenko (7) (UKR)Jakub Filipsky (CZE)6-7(4) 6-3 7-5[H2H]
R16Maciej Rajski (6) (POL)Artem Dubrivnyy (WC) (RUS)6-4 6-0[H2H]
R16Patrik Fabian (4) (SVK)Martin Blasko (SVK)7-6(4) 6-2[H2H]
R16Dominik Kellovsky (5) (CZE)Karol Beck (WC) (SVK)4-6 7-6(5) 6-2[H2H]
R16Filipp Kekercheni (UKR)Dominik Suc (CZE)6-0 7-5[H2H]
R32Marek Gengel (CZE)Cristobal Saavedra-Corvalan (1) (CHL)4-6 6-4 6-1[H2H]
R32Pavel Nejedly (CZE)Tomas Musil (CZE)6-2 6-2[H2H]
R32Peter Vajda (SVK)Tommaso Lago (ITA)4-6 6-3 6-4[H2H]
R32Corentin Denolly (8) (FRA)Vit Kopriva (CZE)6-2 6-2[H2H]
R32Andriej Kapas (3) (POL)Martin Beran (CAN)7-6(4) 7-5[H2H]
R32Samuel Bensoussan (FRA)Frantisek Polanka (CZE)6-2 7-5[H2H]
R32Jakub Filipsky (CZE)Patrik Nema (WC) (SVK)6-4 7-6(4)[H2H]
R32Danylo Kalenichenko (7) (UKR)Isa Mammetgulyyev (TKM)6-4 6-0[H2H]
R32Maciej Rajski (6) (POL)Levente Godry (HUN)6-3 6-4[H2H]
R32Artem Dubrivnyy (WC) (RUS)Milan Habrman (SVK)6-0 6-1[H2H]
R32Martin Blasko (SVK)David Poljak (CZE)7-6(4) 6-2[H2H]
R32Patrik Fabian (4) (SVK)David Damian Brna (WC) (SVK)7-6(4) 6-3[H2H]
R32Dominik Kellovsky (5) (CZE)Marek Semjan (SVK)7-5 6-3[H2H]
R32Karol Beck (WC) (SVK)Tomas Pavlovsky (SVK)6-0 6-1[H2H]
R32Filipp Kekercheni (UKR)Ivan Kosec (SVK)6-3 6-1[H2H]
R32Dominik Suc (CZE)Samuel Hodor (SVK)6-4 6-3[H2H]
Men's Doubles
FDanylo Kalenichenko (2) (UKR)
Filipp Kekercheni (UKR)
Karol Beck (SVK)
Artem Dubrivnyy (RUS)
6-0 6-1
SFKarol Beck (SVK)
Artem Dubrivnyy (RUS)
Jakub Behun (WC) (SVK)
MICHAL Selecky (SVK)
6-3 6-3
SFDanylo Kalenichenko (2) (UKR)
Filipp Kekercheni (UKR)
Samuel Bensoussan (4) (FRA)
Corentin Denolly (FRA)
7-6(5) 6-4
QFJakub Behun (WC) (SVK)
MICHAL Selecky (SVK)
Andriej Kapas (1) (POL)
Cristobal Saavedra-Corvalan (CHL)
WO
QFKarol Beck (SVK)
Artem Dubrivnyy (RUS)
Martin Beran (3) (CAN)
Scott Puodziunas (AUS)
6-4 6-4
QFSamuel Bensoussan (4) (FRA)
Corentin Denolly (FRA)
Vit Kopriva (CZE)
David Poljak (CZE)
6-3 6-2
QFDanylo Kalenichenko (2) (UKR)
Filipp Kekercheni (UKR)
Tomas Musil (CZE)
Frantisek Polanka (CZE)
3-6 6-2 10-7
R16Andriej Kapas (1) (POL)
Cristobal Saavedra-Corvalan (CHL)
Samuel Hodor (SVK)
Patrik Nema (SVK)
6-4 6-4
R16Jakub Behun (WC) (SVK)
MICHAL Selecky (SVK)
David Damian Brna (WC) (SVK)
Patrik Obal (SVK)
6-4 6-4
R16Martin Beran (3) (CAN)
Scott Puodziunas (AUS)
Marek Gengel (CZE)
Pavel Nejedly (CZE)
6-3 5-7 11-9
R16Karol Beck (SVK)
Artem Dubrivnyy (RUS)
Andrej Glvac (SVK)
Ivan Kosec (SVK)
7-6(7) 6-4
R16Vit Kopriva (CZE)
David Poljak (CZE)
Adam Kulich (WC) (SVK)
Michal Marko (SVK)
7-5 6-3
R16Samuel Bensoussan (4) (FRA)
Corentin Denolly (FRA)
Martin Blasko (SVK)
Patrik Fabian (SVK)
4-6 7-5 10-4
R16Tomas Musil (CZE)
Frantisek Polanka (CZE)
Raphael Calzi (LUX)
Alex Knaff (LUX)
6-2 6-3
R16Danylo Kalenichenko (2) (UKR)
Filipp Kekercheni (UKR)
Levente Godry (HUN)
Tommaso Lago (ITA)
6-3 6-1
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Tomas Pavlovsky (SVK)Isa Mammetgulyyev (1) (TKM)6-3 2-6 7-5[H2H]
Q1Levente Godry (2) (HUN)Samuel Hodor (14) (SVK)6-2 7-5[H2H]
