ATP Poland F7 Futures Draw (Men's) - 2008

Click Here To Join The Poland F7 Futures Discussion!


Share This...


Poland F7 Futures Event Details:

2008-09-01Clay
OutdoorWroclaw, Poland
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Poland F7 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FJerzy Janowicz (7) (POL)Marcin Gawron (3) (POL)7-6(3) 6-2 [H2H]
SFJerzy Janowicz (7) (POL)Raphael Durek (1) (AUS)6-4 0-6 7-6(4) [H2H]
SFMarcin Gawron (3) (POL)Dusan Lojda (5) (CZE)7-5 6-2 [H2H]
QFRaphael Durek (1) (AUS)Robert Godlewski (8) (POL)6-3 6-3 [H2H]
QFJerzy Janowicz (7) (POL)Hans Podlipnik-Castillo (4) (CHI)6-0 3-6 6-4 [H2H]
QFMarcin Gawron (3) (POL)Andriej Kapas (Q) (POL)3-6 6-2 6-2 [H2H]
QFDusan Lojda (5) (CZE)Blazej Koniusz (2) (POL)WO[H2H]
R16Raphael Durek (1) (AUS)David Sodek (Q) (CZE)7-6(1) 6-2 [H2H]
R16Robert Godlewski (8) (POL)Joshua Milton (GBR)6-4 6-1 [H2H]
R16Hans Podlipnik-Castillo (4) (CHI)Adrian Sikora (SVK)6-4 6-4 [H2H]
R16Jerzy Janowicz (7) (POL)Jurgen Zopp (EST)6-4 7-6(5) [H2H]
R16Andriej Kapas (Q) (POL)Gvidas Sabeckis (6) (LTU)6-2 6-3 [H2H]
R16Marcin Gawron (3) (POL)Andrzej Grusiecki (POL)7-5 4-1 Retired[H2H]
R16Dusan Lojda (5) (CZE)Mateusz Kowalczyk (POL)6-2 7-6(3) [H2H]
R16Blazej Koniusz (2) (POL)David Rice (GBR)5-7 6-1 6-2 [H2H]
R32Raphael Durek (1) (AUS)Marek Pokrywka (Q) (POL)6-3 6-2 [H2H]
R32David Sodek (Q) (CZE)Kacper Mularczyk (WC) (POL)4-6 6-2 6-1 [H2H]
R32Joshua Milton (GBR)Mateusz Szmigiel (WC) (POL)6-3 2-6 6-2 [H2H]
R32Robert Godlewski (8) (POL)Michal Walkow (WC) (POL)6-0 6-1 [H2H]
R32Hans Podlipnik-Castillo (4) (CHI)Ricardo Urzua-Rivera (Q) (CHI)6-4 6-3 [H2H]
R32Adrian Sikora (SVK)Jedrzej Zarski (POL)7-6(1) 6-4 [H2H]
R32Jurgen Zopp (EST)Marcin Chlebowski (WC) (POL)6-0 6-0 [H2H]
R32Jerzy Janowicz (7) (POL)Guillermo Rivera-Aranguiz (Q) (CHI)6-3 6-4 [H2H]
R32Gvidas Sabeckis (6) (LTU)Bojan Szumanski (POL)3-6 6-4 6-4 [H2H]
R32Andriej Kapas (Q) (POL)Matthew Illingworth (GBR)7-6(7) 7-5 [H2H]
R32Andrzej Grusiecki (POL)Petr Michnev (Q) (CZE)7-6(6) 4-6 6-2 [H2H]
R32Marcin Gawron (3) (POL)Piotr Zielinski (LL) (POL)6-1 6-3 [H2H]
R32Dusan Lojda (5) (CZE)James Feaver (GBR)6-1 6-0 [H2H]
R32Mateusz Kowalczyk (POL)Marco Mokrzycki (LL) (GER)6-3 6-2 [H2H]
R32David Rice (GBR)Tomasz Krzyszkowski (Q) (POL)2-6 7-6(4) 7-6(2) [H2H]
