ATP Slovak Rep. F3 Futures Draw (Men's) - 2010

Click Here To Join The Slovak Rep. F3 Futures Discussion!


Share This...


Slovak Rep. F3 Futures Event Details:

2010-08-16Clay
OutdoorMichalovce, Slovak Republic
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Slovak Rep. F3 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FMichal Pazicky (5) (SVK)Roman Jebavy (1) (CZE)6-2 5-7 6-2 [H2H]
SFRoman Jebavy (1) (CZE)Norbert Gombos (6) (SVK)1-6 7-5 6-4 [H2H]
SFMichal Pazicky (5) (SVK)Michal Konecny (CZE)6-4 1-6 6-4 [H2H]
QFRoman Jebavy (1) (CZE)Riccardo Maiga (SUI)6-3 3-1 Retired[H2H]
QFNorbert Gombos (6) (SVK)Lubomir Majsajdr (CZE)6-2 6-3 [H2H]
QFMichal Pazicky (5) (SVK)Michael Linzer (3) (AUT)7-5 7-6(2) [H2H]
QFMichal Konecny (CZE)Herbert Wiltschnig (2) (AUT)6-2 6-1 [H2H]
R16Roman Jebavy (1) (CZE)Otakar Lucak (WC) (CZE)7-5 6-4 [H2H]
R16Riccardo Maiga (SUI)Andraz Bedene (8) (SLO)6-2 6-4 [H2H]
R16Lubomir Majsajdr (CZE)Jakob Sude (GER)6-4 6-3 [H2H]
R16Norbert Gombos (6) (SVK)Marko Danis (SVK)6-2 6-3 [H2H]
R16Michal Pazicky (5) (SVK)Zalan Klempa (SVK)7-6(2) 6-3 [H2H]
R16Michael Linzer (3) (AUT)Kyle Stoker (WC) (AUS)6-3 6-1 [H2H]
R16Michal Konecny (CZE)Adrian Partl (Q) (SVK)4-6 6-4 6-2 [H2H]
R16Herbert Wiltschnig (2) (AUT)Peter Miklusicak (SVK)6-2 7-5 [H2H]
R32Roman Jebavy (1) (CZE)Mario Turcan (Q) (SVK)6-1 6-4 [H2H]
R32Otakar Lucak (WC) (CZE)Juraj Ciznar (Q) (SVK)6-2 4-6 6-4 [H2H]
R32Riccardo Maiga (SUI)Radim Urbanek (CZE)7-5 6-1 [H2H]
R32Andraz Bedene (8) (SLO)Juraj Simcak (Q) (SVK)6-1 6-1 [H2H]
R32Lubomir Majsajdr (CZE)Adrian Sikora (4) (SVK)6-3 3-6 7-6(4) [H2H]
R32Jakob Sude (GER)Filip Havaj (Q) (SVK)6-3 6-0 [H2H]
R32Marko Danis (SVK)Luca Serena (Q) (ITA)4-6 6-4 6-3 [H2H]
R32Norbert Gombos (6) (SVK)Ivan Kosec (SVK)6-2 6-2 [H2H]
R32Michal Pazicky (5) (SVK)Matej Klobusovsky (WC) (SVK)6-4 6-2 [H2H]
R32Zalan Klempa (SVK)Pavel Vanis (WC) (CZE)6-2 6-3 [H2H]
R32Kyle Stoker (WC) (AUS)Martin Prikryl (CZE)6-4 6-2 [H2H]
R32Michael Linzer (3) (AUT)Matus Horecny (SVK)7-6(5) 6-0 [H2H]
R32Adrian Partl (Q) (SVK)Robert Rumler (7) (CZE)7-6(3) 6-2 [H2H]
R32Michal Konecny (CZE)Tomas Musil (Q) (CZE)6-2 6-3 [H2H]
R32Peter Miklusicak (SVK)Robin Bulant (Q) (CZE)4-6 6-2 6-1 [H2H]
R32Herbert Wiltschnig (2) (AUT)Charalampos Kapogiannis (GRE)6-4 6-1 [H2H]
Men's Doubles
FMichal Pazicky (1) (SVK)
Adrian Sikora (SVK)
Roman Jebavy (4) (CZE)
Lubomir Majsajdr (CZE)
6-2 6-4
SFMichal Pazicky (1) (SVK)
Adrian Sikora (SVK)
Marko Danis (3) (SVK)
Jiri Krkoska (CZE)
6-3 7-6(5)
SFRoman Jebavy (4) (CZE)
Lubomir Majsajdr (CZE)
Michael Linzer (2) (AUT)
Herbert Wiltschnig (AUT)
6-3 6-4
QFMichal Pazicky (1) (SVK)
Adrian Sikora (SVK)
Matus Horecny (SVK)
Tomas Janci (SVK)
6-0 6-2
QFMarko Danis (3) (SVK)
Jiri Krkoska (CZE)
Michal Konecny (CZE)
Radim Urbanek (CZE)
WO
QFRoman Jebavy (4) (CZE)
Lubomir Majsajdr (CZE)
Michal Navratil (CZE)
Robert Rumler (CZE)
7-6(4) 6-1
QFMichael Linzer (2) (AUT)
Herbert Wiltschnig (AUT)
Vlad Victor Cornea (ROU)
Lucian Gheorghe (ROU)
6-1 6-1
R16Michal Pazicky (1) (SVK)
Adrian Sikora (SVK)
Norbert Gombos (SVK)
Filip Havaj (SVK)
7-5 6-3
R16Matus Horecny (SVK)
