ATP Poland F5 Futures Draw (Men's) - 2004

Click Here To Join The Poland F5 Futures Discussion!


Share This...


Poland F5 Futures Event Details:

2004-08-30Clay
OutdoorSzczecin, Poland
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Poland F5 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FJavier Garcia-Sintes (1) (ESP)Josselin Ouanna (4) (FRA)6-2 6-2[H2H]
SFJavier Garcia-Sintes (1) (ESP)Filip Urban (POL)7-6(6) 1-6 7-5[H2H]
SFJosselin Ouanna (4) (FRA)Timo Nieminen (6) (FIN)7-5 6-1[H2H]
QFJavier Garcia-Sintes (1) (ESP)Ladislav Chramosta (CZE)6-3 5-7 6-4[H2H]
QFFilip Urban (POL)Israel Matos-Gil (8) (ESP)1-6 6-2 6-2[H2H]
QFJosselin Ouanna (4) (FRA)Alexander Hartman (SWE)6-4 6-3[H2H]
QFTimo Nieminen (6) (FIN)Tomislav Peric (CRO)6-2 7-6(4)[H2H]
R16Javier Garcia-Sintes (1) (ESP)Johan Brunstrom (SWE)3-6 6-0 6-2[H2H]
R16Ladislav Chramosta (CZE)Michal Domanski (LL) (POL)7-6(5) 6-2[H2H]
R16Filip Urban (POL)Wojciech Owsiak (Q) (POL)6-1 6-0[H2H]
R16Israel Matos-Gil (8) (ESP)Miguel Olaso-de la Rica (Q) (ESP)6-4 6-4[H2H]
R16Alexander Hartman (SWE)Dawid Olejniczak (POL)7-6(3) 6-3[H2H]
R16Josselin Ouanna (4) (FRA)Cesar Ferrer-Victoria (ESP)6-1 6-0[H2H]
R16Timo Nieminen (6) (FIN)Christian Grunes (GER)4-1 Retired[H2H]
R16Tomislav Peric (CRO)Marcin Golab (Q) (POL)6-3 6-4[H2H]
R32Javier Garcia-Sintes (1) (ESP)Pawel Dilaj (Q) (POL)7-6(4) 6-4[H2H]
R32Johan Brunstrom (SWE)Jaume Barberan-Miquel (Q) (ESP)6-0 7-5[H2H]
R32Michal Domanski (LL) (POL)Sergio Barberan-Miquel (LL) (ESP)7-5 6-1[H2H]
R32Ladislav Chramosta (CZE)Daniel Klemetz (5) (SWE)6-0 6-4[H2H]
R32Filip Urban (POL)Guillem Burniol-Teixido (3) (ESP)7-5 6-2[H2H]
R32Wojciech Owsiak (Q) (POL)Christopher Koderisch (GER)0-6 6-2 6-0[H2H]
R32Miguel Olaso-de la Rica (Q) (ESP)Bart Beks (NLD)7-6(4) 6-2[H2H]
R32Israel Matos-Gil (8) (ESP)Filip Aniola (POL)4-6 6-3 6-1[H2H]
R32Alexander Hartman (SWE)Jose-Antonio Sanchez-De Luna (7) (ESP)2-6 7-6(3) 6-3[H2H]
R32Dawid Olejniczak (POL)Jakub Nijaki (WC) (POL)6-7(5) 7-5 6-3[H2H]
R32Cesar Ferrer-Victoria (ESP)Tomasz Bednarek (WC) (POL)7-6(6) 4-6 6-1[H2H]
R32Josselin Ouanna (4) (FRA)Grzegorz Panfil (WC) (POL)7-6(4) 6-2[H2H]
R32Timo Nieminen (6) (FIN)Mathieu Montcourt (Q) (FRA)6-4 6-1[H2H]
R32Christian Grunes (GER)Ruben de Kleijn (Q) (NLD)6-1 4-6 6-3[H2H]
R32Tomislav Peric (CRO)Marcin Szopa (WC) (POL)6-4 6-1[H2H]
R32Marcin Golab (Q) (POL)Andrzej Grusiecki (Q) (POL)6-3 6-4[H2H]
Men's Doubles
FTomasz Bednarek (2) (POL)
Javier Garcia-Sintes (ESP)
Filip Aniola (1) (POL)
Filip Urban (POL)
6-4 6-2
SFFilip Aniola (1) (POL)
Filip Urban (POL)
Johan Brunstrom (4) (SWE)
Alexander Hartman (SWE)
6-3 6-1
SFTomasz Bednarek (2) (POL)
