ATP Slovak Rep. F3 Futures Draw (Men's) - 2008

Click Here To Join The Slovak Rep. F3 Futures Discussion!


Share This...


Slovak Rep. F3 Futures Event Details:

2008-08-18Clay
OutdoorStupava, Slovak Republic
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Slovak Rep. F3 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FMichal Tabara (5) (CZE)Jiri Skoloudik (4) (CZE)6-3 6-1 [H2H]
SFJiri Skoloudik (4) (CZE)Marek Michalicka (CZE)7-5 1-6 6-3 [H2H]
SFMichal Tabara (5) (CZE)Michal Pazicky (6) (SVK)6-3 6-1 [H2H]
QFMarek Michalicka (CZE)Bjorn Propst (Q) (AUT)7-6(1) 6-1 [H2H]
QFJiri Skoloudik (4) (CZE)Daniel Geib (Q) (AUT)6-1 7-5 [H2H]
QFMichal Tabara (5) (CZE)Andrej Martin (3) (SVK)6-2 7-6(3) [H2H]
QFMichal Pazicky (6) (SVK)Richard Waite (GER)2-6 6-4 6-3 [H2H]
R16Marek Michalicka (CZE)Adrian Sikora (SVK)7-5 2-6 6-2 [H2H]
R16Bjorn Propst (Q) (AUT)Michael Linzer (Q) (AUT)4-6 6-3 6-4 [H2H]
R16Jiri Skoloudik (4) (CZE)Viktor Bruthans (Q) (SVK)6-1 6-1 [H2H]
R16Daniel Geib (Q) (AUT)Marko Danis (WC) (SVK)6-4 6-3 [H2H]
R16Michal Tabara (5) (CZE)Michel Meijer (NED)6-3 6-1 [H2H]
R16Andrej Martin (3) (SVK)James Lemke (AUS)6-2 6-4 [H2H]
R16Michal Pazicky (6) (SVK)Michal Macko (SVK)6-7(6) 6-3 6-3 [H2H]
R16Richard Waite (GER)Miloslav Mecir (2) (SVK)6-3 6-1 [H2H]
R32Adrian Sikora (SVK)Kamil Capkovic (1) (SVK)3-6 6-2 6-3 [H2H]
R32Marek Michalicka (CZE)Adam Cizek (WC) (SVK)6-0 6-0 [H2H]
R32Bjorn Propst (Q) (AUT)Peter Suran (WC) (SVK)6-2 6-1 [H2H]
R32Michael Linzer (Q) (AUT)Marcus Daniell (7) (NZL)6-2 6-3 [H2H]
R32Jiri Skoloudik (4) (CZE)Joe Hatto (WC) (LUX)6-0 6-1 [H2H]
R32Viktor Bruthans (Q) (SVK)Martin Fafl (CZE)6-3 6-2 [H2H]
R32Marko Danis (WC) (SVK)Maros Horny (Q) (SVK)1-6 2-0 Retired[H2H]
R32Daniel Geib (Q) (AUT)Christoph Lessiak (8) (AUT)5-7 6-1 6-3 [H2H]
R32Michal Tabara (5) (CZE)Jan Blecha (Q) (CZE)6-3 6-1 [H2H]
R32Michel Meijer (NED)Jakub Cymorek (Q) (CZE)2-6 7-5 6-0 [H2H]
R32James Lemke (AUS)Peter Miklusicak (SVK)6-3 6-2 [H2H]
R32Andrej Martin (3) (SVK)Ricardo Urzua-Rivera (Q) (CHI)6-3 6-1 [H2H]
R32Michal Pazicky (6) (SVK)Tomas Janci (SVK)6-3 6-4 [H2H]
R32Michal Macko (SVK)Giorgio Portaluri (ITA)6-3 6-4 [H2H]
R32Richard Waite (GER)Bojan Szumanski (POL)7-6(8) 6-3 [H2H]
R32Miloslav Mecir (2) (SVK)Marko Sabolcki (SLO)6-3 6-4 [H2H]
Men's Doubles
FJan Blecha (2) (CZE)
Ricardo Urzua-Rivera (CHI)
Jakub Cymorek (CZE)
Tomas Toman (CZE)
