ATP Sao Paulo Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The Sao Paulo Discussion!


Share This...


Sao Paulo Event Details:

2019-02-26Clay
IndoorBrazil
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Sao Paulo draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FGuido Pella (3) (ARG)Christian Garin (CHL)7-5 6-3[H2H]
SFChristian Garin (CHL)Casper Ruud (NOR)6-4 6-4[H2H]
SFGuido Pella (3) (ARG)Laslo Djere (SRB)7-6(10) 7-6(1)[H2H]
QFCasper Ruud (NOR)Hugo Dellien ()6-1 6-1[H2H]
QFChristian Garin (CHL)Leonardo Mayer (4) (ARG)4-6 6-4 6-4[H2H]
QFGuido Pella (3) (ARG)Marco Trungelliti (ARG)6-0 6-3[H2H]
QFLaslo Djere (SRB)Felix Auger Aliassime (CAN)6-2 3-6 6-3[H2H]
R16Casper Ruud (NOR)Joao Sousa (1) (PRT)6-3 6-4[H2H]
R16Hugo Dellien ()Juan Ignacio Londero (7) (ARG)6-4 7-6(3)[H2H]
R16Leonardo Mayer (4) (ARG)Lorenzo Sonego (ITA)6-1 3-6 6-3[H2H]
R16Christian Garin (CHL)Jaume Antoni Munar Clar (6) (ESP)7-6(5) 6-7(4) 7-6(2)[H2H]
R16Marco Trungelliti (ARG)Thiago Seyboth Wild (WC) (BRA)6-4 7-5[H2H]
R16Guido Pella (3) (ARG)Roberto Carballes Baena (ESP)6-2 6-4[H2H]
R16Felix Auger Aliassime (CAN)Albert Ramos-Vinolas (ESP)7-6(2) 7-6(5)[H2H]
R16Laslo Djere (SRB)Malek Jaziri (2) (TUN)6-3 3-6 7-6(2)[H2H]
R32Joao Sousa (1) (PRT)ByeBye[H2H]
R32Casper Ruud (NOR)Thiago Moura Monteiro (WC) ()6-3 6-4[H2H]
R32Hugo Dellien ()Pedro Martinez Portero (q) (ESP)6-1 6-2[H2H]
R32Juan Ignacio Londero (7) (ARG)Paolo Lorenzi (ITA)7-6(3) 6-1[H2H]
R32Leonardo Mayer (4) (ARG)ByeBye[H2H]
R32Lorenzo Sonego (ITA)Federico Delbonis (ARG)6-4 6-4[H2H]
R32Christian Garin (CHL)Pedro Sousa (PRT)7-6(3) 6-2[H2H]
R32Jaume Antoni Munar Clar (6) (ESP)Pedro Sakamoto (q) (BRA)6-3 6-2[H2H]
R32Marco Trungelliti (ARG)Taro Daniel (8) (JPN)6-4 3-6 7-6(5)[H2H]
R32Thiago Seyboth Wild (WC) (BRA)Elias Ymer (SWE)6-3 4-6 6-2[H2H]
R32Roberto Carballes Baena (ESP)Maximilian Marterer (GER)3-6 6-1 6-2[H2H]
R32Guido Pella (3) (ARG)ByeBye[H2H]
R32Felix Auger Aliassime (CAN)Pablo Cuevas (5WC) (URU)5-7 6-3 6-3[H2H]
R32Albert Ramos-Vinolas (ESP)Facundo Bagnis (q) (ARG)6-1 6-3[H2H]
R32Laslo Djere (SRB)Alessandro Giannessi (q) (ITA)7-6(5) 4-6 6-4[H2H]
R32Malek Jaziri (2) (TUN)ByeBye[H2H]
Men's Doubles
FFederico Delbonis (ARG)
Maximo Gonzalez (ARG)
Luke Bambridge (4) ()
