ATP Romania F10 Futures Draw (Men's) - 2004

Click Here To Join The Romania F10 Futures Discussion!


Share This...


Romania F10 Futures Event Details:

2004-07-05Clay
OutdoorCampina, Romania
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Romania F10 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FAdrian Cruciat (7) (ROU)Victor Ionita (1) (ROU)6-2 0-6 4-2 Retired[H2H]
SFVictor Ionita (1) (ROU)Jasper Smit (4Q) (NED)6-4 6-1 [H2H]
SFAdrian Cruciat (7) (ROU)Lauri Kiiski (FIN)6-2 6-2 [H2H]
QFVictor Ionita (1) (ROU)Catalin-Ionut Gard (ROU)6-1 6-2 [H2H]
QFJasper Smit (4Q) (NED)Victor Crivoi (6) (ROU)7-6(5) 7-6(4) [H2H]
QFAdrian Cruciat (7) (ROU)Kyu-Tae Im (3) (KOR)6-3 6-4 [H2H]
QFLauri Kiiski (FIN)Dominique Coene (2) (BEL)2-6 7-6(6) 6-2 [H2H]
R16Victor Ionita (1) (ROU)Frederico Gil (POR)6-4 6-0 [H2H]
R16Catalin-Ionut Gard (ROU)Felipe Fingerl (Q) (BRA)6-1 6-1 [H2H]
R16Jasper Smit (4Q) (NED)Seung-Hoon Lee (KOR)6-4 6-1 [H2H]
R16Victor Crivoi (6) (ROU)Lenoir Ramos (Q) (BRA)7-5 6-7(6) 6-2 [H2H]
R16Adrian Cruciat (7) (ROU)Theodoros Angelinos (GRE)3-6 6-3 6-0 [H2H]
R16Kyu-Tae Im (3) (KOR)Ricardo Schlachter (Q) (BRA)1-6 6-0 7-5 [H2H]
R16Lauri Kiiski (FIN)Juan-Martin Aranguren (8) (ARG)3-6 6-4 6-1 [H2H]
R16Dominique Coene (2) (BEL)Alessandro Accardo (ITA)6-4 6-4 [H2H]
R32Victor Ionita (1) (ROU)Marcel-Ioan Miron (Q) (ROU)7-5 6-1 [H2H]
R32Frederico Gil (POR)Luca Rovetta (WC) (ITA)6-1 6-1 [H2H]
R32Felipe Fingerl (Q) (BRA)Ilie-Aurelian Giurgiu (WC) (ROU)6-3 6-4 [H2H]
R32Catalin-Ionut Gard (ROU)Horia Tecau (5) (ROU)6-4 6-3 [H2H]
R32Jasper Smit (4Q) (NED)Nikos Rovas (GRE)6-4 6-2 [H2H]
R32Seung-Hoon Lee (KOR)Marco Di Vuolo (ITA)6-3 7-5 [H2H]
R32Lenoir Ramos (Q) (BRA)Adam Thompson (NZL)6-2 6-1 [H2H]
R32Victor Crivoi (6) (ROU)Andrei Mlendea (ROU)4-6 6-1 6-4 [H2H]
R32Adrian Cruciat (7) (ROU)Andrei Enache (WC) (ROU)6-1 6-1 [H2H]
R32Theodoros Angelinos (GRE)Simeon Ivanov (Q) (BUL)6-3 7-5 [H2H]
R32Ricardo Schlachter (Q) (BRA)Adrian-Vasile Gavrila (ROU)6-4 6-2 [H2H]
R32Kyu-Tae Im (3) (KOR)Elefterios Alexiou (GRE)7-5 6-7(5) 6-2 [H2H]
R32Juan-Martin Aranguren (8) (ARG)Victor-Mugurel Anagnastopol (Q) (ROU)4-6 6-4 6-3 [H2H]
R32Lauri Kiiski (FIN)Morgan Phillips (WC) (GBR)6-3 3-6 7-6(6) [H2H]
R32Alessandro Accardo (ITA)Adrian Ungur (ROU)6-2 6-2 [H2H]
R32Dominique Coene (2) (BEL)Teodor Bolanu (Q) (ROU)6-2 6-4 [H2H]
Men's Doubles
FElefterios Alexiou (4) (GRE)
Theodoros Angelinos (GRE)
Adrian Cruciat (ROU)
Adrian-Vasile Gavrila (ROU)
6-3 6-3
SFElefterios Alexiou (4) (GRE)
Theodoros Angelinos (GRE)
Teodor Bolanu (ROU)
Florin Nedelcu (ROU)
WO
SFAdrian Cruciat (ROU)
