ATP Slovak Republic F1 Futures Draw (Men's) - 2013

Click Here To Join The Slovak Republic F1 Futures Discussion!


Share This...


Slovak Republic F1 Futures Event Details:

2013-07-15Clay
OutdoorTatranska Lomnica / Poprad, Slovak Republic
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Slovak Republic F1 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FBlazej Koniusz (POL)Martin Fafl (Q) (CZE)6-3 7-5 [H2H]
SFMartin Fafl (Q) (CZE)Samuel Bensoussan (Q) (FRA)6-2 7-6(2) [H2H]
SFBlazej Koniusz (POL)Robin Stanek (CZE)6-3 6-4 [H2H]
QFMartin Fafl (Q) (CZE)Dominik Suc (CZE)6-3 6-4 [H2H]
QFSamuel Bensoussan (Q) (FRA)Michal Pazicky (SVK)6-3 4-6 6-3 [H2H]
QFBlazej Koniusz (POL)Adrian Partl (Q) (SVK)4-6 7-6(7) 6-2 [H2H]
QFRobin Stanek (CZE)Kamil Capkovic (2) (SVK)5-7 7-6(5) 7-6(6) [H2H]
R16Dominik Suc (CZE)Marek Semjan (1Q) (SVK)3-6 6-1 6-2 [H2H]
R16Martin Fafl (Q) (CZE)Ivan Kosec (LL) (SVK)6-2 7-5 [H2H]
R16Michal Pazicky (SVK)Jan Blecha (3) (CZE)6-4 6-4 [H2H]
R16Samuel Bensoussan (Q) (FRA)Jan Stancik (8) (SVK)6-1 6-2 [H2H]
R16Adrian Partl (Q) (SVK)Filip Horansky (5) (SVK)6-1 2-6 6-2 [H2H]
R16Blazej Koniusz (POL)Tom Kocevar-Desman (SLO)6-4 6-1 [H2H]
R16Robin Stanek (CZE)Juraj Masar (7) (SVK)6-2 7-6(2) [H2H]
R16Kamil Capkovic (2) (SVK)Saso Bende (Q) (SLO)6-1 6-3 [H2H]
R32Marek Semjan (1Q) (SVK)Patrik Fabian (WC) (SVK)7-5 6-2 [H2H]
R32Dominik Suc (CZE)Michal Milko (Q) (SVK)6-2 6-0 [H2H]
R32Martin Fafl (Q) (CZE)Filip Vittek (LL) (SVK)6-0 6-3 [H2H]
R32Ivan Kosec (LL) (SVK)Peter Goldsteiner (6) (AUT)7-5 1-6 6-4 [H2H]
R32Jan Blecha (3) (CZE)Juraj Simcak (WC) (SVK)6-2 6-1 [H2H]
R32Michal Pazicky (SVK)Lukas Marsoun (CZE)6-3 6-3 [H2H]
R32Samuel Bensoussan (Q) (FRA)Dominik Sproch (WC) (SVK)6-4 6-4 [H2H]
R32Jan Stancik (8) (SVK)Pirmin Haenle (GER)5-7 6-1 7-5 [H2H]
R32Filip Horansky (5) (SVK)Adrian Kucharik (WC) (SVK)6-0 6-0 [H2H]
R32Adrian Partl (Q) (SVK)Robin Bulant (CZE)6-3 6-4 [H2H]
R32Blazej Koniusz (POL)Gergely Madarasz (Q) (HUN)6-3 6-0 [H2H]
R32Tom Kocevar-Desman (SLO)Pedja Krstin (4) (SRB)3-6 6-4 6-1 [H2H]
R32Juraj Masar (7) (SVK)Robert Rumler (Q) (CZE)6-4 3-6 6-2 [H2H]
R32Robin Stanek (CZE)Maxime Forcin (FRA)6-0 6-3 [H2H]
R32Saso Bende (Q) (SLO)Bastian Wagner (GER)3-6 7-6(5) 6-4 [H2H]
R32Kamil Capkovic (2) (SVK)Mike Urbanija (SLO)6-4 6-1 [H2H]
Men's Doubles
FPirmin Haenle (GER)
Blazej Koniusz (POL)
Lukas Marsoun (2) (CZE)
Dominik Suc (CZE)
2-6 6-3 [10-5]
SFPirmin Haenle (GER)