Q1Milan Habrman (3) (SVK)Bartlomiej Maroszek (10) (POL)6-4 5-7 6-4[H2H]
Q1Ivan Kosec (4) (SVK)Daniel Vrba (CZE)6-1 6-2[H2H]
Q1Tomas Musil (CZE)Robin Bulant (CZE)6-1 1-6 6-4[H2H]
Q1Marek Gengel (6) (CZE)Davide Pontoglio (13) (ITA)6-3 7-5[H2H]
Q1Frantisek Polanka (CZE)Andrej Glvac (SVK)6-1 6-0[H2H]
Q1Jakub Filipsky (CZE)Adam Lasky (AUS)6-2 4-6 6-3[H2H]
Q2Isa Mammetgulyyev (1) (TKM)Nikolas Lahky (SVK)6-0 6-4[H2H]
Q2Tomas Pavlovsky (SVK)Adam Kulich (SVK)6-4 6-7(4) 6-0[H2H]
Q2Levente Godry (2) (HUN)Fabian Marozsan (HUN)6-4 7-5[H2H]
Q2Samuel Hodor (14) (SVK)MICHAL Selecky (SVK)6-3 6-4[H2H]
Q2Milan Habrman (3) (SVK)Matous Vitasek (CZE)6-0 6-1[H2H]
Q2Bartlomiej Maroszek (10) (POL)Patrik Lapin (SVK)6-4 7-5[H2H]
Q2Ivan Kosec (4) (SVK)Jakub Behun (SVK)6-1 6-0[H2H]
Q2Daniel Vrba (CZE)Miroslav Kleman (SVK)2-6 6-3 6-0[H2H]
Q2Tomas Musil (CZE)Pawel Zawisza (5) (POL)7-5 6-2[H2H]
Q2Robin Bulant (CZE)Alex Knaff (9) (LUX)6-2 4-6 7-5[H2H]
Q2Marek Gengel (6) (CZE)William Ma (AUS)6-4 6-3[H2H]
Q2Davide Pontoglio (13) (ITA)Domen Gostincar ()6-2 6-1[H2H]
Q2Andrej Glvac (SVK)Filip Soban (SVK)6-1 5-7 6-4[H2H]
Q2Frantisek Polanka (CZE)Garvit Batra (12) (IND)6-3 6-0[H2H]
Q2Adam Lasky (AUS)David Szintai (8) (HUN)6-3 6-4[H2H]
Q2Jakub Filipsky (CZE)Dominik Stary (11) (CZE)6-4 6-3[H2H]
Q3Isa Mammetgulyyev (1) (TKM)ByeBye[H2H]
Q3Nikolas Lahky (SVK)Grigory Potemkin (RUS)6-0 7-6(4)[H2H]
Q3Tomas Pavlovsky (SVK)Ladislav Uncovsky (SVK)6-7(4) 6-1 6-3[H2H]
Q3Adam Kulich (SVK)Stepan Holis (CZE)6-4 6-4[H2H]
Q3Levente Godry (2) (HUN)ByeBye[H2H]
Q3Fabian Marozsan (HUN)Leon Petko (SVK)6-1 6-0[H2H]
Q3MICHAL Selecky (SVK)Martin Fekiac (SVK)7-5 2-6 6-3[H2H]
Q3Samuel Hodor (14) (SVK)David Mrazek (CZE)7-5 6-2[H2H]
Q3Milan Habrman (3) (SVK)ByeBye[H2H]
Q3Matous Vitasek (CZE)Joachim Li-ernoul (FRA)1-6 6-4 6-3[H2H]
Q3Patrik Lapin (SVK)Schahin Rahiminia (SUI)6-3 6-1[H2H]
Q3Bartlomiej Maroszek (10) (POL)Ivan Hric (SVK)1-6 7-5 6-4[H2H]
Q3Ivan Kosec (4) (SVK)ByeBye[H2H]
Q3Jakub Behun (SVK)Michal Skrla (SVK)6-2 3-6 6-4[H2H]
Q3Daniel Vrba (CZE)Gianluca Bergomi (ITA)3-6 6-3 6-2[H2H]
Q3Miroslav Kleman (SVK)Keivon Tabrizi (15) (SUI)2-6 6-2 6-2[H2H]
Q3Pawel Zawisza (5) (POL)ByeBye[H2H]
Q3Tomas Musil (CZE)Josef Vagner (CZE)6-2 6-3[H2H]
Q3Robin Bulant (CZE)Michal Marko (SVK)6-2 6-7(5) 7-5[H2H]
Q3Alex Knaff (9) (LUX)Matus Kral (SVK)7-5 6-4[H2H]
Q3Marek Gengel (6) (CZE)ByeBye[H2H]
Q3William Ma (AUS)Jakub Jastrzebski (POL)6-1 6-3[H2H]
Q3Domen Gostincar ()Patrik Obal (SVK)7-5 6-4[H2H]
Q3Davide Pontoglio (13) (ITA)Vladislav Ivanov (RUS)6-3 6-1[H2H]
Q3Filip Soban (SVK)Piotr Zbroja (7) (POL)6-2 6-4[H2H]
Q3Andrej Glvac (SVK)Marek Lukacovic (SVK)6-1 6-1[H2H]
Q3Frantisek Polanka (CZE)Patrik Jancovic (SVK)6-2 6-4[H2H]
Q3Garvit Batra (12) (IND)Rene Mesiar (SVK)6-4 6-1[H2H]
Q3David Szintai (8) (HUN)Daniel Trcka (CZE)6-1 6-1[H2H]
Q3Adam Lasky (AUS)Christophe Nickels (LUX)6-4 6-2[H2H]
Q3Jakub Filipsky (CZE)Raphael Calzi (LUX)7-5 6-2[H2H]
Q3Dominik Stary (11) (CZE)Jimmy Dougherty (AUS)6-4 6-3[H2H]