ATP Slovak Rep. F1 Futures Draw (Men's) - 2010

Click Here To Join The Slovak Rep. F1 Futures Discussion!


Share This...


Slovak Rep. F1 Futures Event Details:

2010-08-02Clay
OutdoorPiestany, Slovak Republic
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Slovak Rep. F1 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FFlorian Reynet (1) (FRA)Marcin Gawron (5) (POL)6-1 6-2 [H2H]
SFFlorian Reynet (1) (FRA)Blazej Koniusz (8) (POL)4-6 6-2 6-1 [H2H]
SFMarcin Gawron (5) (POL)Jan Stancik (Q) (SVK)6-4 6-1 [H2H]
QFFlorian Reynet (1) (FRA)Marc Rath (Q) (AUT)6-4 7-5 [H2H]
QFBlazej Koniusz (8) (POL)Roman Jebavy (4) (CZE)6-2 7-5 [H2H]
QFJan Stancik (Q) (SVK)Marek Michalicka (CZE)6-7(10) 6-3 6-2 [H2H]
QFMarcin Gawron (5) (POL)Philip Lang (AUT)3-6 7-5 6-3 [H2H]
R16Florian Reynet (1) (FRA)Takanyi Garanganga (ZIM)6-4 6-0 [H2H]
R16Marc Rath (Q) (AUT)Filip Havaj (Q) (SVK)6-2 6-0 [H2H]
R16Roman Jebavy (4) (CZE)Peter Miklusicak (Q) (SVK)6-2 3-6 6-4 [H2H]
R16Blazej Koniusz (8) (POL)Leonard Stakhovsky (Q) (UKR)6-0 6-2 [H2H]
R16Marek Michalicka (CZE)Manuel Proell (Q) (AUT)6-7(5) 6-1 6-0 [H2H]
R16Jan Stancik (Q) (SVK)Jan Mertl (3) (CZE)6-3 3-6 7-5 [H2H]
R16Marcin Gawron (5) (POL)David Sodek (CZE)6-4 6-3 [H2H]
R16Philip Lang (AUT)Mathieu Rodrigues (2) (FRA)6-4 6-2 [H2H]
R32Florian Reynet (1) (FRA)Jerome Inzerillo (FRA)6-3 6-3 [H2H]
R32Takanyi Garanganga (ZIM)Norbert Gombos (WC) (SVK)5-7 6-2 7-6(5) [H2H]
R32Filip Havaj (Q) (SVK)Marko Danis (WC) (SVK)2-6 6-4 6-0 [H2H]
R32Marc Rath (Q) (AUT)Adrian Sikora (7) (SVK)6-2 6-1 [H2H]
R32Roman Jebavy (4) (CZE)Pavel Vanis (WC) (CZE)6-7(5) 6-1 6-1 [H2H]
R32Peter Miklusicak (Q) (SVK)Karel Triska (CZE)6-0 7-5 [H2H]
R32Leonard Stakhovsky (Q) (UKR)Ivan Kosec (Q) (SVK)7-6(4) 7-5 [H2H]
R32Blazej Koniusz (8) (POL)Jan Satral (LL) (CZE)6-3 4-6 6-0 [H2H]
R32Marek Michalicka (CZE)Michael Linzer (6) (AUT)6-2 2-0 Retired[H2H]
R32Manuel Proell (Q) (AUT)Andraz Bedene (SLO)6-4 6-0 [H2H]
R32Jan Stancik (Q) (SVK)Jan Kuncik (LL) (CZE)6-4 6-4 [H2H]
R32Jan Mertl (3) (CZE)Michal Pazicky (SVK)6-3 6-2 [H2H]
R32Marcin Gawron (5) (POL)Christoph Lessiak (AUT)6-1 6-0 [H2H]
R32David Sodek (CZE)Zalan Klempa (Q) (SVK)6-4 3-6 6-2 [H2H]
R32Philip Lang (AUT)Jiri Kosler (CZE)6-7(5) 6-2 6-2 [H2H]
R32Mathieu Rodrigues (2) (FRA)Martin Prikryl (WC) (CZE)6-1 6-1 [H2H]
Men's Doubles
FMichal Pazicky (1) (SVK)
Adrian Sikora (SVK)
Blazej Koniusz (POL)
Filip Rams (POL)
6-7(4) 6-4 [10-8]