Blazej Koniusz (POL)
Juraj Simcak (SVK)
Dominik Sproch (SVK)
6-2 6-2
SFLukas Marsoun (2) (CZE)
Dominik Suc (CZE)
Juraj Masar (SVK)
Michal Voscek (SVK)
6-3 6-3
QFPirmin Haenle (GER)
Blazej Koniusz (POL)
Peter Miklusicak (SVK)
Michal Milko (SVK)
6-4 6-2
QFJuraj Simcak (SVK)
Dominik Sproch (SVK)
Jan Stancik (SVK)
Andrey Yuzhnyy (RUS)
4-6 6-3 [10-7]
QFJuraj Masar (SVK)
Michal Voscek (SVK)
Ivan Kosec (SVK)
Michal Pazicky (SVK)
4-6 6-1 [10-7]
QFLukas Marsoun (2) (CZE)
Dominik Suc (CZE)
Ljubomir Celebic (MNE)
Davide Melchiorre (ITA)
6-2 6-3
R16Peter Miklusicak (SVK)
Michal Milko (SVK)
Patrik Fabian (1) (SVK)
Adrian Partl (SVK)
6-4 4-6 [10-7]
R16Pirmin Haenle (GER)
Blazej Koniusz (POL)
Martin Caro (WC) (SVK)
Robert Rumler (CZE)
7-5 6-0
R16Jan Stancik (SVK)
Andrey Yuzhnyy (RUS)
Robin Bulant (CZE)
Jakub Schiel (CZE)
7-5 4-6 [10-6]
R16Juraj Simcak (SVK)
Dominik Sproch (SVK)
Thomas Brechemier (FRA)
Maxime Forcin (FRA)
6-4 6-3
R16Juraj Masar (SVK)
Michal Voscek (SVK)
Robert Gasparetz (WC) (SVK)
Matej Klobusovsky (SVK)
6-4 6-4
R16Ivan Kosec (SVK)
Michal Pazicky (SVK)
Tom Kocevar-Desman (3) (SLO)
Mike Urbanija (SLO)
6-4 3-6 [10-6]
R16Ljubomir Celebic (MNE)
Davide Melchiorre (ITA)
Adrian Kucharik (WC) (SVK)
David Mikula (SVK)
6-2 6-2
R16Lukas Marsoun (2) (CZE)
Dominik Suc (CZE)
Danylo Kalenichenko (UKR)
Filip Vittek (SVK)
6-4 6-3
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Marek Semjan (1WC) (SVK)Filip Vittek (10) (SVK)6-4 6-3 [H2H]
Q1Adrian Partl (2) (SVK)Thomas Brechemier (FRA)6-2 6-4 [H2H]
Q1Martin Fafl (CZE)Marek Jaloviec (15) (CZE)4-6 7-6(5) 6-0 [H2H]
Q1Michal Milko (4) (SVK)Ivan Kosec (9) (SVK)4-6 6-3 6-4 [H2H]
Q1Saso Bende (14) (SLO)Davide Melchiorre (5) (ITA)6-1 6-4 [H2H]
Q1Robert Rumler (6) (CZE)Jakub Filipsky (CZE)7-6(5) 6-0 [H2H]
Q1Gergely Madarasz (7) (HUN)Peter Nagy (16) (HUN)4-6 6-3 7-6(4) [H2H]
Q1Samuel Bensoussan (8) (FRA)Petr Vodak (CZE)6-2 6-2 [H2H]
Q2Marek Semjan (1WC) (SVK)Ivan Starke (SVK)6-2 6-0 [H2H]
Q2Filip Vittek (10) (SVK)Ivan Hric (SVK)6-1 6-2 [H2H]
Q2Adrian Partl (2) (SVK)Matej Klobusovsky (SVK)6-1 6-2 [H2H]
Q2Thomas Brechemier (FRA)Pavlo Zhukov (UKR)6-0 6-2 [H2H]
Q2Martin Fafl (CZE)Ljubomir Celebic (3) (MNE)7-5 6-4 [H2H]
Q2Marek Jaloviec (15) (CZE)Matus Hrabovsky (SVK)3-6 6-2 6-0 [H2H]
Q2Michal Milko (4) (SVK)Jan Michalek (CZE)7-6(7) 6-3 [H2H]
Q2Ivan Kosec (9) (SVK)Matteo Galli (ITA)5-7 6-1 6-4 [H2H]
Q2Davide Melchiorre (5) (ITA)Tomas Pavlovsky (SVK)6-3 7-5 [H2H]
