ATP Portugal 3 Draw (Men's) - 2001

Click Here To Join The Portugal 3 Discussion!


Share This...


Portugal 3 Event Details:

2001-10-01Hard
OutdoorEspinho, Portugal
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Portugal 3 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FBernardo Mota (POR)Sebastien Lami (2) (FRA)6-2 6-3 [H2H]
FKristof Vliegen (2) (BEL)Julien Varlet (7) (FRA)6-2 6-4 [H2H]
FSebastien Lami (FRA)Kristof Vliegen (BEL)6-4 1-6 6-1 [H2H]
FDominique Coene (6) (BEL)Helder Lopes (WC) (POR)7-6(7) 6-4 [H2H]
SFBernardo Mota (POR)Dominique Coene (3) (BEL)3-6 7-6(1) 6-3 [H2H]
SFSebastien Lami (2) (FRA)Julien Varlet (4) (FRA)6-4 6-2 [H2H]
SFJulien Varlet (7) (FRA)Bernardo Mota (POR)6-3 7-6(4) [H2H]
SFKristof Vliegen (2) (BEL)Angel-Jose Martin-Arroyo (ESP)6-3 7-6(8) [H2H]
SFKristof Vliegen (BEL)Florian Mayer (Q) (GER)6-3 2-6 6-3 [H2H]
SFSebastien Lami (FRA)David Marrero (ESP)6-4 6-2 [H2H]
SFHelder Lopes (WC) (POR)Sebastien Lami (FRA)7-6(5) 7-6(1) [H2H]
SFDominique Coene (6) (BEL)Kristof Vliegen (BEL)7-6(3) 6-2 [H2H]
QFBernardo Mota (POR)Helder Lopes (7) (POR)6-4 7-6(4) [H2H]
QFDominique Coene (3) (BEL)Thomas Oger (FRA)6-1 7-6(4) [H2H]
QFJulien Varlet (4) (FRA)Florian Mayer (5) (GER)6-3 6-3 [H2H]
QFSebastien Lami (2) (FRA)Philipp Mukhometov (RUS)6-4 6-4 [H2H]
QFJulien Varlet (7) (FRA)Tomislav Peric (CRO)6-4 6-2 [H2H]
QFBernardo Mota (POR)Dominique Coene (3) (BEL)7-6(2) 6-2 [H2H]
QFAngel-Jose Martin-Arroyo (ESP)Tiago Vinhas-Sousa (WC) (POR)6-1 6-3 [H2H]
QFKristof Vliegen (2) (BEL)Daniel Lesske (8) (GER)6-7(4) 7-5 7-5 [H2H]
QFFlorian Mayer (Q) (GER)Isaac Tortades-Portet (ESP)5-7 6-2 6-1 [H2H]
QFKristof Vliegen (BEL)Guillermo Platel-Varas (5) (ESP)6-2 6-4 [H2H]
QFSebastien Lami (FRA)Daniel Lesske (4) (GER)6-4 7-6(6) [H2H]
QFDavid Marrero (ESP)Tomislav Peric (Q) (CRO)7-5 6-4 [H2H]
QFSebastien Lami (FRA)Angel-Jose Martin-Arroyo (ESP)6-4 6-2 [H2H]
QFHelder Lopes (WC) (POR)Andre Lopes (WC) (POR)6-7(4) 7-6(5) 6-3 [H2H]
QFDominique Coene (6) (BEL)Philipp Marx (Q) (GER)6-1 6-3 [H2H]
QFKristof Vliegen (BEL)Julien Varlet (2) (FRA)5-7 6-4 6-4 [H2H]
R16Bernardo Mota (POR)Kristof Vliegen (1) (BEL)4-1 Retired[H2H]
R16Helder Lopes (7) (POR)Fabio Tintori (BRA)7-6(4) 6-7(8) 6-2 [H2H]
R16Dominique Coene (3) (BEL)Guillermo Platel-Varas (ESP)6-3 6-7(5) 6-2 [H2H]
R16Thomas Oger (FRA)Angel-Jose Martin-Arroyo (6) (ESP)7-6(8) 6-4 [H2H]
R16Florian Mayer (5) (GER)Evgueni Smirnov (RUS)6-1 6-3 [H2H]
R16Julien Varlet (4) (FRA)Philipp Marx (GER)6-1 6-2 [H2H]
R16Philipp Mukhometov (RUS)Daniel Lesske (8) (GER)6-3 7-6(2) [H2H]
R16Sebastien Lami (2) (FRA)Gregory Bauwens (BEL)6-1 6-2 [H2H]
R16Tomislav Peric (CRO)Sebastien Lami (1) (FRA)6-3 7-6(4) [H2H]
