ATP Slovak Rep. F1 Futures Draw (Men's) - 2008

Click Here To Join The Slovak Rep. F1 Futures Discussion!


Share This...


Slovak Rep. F1 Futures Event Details:

2008-08-04Clay
OutdoorZilina, Slovak Republic
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Slovak Rep. F1 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FFrantisek Cermak (Q) (CZE)Marek Michalicka (Q) (CZE)7-5 6-4 [H2H]
SFFrantisek Cermak (Q) (CZE)Jedrzej Zarski (Q) (POL)6-3 4-6 6-1 [H2H]
SFMarek Michalicka (Q) (CZE)Max Raditschnigg (AUT)6-3 2-6 7-6(4) [H2H]
QFJedrzej Zarski (Q) (POL)Mateusz Kowalczyk (Q) (POL)6-3 6-3 [H2H]
QFFrantisek Cermak (Q) (CZE)Roman Jebavy (4) (CZE)6-3 6-4 [H2H]
QFMarek Michalicka (Q) (CZE)Jerzy Janowicz (POL)6-4 4-6 6-3 [H2H]
QFMax Raditschnigg (AUT)Raphael Durek (2) (AUS)3-6 7-6(6) 6-2 [H2H]
R16Mateusz Kowalczyk (Q) (POL)Kamil Capkovic (1) (SVK)6-7(3) 6-1 6-2 [H2H]
R16Jedrzej Zarski (Q) (POL)David Novak (5) (CZE)4-2 Retired[H2H]
R16Roman Jebavy (4) (CZE)Adrian Sikora (WC) (SVK)6-3 6-2 [H2H]
R16Frantisek Cermak (Q) (CZE)Michal Navratil (CZE)7-6(3) 1-6 7-5 [H2H]
R16Jerzy Janowicz (POL)Andrej Martin (SVK)1-6 6-2 6-3 [H2H]
R16Marek Michalicka (Q) (CZE)Pascal Brunner (LL) (AUT)6-2 6-3 [H2H]
R16Max Raditschnigg (AUT)Michal Pazicky (SVK)6-4 3-6 6-3 [H2H]
R16Raphael Durek (2) (AUS)Andrei Plotniy (RUS)6-2 7-5 [H2H]
R32Kamil Capkovic (1) (SVK)Michal Tabara (CZE)6-4 6-2 [H2H]
R32Mateusz Kowalczyk (Q) (POL)Martin Studeny (WC) (CZE)7-5 2-6 6-4 [H2H]
R32Jedrzej Zarski (Q) (POL)Marko Sabolcki (Q) (SLO)6-2 6-4 [H2H]
R32David Novak (5) (CZE)Michael Linzer (LL) (AUT)6-1 6-0 [H2H]
R32Roman Jebavy (4) (CZE)Piotr Zielinski (Q) (POL)6-2 6-3 [H2H]
R32Adrian Sikora (WC) (SVK)Jakub Lustyk (WC) (CZE)6-0 6-4 [H2H]
R32Michal Navratil (CZE)Martin Fafl (Q) (CZE)7-5 6-4 [H2H]
R32Frantisek Cermak (Q) (CZE)Filip Zeman (7) (CZE)6-4 6-4 [H2H]
R32Andrej Martin (SVK)Alexander Somogyi (6) (SVK)6-3 5-7 6-1 [H2H]
R32Jerzy Janowicz (POL)Dawid Celt (Q) (POL)7-6(4) 6-7(5) 6-2 [H2H]
R32Pascal Brunner (LL) (AUT)Peter Suran (WC) (SVK)6-4 6-1 [H2H]
R32Marek Michalicka (Q) (CZE)Michal Macko (LL) (SVK)6-1 6-4 [H2H]
R32Max Raditschnigg (AUT)Miloslav Mecir (8) (SVK)6-4 4-6 6-2 [H2H]
R32Michal Pazicky (SVK)Bojan Szumanski (POL)2-6 7-5 6-4 [H2H]
R32Andrei Plotniy (RUS)Karel Triska (CZE)6-4 2-6 7-5 [H2H]
R32Raphael Durek (2) (AUS)Robert Godlewski (POL)7-5 7-6(5) [H2H]
Men's Doubles
FRoman Jebavy (1) (CZE)
