ATP Romania F13 Futures Draw (Men's) - 2018

Click Here To Join The Romania F13 Futures Discussion!


Share This...


Romania F13 Futures Event Details:

2018-09-10Clay
OutdoorRomania
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Romania F13 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FLucas Gerch (q) ()Kirill Kivattsev (RUS)6-4 6-2[H2H]
SFLucas Gerch (q) ()Maxime Pauwels (3) (BEL)7-5 6-4[H2H]
SFKirill Kivattsev (RUS)Juan Bautista Otegui (ARG)7-6(8) 7-5[H2H]
QFJuan Bautista Otegui (ARG)Gabriel Alejandro Hidalgo (ARG)6-2 3-6 7-6(5)[H2H]
QFLucas Gerch (q) ()Oleksii Krutykh (UKR)6-1 6-3[H2H]
QFKirill Kivattsev (RUS)Calin Manda (ROU)7-5 6-3[H2H]
QFMaxime Pauwels (3) (BEL)Vasile Antonescu (8) (ROU)6-3 5-7 7-6(3)[H2H]
R16Kirill Kivattsev (RUS)Oleg Prihodko (6) (UKR)7-6(5) 6-2[H2H]
R16Juan Bautista Otegui (ARG)Alexandru Vasile Manole (q) (ROU)6-4 6-3[H2H]
R16Maxime Pauwels (3) (BEL)Dan Alexandru Tomescu (SE) (ROU)5-7 6-3 7-5[H2H]
R16Calin Manda (ROU)Mikhail Korovin (RUS)3-6 6-0 6-2[H2H]
R16Vasile Antonescu (8) (ROU)Vasile-Alexandru Ghilea (ROU)6-1 6-4[H2H]
R16Gabriel Alejandro Hidalgo (ARG)Johannes Haerteis (5) (GER)6-4 7-5[H2H]
R16Lucas Gerch (q) ()Nicolae Frunza (7) (ROU)3-6 7-5 6-2[H2H]
R16Oleksii Krutykh (UKR)Evgeny Tyurnev (1) (RUS)7-5 6-3[H2H]
R32Alexandru Vasile Manole (q) (ROU)Robert Damian Savin (q) (_RO)6-2 6-1[H2H]
R32Oleg Prihodko (6) (UKR)Neil Oberleitner (q) (AUT)6-3 7-6(5)[H2H]
R32Evgeny Tyurnev (1) (RUS)Jeremias Lima-Perez (q) (ESP)6-3 6-3[H2H]
R32Maxime Pauwels (3) (BEL)Razvan Aghion (WC) ()6-3 ret.[H2H]
R32Vasile Antonescu (8) (ROU)Andrei Stefan Apostol (ROU)6-2 6-4[H2H]
R32Oleksii Krutykh (UKR)Edris Fetisleam (ROU)6-3 6-3[H2H]
R32Johannes Haerteis (5) (GER)Gabi Adrian Boitan (ROU)6-3 6-2[H2H]
R32Mikhail Korovin (RUS)Franco Emanuel Egea (2) (ARG)6-0 6-3[H2H]
R32Vasile-Alexandru Ghilea (ROU)Matei Adrian Georgescu (WC) (ROU)6-0 6-1[H2H]
R32Dan Alexandru Tomescu (SE) (ROU)Eric Tudor ADOCHITEI Pandelea (WC) (ROU)6-1 6-1[H2H]
R32Nicolae Frunza (7) (ROU)Vlad Stoica (WC) (ROU)6-0 7-5[H2H]
R32Juan Bautista Otegui (ARG)Bogdan Borza (4) (ROU)7-5 6-3[H2H]
R32Calin Manda (ROU)Samuele Ramazzotti (q) (ITA)7-5 6-3[H2H]
R32Kirill Kivattsev (RUS)Bogdan Pavel (q) (ROU)6-4 6-2[H2H]
R32Gabriel Alejandro Hidalgo (ARG)Petru-Alexandru Luncanu (ROU)6-2 6-2[H2H]
R32Lucas Gerch (q) ()Valentin Vanta (q) (ROU)6-3 6-3[H2H]
Men's Doubles
FFranco Emanuel Egea (ARG)
Gabriel Alejandro Hidalgo (ARG)
Vasile Antonescu (ROU)
Petru-Alexandru Luncanu (ROU)
6-2 6-2
SFVasile Antonescu (ROU)
Petru-Alexandru Luncanu (ROU)
Alexandru Vasile Manole (ROU)
Dan Alexandru Tomescu (ROU)
6-4 6-0
SFFranco Emanuel Egea (ARG)
Gabriel Alejandro Hidalgo (ARG)
Mikhail Korovin (RUS)
Oleg Prihodko (UKR)
6-1 6-2
QFAlexandru Vasile Manole (ROU)
Dan Alexandru Tomescu (ROU)
Andrei Stefan Apostol (ROU)
Nicolae Frunza (ROU)
6-4 6-2
QFVasile Antonescu (ROU)
Petru-Alexandru Luncanu (ROU)
Edris Fetisleam (ROU)
Matei Adrian Georgescu (ROU)
6-4 7-5
QFMikhail Korovin (RUS)
Oleg Prihodko (UKR)
Johannes Haerteis (GER)
Calin Manda (ROU)
6-3 6-3
QFFranco Emanuel Egea (ARG)
Gabriel Alejandro Hidalgo (ARG)