R16Julien Varlet (7) (FRA)Philipp Mukhometov (RUS)6-2 6-2 [H2H]
R16Dominique Coene (3) (BEL)Philipp Marx (GER)3-6 7-5 6-4 [H2H]
R16Bernardo Mota (POR)Florian Mayer (5) (GER)6-4 6-3 [H2H]
R16Angel-Jose Martin-Arroyo (ESP)Andrea Agazzi (Q) (ITA)6-3 6-2 [H2H]
R16Tiago Vinhas-Sousa (WC) (POR)Ivo Klec (Q) (GER)7-6(7) 7-6(3) [H2H]
R16Daniel Lesske (8) (GER)Evgueni Smirnov (Q) (RUS)6-2 6-1 [H2H]
R16Kristof Vliegen (2) (BEL)Fabio Tintori (Q) (BRA)6-4 6-4 [H2H]
R16Florian Mayer (Q) (GER)Julien Varlet (1) (FRA)6-2 6-4 [H2H]
R16Isaac Tortades-Portet (ESP)Gregory Bauwens (PR) (BEL)7-6(4) 4-6 6-3 [H2H]
R16Kristof Vliegen (BEL)Dominique Coene (3) (BEL)7-6(6) 6-2 [H2H]
R16Guillermo Platel-Varas (5) (ESP)Bernat Mas-Avellaneda (ESP)6-2 2-0 Retired[H2H]
R16Sebastien Lami (FRA)Philipp Mukhometov (6) (RUS)6-1 6-2 [H2H]
R16Daniel Lesske (4) (GER)Thomas Oger (Q) (FRA)4-6 6-4 7-6(2) [H2H]
R16Tomislav Peric (Q) (CRO)Diogo Rocha (Q) (POR)6-1 7-5 [H2H]
R16David Marrero (ESP)Bernardo Mota (2) (POR)4-6 6-4 7-5 [H2H]
R16Sebastien Lami (FRA)Florian Mayer (Q) (GER)6-2 6-1 [H2H]
R16Angel-Jose Martin-Arroyo (ESP)David Marrero (ESP)7-5 6-3 [H2H]
R16Andre Lopes (WC) (POR)Mauro Commisso (LL) (ITA)7-6(9) 6-2 [H2H]
R16Helder Lopes (WC) (POR)Filip Aniola (8) (POL)6-2 6-3 [H2H]
R16Dominique Coene (6) (BEL)Thomas Oger (Q) (FRA)6-3 7-6(8) [H2H]
R16Philipp Marx (Q) (GER)Gregory Bauwens (PR) (BEL)3-6 6-2 6-1 [H2H]
R16Kristof Vliegen (BEL)Daniel Lesske (7) (GER)7-6(2) 6-3 [H2H]
R16Julien Varlet (2) (FRA)Bernat Mas-Avellaneda (ESP)6-2 6-2 [H2H]
R32Kristof Vliegen (1) (BEL)Bye
R32Bernardo Mota (POR)Tomislav Peric (CRO)6-4 7-6(3) [H2H]
R32Fabio Tintori (BRA)Bernat Mas-Avellaneda (ESP)6-3 6-3 [H2H]
R32Helder Lopes (7) (POR)Bye
R32Dominique Coene (3) (BEL)Bye
R32Guillermo Platel-Varas (ESP)Andre Lopes (POR)7-5 7-5 [H2H]
R32Thomas Oger (FRA)Andrea Agazzi (ITA)6-2 6-1 [H2H]
R32Angel-Jose Martin-Arroyo (6) (ESP)Bye
R32Florian Mayer (5) (GER)Bye
R32Evgueni Smirnov (RUS)David Marrero (ESP)6-1 6-3 [H2H]
R32Philipp Marx (GER)Isaac Tortades-Portet (ESP)7-5 7-5 [H2H]
R32Julien Varlet (4) (FRA)Bye
R32Daniel Lesske (8) (GER)Bye
R32Philipp Mukhometov (RUS)Tiago Vinhas-Sousa (POR)6-0 7-6(5) [H2H]
R32Gregory Bauwens (BEL)Ivo Klec (GER)6-1 2-6 6-4 [H2H]
R32Sebastien Lami (2) (FRA)Bye
R32Sebastien Lami (1) (FRA)Thomas Oger (FRA)6-3 6-4 [H2H]
R32Tomislav Peric (CRO)Pedro Leao-Saraiva (WC) (POR)6-2 3-6 6-4 [H2H]
R32Philipp Mukhometov (RUS)Xavier Audouy (Q) (FRA)6-1 6-4 [H2H]
R32Julien Varlet (7) (FRA)Francisco Neves (WC) (POR)6-1 6-0 [H2H]
R32Dominique Coene (3) (BEL)Alexandru Tanase (Q) (ROU)6-0 4-6 6-3 [H2H]
R32Philipp Marx (GER)Diogo Rocha (Q) (POR)6-2 7-6(7) [H2H]
R32Bernardo Mota (POR)Andre Lopes (POR)6-1 3-1 Retired[H2H]