Adrian-Vasile Gavrila (ROU)
Kyu-Tae Im (KOR)
Seung-Hoon Lee (KOR)
WO
QFTeodor Bolanu (ROU)
Florin Nedelcu (ROU)
Peter-Robert Hodel (Q) (ROU)
Simeon Ivanov (BUL)
6-3 6-1
QFElefterios Alexiou (4) (GRE)
Theodoros Angelinos (GRE)
Dominique Coene (BEL)
Adam Thompson (NZL)
4-6 6-4 7-6(8)
QFAdrian Cruciat (ROU)
Adrian-Vasile Gavrila (ROU)
Frederico Gil (3) (POR)
Jasper Smit (NED)
WO
QFKyu-Tae Im (KOR)
Seung-Hoon Lee (KOR)
Catalin-Ionut Gard (ROU)
Andrei Mlendea (ROU)
6-1 6-2
R16Peter-Robert Hodel (Q) (ROU)
Simeon Ivanov (BUL)
Adrian Barbu (1) (ROU)
Horia Tecau (ROU)
6-2 7-5
R16Teodor Bolanu (ROU)
Florin Nedelcu (ROU)
Eden Lica (WC) (ROU)
Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)
6-0 7-6(3)
R16Elefterios Alexiou (4) (GRE)
Theodoros Angelinos (GRE)
Marco Di Vuolo (ITA)
Lauri Kiiski (FIN)
6-3 7-5
R16Dominique Coene (BEL)
Adam Thompson (NZL)
Radu-Marian Barbu (ROU)
Adrian Ungur (ROU)
6-3 6-1
R16Adrian Cruciat (ROU)
Adrian-Vasile Gavrila (ROU)
Morgan Phillips (GBR)
Nikos Rovas (GRE)
7-6(0) 6-1
R16Frederico Gil (3) (POR)
Jasper Smit (NED)
Eleftherios Christou (WC) (CYP)
Rares Cuzdriorean (ROU)
6-2 6-1
R16Catalin-Ionut Gard (ROU)
Andrei Mlendea (ROU)
Victor-Mugurel Anagnastopol (WC) (ROU)
Luca Rovetta (ITA)
6-2 7-6(6)
R16Kyu-Tae Im (KOR)
Seung-Hoon Lee (KOR)
Juan-Martin Aranguren (2) (ARG)
Ricardo Schlachter (BRA)
6-3 5-7 7-6(8)
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Jasper Smit (1) (NED)Robert Moldoveanu (ROU)6-0 3-0 Retired[H2H]
Q1Lenoir Ramos (BRA)Federico Sansonetti (14) (URU)7-5 4-6 7-6(3) [H2H]
Q1Victor-Mugurel Anagnastopol (10) (ROU)Cosmin Cotet (WC) (ROU)2-6 6-1 6-2 [H2H]
Q1Teodor Bolanu (4) (ROU)Christopher Roman (AUS)6-2 6-3 [H2H]
Q1Simeon Ivanov (BUL)Radu-Marian Barbu (9) (ROU)6-3 6-2 [H2H]
Q1Ricardo Schlachter (6) (BRA)Pablo Cuevas (15) (URU)2-6 6-3 7-5 [H2H]
Q1Marcel-Ioan Miron (11) (ROU)Florin Nedelcu (7) (ROU)6-2 6-1 [H2H]
Q1Felipe Fingerl (BRA)Dan Vasilescu (ROU)6-3 3-6 6-3 [H2H]
Q2Jasper Smit (1) (NED)Vasco Antunes (POR)7-5 6-1 [H2H]
Q2Robert Moldoveanu (ROU)Dragos-Robert Nita (ROU)6-3 6-1 [H2H]
Q2Lenoir Ramos (BRA)Yong-Il Yoon (2WC) (KOR)6-2 6-0 [H2H]
Q2Federico Sansonetti (14) (URU)Eleftherios Christou (CYP)6-3 6-3 [H2H]
Q2Cosmin Cotet (WC) (ROU)Phillip-Arthur Karwasz (GER)6-1 6-2 [H2H]
Q2Victor-Mugurel Anagnastopol (10) (ROU)Eden Lica (WC) (ROU)6-0 7-6(2) [H2H]
Q2Teodor Bolanu (4) (ROU)Alexandru-Daniel Carpen (WC) (ROU)6-3 3-0 Retired[H2H]
Q2Christopher Roman (AUS)Helio Steiner (13) (BRA)7-5 6-4 [H2H]
Q2Simeon Ivanov (BUL)Ionel-Catalin Buzatu (ROU)5-7 6-0 6-0 [H2H]
Q2Radu-Marian Barbu (9) (ROU)Pedro Clar-Rossello (ESP)7-6(7) 6-3 [H2H]