Javier Garcia-Sintes (ESP)
Philippe Frayssinoux (FRA)
Josselin Ouanna (FRA)
6-1 6-2
QFFilip Aniola (1) (POL)
Filip Urban (POL)
Lukasz Gruszczynski (POL)
Wojciech Owsiak (POL)
7-5 4-6 6-3
QFJohan Brunstrom (4) (SWE)
Alexander Hartman (SWE)
Gleb Alekseenko (Q) (UKR)
Vadim Alekseenko (UKR)
6-2 6-4
QFPhilippe Frayssinoux (FRA)
Josselin Ouanna (FRA)
Vincent Baudat (3) (FRA)
Krzysztof Kwinta (POL)
1-6 6-4 6-4
QFTomasz Bednarek (2) (POL)
Javier Garcia-Sintes (ESP)
Mathieu Montcourt (FRA)
Miguel Olaso-de la Rica (ESP)
6-7(7) 6-1 6-3
R16Filip Aniola (1) (POL)
Filip Urban (POL)
Bart Beks (LL) (NLD)
Arjan Pondman ()
6-1 6-3
R16Lukasz Gruszczynski (POL)
Wojciech Owsiak (POL)
Jaume Barberan-Miquel (ESP)
Sergio Barberan-Miquel (ESP)
6-1 7-5
R16Johan Brunstrom (4) (SWE)
Alexander Hartman (SWE)
Enrico Becuzzi (ITA)
Tuomo Ojala (FIN)
6-3 6-3
R16Gleb Alekseenko (Q) (UKR)
Vadim Alekseenko (UKR)
Piotr Banas (WC) (POL)
Pawel Dilaj (POL)
6-3 6-4
R16Philippe Frayssinoux (FRA)
Josselin Ouanna (FRA)
Cesar Ferrer-Victoria (ESP)
Marcin Golab (POL)
1-6 6-2 6-3
R16Vincent Baudat (3) (FRA)
Krzysztof Kwinta (POL)
Kacper Owsian (WC) (POL)
Michal Walkow (POL)
7-6(3) 6-2
R16Mathieu Montcourt (FRA)
Miguel Olaso-de la Rica (ESP)
Przemyslaw Stec (WC) (POL)
Marcin Szopa (POL)
6-4 2-6 6-2
R16Tomasz Bednarek (2) (POL)
Javier Garcia-Sintes (ESP)
Michal Domanski (POL)
Andrzej Grusiecki (POL)
7-6(2) 6-0
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Mathieu Montcourt (1) (FRA)Marc Pallares-Massana (ESP)6-2 6-1[H2H]
Q1Pawel Dilaj (POL)Tuomo Ojala (FIN)6-4 7-6(4)[H2H]
Q1Jaume Barberan-Miquel (9) (ESP)Sergio Barberan-Miquel (3) (ESP)7-6(4) 6-4[H2H]
Q1Andrzej Grusiecki (13) (POL)Michal Domanski (4) (POL)6-4 7-5[H2H]
Q1Ruben de Kleijn (NLD)Maciej Ochocinski (POL)6-2 6-2[H2H]
Q1Miguel Olaso-de la Rica (6) (ESP)Krzysztof Kwinta (POL)7-6(3) 6-4[H2H]
Q1Marcin Golab (12) (POL)Mateusz Kowalczyk (POL)6-2 7-6(4)[H2H]
Q1Wojciech Owsiak (15) (POL)Piotr Banas (POL)6-4 6-2[H2H]
Q2Mathieu Montcourt (1) (FRA)Mikolaj Szmyrgala (POL)6-0 6-0[H2H]
Q2Marc Pallares-Massana (ESP)Michal Zawadzki (POL)6-2 6-1[H2H]
Q2Tuomo Ojala (FIN)Vincent Baudat (2) (FRA)7-6(4) 6-4[H2H]
Q2Pawel Dilaj (POL)Bastien-Mary Chateau (FRA)6-3 6-0[H2H]
Q2Sergio Barberan-Miquel (3) (ESP)Artur Romanowski (POL)6-4 6-4[H2H]
Q2Jaume Barberan-Miquel (9) (ESP)Jason London (WC) (AUS)7-6(4) 6-2[H2H]
Q2Michal Domanski (4) (POL)Marcin Hertel (POL)6-3 6-1[H2H]
Q2Andrzej Grusiecki (13) (POL)Maciej Bogusz (POL)6-2 6-1[H2H]
Q2Ruben de Kleijn (NLD)Marek Pokrywka (POL)6-1 6-2[H2H]
Q2Maciej Ochocinski (POL)Gleb Alekseenko (8) (UKR)4-6 6-4 6-1[H2H]
Q2Miguel Olaso-de la Rica (6) (ESP)Roman Herold (GER)6-2 6-3[H2H]