R32Florian Mayer (5) (GER)Gregory Bauwens (BEL)6-2 6-1 [H2H]
R32Angel-Jose Martin-Arroyo (ESP)David Marrero (6) (ESP)2-6 7-5 6-2 [H2H]
R32Andrea Agazzi (Q) (ITA)Bernat Mas-Avellaneda (ESP)6-3 6-2 [H2H]
R32Ivo Klec (Q) (GER)Gustavo Gomez (Q) (ARG)6-1 7-6(3) [H2H]
R32Tiago Vinhas-Sousa (WC) (POR)Helder Lopes (4) (POR)7-5 3-6 6-4 [H2H]
R32Daniel Lesske (8) (GER)Leonardo Tavares (WC) (POR)2-6 6-1 6-2 [H2H]
R32Evgueni Smirnov (Q) (RUS)Filip Aniola (POL)7-5 6-1 [H2H]
R32Fabio Tintori (Q) (BRA)Isaac Tortades-Portet (ESP)4-6 7-6(7) 7-6(8) [H2H]
R32Kristof Vliegen (2) (BEL)Guillermo Platel-Varas (ESP)2-6 6-1 6-4 [H2H]
R32Julien Varlet (1) (FRA)Philipp Marx (SE) (GER)6-3 6-4 [H2H]
R32Florian Mayer (Q) (GER)Pedro Leao-Saraiva (POR)6-0 6-2 [H2H]
R32Isaac Tortades-Portet (ESP)Baptiste Ranoldi (Q) (FRA)7-5 6-0 [H2H]
R32Gregory Bauwens (PR) (BEL)Benoit Foucher (8) (FRA)6-3 1-6 7-6(4) [H2H]
R32Dominique Coene (3) (BEL)Vitor Ferreira (WC) (POR)6-0 6-3 [H2H]
R32Kristof Vliegen (BEL)Leonardo Tavares (WC) (POR)6-4 6-2 [H2H]
R32Bernat Mas-Avellaneda (ESP)Helder Lopes (SE) (POR)6-3 6-4 [H2H]
R32Guillermo Platel-Varas (5) (ESP)Andre Lopes (WC) (POR)6-1 6-2 [H2H]
R32Philipp Mukhometov (6) (RUS)Francisco Neves (POR)7-5 6-3 [H2H]
R32Sebastien Lami (FRA)Ivo Klec (GER)3-6 6-3 6-4 [H2H]
R32Thomas Oger (Q) (FRA)Gustavo Gomez (Q) (ARG)6-4 5-7 6-3 [H2H]
R32Daniel Lesske (4) (GER)Israel Monteiro (WC) (POR)6-3 6-2 [H2H]
R32Tomislav Peric (Q) (CRO)Filip Aniola (7) (POL)7-6(4) 7-5 [H2H]
R32Diogo Rocha (Q) (POR)Angel-Jose Martin-Arroyo (ESP)7-5 1-6 6-0 [H2H]
R32David Marrero (ESP)David Demers (Q) (GER)6-4 7-5 [H2H]
R32Bernardo Mota (2) (POR)Mait Kunnap (Q) (EST)6-4 7-6(7) [H2H]
R32Florian Mayer (Q) (GER)Oscar Burrieza-Lopez (1) (ESP)6-3 1-0 Retired[H2H]
R32Sebastien Lami (FRA)Ludovic Walter (Q) (FRA)7-6(5) 6-2 [H2H]
R32Angel-Jose Martin-Arroyo (ESP)Evgueni Smirnov (Q) (RUS)6-2 6-2 [H2H]
R32David Marrero (ESP)Konstantin Harle-Zettler (LL) (GER)7-5 4-6 7-6(2) [H2H]
R32Mauro Commisso (LL) (ITA)Ivo Klec (GER)6-3 2-6 7-6(4) [H2H]
R32Andre Lopes (WC) (POR)Guillermo Platel-Varas (ESP)6-2 3-6 6-3 [H2H]
R32Helder Lopes (WC) (POR)Benjamin Balleret (Q) (MON)2-6 7-6(4) 6-3 [H2H]
R32Filip Aniola (8) (POL)Mait Kunnap (Q) (EST)0-6 6-3 7-5 [H2H]
R32Dominique Coene (6) (BEL)Francisco Neves (WC) (POR)7-6(4) 6-2 [H2H]
R32Thomas Oger (Q) (FRA)Pedro Leao-Saraiva (POR)6-1 7-6(3) [H2H]
R32Philipp Marx (Q) (GER)Tiago Vinhas-Sousa (WC) (POR)3-6 6-1 6-2 [H2H]
R32Gregory Bauwens (PR) (BEL)Bernardo Mota (4) (POR)6-4 6-2 [H2H]
R32Daniel Lesske (7) (GER)Fabio Tintori (Q) (BRA)6-4 6-3 [H2H]
R32Kristof Vliegen (BEL)Benoit Foucher (FRA)2-6 6-2 7-6(6) [H2H]
R32Bernat Mas-Avellaneda (ESP)Andrea Agazzi (Q) (ITA)6-0 1-6 6-4 [H2H]