Q2Ricardo Schlachter (6) (BRA)Peter Taylor (AUS)6-2 6-0 [H2H]
Q2Pablo Cuevas (15) (URU)Costin-Alexandru Cojocaru (ROU)7-5 6-1 [H2H]
Q2Florin Nedelcu (7) (ROU)Victor Stanica (WC) (ROU)6-2 4-6 6-3 [H2H]
Q2Marcel-Ioan Miron (11) (ROU)Horatiu-Razvan Oltean (ROU)6-0 6-1 [H2H]
Q2Dan Vasilescu (ROU)Peter-Robert Hodel (8) (ROU)6-2 3-6 6-4 [H2H]
Q2Felipe Fingerl (BRA)Hristo Hristov (BUL)3-6 6-4 7-5 [H2H]
Q3Jasper Smit (1) (NED)Gheorghe Cosac (ROU)3-6 6-2 6-2 [H2H]
Q3Vasco Antunes (POR)Evgeny Samoylov (RUS)6-2 6-3 [H2H]
Q3Dragos-Robert Nita (ROU)Putporn Chantawannop (THA)6-4 6-0 [H2H]
Q3Robert Moldoveanu (ROU)Yoann Villar (12) (BEL)3-6 6-0 6-2 [H2H]
Q3Yong-Il Yoon (2WC) (KOR)Emanuel Brighiu (ROU)0-6 6-2 6-4 [H2H]
Q3Lenoir Ramos (BRA)Rares Cuzdriorean (ROU)6-4 7-6(3) [H2H]
Q3Eleftherios Christou (CYP)Octavian Avram (ROU)6-3 7-5 [H2H]
Q3Federico Sansonetti (14) (URU)Alejandro Kon (ARG)7-5 7-5 [H2H]
Q3Cosmin Cotet (WC) (ROU)Adrian Barbu (3) (ROU)4-6 6-4 6-3 [H2H]
Q3Phillip-Arthur Karwasz (GER)Olivier Zsok (ROU)2-6 6-3 6-1 [H2H]
Q3Eden Lica (WC) (ROU)Marius Gabriel Danis (WC) (ROU)6-2 6-1 [H2H]
Q3Victor-Mugurel Anagnastopol (10) (ROU)Michael Wahl (AUT)6-4 6-0 [H2H]
Q3Teodor Bolanu (4) (ROU)Mihai Badescu (ROU)6-0 6-0 [H2H]
Q3Alexandru-Daniel Carpen (WC) (ROU)Emanuel Lovin (AUS)3-6 6-3 6-3 [H2H]
Q3Christopher Roman (AUS)Bogdan Diaconu (ROU)6-3 6-2 [H2H]
Q3Helio Steiner (13) (BRA)Marko Simjanovski (NZL)6-0 6-1 [H2H]
Q3Simeon Ivanov (BUL)Nicolae-Razvan Lupsescu (5) (ROU)6-2 6-2 [H2H]
Q3Ionel-Catalin Buzatu (ROU)Victor Frunza (ROU)6-2 6-3 [H2H]
Q3Pedro Clar-Rossello (ESP)Daniel Bezman (ROU)6-2 6-1 [H2H]
Q3Radu-Marian Barbu (9) (ROU)Ioan-Bogdan Gauzin (ROU)6-0 6-0 [H2H]
Q3Ricardo Schlachter (6) (BRA)Andrei-Gratian Onciu (ROU)6-2 6-1 [H2H]
Q3Peter Taylor (AUS)Armand Domuta (ROU)6-2 6-0 [H2H]
Q3Costin-Alexandru Cojocaru (ROU)Alexandru-Victor Caliciu (WC) (ROU)7-6(1) 6-1 [H2H]
Q3Pablo Cuevas (15) (URU)Paul Bishop (GBR)5-7 6-1 6-1 [H2H]
Q3Florin Nedelcu (7) (ROU)George Pavel (ROU)6-3 6-2 [H2H]
Q3Victor Stanica (WC) (ROU)Ciprian Popa (ROU)6-1 6-0 [H2H]
Q3Horatiu-Razvan Oltean (ROU)Madalin Ivan (ROU)7-6(4) 6-1 [H2H]
Q3Marcel-Ioan Miron (11) (ROU)Mihai Stoian (ROU)6-4 6-2 [H2H]
Q3Peter-Robert Hodel (8) (ROU)Alexandru Grecea (WC) (ROU)6-2 6-4 [H2H]
Q3Dan Vasilescu (ROU)Laurentiu-Nicolae Popescu (ROU)6-0 6-1 [H2H]
Q3Hristo Hristov (BUL)Lazar Jancev (MKD)6-7(4) 6-4 6-4 [H2H]
Q3Felipe Fingerl (BRA)Christian Blocker (16) (GER)6-2 6-4 [H2H]


What's your opinion on the ATP Romania F10 Futures draw (Men's) 2004?
Who will win Romania F10 Futures?