SFMichal Pazicky (1) (SVK)
Adrian Sikora (SVK)
Jan Hradsky (CZE)
Jan Satral (CZE)
6-4 6-0
SFBlazej Koniusz (POL)
Filip Rams (POL)
Roman Jebavy (2) (CZE)
Marek Michalicka (CZE)
1-6 6-3 [10-5]
QFMichal Pazicky (1) (SVK)
Adrian Sikora (SVK)
Norbert Gombos (SVK)
Filip Havaj (SVK)
7-5 7-5
QFJan Hradsky (CZE)
Jan Satral (CZE)
Luca Margaroli (SUI)
Andrea Patracchini (ITA)
7-5 6-3
QFBlazej Koniusz (POL)
Filip Rams (POL)
Marko Danis (4) (SVK)
Jiri Krkoska (CZE)
WO
QFRoman Jebavy (2) (CZE)
Marek Michalicka (CZE)
Saso Bende (SLO)
Maxime Moreau (FRA)
6-1 6-4
R16Michal Pazicky (1) (SVK)
Adrian Sikora (SVK)
Marek Mrozek (POL)
Dawid Piatkowski (POL)
6-2 6-3
R16Norbert Gombos (SVK)
Filip Havaj (SVK)
Martin Prikryl (CZE)
Pavel Vanis (CZE)
WO
R16Jan Hradsky (CZE)
Jan Satral (CZE)
Jerome Inzerillo (3) (FRA)
Mathieu Rodrigues (FRA)
6-3 7-6(3)
R16Luca Margaroli (SUI)
Andrea Patracchini (ITA)
Alexander Gasparetz (WC) (SVK)
Robert Gasparetz (SVK)
3-6 7-6(6) [11-9]
R16Blazej Koniusz (POL)
Filip Rams (POL)
Tomas Hruncak (SVK)
Peter Miklusicak (SVK)
0-6 6-4 [10-4]
R16Marko Danis (4) (SVK)
Jiri Krkoska (CZE)
Jakub Jastrzebski (POL)
Mateusz Moj (POL)
6-4 6-2
R16Saso Bende (SLO)
Maxime Moreau (FRA)
Tim Srkala (SUI)
Leonard Stakhovsky (UKR)
2-6 6-3 [10-8]
R16Roman Jebavy (2) (CZE)
Marek Michalicka (CZE)
Philip Lang (AUT)
Marc Rath (AUT)
6-4 6-3
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Marc Rath (1) (AUT)Michal Kozelsky (CZE)6-3 6-2 [H2H]
Q1Manuel Proell (AUT)Petr Michnev (CZE)6-7(5) 6-3 6-4 [H2H]
Q1Leonard Stakhovsky (WC) (UKR)Tomas Rohan (CZE)6-1 4-6 6-2 [H2H]
Q1Peter Miklusicak (4) (SVK)Saso Bende (SLO)6-3 3-6 2-3 Retired[H2H]
Q1Jan Stancik (5) (SVK)Dominik Suc (CZE)6-3 6-3 [H2H]
Q1Ivan Kosec (6) (SVK)Jan Satral (10) (CZE)6-4 6-2 [H2H]
Q1Zalan Klempa (11WC) (SVK)Alexander Gasparetz (SVK)6-3 6-2 [H2H]
Q1Filip Havaj (WC) (SVK)Jan Kuncik (8) (CZE)6-1 5-7 7-5 [H2H]
Q2Marc Rath (1) (AUT)Juraj Masar (SVK)6-3 6-4 [H2H]
Q2Michal Kozelsky (CZE)Bastian Wagner (GER)6-2 7-6(7) [H2H]
Q2Manuel Proell (AUT)Robert Gasparetz (SVK)7-6(6) 6-1 [H2H]
Q2Petr Michnev (CZE)Florian Farnleitner (AUT)6-1 6-1 [H2H]
Q2Tomas Rohan (CZE)Igor Lakhno (UKR)7-6(1) 6-1 [H2H]
Q2Leonard Stakhovsky (WC) (UKR)Otakar Lucak (CZE)6-7(4) 7-5 6-2 [H2H]
Q2Peter Miklusicak (4) (SVK)Daniil Proskura (EST)6-0 6-1 [H2H]
Q2Saso Bende (SLO)Juraj Ciznar (SVK)6-2 6-0 [H2H]
Q2Jan Stancik (5) (SVK)Radoslav Novodomec (SVK)6-0 6-0 [H2H]
