ATP Slovak Rep. F2 Futures Draw (Men's) - 2008

Click Here To Join The Slovak Rep. F2 Futures Discussion!


Share This...


Slovak Rep. F2 Futures Event Details:

2008-08-11Clay
OutdoorPiestany, Slovak Republic
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Slovak Rep. F2 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FDusan Lojda (CZE)Andrej Martin (7) (SVK)6-1 6-3 [H2H]
SFDusan Lojda (CZE)Robert Godlewski (6) (POL)4-6 6-3 6-2 [H2H]
SFAndrej Martin (7) (SVK)Max Raditschnigg (5) (AUT)7-5 6-4 [H2H]
QFDusan Lojda (CZE)Michal Pazicky (SVK)7-5 6-0 [H2H]
QFRobert Godlewski (6) (POL)Miloslav Mecir (4) (SVK)6-2 6-2 [H2H]
QFAndrej Martin (7) (SVK)Jan Kroslak (SVK)6-2 7-5 [H2H]
QFMax Raditschnigg (5) (AUT)Michal Navratil (CZE)6-2 2-0 Retired[H2H]
R16Michal Pazicky (SVK)Raphael Durek (1) (AUS)6-4 7-5 [H2H]
R16Dusan Lojda (CZE)Jiri Skoloudik (8) (CZE)6-2 6-2 [H2H]
R16Miloslav Mecir (4) (SVK)Jedrzej Zarski (Q) (POL)6-4 6-0 [H2H]
R16Robert Godlewski (6) (POL)Zoran Golubovic (SLO)6-4 7-6(4) [H2H]
R16Andrej Martin (7) (SVK)Michael Linzer (Q) (AUT)6-1 6-4 [H2H]
R16Jan Kroslak (SVK)Jakub Lustyk (CZE)6-4 4-6 6-4 [H2H]
R16Max Raditschnigg (5) (AUT)Marek Michalicka (CZE)6-2 7-5 [H2H]
R16Michal Navratil (CZE)Roman Jebavy (2) (CZE)6-4 1-0 Retired[H2H]
R32Raphael Durek (1) (AUS)Marc Rath (Q) (AUT)6-4 6-3 [H2H]
R32Michal Pazicky (SVK)Adrian Sikora (SVK)7-5 6-7(7) 6-4 [H2H]
R32Dusan Lojda (CZE)Daniel Geib (Q) (AUT)6-2 6-0 [H2H]
R32Jiri Skoloudik (8) (CZE)Jan Pavlicek (WC) (CZE)6-0 6-2 [H2H]
R32Miloslav Mecir (4) (SVK)Michal Konecny (CZE)6-2 6-2 [H2H]
R32Jedrzej Zarski (Q) (POL)Andrei Plotniy (RUS)6-2 6-4 [H2H]
R32Zoran Golubovic (SLO)Martin Durdik (WC) (SVK)6-2 6-1 [H2H]
R32Robert Godlewski (6) (POL)Matus Horecny (WC) (SVK)6-0 7-5 [H2H]
R32Andrej Martin (7) (SVK)Andrey Daniluk (WC) (RUS)6-1 6-2 [H2H]
R32Michael Linzer (Q) (AUT)Goncalo Falcao (Q) (POR)6-1 6-2 [H2H]
R32Jakub Lustyk (CZE)Marko Sabolcki (Q) (SLO)6-4 6-2 [H2H]
R32Jan Kroslak (SVK)Filip Zeman (3) (CZE)6-3 6-4 [H2H]
R32Max Raditschnigg (5) (AUT)Karel Triska (CZE)3-6 6-1 6-3 [H2H]
R32Marek Michalicka (CZE)Viktor Bruthans (Q) (SVK)6-0 6-4 [H2H]
R32Michal Navratil (CZE)Tomas Toman (Q) (CZE)6-4 6-2 [H2H]
R32Roman Jebavy (2) (CZE)Michal Tabara (CZE)7-5 6-3 [H2H]
Men's Doubles
FRaphael Durek (4) (AUS)
Robert Godlewski (POL)
Viktor Bruthans (SVK)
Michal Pazicky (SVK)
6-1 6-2
SFViktor Bruthans (SVK)