Q2Krzysztof Kwinta (POL)Przemyslaw Stec (POL)6-4 6-1[H2H]
Q2Mateusz Kowalczyk (POL)Oscar Castillon-Miguez (ESP)7-6(2) 2-6 6-2[H2H]
Q2Marcin Golab (12) (POL)Pavel Lipka (POL)6-3 6-1[H2H]
Q2Piotr Banas (POL)Piotr Olechowski (POL)6-3 2-6 6-2[H2H]
Q2Wojciech Owsiak (15) (POL)Kacper Owsian (POL)6-1 6-4[H2H]
Q3Mathieu Montcourt (1) (FRA)Tomasz Cichy (POL)6-0 6-0[H2H]
Q3Mikolaj Szmyrgala (POL)Mikolaj Kwiatkiewicz (POL)6-0 6-1[H2H]
Q3Michal Zawadzki (POL)Karol Urbanski (POL)5-7 7-6(2) 6-4[H2H]
Q3Marc Pallares-Massana (ESP)Mateusz Czyzewski (POL)6-3 6-2[H2H]
Q3Vincent Baudat (2) (FRA)Pawel Syrewicz (POL)6-2 6-4[H2H]
Q3Tuomo Ojala (FIN)Dariusz Lipka (POL)6-4 6-3[H2H]
Q3Bastien-Mary Chateau (FRA)Lukasz Sen (POL)6-0 6-4[H2H]
Q3Pawel Dilaj (POL)Enrico Becuzzi (10) (ITA)6-0 6-1[H2H]
Q3Sergio Barberan-Miquel (3) (ESP)Marcel Pilat (WC) ()6-1 6-0[H2H]
Q3Artur Romanowski (POL)Rafal Teurer (WC) (POL)6-1 6-1[H2H]
Q3Jason London (WC) (AUS)Tomas Walczak (POL)6-1 6-2[H2H]
Q3Jaume Barberan-Miquel (9) (ESP)Michal Wlodarczyk (POL)6-2 6-1[H2H]
Q3Michal Domanski (4) (POL)Piotr Dilaj (POL)6-4 6-2[H2H]
Q3Marcin Hertel (POL)Wiktor Skugariew (POL)7-6(5) 3-6 7-5[H2H]
Q3Maciej Bogusz (POL)Dawid Zamojzin (WC) (POL)6-2 7-6(5)[H2H]
Q3Andrzej Grusiecki (13) (POL)Michal Walkow (POL)7-5 6-3[H2H]
Q3Ruben de Kleijn (NLD)Robert Godlewski (5) (POL)6-1 6-4[H2H]
Q3Marek Pokrywka (POL)Artur Zielaskowski (POL)7-6(6) 6-3[H2H]
Q3Maciej Ochocinski (POL)Janusz Conradi (POL)7-6(4) 0-6 6-2[H2H]
Q3Gleb Alekseenko (8) (UKR)Aleksander Korzeniewicz (POL)6-3 6-1[H2H]
Q3Miguel Olaso-de la Rica (6) (ESP)Vadim Alekseenko (UKR)6-1 6-0[H2H]
Q3Roman Herold (GER)Bartosz Terczynski (POL)7-5 6-3[H2H]
Q3Przemyslaw Stec (POL)Michal Podlesny (WC) (POL)6-2 6-3[H2H]
Q3Krzysztof Kwinta (POL)Philippe Frayssinoux (11) (FRA)6-4 6-2[H2H]
Q3Mateusz Kowalczyk (POL)Lukasz Wodnicki (7) (POL)6-0 6-1[H2H]
Q3Oscar Castillon-Miguez (ESP)Oliver Andrzejczuk (WC) (POL)6-1 6-1[H2H]
Q3Pavel Lipka (POL)Michal Olejniczak (POL)7-6(8) 7-6(4)[H2H]
Q3Marcin Golab (12) (POL)Wojciech Gawlak (POL)6-3 6-1[H2H]
Q3Piotr Olechowski (POL)Aliaksei Kandakou (14) (BLR)6-0 4-0 Retired[H2H]
Q3Piotr Banas (POL)Filip Kanczula (POL)7-6(3) 6-4[H2H]
Q3Kacper Owsian (POL)Andriej Kapas (POL)6-3 6-0[H2H]
Q3Wojciech Owsiak (15) (POL)Oktawian Stawski (WC) ()6-1 7-5[H2H]
Men's Doubles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Gleb Alekseenko (UKR)
Vadim Alekseenko (UKR)
Bart Beks (NLD)
Arjan Pondman ()
6-3 6-2
Q2Bart Beks (NLD)
Arjan Pondman ()
Robert Godlewski (POL)
Marek Pokrywka (POL)
7-5 1-6 6-2
Q2Gleb Alekseenko (UKR)
Vadim Alekseenko (UKR)
Aleksander Korzeniewicz (WC) (POL)
Michal Zawadzki (POL)
6-4 6-4