Eric Tudor ADOCHITEI Pandelea (ROU)
Vlad Stoica (ROU)
6-1 6-4
R16Vasile Antonescu (ROU)
Petru-Alexandru Luncanu (ROU)
Daniel Damian ()
Alexandru Catalin Marasin (ROU)
6-2 6-3
R16Edris Fetisleam (ROU)
Matei Adrian Georgescu (ROU)
Razvan Aghion ()
Teodor Cojocaru ()
6-0 6-3
R16Andrei Stefan Apostol (ROU)
Nicolae Frunza (ROU)
Teodor Leahu (ROU)
Ciprian Onufrei (ROU)
6-1 6-3
R16Mikhail Korovin (RUS)
Oleg Prihodko (UKR)
Oleksii Krutykh (UKR)
Egor Matvievici (MDA)
3-6 6-4 10-7
R16Johannes Haerteis (GER)
Calin Manda (ROU)
Ioan Dan Abrudan (ROU)
Claudio Mircea (ROU)
7-6(4) 3-6 10-6
R16Eric Tudor ADOCHITEI Pandelea (ROU)
Vlad Stoica (ROU)
Victor Crivoi (ROU)
Vlad-Andreeas Dumitrescu ()
7-5 6-4
R16Franco Emanuel Egea (ARG)
Gabriel Alejandro Hidalgo (ARG)
Kenta Kurita (JPN)
Samuele Ramazzotti (ITA)
7-5 6-3
R16Alexandru Vasile Manole (ROU)
Dan Alexandru Tomescu (ROU)
Ioan Carp Carare ()
Matei Fotea ()
6-3 6-1
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Alexandru Vasile Manole (q) (ROU)Laurentiu Mandocescu (ROU)6-2 6-1[H2H]
Q1Samuele Ramazzotti (q) (ITA)Kenta Kurita (JPN)6-2 6-3[H2H]
Q1Bogdan Pavel (q) (ROU)Razvan Marius Codescu (ROU)6-4 6-1[H2H]
Q1Neil Oberleitner (q) (AUT)Mihai Razvan Marinescu ()6-3 6-4[H2H]
Q1Lucas Gerch (q) ()Samuil Konov ()6-1 6-3[H2H]
Q1Robert Damian Savin (q) (_RO)Tiberiu Tudoran ()6-3 6-3[H2H]
Q1Jeremias Lima-Perez (q) (ESP)Matei Fotea ()6-2 6-0[H2H]
Q1Valentin Vanta (q) (ROU)Alexandru Cristian Bodnariuk (ROU)6-2 6-0[H2H]
Q2Mihai Razvan Marinescu ()Vlad Andrei Dumitru (ROU)3-6 7-6(4) 7-5[H2H]
Q2Bogdan Pavel (q) (ROU)Alexandru Bobe ()6-2 6-0[H2H]
Q2Razvan Marius Codescu (ROU)Dan Radu Munteanu (ROU)6-0 6-0[H2H]
Q2Kenta Kurita (JPN)Alexander Gima (ROU)7-5 6-3[H2H]
Q2Samuele Ramazzotti (q) (ITA)Jordi Walder (_GE)6-0 6-2[H2H]
Q2Laurentiu Mandocescu (ROU)Mihai Ursuleanu ()7-6(1) 4-6 6-4[H2H]
Q2Alexandru Vasile Manole (q) (ROU)Egor Matvievici (MDA)6-3 6-2[H2H]
Q2Neil Oberleitner (q) (AUT)Sorin Andrei Iordache (ROU)6-7(11) 6-2 6-3[H2H]
Q2Lucas Gerch (q) ()Vincentiu Andrei Niculescu (ROU)6-4 6-2[H2H]
Q2Valentin Vanta (q) (ROU)Petru Octavian Berdila (ROU)6-1 6-2[H2H]
Q2Alexandru Cristian Bodnariuk (ROU)Yaroslav Sokyrka ()6-3 6-4[H2H]
Q2Jeremias Lima-Perez (q) (ESP)Andi Jianu (ROU)6-3 6-1[H2H]
Q2Matei Fotea ()Vlad-Andreeas Dumitrescu ()6-2 7-5[H2H]
Q2Tiberiu Tudoran ()Alexandru Ionel Stroe (ROU)6-3 6-4[H2H]
Q2Robert Damian Savin (q) (_RO)Ciprian Onufrei (ROU)6-2 6-4[H2H]
Q2Samuil Konov ()Ioan Carp Carare ()6-4 7-6(4)[H2H]
Q3Laurentiu Mandocescu (ROU)Dan Mihai Nastase ()6-2 4-6 6-4[H2H]
Q3Samuele Ramazzotti (q) (ITA)Teodor Leahu (ROU)4-6 6-4 6-1[H2H]
Q3Alexander Gima (ROU)Emilien Burnel ()6-3 4-6 7-5[H2H]
Q3Bogdan Pavel (q) (ROU)Ioan Dan Abrudan (ROU)6-4 6-2[H2H]
Q3Neil Oberleitner (q) (AUT)Teodor Cojocaru ()7-5 6-0[H2H]
Q3Samuil Konov ()Claudio Mircea (ROU)6-1 6-2[H2H]
Q3Jeremias Lima-Perez (q) (ESP)Vlad Cristian Niculae (ROU)6-7(4) 7-5 6-3[H2H]
Q3Alexandru Cristian Bodnariuk (ROU)George David Ilie (ROU)6-4 6-2[H2H]
Q3Valentin Vanta (q) (ROU)Tudor Stefan Gheorghita (ROU)6-1 6-2[H2H]
Q3Alexandru Ionel Stroe (ROU)Dacian Simion (ROU)w/o[H2H]