Q2Saso Bende (14) (SLO)Bartosz Wojnar (POL)6-1 6-4 [H2H]
Q2Robert Rumler (6) (CZE)Pavel Nejedly (CZE)6-4 6-3 [H2H]
Q2Jakub Filipsky (CZE)Alain Ntamag (FRA)7-5 4-6 7-6(4) [H2H]
Q2Gergely Madarasz (7) (HUN)Vasil Yehorov (UKR)6-1 6-1 [H2H]
Q2Peter Nagy (16) (HUN)Michal Lukacovic (SVK)6-2 6-3 [H2H]
Q2Samuel Bensoussan (8) (FRA)Mario Turcan (SVK)4-6 6-1 6-3 [H2H]
Q2Petr Vodak (CZE)Martin Blaho (SVK)6-4 6-2 [H2H]
Q3Marek Semjan (1WC) (SVK)Grigory Potemkin (RUS)6-2 6-0 [H2H]
Q3Ivan Starke (SVK)Filipp Ivanov (RUS)6-0 6-2 [H2H]
Q3Ivan Hric (SVK)Maxim Maksimyuk (RUS)1-6 6-4 6-1 [H2H]
Q3Filip Vittek (10) (SVK)Peter Miklusicak (WC) (SVK)6-2 6-4 [H2H]
Q3Adrian Partl (2) (SVK)David Pavlik (CZE)6-2 6-0 [H2H]
Q3Matej Klobusovsky (SVK)Martin Mihal (SVK)2-6 6-2 6-4 [H2H]
Q3Pavlo Zhukov (UKR)Patrik Cvik (SVK)7-6(2) 6-2 [H2H]
Q3Thomas Brechemier (FRA)Dominik Kellovsky (12) (CZE)6-2 6-2 [H2H]
Q3Ljubomir Celebic (3) (MNE)Filip Dolezel (CZE)6-4 6-0 [H2H]
Q3Martin Fafl (CZE)Filip Madluska (SVK)6-2 6-0 [H2H]
Q3Matus Hrabovsky (SVK)Jakub Jastrzebski (POL)6-3 4-6 7-5 [H2H]
Q3Marek Jaloviec (15) (CZE)Marian Bochyn (SVK)6-4 7-5 [H2H]
Q3Michal Milko (4) (SVK)Alexey Lukyanov (RUS)6-2 6-0 [H2H]
Q3Jan Michalek (CZE)Edoardo Pacifico (ITA)6-3 6-2 [H2H]
Q3Matteo Galli (ITA)Michal Skrla (SVK)6-0 6-2 [H2H]
Q3Ivan Kosec (9) (SVK)Roman Sentivanyi (SVK)6-2 6-2 [H2H]
Q3Davide Melchiorre (5) (ITA)Alexander Kunin (RUS)6-3 6-2 [H2H]
Q3Tomas Pavlovsky (SVK)Matej Selecky (SVK)6-3 2-6 6-3 [H2H]
Q3Bartosz Wojnar (POL)Jakub Novak (SVK)7-6(4) 7-6(1) [H2H]
Q3Saso Bende (14) (SLO)Radoslav Novodomec (SVK)6-2 6-0 [H2H]
Q3Robert Rumler (6) (CZE)Danylo Kalenichenko (UKR)6-0 2-6 6-3 [H2H]
Q3Pavel Nejedly (CZE)Martin Caro (SVK)2-6 6-4 6-1 [H2H]
Q3Alain Ntamag (FRA)Jan Simon (SVK)6-1 6-1 [H2H]
Q3Jakub Filipsky (CZE)Tomas Hrabec (11) (CZE)3-6 6-4 6-3 [H2H]
Q3Gergely Madarasz (7) (HUN)David Mikula (SVK)6-0 6-1 [H2H]
Q3Vasil Yehorov (UKR)Erik Chren (SVK)6-4 6-2 [H2H]
Q3Michal Lukacovic (SVK)Piotr Pyla (POL)6-3 6-4 [H2H]
Q3Peter Nagy (16) (HUN)Akos Bartalos (SVK)6-2 6-2 [H2H]
Q3Samuel Bensoussan (8) (FRA)Antoni Orlinski (POL)6-1 6-0 [H2H]
Q3Mario Turcan (SVK)Michal Voscek (SVK)6-3 7-6(6) [H2H]
Q3Martin Blaho (SVK)Jakub Gewert (WC) (POL)WO[H2H]
Q3Petr Vodak (CZE)Andrey Yuzhnyy (13) (RUS)7-5 6-3 [H2H]


What's your opinion on the ATP Slovak Republic F1 Futures draw (Men's) 2013?
Who will win Slovak Republic F1 Futures?