R32Blazej Koniusz (2) (POL)Andrzej Mach (Q) (POL)6-2 6-2 [H2H]
Men's Doubles
FAndriej Kapas (POL)
Bojan Szumanski (POL)
Raphael Durek (1) (AUS)
Robert Godlewski (POL)
7-5 3-6 [10-3]
SFRaphael Durek (1) (AUS)
Robert Godlewski (POL)
Petr Kovacka (4) (CZE)
Adrian Sikora (SVK)
6-2 6-3
SFAndriej Kapas (POL)
Bojan Szumanski (POL)
Blazej Koniusz (3) (POL)
Piotr Zielinski (POL)
6-0 7-5
QFRaphael Durek (1) (AUS)
Robert Godlewski (POL)
Andrzej Mach (POL)
Marek Mrozek (POL)
WO
QFPetr Kovacka (4) (CZE)
Adrian Sikora (SVK)
Guillermo Rivera-Aranguiz (CHI)
Ricardo Urzua-Rivera (CHI)
6-2 2-6 [10-8]
QFBlazej Koniusz (3) (POL)
Piotr Zielinski (POL)
Krzysztof Kwasniewicz (POL)
Jacek Marciniak (POL)
3-6 6-4 [10-5]
QFAndriej Kapas (POL)
Bojan Szumanski (POL)
Marcin Gawron (2) (POL)
Mateusz Szmigiel (POL)
5-7 6-3 [10-8]
R16Raphael Durek (1) (AUS)
Robert Godlewski (POL)
Bye
R16Andrzej Mach (POL)
Marek Mrozek (POL)
Marek Pokrywka (POL)
Michal Walkow (POL)
7-5 7-5
R16Petr Kovacka (4) (CZE)
Adrian Sikora (SVK)
Bye
R16Guillermo Rivera-Aranguiz (CHI)
Ricardo Urzua-Rivera (CHI)
Dawid Celt (POL)
Andrzej Grusiecki (POL)
WO
R16Krzysztof Kwasniewicz (POL)
Jacek Marciniak (POL)
Marcin Chlebowski (POL)
Andrzej Misiek (POL)
WO
R16Blazej Koniusz (3) (POL)
Piotr Zielinski (POL)
Bye
R16Andriej Kapas (POL)
Bojan Szumanski (POL)
Jakub Jastrzebski (POL)
Michal Sekula (POL)
6-1 6-3
R16Marcin Gawron (2) (POL)
Mateusz Szmigiel (POL)
Bye
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Petr Michnev (CZE)Marco Mokrzycki (1WC) (GER)6-4 7-6(11) [H2H]
Q1David Sodek (CZE)Dawid Celt (2) (POL)6-4 2-6 7-6(5) [H2H]
Q1Andrzej Mach (3) (POL)Krzysztof Kwasniewicz (POL)6-0 6-1 [H2H]
Q1Marek Pokrywka (POL)Jakub Piter (POL)4-6 6-2 6-3 [H2H]
Q1Andriej Kapas (5) (POL)Jakub Jastrzebski (POL)6-3 6-4 [H2H]
Q1Tomasz Krzyszkowski (6) (POL)Jacek Marciniak (POL)6-2 6-1 [H2H]
Q1Guillermo Rivera-Aranguiz (7) (CHI)Sebastian Chylinski (POL)6-1 6-2 [H2H]
Q1Ricardo Urzua-Rivera (10) (CHI)Piotr Zielinski (8) (POL)3-6 6-1 6-0 [H2H]
Q2Marco Mokrzycki (1WC) (GER)Mateusz Moj (POL)7-5 6-4 [H2H]
Q2Petr Michnev (CZE)Michal Sekula (POL)6-4 6-1 [H2H]
Q2Dawid Celt (2) (POL)Pawel Kur (POL)6-1 6-2 [H2H]
Q2David Sodek (CZE)Gabriel Hetnar (POL)6-2 6-2 [H2H]
Q2Andrzej Mach (3) (POL)Tomas Zeman (CZE)6-3 6-2 [H2H]
Q2Krzysztof Kwasniewicz (POL)Piotr Gadomski (POL)6-2 4-6 6-4 [H2H]