Michal Pazicky (SVK)
Andrej Martin (3) (SVK)
Miloslav Mecir (SVK)
1-6 7-5 [10-8]
SFRaphael Durek (4) (AUS)
Robert Godlewski (POL)
Jakub Jastrzebski (POL)
Jedrzej Zarski (POL)
6-1 6-0
QFViktor Bruthans (SVK)
Michal Pazicky (SVK)
Roman Jebavy (1) (CZE)
Filip Zeman (CZE)
6-2 6-3
QFAndrej Martin (3) (SVK)
Miloslav Mecir (SVK)
Marek Michalicka (CZE)
Tomas Toman (CZE)
2-6 6-4 [10-8]
QFRaphael Durek (4) (AUS)
Robert Godlewski (POL)
Goncalo Falcao (POR)
Andrei Plotniy (RUS)
6-2 6-2
QFJakub Jastrzebski (POL)
Jedrzej Zarski (POL)
Andrey Daniluk (WC) (RUS)
Maros Horny (SVK)
7-5 6-4
R16Roman Jebavy (1) (CZE)
Filip Zeman (CZE)
Martin Durdik (SVK)
Adrian Sikora (SVK)
6-2 7-5
R16Viktor Bruthans (SVK)
Michal Pazicky (SVK)
Peter Miklusicak (SVK)
Martin Studeny (CZE)
6-3 7-6(3)
R16Andrej Martin (3) (SVK)
Miloslav Mecir (SVK)
Norbert Gombos (WC) (SVK)
Jan Labas (SVK)
6-0 6-3
R16Marek Michalicka (CZE)
Tomas Toman (CZE)
Michael Linzer (AUT)
Richard Waite (GER)
6-2 6-4
R16Goncalo Falcao (POR)
Andrei Plotniy (RUS)
Manuel Cavaco (WC) (POR)
Martin Martinicky (SVK)
6-3 6-3
R16Raphael Durek (4) (AUS)
Robert Godlewski (POL)
Josef Hrabal (CZE)
Michal Tyml (CZE)
6-1 6-2
R16Andrey Daniluk (WC) (RUS)
Maros Horny (SVK)
Gasper Laznik (SLO)
Marko Sabolcki (SLO)
6-4 6-4
R16Jakub Jastrzebski (POL)
Jedrzej Zarski (POL)
Gerald Melzer (2) (AUT)
Marc Rath (AUT)
7-6(3) 1-6 [10-5]
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Viktor Bruthans (SVK)Florian Farnleitner (AUT)4-6 6-2 6-3 [H2H]
Q1Goncalo Falcao (POR)Szymon Tatarczyk (POL)6-2 6-1 [H2H]
Q1Tomas Toman (CZE)Richard Waite (3) (GER)7-6(5) 6-2 [H2H]
Q1Daniel Geib (AUT)Michal Macko (4) (SVK)6-1 2-6 6-4 [H2H]
Q1Marko Sabolcki (5) (SLO)Michal Tyml (CZE)6-4 6-1 [H2H]
Q1Marc Rath (10) (AUT)Rok Bonin (SLO)6-1 6-1 [H2H]
Q1Jedrzej Zarski (7WC) (POL)Marcus Weiglhofer (AUT)6-2 6-3 [H2H]
Q1Michael Linzer (9) (AUT)Maros Horny (SVK)6-4 6-4 [H2H]
Q2Viktor Bruthans (SVK)Gerald Melzer (1) (AUT)6-3 6-2 [H2H]
Q2Florian Farnleitner (AUT)Filip Kollar (WC) (SVK)6-1 6-0 [H2H]
Q2Szymon Tatarczyk (POL)Gregor Sinigoj (WC) (SLO)6-0 6-3 [H2H]
Q2Goncalo Falcao (POR)Tomasz Olfans (POL)6-4 6-2 [H2H]
Q2Richard Waite (3) (GER)Calin Paar (GER)6-4 6-1 [H2H]
Q2Tomas Toman (CZE)Filip Rams (POL)6-4 6-4 [H2H]
Q2Michal Macko (4) (SVK)Petr Satral (CZE)4-6 6-0 7-5 [H2H]
Q2Daniel Geib (AUT)Martin Martinicky (SVK)6-0 6-1 [H2H]
Q2Marko Sabolcki (5) (SLO)Jiri Kana (CZE)6-4 6-3 [H2H]