6-4 6-1
SFJakub Cymorek (CZE)
Tomas Toman (CZE)
Matt Fox (3) (AUS)
James Lemke (AUS)
6-4 5-7 [10-4]
SFJan Blecha (2) (CZE)
Ricardo Urzua-Rivera (CHI)
Martin Fafl (CZE)
Bojan Szumanski (POL)
2-6 6-2 [10-4]
QFJakub Cymorek (CZE)
Tomas Toman (CZE)
Viktor Bruthans (SVK)
Marek Michalicka (CZE)
6-3 2-6 [10-7]
QFMatt Fox (3) (AUS)
James Lemke (AUS)
Marko Danis (SVK)
Maros Horny (SVK)
WO
QFMartin Fafl (CZE)
Bojan Szumanski (POL)
Stefano Meneghetti (ITA)
Luca Serena (ITA)
6-2 6-4
QFJan Blecha (2) (CZE)
Ricardo Urzua-Rivera (CHI)
Peter Miklusicak (SVK)
Martin Studeny (CZE)
6-3 7-5
R16Jakub Cymorek (CZE)
Tomas Toman (CZE)
Miloslav Mecir (1) (SVK)
Adrian Sikora (SVK)
6-4 7-6(10)
R16Viktor Bruthans (SVK)
Marek Michalicka (CZE)
Kamil Capkovic (SVK)
Peter Capkovic (SVK)
6-4 5-7 [10-7]
R16Matt Fox (3) (AUS)
James Lemke (AUS)
Daniele Piludu (ITA)
Giorgio Portaluri (ITA)
4-6 6-4 [10-8]
R16Marko Danis (SVK)
Maros Horny (SVK)
Andrej Martin (SVK)
David Mikula (SVK)
6-4 5-7 [10-7]
R16Stefano Meneghetti (ITA)
Luca Serena (ITA)
Matus Horecny (SVK)
Andrej Kurtis (SVK)
6-4 6-4
R16Martin Fafl (CZE)
Bojan Szumanski (POL)
Adam Cizek (SVK)
Boris Kuera (SVK)
6-1 6-2
R16Peter Miklusicak (SVK)
Martin Studeny (CZE)
Marcus Daniell (NZL)
Michal Pazicky (SVK)
5-7 6-4 [10-8]
R16Jan Blecha (2) (CZE)
Ricardo Urzua-Rivera (CHI)
Joe Hatto (LUX)
Nicolas Perrein (FRA)
6-4 6-4
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Viktor Bruthans (SVK)Petr Satral (CZE)6-2 6-4 [H2H]
Q1Jan Blecha (2) (CZE)Jan Bezdecka (CZE)6-4 6-2 [H2H]
Q1Maros Horny (SVK)Matt Fox (3) (AUS)6-4 6-1 [H2H]
Q1Michael Linzer (4) (AUT)Soma Kesthely (NOR)6-1 6-3 [H2H]
Q1Bjorn Propst (5) (AUT)Hannes Abt (GER)6-4 7-6(1) [H2H]
Q1Jakub Cymorek (CZE)Matus Horecny (WC) (SVK)6-2 6-2 [H2H]
Q1Ricardo Urzua-Rivera (7) (CHI)Tomas Toman (CZE)6-4 6-3 [H2H]
Q1Daniel Geib (AUT)Miha Mlakar (SLO)7-5 6-4 [H2H]
Q2Viktor Bruthans (SVK)Luca Serena (ITA)2-6 6-1 6-0 [H2H]
Q2Petr Satral (CZE)Jakub Jastrzebski (POL)6-4 7-6(5) [H2H]
Q2Jan Blecha (2) (CZE)Robert Januch (SVK)6-4 6-1 [H2H]
Q2Jan Bezdecka (CZE)Tomas Hrabec (CZE)7-5 6-1 [H2H]
Q2Matt Fox (3) (AUS)Walter Kubicka (AUT)6-1 6-2 [H2H]
Q2Maros Horny (SVK)Matus Mydla (SVK)6-4 6-3 [H2H]
Q2Michael Linzer (4) (AUT)Tomas Vyrostko (SVK)6-3 6-4 [H2H]
Q2Soma Kesthely (NOR)Tomas Zeman (CZE)WO[H2H]
Q2Bjorn Propst (5) (AUT)Otakar Lucak (WC) (CZE)6-4 6-1 [H2H]