Filip Zeman (CZE)
Raphael Durek (AUS)
Robert Godlewski (POL)
7-6(4) 4-6 [10-2]
SFRoman Jebavy (1) (CZE)
Filip Zeman (CZE)
Martin Fafl (CZE)
Marek Michalicka (CZE)
6-1 6-2
SFRaphael Durek (AUS)
Robert Godlewski (POL)
Peter Baca (SVK)
Libor Salaba (CZE)
6-0 6-1
QFRoman Jebavy (1) (CZE)
Filip Zeman (CZE)
Tomas Kocib (CZE)
Stepan Kohout (CZE)
6-1 6-1
QFMartin Fafl (CZE)
Marek Michalicka (CZE)
Andrej Martin (3) (SVK)
Miloslav Mecir (SVK)
6-3 2-6 [11-9]
QFPeter Baca (SVK)
Libor Salaba (CZE)
Jakub Lustyk (CZE)
David Novak (CZE)
WO
QFRaphael Durek (AUS)
Robert Godlewski (POL)
Jakub Jastrzebski (POL)
Mateusz Moj (POL)
6-1 7-6(0)
R16Roman Jebavy (1) (CZE)
Filip Zeman (CZE)
Filip Rams (POL)
Kacper Rams (POL)
6-4 6-3
R16Tomas Kocib (CZE)
Stepan Kohout (CZE)
Walter Kubicka (AUT)
Philip Lang (AUT)
6-4 6-2
R16Andrej Martin (3) (SVK)
Miloslav Mecir (SVK)
Tomasz Olfans (POL)
Bojan Szumanski (POL)
6-1 6-1
R16Martin Fafl (CZE)
Marek Michalicka (CZE)
Gilad Ben Zvi (ISR)
Nikita Soifer (ISR)
7-6(4) 6-2
R16Peter Baca (SVK)
Libor Salaba (CZE)
Sumner Chase (USA)
Joe Cooper (GBR)
6-0 6-3
R16Jakub Lustyk (CZE)
David Novak (CZE)
Michal Pazicky (4) (SVK)
Adrian Sikora (SVK)
7-6(3) 6-4
R16Raphael Durek (AUS)
Robert Godlewski (POL)
Andrey Daniluk (RUS)
Maros Horny (SVK)
6-4 5-7 [11-9]
R16Jakub Jastrzebski (POL)
Mateusz Moj (POL)
Blazej Koniusz (2) (POL)
Mateusz Kowalczyk (POL)
WO
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Dawid Celt (1) (POL)Daniel Geib (AUT)6-0 6-0 [H2H]
Q1Martin Fafl (2) (CZE)Tomas Vyrostko (SVK)5-7 6-2 6-1 [H2H]
Q1Marek Michalicka (3) (CZE)Tomas Toman (CZE)6-3 6-2 [H2H]
Q1Mateusz Kowalczyk (4) (POL)Michael Linzer (16) (AUT)6-4 7-6(6) [H2H]
Q1Frantisek Cermak (CZE)Stepan Kohout (CZE)6-1 6-2 [H2H]
Q1Jedrzej Zarski (12) (POL)Michal Macko (6) (SVK)6-4 6-1 [H2H]
Q1Marko Sabolcki (7) (SLO)Pascal Brunner (AUT)6-4 3-6 7-6(7) [H2H]
Q1Piotr Zielinski (POL)Matus Mydla (SVK)6-2 6-1 [H2H]
Q2Dawid Celt (1) (POL)Peter Baca (WC) (SVK)6-0 7-6(2) [H2H]
Q2Daniel Geib (AUT)Wolfgang Schranz (13) (AUT)6-4 5-7 6-3 [H2H]
Q2Martin Fafl (2) (CZE)Walter Kubicka (AUT)6-3 6-4 [H2H]
Q2Tomas Vyrostko (SVK)Jakub Jastrzebski (POL)6-2 5-7 6-1 [H2H]
Q2Marek Michalicka (3) (CZE)Filip Rams (POL)6-1 6-2 [H2H]
Q2Tomas Toman (CZE)Gilad Ben Zvi (ISR)6-2 1-6 6-3 [H2H]
Q2Mateusz Kowalczyk (4) (POL)Marcus Weiglhofer (AUT)6-3 6-3 [H2H]
Q2Michael Linzer (16) (AUT)Tomas Kocib (CZE)7-6(3) 6-3 [H2H]