Tomas Janci (SVK)
Marian Lapsansky (SVK)
Marek Valasik (SVK)
6-3 6-2
R16Marko Danis (3) (SVK)
Jiri Krkoska (CZE)
Scott Browne (AUS)
Kyle Stoker (AUS)
6-4 6-2
R16Michal Konecny (CZE)
Radim Urbanek (CZE)
Robin Bulant (CZE)
Martin Prikryl (CZE)
6-1 6-2
R16Michal Navratil (CZE)
Robert Rumler (CZE)
Luca Serena (A) (ITA)
Vasil Yehorov (UKR)
6-3 6-3
R16Roman Jebavy (4) (CZE)
Lubomir Majsajdr (CZE)
Filip Kollar (SVK)
Ivan Sokolik (SVK)
6-2 6-1
R16Vlad Victor Cornea (ROU)
Lucian Gheorghe (ROU)
Tomas Kubis (SVK)
Radoslav Novodomec (SVK)
6-3 6-1
R16Michael Linzer (2) (AUT)
Herbert Wiltschnig (AUT)
Juraj Ciznar (SVK)
Juraj Simcak (SVK)
2-6 6-4 [10-4]
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Robin Bulant (CZE)Jan Perutka (CZE)6-1 6-3 [H2H]
Q1Luca Serena (ITA)Alessandro Petrone (ITA)6-4 6-3 [H2H]
Q1Tomas Musil (CZE)Filip Kollar (SVK)6-0 6-2 [H2H]
Q1Mario Turcan (SVK)Tim Srkala (SUI)6-3 6-2 [H2H]
Q1Juraj Ciznar (SVK)Maximilian Kolleritsch (GER)6-1 6-0 [H2H]
Q1Juraj Simcak (SVK)Martin Lacko (SVK)6-1 6-0 [H2H]
Q1Adrian Partl (SVK)Robert Januch (SVK)7-5 7-5 [H2H]
Q1Filip Havaj (SVK)Vlad Victor Cornea (ROU)3-6 6-4 6-3 [H2H]
Q2Jan Perutka (CZE)Martin Samek (SVK)6-4 6-4 [H2H]
Q2Robin Bulant (CZE)Florian Kappe (GER)6-0 6-3 [H2H]
Q2Alessandro Petrone (ITA)Akos Bartalos (SVK)6-0 6-3 [H2H]
Q2Luca Serena (ITA)Juraj Masar (SVK)2-6 6-4 6-2 [H2H]
Q2Filip Kollar (SVK)David Celovsky (SVK)3-6 6-1 7-5 [H2H]
Q2Tomas Musil (CZE)Nicholas Kunz (SUI)6-3 6-2 [H2H]
Q2Mario Turcan (SVK)Scott Browne (AUS)7-5 6-2 [H2H]
Q2Tim Srkala (SUI)Jiri Staubert (CZE)6-1 7-5 [H2H]
Q2Juraj Ciznar (SVK)Vasil Yehorov (UKR)6-4 2-6 7-5 [H2H]
Q2Maximilian Kolleritsch (GER)Marian Lapsansky (SVK)6-0 6-2 [H2H]
Q2Martin Lacko (SVK)David Mikula (SVK)6-3 6-0 [H2H]
Q2Juraj Simcak (SVK)Lukas Smolak (SVK)4-6 6-4 7-6(4) [H2H]
Q2Robert Januch (SVK)Michal Voscek (SVK)6-7(6) 6-2 6-0 [H2H]
Q2Adrian Partl (SVK)Jacob Kahoun (SUI)6-4 2-6 6-4 [H2H]
Q2Filip Havaj (SVK)Lucian Gheorghe (ROU)6-3 6-3 [H2H]
Q2Vlad Victor Cornea (ROU)Simone Golia (ITA)6-4 7-6(7) [H2H]
Q3Jan Perutka (CZE)Bye
Q3Martin Samek (SVK)Bye
Q3Florian Kappe (GER)Bye
Q3Robin Bulant (CZE)Bye
Q3Alessandro Petrone (ITA)Bye
Q3Akos Bartalos (SVK)Bye
Q3Luca Serena (ITA)Bye
Q3Juraj Masar (SVK)Maxim Maksimyuk (RUS)6-3 6-3 [H2H]
Q3Filip Kollar (SVK)Bye
Q3David Celovsky (SVK)Bye
Q3Tomas Musil (CZE)Bye
Q3Nicholas Kunz (SUI)Bye
Q3Mario Turcan (SVK)Bye
Q3Scott Browne (AUS)Bye
Q3Jiri Staubert (CZE)Bye
Q3Tim Srkala (SUI)Ivan Sokolik (SVK)6-1 6-1 [H2H]
Q3Vasil Yehorov (UKR)Bye
Q3Juraj Ciznar (SVK)Bye
Q3Marian Lapsansky (SVK)Bye
Q3Maximilian Kolleritsch (GER)Tomas Kubis (SVK)6-4 0-6 6-4 [H2H]
Q3Martin Lacko (SVK)Bye
Q3David Mikula (SVK)Bye
Q3Lukas Smolak (SVK)Bye
Q3Juraj Simcak (SVK)Radoslav Novodomec (SVK)6-3 0-6 6-4 [H2H]
Q3Michal Voscek (SVK)Bye
Q3Robert Januch (SVK)Bye
Q3Adrian Partl (SVK)Bye
Q3Jacob Kahoun (SUI)Dominik Pesta (SVK)7-5 6-3 [H2H]
Q3Filip Havaj (SVK)Bye
Q3Lucian Gheorghe (ROU)Bye
Q3Simone Golia (ITA)Bye
Q3Vlad Victor Cornea (ROU)Bye


What's your opinion on the ATP Slovak Rep. F3 Futures draw (Men's) 2010?
Who will win Slovak Rep. F3 Futures?