R32Julien Varlet (2) (FRA)Philipp Mukhometov (RUS)6-2 6-2 [H2H]
Men's Doubles
FXavier Audouy (FRA)
Sebastien Lami (FRA)
Angel-Jose Martin-Arroyo (2) (ESP)
Guillermo Platel-Varas (ESP)
6-3 5-7 7-6(4)
FPhilipp Mukhometov (RUS)
Evgueni Smirnov (RUS)
Bernardo Mota (POR)
Julien Varlet (FRA)
4-6 6-3 6-3
FAngel-Jose Martin-Arroyo (1) (ESP)
Guillermo Platel-Varas (ESP)
Dominique Coene (2) (BEL)
Kristof Vliegen (BEL)
6-4 4-6 6-4
FDominique Coene (2) (BEL)
Kristof Vliegen (BEL)
Angel-Jose Martin-Arroyo (1) (ESP)
Guillermo Platel-Varas (ESP)
7-6(4) 6-3
SFXavier Audouy (FRA)
Sebastien Lami (FRA)
Philipp Mukhometov (RUS)
Evgueni Smirnov (RUS)
6-1 1-6 6-2
SFAngel-Jose Martin-Arroyo (2) (ESP)
Guillermo Platel-Varas (ESP)
Bernardo Mota (POR)
Julien Varlet (FRA)
6-1 6-1
SFBernardo Mota (POR)
Julien Varlet (FRA)
Andre Lopes (POR)
Helder Lopes (POR)
7-5 6-4
SFPhilipp Mukhometov (RUS)
Evgueni Smirnov (RUS)
Dominique Coene (2) (BEL)
Kristof Vliegen (BEL)
WO
SFAngel-Jose Martin-Arroyo (1) (ESP)
Guillermo Platel-Varas (ESP)
Ivo Klec (GER)
Daniel Lesske (GER)
6-1 6-1
SFDominique Coene (2) (BEL)
Kristof Vliegen (BEL)
Filip Aniola (POL)
Mait Kunnap (EST)
7-6(6) 6-4
SFAngel-Jose Martin-Arroyo (1) (ESP)
Guillermo Platel-Varas (ESP)
Ivo Klec (GER)
Daniel Lesske (GER)
6-4 2-6 6-2
SFDominique Coene (2) (BEL)
Kristof Vliegen (BEL)
Andre Lopes (4) (POR)
Helder Lopes (POR)
6-3 4-6 6-3
QFXavier Audouy (FRA)
Sebastien Lami (FRA)
Dominique Coene (1) (BEL)
Kristof Vliegen (BEL)
3-6 6-1 1-0 Retired
QFPhilipp Mukhometov (RUS)
Evgueni Smirnov (RUS)
Trent Aaron (USA)
Fabio Tintori (BRA)
6-2 6-4
QFBernardo Mota (POR)
Julien Varlet (FRA)
Luca Bonati (Q) (ITA)
Mauro Commisso (ITA)
4-6 6-3 6-4
QFAngel-Jose Martin-Arroyo (2) (ESP)
Guillermo Platel-Varas (ESP)
Philipp Marx (GER)
Francisco Neves (POR)
6-4 3-6 6-3
QFBernardo Mota (POR)
Julien Varlet (FRA)
Angel-Jose Martin-Arroyo (1) (ESP)
Guillermo Platel-Varas (ESP)
6-4 6-4
QFAndre Lopes (POR)
Helder Lopes (POR)
Ivo Klec (4) (GER)
Daniel Lesske (GER)
2-6 6-3 6-4
QFPhilipp Mukhometov (RUS)
Evgueni Smirnov (RUS)
Xavier Audouy (3) (FRA)
Sebastien Lami (FRA)
6-3 6-3
QFDominique Coene (2) (BEL)
Kristof Vliegen (BEL)
Filip Aniola (POL)
Mait Kunnap (EST)
7-5 6-1
QFAngel-Jose Martin-Arroyo (1) (ESP)
Guillermo Platel-Varas (ESP)
Philippe Cassiers (BEL)
Thomas Oger (FRA)
7-6(3) 6-3
QFIvo Klec (GER)
Daniel Lesske (GER)
David Marrero (ESP)
Isaac Tortades-Portet (ESP)
6-1 3-6 6-3
QFFilip Aniola (POL)
Mait Kunnap (EST)
Philipp Marx (WC) (GER)
Francisco Neves (POR)
7-6(3) 6-7(4) 7-6(2)
QFDominique Coene (2) (BEL)
Kristof Vliegen (BEL)
Xavier Audouy (FRA)
Sebastien Lami (FRA)
7-6(4) 6-4
QFAngel-Jose Martin-Arroyo (1) (ESP)
Guillermo Platel-Varas (ESP)
Xavier Audouy (FRA)