Jonny O'Mara (GBR)
6-4 6-3
SFFederico Delbonis (ARG)
Maximo Gonzalez (ARG)
Roman Jebavy (3) (CZE)
Andres Molteni (ARG)
7-6(4) 6-4
SFLuke Bambridge (4) ()
Jonny O'Mara (GBR)
Thomaz Bellucci (WC) (BRA)
Rogerio Dutra Da Silva ()
3-6 6-4 10-5
QFFederico Delbonis (ARG)
Maximo Gonzalez (ARG)
Pablo Cuevas (1) (URU)
Horacio Zeballos (ARG)
6-4 7-6(5)
QFRoman Jebavy (3) (CZE)
Andres Molteni (ARG)
Maximilian Marterer (GER)
Andreas Mies (GER)
6-4 6-2
QFLuke Bambridge (4) ()
Jonny O'Mara (GBR)
Sander Gille (BEL)
Joran Vliegen (BEL)
6-4 6-4
QFThomaz Bellucci (WC) (BRA)
Rogerio Dutra Da Silva ()
Marcelo Arevalo (SLV)
James Cerretani (USA)
4-6 6-4 10-6
R16Pablo Cuevas (1) (URU)
Horacio Zeballos (ARG)
Marcelo Demoliner (BRA)
Frederik Nielsen (DNK)
7-5 6-4
R16Federico Delbonis (ARG)
Maximo Gonzalez (ARG)
David Marrero (ESP)
Philipp Oswald (AUT)
6-4 6-4
R16Roman Jebavy (3) (CZE)
Andres Molteni (ARG)
Roberto Carballes Baena (ESP)
Malek Jaziri (TUN)
6-0 6-3
R16Maximilian Marterer (GER)
Andreas Mies (GER)
Igor Ribeiro Marcondes (WC) (BRA)
Rafael Matos (BRA)
6-7(11) 6-0 10-6
R16Sander Gille (BEL)
Joran Vliegen (BEL)
Guillermo Duran (ARG)
Juan Ignacio Londero (ARG)
6-4 5-7 10-5
R16Luke Bambridge (4) ()
Jonny O'Mara (GBR)
Hugo Dellien ()
Guido Pella (ARG)
6-4 7-5
R16Marcelo Arevalo (SLV)
James Cerretani (USA)
Romain Arneodo (FRA)
Hugo Nys (FRA)
7-5 6-4
R16Thomaz Bellucci (WC) (BRA)
Rogerio Dutra Da Silva ()
Leonardo Mayer (2) (ARG)
Joao Sousa (PRT)
6-7(3) 7-6(4) 12-10
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Pedro Sakamoto (q) (BRA)Carlos Berlocq (ARG)7-6(4) 6-4[H2H]
Q1Facundo Bagnis (q) (ARG)Andrej Martin (SVK)7-6(4) 6-2[H2H]
Q1Alessandro Giannessi (q) (ITA)Kimmer Coppejans (BEL)6-4 6-2[H2H]
Q1Pedro Martinez Portero (q) (ESP)Federico Coria (ARG)6-1 6-1[H2H]
Q3Carlos Berlocq (ARG)Gian Marco Moroni (ITA)1-6 6-3 6-4[H2H]
Q3Pedro Sakamoto (q) (BRA)Matteo Donati (ITA)6-1 6-4[H2H]
Q3Facundo Bagnis (q) (ARG)Alen Avidzba (RUS)6-1 6-4[H2H]
Q3Andrej Martin (SVK)Daniel Gimeno-Traver (ESP)6-3 6-1[H2H]
Q3Alessandro Giannessi (q) (ITA)Joao Souza (BRA)7-6(5) 6-3[H2H]
Q3Kimmer Coppejans (BEL)Joao Domingues (PRT)4-6 6-0 6-3[H2H]
Q3Pedro Martinez Portero (q) (ESP)Joao Menezes (BRA)7-6(4) 6-1[H2H]
Q3Federico Coria (ARG)Facundo Arguello (ARG)6-1 6-4[H2H]