ATP Slovak Rep. F3 Futures Draw (Men's) - 2002

Click Here To Join The Slovak Rep. F3 Futures Discussion!


Share This...


Slovak Rep. F3 Futures Event Details:

2002-07-15Clay
OutdoorNove Zamky, Slovak Republic
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Slovak Rep. F3 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FJan Hajek (2) (CZE)Ladislav Svarc (1Q) (SVK)6-1 6-2[H2H]
SFLadislav Svarc (1Q) (SVK)Ladislav Chramosta (Q) (CZE)6-2 6-1[H2H]
SFJan Hajek (2) (CZE)Michal Kokta (CZE)6-3 6-3[H2H]
QFLadislav Svarc (1Q) (SVK)Martin Stepanek (5) (CZE)6-1 1-6 6-1[H2H]
QFLadislav Chramosta (Q) (CZE)Robert Cheyne (Q) (NZL)6-3 6-1[H2H]
QFMichal Kokta (CZE)Laszlo Fono (HUN)6-2 7-6(6)[H2H]
QFJan Hajek (2) (CZE)Vitali Chvets (7) (BLR)6-3 6-2[H2H]
R16Ladislav Svarc (1Q) (SVK)Tomas Janci (SVK)6-3 6-2[H2H]
R16Martin Stepanek (5) (CZE)Boris Borgula (SVK)WO[H2H]
R16Robert Cheyne (Q) (NZL)Adam Vejmelka (WC) (CZE)4-6 6-2 6-2[H2H]
R16Ladislav Chramosta (Q) (CZE)Jiri Vencl (CZE)6-2 2-1 Retired[H2H]
R16Michal Kokta (CZE)Andreas Fasching (8) (AUT)6-3 6-2[H2H]
R16Laszlo Fono (HUN)Daniel Lesske (GER)6-3 6-4[H2H]
R16Vitali Chvets (7) (BLR)Frantisek Babej (Q) (SVK)3-6 6-3 6-4[H2H]
R16Jan Hajek (2) (CZE)Igor Zelenay (SVK)6-4 6-4[H2H]
R32Ladislav Svarc (1Q) (SVK)Ivo Minar (Q) (CZE)6-3 6-2[H2H]
R32Tomas Janci (SVK)Frantisek Polyak (WC) (SVK)6-4 5-7 6-3[H2H]
R32Boris Borgula (SVK)Marko Neunteibl (AUT)1-6 6-2 6-2[H2H]
R32Martin Stepanek (5) (CZE)Laszlo Toth (WC) (HUN)6-1 6-2[H2H]
R32Robert Cheyne (Q) (NZL)Peter Capkovic (4) (SVK)6-3 6-7(7) 6-4[H2H]
R32Adam Vejmelka (WC) (CZE)Alexej Beljajev (WC) (SVK)6-1 6-0[H2H]
R32Ladislav Chramosta (Q) (CZE)Marko Miklo (LL) (SVK)6-1 6-3[H2H]
R32Jiri Vencl (CZE)Ronald Dueller (6) (AUT)6-3 6-1[H2H]
R32Andreas Fasching (8) (AUT)Jiri Svoboda (Q) (CZE)6-0 6-3[H2H]
R32Michal Kokta (CZE)Tobias Koeck (AUT)6-3 6-4[H2H]
R32Daniel Lesske (GER)Jaroslav Pospisil (CZE)6-7(2) 7-5 7-6(3)[H2H]
R32Laszlo Fono (HUN)Juraj Hasko (3) (SVK)6-4 6-4[H2H]
R32Vitali Chvets (7) (BLR)Kamil Vondracek (Q) (CZE)6-7(1) 6-0 6-3[H2H]
R32Frantisek Babej (Q) (SVK)Tomas Berdych (Q) (CZE)3-6 6-4 6-2[H2H]
R32Igor Zelenay (SVK)Igor Brukner (CZE)6-3 7-5[H2H]
R32Jan Hajek (2) (CZE)Matej Bocko (LL) (SVK)6-2 1-0 Retired[H2H]
Men's Doubles
FIgor Brukner (1) (CZE)
Jan Hajek (CZE)
Vitali Chvets (BLR)