Sebastien Lami (FRA)
6-4 6-1
QFIvo Klec (GER)
Daniel Lesske (GER)
Bernardo Mota (3) (POR)
Julien Varlet (FRA)
3-6 7-6(6) 7-6(6)
QFAndre Lopes (4) (POR)
Helder Lopes (POR)
Philippe Cassiers (BEL)
Mait Kunnap (EST)
6-4 6-1
QFDominique Coene (2) (BEL)
Kristof Vliegen (BEL)
Philipp Mukhometov (RUS)
Evgueni Smirnov (RUS)
6-3 6-4
R16Dominique Coene (1) (BEL)
Kristof Vliegen (BEL)
Philippe Cassiers (BEL)
Thomas Oger (FRA)
6-4 6-4
R16Xavier Audouy (FRA)
Sebastien Lami (FRA)
David Marrero (ESP)
Isaac Tortades-Portet (ESP)
6-3 6-1
R16Philipp Mukhometov (RUS)
Evgueni Smirnov (RUS)
Ivo Klec (3) (GER)
Daniel Lesske (GER)
6-7(2) 7-6(6) 6-3
R16Trent Aaron (USA)
Fabio Tintori (BRA)
Andrea Agazzi (LL) (ITA)
Christian Persico (ITA)
7-6(5) 6-4
R16Bernardo Mota (POR)
Julien Varlet (FRA)
Pedro Leao-Saraiva (WC) (POR)
Joao-Paulo Magalhaes (POR)
6-4 6-1
R16Luca Bonati (Q) (ITA)
Mauro Commisso (ITA)
Filip Aniola (4) (POL)
Mait Kunnap (EST)
6-3 6-3
R16Philipp Marx (GER)
Francisco Neves (POR)
Andre Lopes (POR)
Helder Lopes (POR)
6-1 3-6 6-2
R16Angel-Jose Martin-Arroyo (2) (ESP)
Guillermo Platel-Varas (ESP)
Diogo Rocha (WC) (POR)
Leonardo Tavares (POR)
6-3 6-2
R16Angel-Jose Martin-Arroyo (1) (ESP)
Guillermo Platel-Varas (ESP)
Pedro Leao-Saraiva (POR)
Joao-Paulo Magalhaes (POR)
6-3 6-3
R16Philippe Cassiers (BEL)
Thomas Oger (FRA)
Diogo Rocha (WC) (POR)
Leonardo Tavares (POR)
6-1 4-6 6-2
R16David Marrero (ESP)
Isaac Tortades-Portet (ESP)
Bernardo Mota (3) (POR)
Julien Varlet (FRA)
6-3 7-6(7)
R16Ivo Klec (GER)
Daniel Lesske (GER)
Konstantin Harle-Zettler (Q) (GER)
Fabio Tintori (BRA)
5-7 7-6(2) 6-4
R16Philipp Marx (WC) (GER)
Francisco Neves (POR)
Vitor Ferreira (WC) (POR)
Israel Monteiro (POR)
7-5 6-2
R16Filip Aniola (POL)
Mait Kunnap (EST)
Philipp Mukhometov (4) (RUS)
Evgueni Smirnov (RUS)
7-5 6-2
R16Xavier Audouy (FRA)
Sebastien Lami (FRA)
Andrea Agazzi (ITA)
Christian Persico (ITA)
7-5 7-5
R16Dominique Coene (2) (BEL)
Kristof Vliegen (BEL)
Andre Lopes (POR)
Helder Lopes (POR)
3-6 7-5 6-2
R16Angel-Jose Martin-Arroyo (1) (ESP)
Guillermo Platel-Varas (ESP)
Filip Aniola (POL)
Georg Novak (AUT)
6-2 3-6 6-3
R16Xavier Audouy (FRA)
Sebastien Lami (FRA)
David Marrero (ESP)
Isaac Tortades-Portet (ESP)
6-4 6-3
R16Bernardo Mota (3) (POR)
Julien Varlet (FRA)
Andrea Agazzi (ITA)
Christian Persico (ITA)
6-4 3-6 6-4
R16Ivo Klec (GER)
Daniel Lesske (GER)
Konstantin Harle-Zettler (Q) (GER)
Fabio Tintori (BRA)
7-6(5) 1-6 6-1
R16Philippe Cassiers (BEL)
Mait Kunnap (EST)
Tiago Godinho (WC) (POR)
Francisco Neves (POR)
6-2 6-4
R16Andre Lopes (4) (POR)
Helder Lopes (POR)
Vitor Ferreira (WC) (POR)
Israel Monteiro (POR)
7-6(3) 6-2
R16Philipp Mukhometov (RUS)
Evgueni Smirnov (RUS)
Pedro Leao-Saraiva (POR)