Q2Dominik Suc (CZE)Jakub Jastrzebski (POL)6-2 3-6 6-3 [H2H]
Q2Ivan Kosec (6) (SVK)Lukas Kubiena (CZE)2-6 6-0 6-1 [H2H]
Q2Jan Satral (10) (CZE)Jiri Placek (CZE)6-0 6-1 [H2H]
Q2Alexander Gasparetz (SVK)Jan Hradsky (7) (CZE)6-2 6-4 [H2H]
Q2Zalan Klempa (11WC) (SVK)Dawid Piatkowski (POL)6-3 6-3 [H2H]
Q2Jan Kuncik (8) (CZE)Andrea Patracchini (ITA)4-6 6-3 6-2 [H2H]
Q2Filip Havaj (WC) (SVK)Marek Mrozek (POL)6-1 6-2 [H2H]
Q3Marc Rath (1) (AUT)Juraj Simcak (WC) (SVK)6-1 6-1 [H2H]
Q3Juraj Masar (SVK)Michael Hrevus (GER)6-1 7-6(3) [H2H]
Q3Bastian Wagner (GER)Lukas Janoska (SVK)6-3 3-6 6-1 [H2H]
Q3Michal Kozelsky (CZE)Marcus Weiglhofer (AUT)7-5 6-2 [H2H]
Q3Manuel Proell (AUT)Daniel Geib (2) (AUT)6-2 3-6 6-4 [H2H]
Q3Robert Gasparetz (SVK)Pavel Kukuczka (CZE)6-2 6-0 [H2H]
Q3Florian Farnleitner (AUT)Mateusz Moj (POL)6-2 6-0 [H2H]
Q3Petr Michnev (CZE)Mike Urbanija (SLO)4-6 6-2 6-3 [H2H]
Q3Igor Lakhno (UKR)Soma Kesthely (3) (NOR)6-4 3-6 6-4 [H2H]
Q3Tomas Rohan (CZE)Maxim Maksimyuk (RUS)6-0 6-3 [H2H]
Q3Leonard Stakhovsky (WC) (UKR)Richard Kittler (SVK)6-0 6-3 [H2H]
Q3Otakar Lucak (CZE)Tomas Hruncak (WC) (SVK)6-4 6-3 [H2H]
Q3Peter Miklusicak (4) (SVK)Dominik Haider (GER)6-1 6-2 [H2H]
Q3Daniil Proskura (EST)Liridon Berjani (AUT)6-1 6-1 [H2H]
Q3Juraj Ciznar (SVK)Vasily Tkachenko (RUS)6-0 6-2 [H2H]
Q3Saso Bende (SLO)Filip Rams (POL)7-5 6-0 [H2H]
Q3Jan Stancik (5) (SVK)Mario Turcan (WC) (SVK)6-1 4-6 6-1 [H2H]
Q3Radoslav Novodomec (SVK)Michael Noppinger (GER)6-2 6-0 [H2H]
Q3Jakub Jastrzebski (POL)Marian Lapsansky (SVK)7-6(4) 6-3 [H2H]
Q3Dominik Suc (CZE)Peter Seidner (WC) (SVK)6-4 6-2 [H2H]
Q3Ivan Kosec (6) (SVK)Michal Skrla (SVK)6-2 6-2 [H2H]
Q3Lukas Kubiena (CZE)Michal Lukacovic (SVK)6-4 6-1 [H2H]
Q3Jiri Placek (CZE)David Mikula (SVK)6-1 6-2 [H2H]
Q3Jan Satral (10) (CZE)Andrej Kurtis (SVK)6-1 6-3 [H2H]
Q3Jan Hradsky (7) (CZE)Tim Srkala (SUI)6-1 6-7(9) 6-4 [H2H]
Q3Alexander Gasparetz (SVK)Martin Samek (SVK)6-3 6-1 [H2H]
Q3Dawid Piatkowski (POL)Matej Klobusovsky (WC) (SVK)6-4 6-3 [H2H]
Q3Zalan Klempa (11WC) (SVK)Akos Bartalos (SVK)6-3 6-3 [H2H]
Q3Jan Kuncik (8) (CZE)Maxime Moreau (FRA)6-4 3-6 6-3 [H2H]
Q3Andrea Patracchini (ITA)Martin Lacko (SVK)6-1 6-0 [H2H]
Q3Filip Havaj (WC) (SVK)Maxi Pongratz (AUT)6-4 0-6 6-0 [H2H]
Q3Marek Mrozek (POL)Luca Margaroli (9) (SUI)6-1 0-6 6-3 [H2H]


What's your opinion on the ATP Slovak Rep. F1 Futures draw (Men's) 2010?
Who will win Slovak Rep. F1 Futures?