ATP Poland F7 Futures Draw (Men's) - 2006

Click Here To Join The Poland F7 Futures Discussion!


Share This...


Poland F7 Futures Event Details:

2006-06-05Clay
OutdoorKoszalin, Poland
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Poland F7 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FJordane Doble (FRA)Filip Urban (6) (POL)7-6(3) 3-6 7-6(5)[H2H]
SFJordane Doble (FRA)Mohammad Ghareeb (4) (KWT)6-3 6-2[H2H]
SFFilip Urban (6) (POL)Laurent Recouderc (3) (FRA)7-5 6-1[H2H]
QFJordane Doble (FRA)Dawid Olejniczak (1) (POL)6-3 6-4[H2H]
QFMohammad Ghareeb (4) (KWT)Denis Matsukevitch (RUS)7-5 6-4[H2H]
QFLaurent Recouderc (3) (FRA)Sadik Kadir (8) (AUS)6-3 6-2[H2H]
QFFilip Urban (6) (POL)Radim Zitko (2) (CZE)2-6 6-4 6-2[H2H]
R16Dawid Olejniczak (1) (POL)Jakub Nijaki (WC) (POL)6-4 6-4[H2H]
R16Jordane Doble (FRA)Przemyslaw Stec (LL) (POL)WO[H2H]
R16Mohammad Ghareeb (4) (KWT)Pawel Dilaj (Q) (POL)6-4 6-4[H2H]
R16Denis Matsukevitch (RUS)Grzegorz Panfil (WC) (POL)6-3 6-4[H2H]
R16Sadik Kadir (8) (AUS)Leonardo Tavares (LL) (PRT)6-2 6-3[H2H]
R16Laurent Recouderc (3) (FRA)Maciej Dilaj (POL)6-4 6-3[H2H]
R16Filip Urban (6) (POL)Robert Godlewski (POL)6-2 6-2[H2H]
R16Radim Zitko (2) (CZE)Julian Reister (SE) (GER)4-6 6-0 6-3[H2H]
R32Dawid Olejniczak (1) (POL)Konstantin Kravchuk (RUS)6-1 7-6(5)[H2H]
R32Jakub Nijaki (WC) (POL)Pawel Syrewicz (WC) (POL)6-3 6-4[H2H]
R32Przemyslaw Stec (LL) (POL)Wojciech Owsiak (Q) (POL)6-3 6-2[H2H]
R32Jordane Doble (FRA)Raphael Durek (5) (AUS)6-3 4-6 6-1[H2H]
R32Mohammad Ghareeb (4) (KWT)Timo Nieminen (FIN)6-3 6-3[H2H]
R32Pawel Dilaj (Q) (POL)Daniel Lencina-Ribes (LL) (LAT)6-2 6-3[H2H]
R32Grzegorz Panfil (WC) (POL)Mateusz Kowalczyk (Q) (POL)2-6 6-2 6-3[H2H]
R32Denis Matsukevitch (RUS)Jan Minar (7) (CZE)4-6 6-3 7-6(5)[H2H]
R32Sadik Kadir (8) (AUS)Marek Pokrywka (Q) (POL)7-6(0) 6-3[H2H]
R32Leonardo Tavares (LL) (PRT)Lukasz Wodnicki (Q) (POL)6-1 6-3[H2H]
R32Maciej Dilaj (POL)Michal Walkow (WC) (POL)6-3 6-3[H2H]
R32Laurent Recouderc (3) (FRA)Oliver Andrzejczuk (Q) (POL)6-3 6-3[H2H]
R32Filip Urban (6) (POL)Jedrzej Zarski (LL) (POL)6-7(4) 6-3 6-1[H2H]
R32Robert Godlewski (POL)Harrison Keyser (Q) (AUS)6-2 6-3[H2H]
R32Julian Reister (SE) (GER)Dawid Celt (Q) (POL)6-3 7-6(5)[H2H]