Joao-Paulo Magalhaes (POR)
6-1 7-6(2)
R16Dominique Coene (2) (BEL)
Kristof Vliegen (BEL)
Diogo Rocha (WC) (POR)
Leonardo Tavares (POR)
6-3 5-7 6-3
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Benjamin Balleret (11) (MON)Ludovic Walter (FRA)6-3 6-1 [H2H]
Q1Mait Kunnap (2) (EST)Fabian Poth (GER)7-5 6-4 [H2H]
Q1Evgueni Smirnov (3) (RUS)Andre Oliveira (POR)3-6 6-1 6-1 [H2H]
Q1Thomas Oger (4) (FRA)Leonardo Tavares (WC) (POR)2-6 6-1 6-4 [H2H]
Q1Philipp Marx (15) (GER)Georg Novak (AUT)7-6(6) 6-4 [H2H]
Q1Fabio Tintori (16) (BRA)Markus Dickhardt (GER)6-3 2-6 6-4 [H2H]
Q1Andrea Agazzi (7) (ITA)Konstantin Harle-Zettler (14) (GER)6-4 3-6 7-5 [H2H]
Q1Florian Mayer (8) (GER)Mauro Commisso (12) (ITA)6-2 6-0 [H2H]
Q1Mait Kunnap (1) (EST)Fabio Tintori (9) (BRA)6-4 6-4 [H2H]
Q1Diogo Rocha (POR)Evgueni Smirnov (2) (RUS)6-3 4-6 6-2 [H2H]
Q1Thomas Oger (3) (FRA)Xavier Audouy (13) (FRA)3-6 6-3 6-4 [H2H]
Q1Tomislav Peric (CRO)Christian Persico (4) (ITA)6-1 7-6(8) [H2H]
Q1Baptiste Ranoldi (FRA)Markus Dickhardt (GER)6-4 7-5 [H2H]
Q1Gustavo Gomez (ARG)Philippe Cassiers (BEL)6-4 6-2 [H2H]
Q1Florian Mayer (6) (GER)Georg Novak (12) (AUT)6-2 6-2 [H2H]
Q1David Demers (8) (GER)Gregory Artzt (USA)6-4 6-2 [H2H]
Q1Gustavo Gomez (12) (ARG)Mait Kunnap (1) (EST)6-4 6-3 [H2H]
Q1Diogo Rocha (2) (POR)Benjamin Balleret (14) (MON)6-3 6-1 [H2H]
Q1Alexandru Tanase (ROU)Mauro Commisso (3) (ITA)7-5 4-6 6-1 [H2H]
Q1Evgueni Smirnov (4) (RUS)Christian Persico (15) (ITA)3-6 6-3 6-4 [H2H]
Q1Fabio Tintori (5) (BRA)Luca Bonati (ITA)7-5 6-3 [H2H]
Q1Xavier Audouy (16) (FRA)Benoit Foucher (6) (FRA)7-6(5) 3-6 6-3 [H2H]
Q1Ivo Klec (7) (GER)Ludovic Walter (10) (FRA)6-7(7) 6-2 6-4 [H2H]
Q1Andrea Agazzi (8) (ITA)Konstantin Harle-Zettler (13) (GER)3-6 7-5 7-5 [H2H]
Q1Andrea Agazzi (ITA)ByeBYE
Q1Ivo Klec (GER)Diogo Rocha (POR)6-4 6-4 [H2H]
Q2Ludovic Walter (FRA)Isaac Tortades-Portet (1) (ESP)7-5 7-6(5) [H2H]
Q2Benjamin Balleret (11) (MON)Israel Monteiro (WC) (POR)6-1 6-1 [H2H]
Q2Mait Kunnap (2) (EST)Vasco Antunes (POR)6-1 6-3 [H2H]
Q2Fabian Poth (GER)Xavier Audouy (10) (FRA)6-3 6-4 [H2H]
Q2Evgueni Smirnov (3) (RUS)Jan Stancik (SVK)6-4 6-4 [H2H]
Q2Andre Oliveira (POR)David Demers (13) (GER)6-1 6-4 [H2H]
Q2Thomas Oger (4) (FRA)Tomislav Peric (CRO)3-6 6-3 6-3 [H2H]
Q2Leonardo Tavares (WC) (POR)Trent Aaron (9) (USA)6-2 6-1 [H2H]
Q2Georg Novak (AUT)Christian Persico (5) (ITA)6-2 6-3 [H2H]
Q2Philipp Marx (15) (GER)Baptiste Ranoldi (FRA)6-1 6-0 [H2H]
Q2Markus Dickhardt (GER)Nuno Matias (6) (POR)6-3 6-0 [H2H]
Q2Fabio Tintori (16) (BRA)Jan Macek (GER)6-3 6-3 [H2H]
Q2Andrea Agazzi (7) (ITA)Joao-Paulo Magalhaes (WC) (POR)6-4 6-2 [H2H]
Q2Konstantin Harle-Zettler (14) (GER)Gregory Artzt (USA)2-6 6-3 6-4 [H2H]