Q2Hannes Abt (GER)David Mikula (SVK)6-4 6-1 [H2H]
Q2Matus Horecny (WC) (SVK)Daniele Piludu (6) (ITA)7-6(5) 6-4 [H2H]
Q2Jakub Cymorek (CZE)Tomas Rohan (CZE)6-1 6-3 [H2H]
Q2Ricardo Urzua-Rivera (7) (CHI)Florian Farnleitner (AUT)6-1 6-0 [H2H]
Q2Tomas Toman (CZE)Jozef Kovalik (WC) (SVK)6-4 6-1 [H2H]
Q2Daniel Geib (AUT)Andrej Wawrzyczek (CZE)6-0 6-0 [H2H]
Q2Miha Mlakar (SLO)Petr Michnev (CZE)2-6 7-6(6) 6-2 [H2H]
Q3Viktor Bruthans (SVK)Jiri Kosler (1) (CZE)7-6(3) 6-2 [H2H]
Q3Luca Serena (ITA)Marcus Weiglhofer (AUT)6-2 6-4 [H2H]
Q3Jakub Jastrzebski (POL)Manuel Cavaco (POR)6-2 6-4 [H2H]
Q3Petr Satral (CZE)Adam Olbrich (GBR)6-3 6-3 [H2H]
Q3Jan Blecha (2) (CZE)Igor Lakhno (UKR)3-6 6-3 7-6(5) [H2H]
Q3Robert Januch (SVK)Patrick Eichler (GER)6-4 6-1 [H2H]
Q3Jan Bezdecka (CZE)Andrej Kurtis (SVK)1-6 7-5 6-0 [H2H]
Q3Tomas Hrabec (CZE)Lorenzo Di Giovanni (ITA)7-6(4) 6-3 [H2H]
Q3Matt Fox (3) (AUS)Lukas Kostelnicak (WC) (SVK)6-0 6-0 [H2H]
Q3Walter Kubicka (AUT)Marco Rizzotti (ITA)6-0 6-1 [H2H]
Q3Matus Mydla (SVK)Tomas Havel (SVK)6-2 6-2 [H2H]
Q3Maros Horny (SVK)Evgeny Prokhorenko (RUS)6-0 6-1 [H2H]
Q3Michael Linzer (4) (AUT)Domen Korelc (SLO)6-3 2-6 6-2 [H2H]
Q3Tomas Vyrostko (SVK)Branislav Vilagi (WC) (SVK)6-3 6-2 [H2H]
Q3Tomas Zeman (CZE)Matic Leskovar (SLO)6-1 6-4 [H2H]
Q3Soma Kesthely (NOR)Andrey Daniluk (RUS)6-2 6-3 [H2H]
Q3Bjorn Propst (5) (AUT)Stefano Meneghetti (ITA)6-0 6-3 [H2H]
Q3Otakar Lucak (WC) (CZE)Fabio Sgrignoli (ITA)6-7(3) 6-1 6-2 [H2H]
Q3David Mikula (SVK)Pavel Kukuczka (CZE)6-2 6-3 [H2H]
Q3Hannes Abt (GER)Goncalo Falcao (POR)6-2 6-3 [H2H]
Q3Daniele Piludu (6) (ITA)Peter Capkovic (WC) (SVK)6-1 6-1 [H2H]
Q3Matus Horecny (WC) (SVK)Martin Lazarcik (SVK)6-3 6-3 [H2H]
Q3Jakub Cymorek (CZE)Martin Studeny (CZE)6-2 6-4 [H2H]
Q3Tomas Rohan (CZE)Martin Martinicky (SVK)7-5 6-2 [H2H]
Q3Ricardo Urzua-Rivera (7) (CHI)Michal Tyml (CZE)6-2 6-2 [H2H]
Q3Florian Farnleitner (AUT)Maxi Pongratz (AUT)7-5 6-4 [H2H]
Q3Jozef Kovalik (WC) (SVK)Jozef Semjan (SVK)6-0 6-1 [H2H]
Q3Tomas Toman (CZE)Sebastian Kollmann (AUT)6-4 7-5 [H2H]
Q3Daniel Geib (AUT)Dan Skacel (CZE)6-1 6-0 [H2H]
Q3Andrej Wawrzyczek (CZE)Roman Rohacek (CZE)6-3 6-7(6) 7-5 [H2H]
Q3Petr Michnev (CZE)Jan Labas (WC) (SVK)6-3 6-0 [H2H]
Q3Miha Mlakar (SLO)Cosmin Georgescu (ROU)6-4 6-0 [H2H]


What's your opinion on the ATP Slovak Rep. F3 Futures draw (Men's) 2008?
Who will win Slovak Rep. F3 Futures?