Nikolay Mishin (RUS)
7-5 7-6(4)
SFIgor Brukner (1) (CZE)
Jan Hajek (CZE)
Marko Miklo (SVK)
Frantisek Polyak (SVK)
6-2 6-2
SFVitali Chvets (BLR)
Nikolay Mishin (RUS)
Frantisek Babej (2) (SVK)
Igor Zelenay (SVK)
7-5 6-4
QFIgor Brukner (1) (CZE)
Jan Hajek (CZE)
Karol Galik (SVK)
Marek Sramek (SVK)
7-5 6-3
QFMarko Miklo (SVK)
Frantisek Polyak (SVK)
Michal Kokta (CZE)
Ivo Minar (CZE)
WO
QFVitali Chvets (BLR)
Nikolay Mishin (RUS)
Jaroslav Pospisil (3) (CZE)
Jiri Vencl (CZE)
WO
QFFrantisek Babej (2) (SVK)
Igor Zelenay (SVK)
Ladislav Chramosta (CZE)
Kamil Vondracek (CZE)
6-4 7-6(6)
R16Igor Brukner (1) (CZE)
Jan Hajek (CZE)
Tomas Berdych (CZE)
Martin Stepanek (CZE)
7-6(7) 7-6(3)
R16Karol Galik (SVK)
Marek Sramek (SVK)
Jiri Svoboda (CZE)
Adam Vejmelka (CZE)
6-2 6-2
R16Michal Kokta (CZE)
Ivo Minar (CZE)
Laszlo Fono (4) (HUN)
Daniel Lesske (GER)
6-4 6-4
R16Marko Miklo (SVK)
Frantisek Polyak (SVK)
Davor Baretic (AUS)
Filip Forro (SVK)
7-5 6-4
R16Vitali Chvets (BLR)
Nikolay Mishin (RUS)
Juraj Hrabko (SVK)
Marc Paulik (NZL)
6-0 6-1
R16Jaroslav Pospisil (3) (CZE)
Jiri Vencl (CZE)
Igor Bogomaz (UKR)
Kostyantyn Dmytrenko (UKR)
6-0 6-2
R16Ladislav Chramosta (CZE)
Kamil Vondracek (CZE)
Shannon Nettle (AUS)
Brad Weston (AUS)
3-6 7-5 6-4
R16Frantisek Babej (2) (SVK)
Igor Zelenay (SVK)
Boris Borgula (SVK)
Ladislav Svarc (SVK)
7-5 3-6 6-2
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Ladislav Svarc (1) (SVK)Brad Weston (13) (AUS)6-2 6-1[H2H]
Q1Tomas Berdych (2) (CZE)Igor Bogomaz (UKR)7-6(8) 6-3[H2H]
Q1Frantisek Babej (3) (SVK)Christian Magg (15) (AUT)7-6(5) 7-6(4)[H2H]
Q1Ivo Minar (4) (CZE)Marek Sramek (WC) (SVK)6-2 6-2[H2H]
Q1Ladislav Chramosta (5) (CZE)Ivan Herz (SVK)6-2 6-3[H2H]
Q1Jiri Svoboda (CZE)Matej Bocko (10) (SVK)6-4 6-0[H2H]
Q1Kamil Vondracek (CZE)Sebo Kiss (HUN)6-0 4-6 6-3[H2H]
Q1Robert Cheyne (8) (NZL)Marko Miklo (12) (SVK)6-1 4-6 6-1[H2H]
Q2Ladislav Svarc (1) (SVK)Michal Sramko (SVK)6-2 6-0[H2H]
Q2Brad Weston (13) (AUS)Marcel Galik (SVK)6-3 6-2[H2H]
Q2Tomas Berdych (2) (CZE)Nikolay Mishin (A) (RUS)6-2 7-6(3)[H2H]
Q2Igor Bogomaz (UKR)Martin Cisar (SVK)6-1 6-1[H2H]
Q2Frantisek Babej (3) (SVK)Patrick Schmolzer (AUT)6-3 6-2[H2H]
Q2Christian Magg (15) (AUT)Martin Sumka (WC) (SVK)3-6 7-5 6-4[H2H]
Q2Ivo Minar (4) (CZE)Jiri Spousta (CZE)6-0 6-1[H2H]
