ATP Slovak Rep. F2 Futures Draw (Men's) - 2006

Click Here To Join The Slovak Rep. F2 Futures Discussion!


Share This...


Slovak Rep. F2 Futures Event Details:

2006-08-14Clay
OutdoorPiestany, Slovak Republic
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Slovak Rep. F2 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FDavid Skoch (CZE)Ladislav Svarc (7SE) (SVK)6-4 6-3 [H2H]
SFDavid Skoch (CZE)Lukas Rosol (1) (CZE)5-7 6-2 6-4 [H2H]
SFLadislav Svarc (7SE) (SVK)Jan Stancik (5) (SVK)6-4 6-4 [H2H]
QFLukas Rosol (1) (CZE)Mattia Livraghi (6) (ITA)6-4 6-3 [H2H]
QFDavid Skoch (CZE)Marek Semjan (4) (SVK)6-1 1-6 6-4 [H2H]
QFJan Stancik (5) (SVK)Filip Polasek (3) (SVK)6-3 2-6 6-4 [H2H]
QFLadislav Svarc (7SE) (SVK)Robert Godlewski (2) (POL)6-0 6-4 [H2H]
R16Lukas Rosol (1) (CZE)Laurent Bram (LUX)6-1 6-0 [H2H]
R16Mattia Livraghi (6) (ITA)Georg Novak (AUT)7-6(2) 6-2 [H2H]
R16Marek Semjan (4) (SVK)Miguel Olaso-De La Rica (Q) (ESP)6-3 7-6(2) [H2H]
R16David Skoch (CZE)Jiri Skoloudik (8) (CZE)7-6(3) 6-3 [H2H]
R16Jan Stancik (5) (SVK)Jan Subota (CZE)7-6(3) 6-1 [H2H]
R16Filip Polasek (3) (SVK)Frantisek Polyak (Q) (SVK)6-1 3-6 6-4 [H2H]
R16Ladislav Svarc (7SE) (SVK)Adolfo Gomez-Pinter (Q) (ESP)6-3 6-1 [H2H]
R16Robert Godlewski (2) (POL)Adrian Sikora (LL) (SVK)6-3 6-4 [H2H]
R32Lukas Rosol (1) (CZE)Samuel Groth (AUS)6-4 6-1 [H2H]
R32Laurent Bram (LUX)Gyorgy Balazs (HUN)6-4 6-4 [H2H]
R32Georg Novak (AUT)Matteo Fago (ITA)6-3 6-2 [H2H]
R32Mattia Livraghi (6) (ITA)Jiri Krkoska (WC) (CZE)7-6(4) 6-4 [H2H]
R32Marek Semjan (4) (SVK)Mathieu Guenat (SUI)2-6 7-5 6-1 [H2H]
R32Miguel Olaso-De La Rica (Q) (ESP)Michal Franek (Q) (CZE)6-2 6-2 [H2H]
R32David Skoch (CZE)Jan Marek (Q) (CZE)2-6 6-4 6-0 [H2H]
R32Jiri Skoloudik (8) (CZE)Daniel Lustig (CZE)6-4 6-0 [H2H]
R32Jan Stancik (5) (SVK)Peter Miklusicak (Q) (SVK)6-1 6-2 [H2H]
R32Jan Subota (CZE)Martin Durdik (WC) (SVK)7-6(4) 6-1 [H2H]
R32Frantisek Polyak (Q) (SVK)Luca Bianchini (Q) (ITA)6-4 7-6(5) [H2H]
R32Filip Polasek (3) (SVK)Alexander Somogyi (WC) (SVK)6-3 6-4 [H2H]
R32Ladislav Svarc (7SE) (SVK)Michal Pazicky (Q) (SVK)6-1 6-1 [H2H]
R32Adolfo Gomez-Pinter (Q) (ESP)Andrej Martin (WC) (SVK)4-6 7-6(3) 6-1 [H2H]
R32Adrian Sikora (LL) (SVK)Christian Haupt (GER)7-6(5) 6-4 [H2H]
R32Robert Godlewski (2) (POL)Pedro Clar-Rossello (ESP)4-6 6-4 6-4 [H2H]
Men's Doubles
FDaniel Lustig (1) (CZE)
Filip Polasek (SVK)