Q2Frantisek Cermak (CZE)Petr Satral (CZE)6-0 6-4 [H2H]
Q2Stepan Kohout (CZE)Jan Marek (10) (CZE)7-6(5) 7-5 [H2H]
Q2Michal Macko (6) (SVK)Martin Martinicky (SVK)6-2 6-0 [H2H]
Q2Jedrzej Zarski (12) (POL)Florian Farnleitner (AUT)6-4 6-4 [H2H]
Q2Marko Sabolcki (7) (SLO)Jan Bezdecka (CZE)6-2 6-3 [H2H]
Q2Pascal Brunner (AUT)Jan Blecha (9) (CZE)6-3 6-3 [H2H]
Q2Piotr Zielinski (POL)Mateusz Moj (POL)6-3 6-2 [H2H]
Q2Matus Mydla (SVK)Robert Januch (SVK)6-4 6-0 [H2H]
Q3Dawid Celt (1) (POL)Marc Rath (AUT)6-0 6-4 [H2H]
Q3Peter Baca (WC) (SVK)Lukas Janoska (WC) (SVK)6-3 6-1 [H2H]
Q3Daniel Geib (AUT)Nikita Soifer (ISR)6-1 6-2 [H2H]
Q3Wolfgang Schranz (13) (AUT)Roman Fila (SVK)6-2 6-2 [H2H]
Q3Martin Fafl (2) (CZE)Maxi Pongratz (AUT)6-2 6-0 [H2H]
Q3Walter Kubicka (AUT)Matej Klobusovsky (SVK)6-1 6-4 [H2H]
Q3Jakub Jastrzebski (POL)Tomasz Olfans (POL)6-4 6-4 [H2H]
Q3Tomas Vyrostko (SVK)Matt Fox (15) (AUS)7-6(2) Default[H2H]
Q3Marek Michalicka (3) (CZE)Phillip Kiss (AUT)6-0 6-3 [H2H]
Q3Filip Rams (POL)Sebastian Kollmann (AUT)6-4 6-3 [H2H]
Q3Tomas Toman (CZE)Jozef Semjan (SVK)6-0 6-1 [H2H]
Q3Gilad Ben Zvi (ISR)Tim Verlin (14) (AUS)6-3 6-1 [H2H]
Q3Mateusz Kowalczyk (4) (POL)Michal Stanko (SVK)6-2 6-3 [H2H]
Q3Marcus Weiglhofer (AUT)Kacper Rams (POL)6-0 6-1 [H2H]
Q3Tomas Kocib (CZE)Andrey Daniluk (RUS)6-4 6-3 [H2H]
Q3Michael Linzer (16) (AUT)Philip Lang (AUT)6-3 6-0 [H2H]
Q3Frantisek Cermak (CZE)Tomas Janci (5) (SVK)6-1 7-5 [H2H]
Q3Petr Satral (CZE)Jozef Blasko (SVK)6-3 6-1 [H2H]
Q3Stepan Kohout (CZE)Jan Solcani (SVK)6-2 6-0 [H2H]
Q3Jan Marek (10) (CZE)Tomas Rohan (CZE)6-4 6-4 [H2H]
Q3Michal Macko (6) (SVK)Michal Tyml (CZE)7-6(6) 6-0 [H2H]
Q3Martin Martinicky (SVK)Lukas Weinhandl (AUT)6-3 4-6 6-2 [H2H]
Q3Florian Farnleitner (AUT)Andrej Wawrzyczek (CZE)6-2 6-0 [H2H]
Q3Jedrzej Zarski (12) (POL)Zdenko Zalubil (SVK)6-2 6-3 [H2H]
Q3Marko Sabolcki (7) (SLO)Maros Horny (SVK)7-5 6-0 [H2H]
Q3Jan Bezdecka (CZE)Soma Kesthely (NOR)1-6 6-4 6-3 [H2H]
Q3Pascal Brunner (AUT)Tomas Lasak (CZE)6-3 7-5 [H2H]
Q3Jan Blecha (9) (CZE)Radim Urbanek (CZE)6-0 6-0 [H2H]
Q3Piotr Zielinski (POL)Josef Hrabal (8) (CZE)6-2 6-0 [H2H]
Q3Mateusz Moj (POL)Branislav Broncek (WC) (SVK)7-5 6-2 [H2H]
Q3Matus Mydla (SVK)Maximilian Pichelstorfer (AUT)6-3 6-0 [H2H]
Q3Robert Januch (SVK)Richard Waite (11) (GER)7-6(0) 6-1 [H2H]


What's your opinion on the ATP Slovak Rep. F1 Futures draw (Men's) 2008?
Who will win Slovak Rep. F1 Futures?