Q2Florian Mayer (8) (GER)Diogo Rocha (WC) (POR)6-2 7-6(0) [H2H]
Q2Mauro Commisso (12) (ITA)Alberto Agis-Bermudez (ESP)6-4 7-6(0) [H2H]
Q2Mait Kunnap (1) (EST)Jorge Laranjeiro (POR)7-5 6-4 [H2H]
Q2Fabio Tintori (9) (BRA)Rahul Sankhla (IND)6-0 6-0 [H2H]
Q2Evgueni Smirnov (2) (RUS)Ricardo Cortes (WC) (POR)6-0 6-2 [H2H]
Q2Diogo Rocha (POR)Benjamin Balleret (11) (MON)6-3 6-1 [H2H]
Q2Thomas Oger (3) (FRA)Alexandru Tanase (ROU)7-6(5) 6-2 [H2H]
Q2Xavier Audouy (13) (FRA)Cristobal Toral (CHI)6-1 6-1 [H2H]
Q2Christian Persico (4) (ITA)Jan Macek (GER)6-0 6-7(4) 7-6(2) [H2H]
Q2Tomislav Peric (CRO)Konstantin Harle-Zettler (10) (GER)7-6(4) 7-6(5) [H2H]
Q2Baptiste Ranoldi (FRA)Nuno Matias (5) (POR)6-4 7-5 [H2H]
Q2Markus Dickhardt (GER)Joao-Miguel Campos (POR)6-2 6-0 [H2H]
Q2Philippe Cassiers (BEL)Mauro Commisso (7) (ITA)7-5 6-1 [H2H]
Q2Gustavo Gomez (ARG)Andrea Agazzi (15) (ITA)6-3 6-2 [H2H]
Q2Florian Mayer (6) (GER)Ludovic Walter (FRA)3-6 6-3 6-3 [H2H]
Q2Georg Novak (12) (AUT)Tiago Godinho (POR)7-6(5) 6-4 [H2H]
Q2David Demers (8) (GER)Tiago Bastos (POR)6-0 6-2 [H2H]
Q2Gregory Artzt (USA)Joao-Paulo Magalhaes (POR)4-6 6-1 Retired[H2H]
Q2Mait Kunnap (1) (EST)Joao-Paulo Magalhaes (POR)6-1 6-4 [H2H]
Q2Gustavo Gomez (12) (ARG)Jose-Pedro Silva (POR)6-3 6-4 [H2H]
Q2Diogo Rocha (2) (POR)Tiago Godinho (POR)1-6 6-4 6-2 [H2H]
Q2Benjamin Balleret (14) (MON)Joao Guerra (POR)6-0 6-0 [H2H]
Q2Mauro Commisso (3) (ITA)Trent Aaron (USA)6-2 6-2 [H2H]
Q2Alexandru Tanase (ROU)David Demers (9) (GER)5-7 6-2 7-5 [H2H]
Q2Evgueni Smirnov (4) (RUS)Denises Petrov (UKR)6-0 6-1 [H2H]
Q2Christian Persico (15) (ITA)Ricardo Cortes (POR)6-0 6-2 [H2H]
Q2Fabio Tintori (5) (BRA)Xoel Rodriguez-Costa (ESP)6-4 6-1 [H2H]
Q2Luca Bonati (ITA)Baptiste Ranoldi (11) (FRA)0-6 6-1 7-5 [H2H]
Q2Benoit Foucher (6) (FRA)Tiago Coelho (POR)6-1 6-2 [H2H]
Q2Xavier Audouy (16) (FRA)Philippe Cassiers (BEL)6-1 6-0 [H2H]
Q2Ivo Klec (7) (GER)Jorge Laranjeiro (POR)6-1 7-5 [H2H]
Q2Ludovic Walter (10) (FRA)Gregory Artzt (USA)6-2 3-6 6-3 [H2H]
Q2Andrea Agazzi (8) (ITA)Cristobal Toral (CHI)6-3 6-2 [H2H]
Q2Konstantin Harle-Zettler (13) (GER)Joao-Miguel Campos (POR)6-0 6-7(3) 6-1 [H2H]
Q3Isaac Tortades-Portet (1) (ESP)Bye
Q3Ludovic Walter (FRA)Cristobal Toral (CHI)6-2 6-2 [H2H]
Q3Israel Monteiro (WC) (POR)Tiago Bastos (POR)6-3 6-1 [H2H]
Q3Benjamin Balleret (11) (MON)Jeremy Moreira (POR)6-4 6-1 [H2H]
Q3Mait Kunnap (2) (EST)Bye
Q3Vasco Antunes (POR)Rahul Sankhla (IND)6-1 6-4 [H2H]
Q3Fabian Poth (GER)Adam Butkowski (AUS)6-1 6-0 [H2H]
Q3Xavier Audouy (10) (FRA)Michael Lux (GER)6-3 6-1 [H2H]
Q3Evgueni Smirnov (3) (RUS)Bye
Q3Jan Stancik (SVK)Gustavo Gomez (ARG)2-6 6-1 6-3 [H2H]
Q3Andre Oliveira (POR)Alexandru Tanase (ROU)7-6(4) 6-4 [H2H]