Q2Marek Sramek (WC) (SVK)Tomas Bohunicky (SVK)6-1 6-0[H2H]
Q2Ladislav Chramosta (5) (CZE)Oscar Klimanek (CZE)6-1 6-1[H2H]
Q2Ivan Herz (SVK)Marco Beeler (WC) (SUI)7-6(5) 6-1[H2H]
Q2Jiri Svoboda (CZE)Peter Malacek (SVK)6-0 7-6(5)[H2H]
Q2Matej Bocko (10) (SVK)Michal Macko (SVK)6-2 6-4[H2H]
Q2Sebo Kiss (HUN)Martin Zemla (CZE)6-1 5-7 6-1[H2H]
Q2Kamil Vondracek (CZE)Jan Repak (SVK)6-0 7-5[H2H]
Q2Robert Cheyne (8) (NZL)Daniel Santl (SLO)6-4 4-6 6-1[H2H]
Q2Marko Miklo (12) (SVK)Marek Granec (SVK)7-6(7) 6-4[H2H]
Q3Ladislav Svarc (1) (SVK)Jaroslav Mikulasek (CZE)6-1 6-1[H2H]
Q3Michal Sramko (SVK)Tomas Boleman (WC) (SVK)WO[H2H]
Q3Marcel Galik (SVK)Levent Ladin (AUS)6-2 6-0[H2H]
Q3Brad Weston (13) (AUS)Peter Miklusicak (WC) (SVK)WO[H2H]
Q3Tomas Berdych (2) (CZE)Kostyantyn Dmytrenko (UKR)6-2 6-1[H2H]
Q3Nikolay Mishin (A) (RUS)Timothy Milling (AUS)6-2 6-0[H2H]
Q3Martin Cisar (SVK)Tomasz Wierzbicki (AUS)6-0 6-1[H2H]
Q3Igor Bogomaz (UKR)Tamas Paar (9) (HUN)6-0 6-2[H2H]
Q3Frantisek Babej (3) (SVK)Sergiy Myropolsky (A) (UKR)6-0 6-0[H2H]
Q3Patrick Schmolzer (AUT)Jakub Ondrias (SVK)7-5 6-4[H2H]
Q3Martin Sumka (WC) (SVK)Martin Kostov (SVK)6-4 6-1[H2H]
Q3Christian Magg (15) (AUT)Davor Baretic (AUS)6-2 6-2[H2H]
Q3Ivo Minar (4) (CZE)Filip Svozilek (CZE)6-0 6-2[H2H]
Q3Jiri Spousta (CZE)Marian Podeprel (CZE)6-4 6-1[H2H]
Q3Tomas Bohunicky (SVK)Peter Kurhajec (SVK)7-5 3-6 6-0[H2H]
Q3Marek Sramek (WC) (SVK)Richard Stano (14) (SVK)6-7(7) 7-6(4) 6-3[H2H]
Q3Ladislav Chramosta (5) (CZE)Tibor Szathmary (HUN)6-1 6-3[H2H]
Q3Oscar Klimanek (CZE)Igor Prielozny (SVK)6-4 6-0[H2H]
Q3Ivan Herz (SVK)Eric Lamper (SVK)6-2 6-2[H2H]
Q3Marco Beeler (WC) (SUI)Dmitri Kotchetkov (11) (AUT)6-4 6-1[H2H]
Q3Jiri Svoboda (CZE)Miha Gregorc (6) (SLO)6-4 4-6 6-4[H2H]
Q3Peter Malacek (SVK)Tomas Mikulasek (SVK)6-2 6-2[H2H]
Q3Michal Macko (SVK)Petr Savrda (CZE)6-3 6-2[H2H]
Q3Matej Bocko (10) (SVK)Mark Adamec (AUS)6-3 6-4[H2H]
Q3Sebo Kiss (HUN)Shannon Nettle (7) (AUS)6-2 6-4[H2H]
Q3Martin Zemla (CZE)Andreas Parschau ()6-3 6-2[H2H]
Q3Kamil Vondracek (CZE)Karol Galik (SVK)7-6(1) 7-5[H2H]
Q3Jan Repak (SVK)Georg Novak (16) (AUT)6-4 6-3[H2H]
Q3Robert Cheyne (8) (NZL)Marc Paulik (NZL)6-3 6-2[H2H]
Q3Daniel Santl (SLO)Michal Korman (SVK)6-1 6-4[H2H]
Q3Marek Granec (SVK)Petr Kucera (WC) (CZE)6-1 7-5[H2H]
Q3Marko Miklo (12) (SVK)Filip Forro (SVK)6-2 6-3[H2H]