R32Radim Zitko (2) (CZE)Radoslav Nijaki (POL)6-2 6-1[H2H]
Men's Doubles
FMaciej Dilaj (1) (POL)
Raphael Durek (AUS)
Radoslav Nijaki (3) (POL)
Filip Urban (POL)
6-2 6-2
SFMaciej Dilaj (1) (POL)
Raphael Durek (AUS)
Kacper Owsian (POL)
Michal Walkow (POL)
6-2 6-3
SFRadoslav Nijaki (3) (POL)
Filip Urban (POL)
Tomasz Bednarek (POL)
Grzegorz Panfil (POL)
6-2 4-6 6-3
QFMaciej Dilaj (1) (POL)
Raphael Durek (AUS)
David Kuczer (POL)
Wojciech Owsiak (POL)
6-3 6-4
QFKacper Owsian (POL)
Michal Walkow (POL)
Jan Minar (4) (CZE)
Radim Zitko (CZE)
6-2 6-2
QFRadoslav Nijaki (3) (POL)
Filip Urban (POL)
Jakub Nijaki (POL)
Przemyslaw Stec (POL)
6-3 6-7(5) 6-4
QFTomasz Bednarek (POL)
Grzegorz Panfil (POL)
Konstantin Kravchuk (2) (RUS)
Denis Matsukevitch (RUS)
1-6 6-3 6-3
R16Maciej Dilaj (1) (POL)
Raphael Durek (AUS)
Bye
R16David Kuczer (POL)
Wojciech Owsiak (POL)
Mohammad Ghareeb (KWT)
Dimitri Winderickx (BEL)
7-6(4) 6-3
R16Jan Minar (4) (CZE)
Radim Zitko (CZE)
Jordane Doble (FRA)
Amaury Van Haelen (BEL)
6-2 6-3
R16Kacper Owsian (POL)
Michal Walkow (POL)
Pawel Dilaj (POL)
Piotr Dilaj (POL)
6-3 4-6 6-3
R16Jakub Nijaki (POL)
Przemyslaw Stec (POL)
Harrison Keyser (AUS)
Leonardo Tavares (PRT)
6-2 6-2
R16Radoslav Nijaki (3) (POL)
Filip Urban (POL)
Bye
R16Tomasz Bednarek (POL)
Grzegorz Panfil (POL)
Andrzej Grusiecki (POL)
Pawel Wykrzykowski (POL)
WO
R16Konstantin Kravchuk (2) (RUS)
Denis Matsukevitch (RUS)
Bye
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Marek Pokrywka (POL)Jedrzej Zarski (1) (POL)6-4 6-3[H2H]
Q1Mateusz Kowalczyk (POL)Leonardo Tavares (2) (PRT)6-4 6-4[H2H]
Q1Oliver Andrzejczuk (POL)Daniel Lencina-Ribes (3) (LAT)6-0 6-3[H2H]
Q1Harrison Keyser (AUS)Przemyslaw Stec (4) (POL)6-4 6-4[H2H]
Q1Dawid Celt (POL)Adrian Sikora (5) (SVK)5-7 6-1 7-6(3)[H2H]
Q1Pawel Dilaj (6) (POL)Dimitri Winderickx (BEL)6-3 2-6 6-4[H2H]
Q1Lukasz Wodnicki (POL)Amaury Van Haelen (BEL)6-2 1-6 6-2[H2H]
Q1Wojciech Owsiak (POL)David Kuczer (POL)6-1 6-2[H2H]
Q2Jedrzej Zarski (1) (POL)Wojciech Starakiewicz (POL)6-4 6-3[H2H]
Q2Marek Pokrywka (POL)Gracjan Przewlocki (POL)6-0 7-6(3)[H2H]
Q2Leonardo Tavares (2) (PRT)Maciej Swinder (WC) (POL)6-3 6-1[H2H]
Q2Mateusz Kowalczyk (POL)Piotr Zielinski (POL)6-4 7-5[H2H]