Q2Michal Tyml (CZE)Philip Lang (AUT)7-5 7-6(5) [H2H]
Q2Rok Bonin (SLO)Josef Hrabal (6) (CZE)6-4 6-3 [H2H]
Q2Marc Rath (10) (AUT)Jozef Blasko (SVK)6-0 6-2 [H2H]
Q2Jedrzej Zarski (7WC) (POL)Enej Bonin (SLO)6-4 1-6 6-3 [H2H]
Q2Marcus Weiglhofer (AUT)Krisztian Krocsko (11) (HUN)4-6 6-4 Retired[H2H]
Q2Maros Horny (SVK)Martin Studeny (CZE)6-0 6-0 [H2H]
Q2Michael Linzer (9) (AUT)Zdenko Zalubil (SVK)6-1 6-3 [H2H]
Q3Gerald Melzer (1) (AUT)Jozef Semjan (SVK)6-0 6-2 [H2H]
Q3Viktor Bruthans (SVK)Gasper Laznik (SLO)6-1 6-2 [H2H]
Q3Filip Kollar (WC) (SVK)Patrick Plecity (CZE)4-6 7-5 6-3 [H2H]
Q3Florian Farnleitner (AUT)Kacper Rams (POL)6-1 6-1 [H2H]
Q3Szymon Tatarczyk (POL)Peter Miklusicak (2) (SVK)2-6 7-5 6-3 [H2H]
Q3Gregor Sinigoj (WC) (SLO)Petr Michnev (CZE)6-4 6-7(4) 6-4 [H2H]
Q3Tomasz Olfans (POL)Maxi Pongratz (AUT)6-1 6-1 [H2H]
Q3Goncalo Falcao (POR)Robert Januch (SVK)6-3 7-6(5) [H2H]
Q3Richard Waite (3) (GER)Tomas Havel (WC) (SVK)6-2 6-3 [H2H]
Q3Calin Paar (GER)Jozef Kovalik (SVK)6-3 1-6 7-5 [H2H]
Q3Filip Rams (POL)Jakub Durovic (SVK)6-1 6-1 [H2H]
Q3Tomas Toman (CZE)Dominik Wirlend (AUT)6-1 6-4 [H2H]
Q3Michal Macko (4) (SVK)Jakub Jastrzebski (POL)6-2 6-3 [H2H]
Q3Petr Satral (CZE)Tomas Kocib (CZE)6-2 6-3 [H2H]
Q3Martin Martinicky (SVK)Michal Dzupin (SVK)6-2 6-3 [H2H]
Q3Daniel Geib (AUT)Jan Solcani (SVK)6-2 7-5 [H2H]
Q3Marko Sabolcki (5) (SLO)Tomas Vyrostko (SVK)6-0 6-2 [H2H]
Q3Jiri Kana (CZE)Nikita Soifer (ISR)6-2 4-6 7-6(5) [H2H]
Q3Michal Tyml (CZE)Sebastian Kollmann (AUT)6-2 6-1 [H2H]
Q3Philip Lang (AUT)Roman Fila (SVK)6-2 6-1 [H2H]
Q3Josef Hrabal (6) (CZE)Peter Skvarka (WC) (SVK)6-1 6-1 [H2H]
Q3Rok Bonin (SLO)Martin Orsula (SVK)6-3 6-1 [H2H]
Q3Jozef Blasko (SVK)Libor Salaba (WC) (CZE)6-4 6-3 [H2H]
Q3Marc Rath (10) (AUT)Norbert Gombos (WC) (SVK)6-1 6-0 [H2H]
Q3Jedrzej Zarski (7WC) (POL)Jan Labas (WC) (SVK)6-0 6-1 [H2H]
Q3Enej Bonin (SLO)Andrej Wawrzyczek (CZE)6-1 6-4 [H2H]
Q3Marcus Weiglhofer (AUT)Andrej Kurtis (SVK)6-4 6-3 [H2H]
Q3Krisztian Krocsko (11) (HUN)Manuel Cavaco (POR)6-2 6-0 [H2H]
Q3Martin Studeny (CZE)Gilad Ben Zvi (8) (ISR)4-6 6-1 6-2 [H2H]
Q3Maros Horny (SVK)Cosmin Georgescu (ROU)7-5 7-5 [H2H]
Q3Zdenko Zalubil (SVK)Patrick Eichler (GER)6-2 6-7(4) 7-5 [H2H]
Q3Michael Linzer (9) (AUT)Max Krammer (AUT)6-7(4) 6-2 6-0 [H2H]


What's your opinion on the ATP Slovak Rep. F2 Futures draw (Men's) 2008?
Who will win Slovak Rep. F2 Futures?