Marek Semjan (SVK)
Jan Stancik (SVK)
6-0 7-5
SFDaniel Lustig (1) (CZE)
Filip Polasek (SVK)
Lukas Rosol (3) (CZE)
Adrian Sikora (SVK)
6-1 2-6 6-3
SFMarek Semjan (SVK)
Jan Stancik (SVK)
Martin Durdik (SVK)
Alexander Somogyi (SVK)
6-4 7-5
QFDaniel Lustig (1) (CZE)
Filip Polasek (SVK)
Petr Dezort (CZE)
Jiri Krkoska (CZE)
7-6(3) 6-3
QFLukas Rosol (3) (CZE)
Adrian Sikora (SVK)
Peter Miklusicak (SVK)
Jan Subota (CZE)
6-3 6-4
QFMarek Semjan (SVK)
Jan Stancik (SVK)
Laurent Bram (4) (LUX)
Samuel Groth (AUS)
6-2 7-6(4)
QFMartin Durdik (SVK)
Alexander Somogyi (SVK)
Luca Bonati (2) (ITA)
Mattia Livraghi (ITA)
6-7(6) 6-4 6-2
R16Daniel Lustig (1) (CZE)
Filip Polasek (SVK)
Bye
R16Petr Dezort (CZE)
Jiri Krkoska (CZE)
Erik Csarnakovics (SVK)
Frantisek Polyak (SVK)
6-0 6-3
R16Lukas Rosol (3) (CZE)
Adrian Sikora (SVK)
Bye
R16Peter Miklusicak (SVK)
Jan Subota (CZE)
Bye
R16Marek Semjan (SVK)
Jan Stancik (SVK)
Jan Kubes (CZE)
David Skoch (CZE)
6-3 7-5
R16Laurent Bram (4) (LUX)
Samuel Groth (AUS)
Bye
R16Martin Durdik (SVK)
Alexander Somogyi (SVK)
Matteo Fago (ITA)
Miguel Olaso-De La Rica (ESP)
6-4 6-0
R16Luca Bonati (2) (ITA)
Mattia Livraghi (ITA)
Bye
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Frantisek Polyak (1) (SVK)Luca Bonati (ITA)6-2 6-1 [H2H]
Q1Jan Marek (2) (CZE)Martin Fafl (CZE)3-0 Retired[H2H]
Q1Adolfo Gomez-Pinter (11) (ESP)Adrian Sikora (3) (SVK)2-6 6-3 6-4 [H2H]
Q1Michal Pazicky (SVK)Christian Kloimullner (9) (AUT)6-1 4-6 7-6(5) [H2H]
Q1Michal Franek (CZE)Maros Demko (SVK)6-3 4-1 Retired[H2H]
Q1Miguel Olaso-De La Rica (6) (ESP)Michal Tyml (CZE)6-2 6-3 [H2H]
Q1Luca Bianchini (7) (ITA)Tobias Obenaus (AUT)7-5 3-0 Retired[H2H]
Q1Peter Miklusicak (12) (SVK)Marek Michalicka (8) (CZE)6-1 6-0 [H2H]
Q2Frantisek Polyak (1) (SVK)Jozef Maras (SVK)6-1 6-2 [H2H]
Q2Luca Bonati (ITA)Pavol Derkay (SVK)6-3 6-0 [H2H]
Q2Jan Marek (2) (CZE)Erik Csarnakovics (SVK)6-1 0-6 6-4 [H2H]
Q2Martin Fafl (CZE)Javier Dejuan-Mora (ESP)6-1 6-4 [H2H]
Q2Adrian Sikora (3) (SVK)Andrej Kurtis (SVK)6-3 6-1 [H2H]
Q2Adolfo Gomez-Pinter (11) (ESP)Tomas Vyrostko (SVK)6-2 6-1 [H2H]
Q2Michal Pazicky (SVK)Jan Pavlicek (CZE)6-3 6-4 [H2H]
Q2Christian Kloimullner (9) (AUT)Tony Rajaobelina (MAD)6-7(5) 6-3 7-5 [H2H]
Q2Maros Demko (SVK)Martin Kosut (SVK)4-6 6-1 6-3 [H2H]
Q2Michal Franek (CZE)Jonathan Taborcia-Beitia (ESP)6-2 7-5 [H2H]
Q2Miguel Olaso-De La Rica (6) (ESP)Dusan Stano (SVK)6-2 6-1 [H2H]