Q3David Demers (13) (GER)Philippe Cassiers (BEL)6-0 2-6 6-4 [H2H]
Q3Thomas Oger (4) (FRA)Bye
Q3Tomislav Peric (CRO)Luca Bonati (ITA)6-2 6-4 [H2H]
Q3Leonardo Tavares (WC) (POR)Jose-Pedro Silva (WC) (POR)7-5 2-1 Retired[H2H]
Q3Trent Aaron (9) (USA)Bye
Q3Christian Persico (5) (ITA)Bye
Q3Georg Novak (AUT)Tiago Coelho (WC) (POR)6-3 6-0 [H2H]
Q3Baptiste Ranoldi (FRA)Joao-Miguel Campos (POR)6-0 6-3 [H2H]
Q3Philipp Marx (15) (GER)Tiago Godinho (WC) (POR)6-2 6-2 [H2H]
Q3Nuno Matias (6) (POR)Bye
Q3Markus Dickhardt (GER)Dennis Biggemann (GER)6-1 6-0 [H2H]
Q3Jan Macek (GER)Daniel Boehner (GER)7-6(2) 7-6(6) [H2H]
Q3Fabio Tintori (16) (BRA)Jorge Laranjeiro (POR)6-4 6-4 [H2H]
Q3Andrea Agazzi (7) (ITA)Bye
Q3Joao-Paulo Magalhaes (WC) (POR)Thierry Randon (BRA)6-3 6-2 [H2H]
Q3Gregory Artzt (USA)Joao Guerra (POR)6-0 6-0 [H2H]
Q3Konstantin Harle-Zettler (14) (GER)Joao Gil-Abrantes (POR)6-3 6-2 [H2H]
Q3Florian Mayer (8) (GER)Bye
Q3Diogo Rocha (WC) (POR)Hugo Rocha (POR)6-0 6-1 [H2H]
Q3Alberto Agis-Bermudez (ESP)Carlos-Manuel Pinto (POR)6-3 6-4 [H2H]
Q3Mauro Commisso (12) (ITA)Vitor Ferreira (WC) (POR)6-7(1) 7-6(3) 6-2 [H2H]
Q3Mait Kunnap (1) (EST)Bye
Q3Jorge Laranjeiro (POR)Xoel Rodriguez-Costa (ESP)6-3 7-5 [H2H]
Q3Rahul Sankhla (IND)Tiago Vinhas-Sousa (WC) (POR)7-6(7) 6-2 [H2H]
Q3Fabio Tintori (9) (BRA)Bye
Q3Evgueni Smirnov (2) (RUS)Bye
Q3Ricardo Cortes (WC) (POR)Adam Butkowski (AUS)6-0 6-2 [H2H]
Q3Diogo Rocha (POR)Denises Petrov (UKR)6-2 6-2 [H2H]
Q3Benjamin Balleret (11) (MON)Bye
Q3Thomas Oger (3) (FRA)Bye
Q3Alexandru Tanase (ROU)Goncalo Nicau (WC) (POR)6-3 6-0 [H2H]
Q3Cristobal Toral (CHI)Jorge Godinho (WC) (POR)6-2 6-2 [H2H]
Q3Xavier Audouy (13) (FRA)Bye
Q3Christian Persico (4) (ITA)Bye
Q3Jan Macek (GER)Michael Lux (GER)2-6 7-6(6) 7-5 [H2H]
Q3Tomislav Peric (CRO)Jose Luis Sa (WC) (POR)6-1 6-2 [H2H]
Q3Konstantin Harle-Zettler (10) (GER)Bye
Q3Nuno Matias (5) (POR)Bye
Q3Baptiste Ranoldi (FRA)Fabian Poth (GER)6-4 6-2 [H2H]
Q3Markus Dickhardt (GER)Tiago Coelho (POR)6-0 6-1 [H2H]
Q3Joao-Miguel Campos (POR)Trent Aaron (14) (USA)6-7(5) 6-4 7-5 [H2H]
Q3Mauro Commisso (7) (ITA)Bye
Q3Philippe Cassiers (BEL)Luca Bonati (ITA)6-2 7-5 [H2H]
Q3Gustavo Gomez (ARG)Edgar Sousa (WC) (POR)6-4 6-0 [H2H]
Q3Andrea Agazzi (15) (ITA)Joao Guerra (POR)6-2 6-2 [H2H]
Q3Florian Mayer (6) (GER)Bye
Q3Ludovic Walter (FRA)Vasco Antunes (POR)6-0 6-2 [H2H]
Q3Tiago Godinho (POR)Jose Relvas (WC) (POR)6-2 6-1 [H2H]
Q3Georg Novak (12) (AUT)Bye
Q3David Demers (8) (GER)Bye
Q3Tiago Bastos (POR)Ernesto Sousa (WC) (POR)6-3 6-3 [H2H]
Q3Gregory Artzt (USA)Daniel Boehner (GER)6-2 6-0 [H2H]
Q3Joao-Paulo Magalhaes (POR)Vladislav Bouska (RUS)6-1 6-1 [H2H]


What's your opinion on the ATP Portugal 3 draw (Men's) 2001?
Who will win Portugal 3?