Q2Daniel Lencina-Ribes (3) (LAT)Michal Olejniczak (POL)6-4 6-2[H2H]
Q2Oliver Andrzejczuk (POL)Mikolaj Szmyrgala (WC) (POL)6-4 4-6 6-2[H2H]
Q2Przemyslaw Stec (4) (POL)Mateusz Skorek (POL)6-1 6-2[H2H]
Q2Harrison Keyser (AUS)Maciej Bogusz (POL)6-3 6-1[H2H]
Q2Adrian Sikora (5) (SVK)Maciej Lorenz (POL)7-6(4) 4-6 6-4[H2H]
Q2Dawid Celt (POL)Andrzej Grusiecki (POL)6-4 6-3[H2H]
Q2Pawel Dilaj (6) (POL)Piotr Dilaj (POL)4-6 6-4 6-1[H2H]
Q2Dimitri Winderickx (BEL)Kacper Owsian (POL)6-3 6-3[H2H]
Q2Amaury Van Haelen (BEL)Lukasz Sen (POL)6-3 0-6 6-3[H2H]
Q2Lukasz Wodnicki (POL)Karol Guska (WC) (POL)6-1 6-3[H2H]
Q2David Kuczer (POL)Szymon Judek (POL)6-2 6-2[H2H]
Q2Wojciech Owsiak (POL)Piotr Olechowski (POL)6-1 6-1[H2H]
Q3Jedrzej Zarski (1) (POL)ByeBye[H2H]
Q3Wojciech Starakiewicz (POL)Oktawian Stawski ()6-0 6-0[H2H]
Q3Gracjan Przewlocki (POL)Janusz Conradi (POL)6-2 6-3[H2H]
Q3Marek Pokrywka (POL)ByeBye[H2H]
Q3Leonardo Tavares (2) (PRT)ByeBye[H2H]
Q3Maciej Swinder (WC) (POL)ByeBye[H2H]
Q3Mateusz Kowalczyk (POL)Tomasz Krzyszkowski (POL)6-3 6-3[H2H]
Q3Piotr Zielinski (POL)ByeBye[H2H]
Q3Daniel Lencina-Ribes (3) (LAT)ByeBye[H2H]
Q3Michal Olejniczak (POL)Tadas Budrikis (LAT)6-3 6-1[H2H]
Q3Oliver Andrzejczuk (POL)Tom Laskowski (USA)6-3 6-1[H2H]
Q3Mikolaj Szmyrgala (WC) (POL)ByeBye[H2H]
Q3Przemyslaw Stec (4) (POL)ByeBye[H2H]
Q3Mateusz Skorek (POL)Michael Skwira (CAN)6-0 6-0[H2H]
Q3Maciej Bogusz (POL)Aleksander Korzeniewicz (POL)6-3 6-2[H2H]
Q3Harrison Keyser (AUS)ByeBye[H2H]
Q3Adrian Sikora (5) (SVK)ByeBye[H2H]
Q3Maciej Lorenz (POL)Krzystof Muzalewski (POL)7-5 7-5[H2H]
Q3Dawid Celt (POL)Andrzej Misiek (POL)6-1 6-1[H2H]
Q3Andrzej Grusiecki (POL)ByeBye[H2H]
Q3Pawel Dilaj (6) (POL)ByeBye[H2H]
Q3Piotr Dilaj (POL)Dawid Piatkowski (POL)7-5 6-4[H2H]
Q3Kacper Owsian (POL)Peter Paulenka (SVK)6-4 7-6(6)[H2H]
Q3Dimitri Winderickx (BEL)ByeBye[H2H]
Q3Lukasz Sen (POL)ByeBye[H2H]
Q3Amaury Van Haelen (BEL)Mindaugas Celedinas (LAT)6-3 6-1[H2H]
Q3Lukasz Wodnicki (POL)Bartosz Terczynski (WC) (POL)3-6 7-5 6-4[H2H]
Q3Karol Guska (WC) (POL)ByeBye[H2H]
Q3Szymon Judek (POL)ByeBye[H2H]
Q3David Kuczer (POL)Mateusz Sek (POL)6-2 3-6 6-1[H2H]
Q3Wojciech Owsiak (POL)Michal Wlodarczyk (POL)7-6(0) 6-0[H2H]
Q3Piotr Olechowski (POL)ByeBye[H2H]