Q2Michal Tyml (CZE)Balazs Farkas (SVK)6-4 6-1 [H2H]
Q2Luca Bianchini (7) (ITA)Irakli Dshandshgava (AUT)6-4 6-2 [H2H]
Q2Tobias Obenaus (AUT)Miloslav Navratil (13) (CZE)6-3 7-5 [H2H]
Q2Marek Michalicka (8) (CZE)Maros Horny (SVK)6-1 6-4 [H2H]
Q2Peter Miklusicak (12) (SVK)Kostas Zaraklanis (GRE)6-1 6-0 [H2H]
Q3Frantisek Polyak (1) (SVK)Konstantin Kremeshkov (RUS)4-6 6-3 6-3 [H2H]
Q3Jozef Maras (SVK)Lukas Kubiena (CZE)6-3 6-1 [H2H]
Q3Pavol Derkay (SVK)Matej Dolinay (SVK)6-3 2-6 7-5 [H2H]
Q3Luca Bonati (ITA)Miloslav Mecir (10) (SVK)6-4 2-2 Retired[H2H]
Q3Jan Marek (2) (CZE)Michal Dzupin (SVK)6-2 6-4 [H2H]
Q3Erik Csarnakovics (SVK)Daniel Garcia Extremiana (ESP)6-1 6-2 [H2H]
Q3Javier Dejuan-Mora (ESP)Vojtech Blazek (CZE)6-3 6-4 [H2H]
Q3Martin Fafl (CZE)Josef Hrabal (16) (CZE)6-2 6-2 [H2H]
Q3Adrian Sikora (3) (SVK)Ivo Polach (CZE)6-0 6-0 [H2H]
Q3Andrej Kurtis (SVK)Stefan Seywald (AUT)6-4 7-5 [H2H]
Q3Tomas Vyrostko (SVK)Martin Brondos (SVK)6-4 6-3 [H2H]
Q3Adolfo Gomez-Pinter (11) (ESP)Filippo Leonardi (ITA)1-6 6-3 6-4 [H2H]
Q3Michal Pazicky (SVK)Pirmin Haenle (4) (GER)6-4 7-5 [H2H]
Q3Jan Pavlicek (CZE)Martin Kuruc (CZE)5-7 6-1 6-2 [H2H]
Q3Tony Rajaobelina (MAD)Akos Torok (HUN)6-0 6-4 [H2H]
Q3Christian Kloimullner (9) (AUT)Petr Frelich (CZE)6-4 6-2 [H2H]
Q3Martin Kosut (SVK)Milan Petercak (5) (SVK)6-3 6-7(5) 6-4 [H2H]
Q3Maros Demko (SVK)Marco Sattanino (ITA)5-7 6-3 6-0 [H2H]
Q3Michal Franek (CZE)Tomas Lojka (CZE)6-3 5-7 7-5 [H2H]
Q3Jonathan Taborcia-Beitia (ESP)Aleksandar Cucuz (14) (SUI)7-6(4) 6-2 [H2H]
Q3Miguel Olaso-De La Rica (6) (ESP)Boris Malovik (SVK)6-1 6-2 [H2H]
Q3Dusan Stano (SVK)Dawid Piatkowski (POL)3-6 6-4 6-4 [H2H]
Q3Balazs Farkas (SVK)Branislav Valach (SVK)6-2 6-0 [H2H]
Q3Michal Tyml (CZE)Pavel Cerny (15) (CZE)6-3 6-1 [H2H]
Q3Luca Bianchini (7) (ITA)Jozef Vajda (SVK)6-2 6-0 [H2H]
Q3Irakli Dshandshgava (AUT)Ivan Horsky (SVK)6-4 6-2 [H2H]
Q3Tobias Obenaus (AUT)Petar Tomasic (CRO)6-2 6-1 [H2H]
Q3Miloslav Navratil (13) (CZE)Tomas Toman (CZE)6-4 6-3 [H2H]
Q3Marek Michalicka (8) (CZE)Vitaly Klimchev (RUS)6-0 6-1 [H2H]
Q3Maros Horny (SVK)Martin Zathurecky (SVK)6-4 6-4 [H2H]
Q3Kostas Zaraklanis (GRE)Yura Chernyak (UKR)6-0 6-3 [H2H]
Q3Peter Miklusicak (12) (SVK)Martin Stepanek (CZE)6-1 6-0 [H2H]


What's your opinion on the ATP Slovak Rep. F2 Futures draw (Men's) 2006?
Who will win Slovak Rep. F2 Futures?