Q2Jakub Piter (POL)Igor Bujdo (4) (POL)6-2 6-4 [H2H]
Q2Marek Pokrywka (POL)Michal Wlodarczyk (POL)6-4 2-6 6-3 [H2H]
Q2Andriej Kapas (5) (POL)Lukas Michl (CZE)6-2 6-2 [H2H]
Q2Jakub Jastrzebski (POL)Petr Satral (CZE)6-3 7-5 [H2H]
Q2Tomasz Krzyszkowski (6) (POL)Pawel Poziomski (POL)6-0 6-2 [H2H]
Q2Jacek Marciniak (POL)Andrej Wawrzyczek (CZE)6-2 6-3 [H2H]
Q2Guillermo Rivera-Aranguiz (7) (CHI)Nikolai Fidirko (BLR)6-0 6-3 [H2H]
Q2Sebastian Chylinski (POL)Wojciech Starakiewicz (9) (POL)6-2 6-7(2) 6-3 [H2H]
Q2Piotr Zielinski (8) (POL)Kacper Rams (POL)6-0 6-3 [H2H]
Q2Ricardo Urzua-Rivera (10) (CHI)Marek Mrozek (POL)6-1 6-0 [H2H]
Q3Marco Mokrzycki (1WC) (GER)Bye
Q3Mateusz Moj (POL)Dawid Piatkowski (POL)6-3 6-3 [H2H]
Q3Petr Michnev (CZE)Przemyslaw Centkowski (POL)6-4 6-3 [H2H]
Q3Michal Sekula (POL)Bye
Q3Dawid Celt (2) (POL)Bye
Q3Pawel Kur (POL)Thomas Wasiuta (CAN)6-0 6-0 [H2H]
Q3Gabriel Hetnar (POL)Radoslaw Rosiak (POL)6-1 6-3 [H2H]
Q3David Sodek (CZE)Ofir Ginat (ISR)6-1 6-1 [H2H]
Q3Andrzej Mach (3) (POL)Bye
Q3Tomas Zeman (CZE)Adam Olbrich (GBR)6-2 6-3 [H2H]
Q3Krzysztof Kwasniewicz (POL)Maciej Rajski (POL)6-4 6-2 [H2H]
Q3Piotr Gadomski (POL)Tomas Rohan (CZE)6-4 2-6 6-4 [H2H]
Q3Igor Bujdo (4) (POL)Bye
Q3Jakub Piter (POL)Dariusz Lipka (POL)6-4 6-4 [H2H]
Q3Marek Pokrywka (POL)Pavel Lipka (POL)6-1 1-6 6-0 [H2H]
Q3Michal Wlodarczyk (POL)Kacper Procki (POL)7-5 6-1 [H2H]
Q3Andriej Kapas (5) (POL)Bye
Q3Lukas Michl (CZE)Pawel Bilicki (POL)6-1 6-1 [H2H]
Q3Jakub Jastrzebski (POL)Jiri Jiskra (CZE)6-7(3) 6-3 7-5 [H2H]
Q3Petr Satral (CZE)Tomasz Olfans (POL)4-6 6-1 6-3 [H2H]
Q3Tomasz Krzyszkowski (6) (POL)Bye
Q3Pawel Poziomski (POL)Boryslaw Michalowski (POL)6-1 6-1 [H2H]
Q3Andrej Wawrzyczek (CZE)Tomasz Piekart (POL)6-3 6-2 [H2H]
Q3Jacek Marciniak (POL)Jan Serdakowski (POL)7-6(4) 2-6 6-4 [H2H]
Q3Guillermo Rivera-Aranguiz (7) (CHI)Bye
Q3Nikolai Fidirko (BLR)Mateusz Skorek (POL)6-4 6-0 [H2H]
Q3Sebastian Chylinski (POL)Robert Howe (AUS)6-0 6-1 [H2H]
Q3Wojciech Starakiewicz (9) (POL)Bye
Q3Piotr Zielinski (8) (POL)Bye
Q3Kacper Rams (POL)Adam Bzezinsky (ISR)6-1 6-2 [H2H]
Q3Marek Mrozek (POL)Simon Czajkowski (CAN)6-0 6-0 [H2H]
Q3Ricardo Urzua-Rivera (10) (CHI)Bye


What's your opinion on the ATP Poland F7 Futures draw (Men's) 2008?
Who will win Poland F7 Futures?