ATP Poland F3 Futures Draw (Men's) - 2006

Click Here To Join The Poland F3 Futures Discussion!


Share This...


Poland F3 Futures Event Details:

2006-03-06Hard
OutdoorZabrze, Poland
Seeds:
View Past Years Draws: 2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Poland F3 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FLukas Rosol (CZE)Alexander Krasnorutskiy (Q) (RUS)6-3 6-3[H2H]
SFLukas Rosol (CZE)Christian Grunes (Q) (GER)6-3 6-3[H2H]
SFAlexander Krasnorutskiy (Q) (RUS)Konstantin Kravchuk (Q) (RUS)2-6 7-5 6-3[H2H]
QFLukas Rosol (CZE)Gero Kretschmer (GER)6-3 7-6(10)[H2H]
QFChristian Grunes (Q) (GER)Aleksandr Yarmola (Q) (UKR)6-3 4-6 6-2[H2H]
QFKonstantin Kravchuk (Q) (RUS)Jaroslav Pospisil (3) (CZE)7-6(5) 6-1[H2H]
QFAlexander Krasnorutskiy (Q) (RUS)Sergei Yaroshenko (Q) (UKR)6-4 6-2[H2H]
R16Gero Kretschmer (GER)Gordan Peranec (CRO)7-5 7-6(5)[H2H]
R16Lukas Rosol (CZE)Antoine Tassart (LL) (FRA)6-2 6-3[H2H]
R16Aleksandr Yarmola (Q) (UKR)Vadim Davletshin (RUS)4-6 7-6(6) 6-4[H2H]
R16Christian Grunes (Q) (GER)Ilia Kushev (5) (BUL)6-3 3-6 6-3[H2H]
R16Konstantin Kravchuk (Q) (RUS)Pawel Syrewicz (WC) (POL)6-2 6-0[H2H]
R16Jaroslav Pospisil (3) (CZE)Mikhail Filima (UKR)6-2 6-3[H2H]
R16Sergei Yaroshenko (Q) (UKR)Nikolai Dyachok (LL) (UKR)6-3 7-5[H2H]
R16Alexander Krasnorutskiy (Q) (RUS)Michal Przysiezny (2SE) (POL)7-6(4) 4-3 Retired[H2H]
R32Gordan Peranec (CRO)Dawid Olejniczak (1) (POL)1-6 7-6(2) 6-0[H2H]
R32Gero Kretschmer (GER)Adrian Mannarino (Q) (FRA)6-3 7-6(5)[H2H]
R32Lukas Rosol (CZE)Maciej Dilaj (POL)6-3 6-4[H2H]
R32Antoine Tassart (LL) (FRA)Dawid Piatkowski (WC) (POL)7-5 6-2[H2H]
R32Vadim Davletshin (RUS)Filip Urban (4) (POL)6-3 6-2[H2H]
R32Aleksandr Yarmola (Q) (UKR)Aleksandr Nedovyesov (UKR)7-5 6-3[H2H]
R32Christian Grunes (Q) (GER)Frederik Sletting-Johnsen (Q) (NOR)6-3 6-7(7) 6-1[H2H]
R32Ilia Kushev (5) (BUL)Ivaylo Traykov (Q) (BUL)6-4 6-4[H2H]
R32Konstantin Kravchuk (Q) (RUS)Todor Enev (7) (BUL)7-5 6-2[H2H]
R32Pawel Syrewicz (WC) (POL)Matteo Marrai (LL) (ITA)3-6 6-3 6-4[H2H]
R32Mikhail Filima (UKR)David Novak (CZE)6-3 6-4[H2H]
R32Jaroslav Pospisil (3) (CZE)Blazej Koniusz (WC) (POL)7-6(3) 6-2[H2H]
R32Sergei Yaroshenko (Q) (UKR)Carlos Rexach-Itoiz (6) (ESP)6-3 6-3[H2H]
R32Nikolai Dyachok (LL) (UKR)Thomas Oger (SE) (MCO)7-6(8) 6-3[H2H]
R32Alexander Krasnorutskiy (Q) (RUS)Grzegorz Panfil (WC) (POL)7-6(3) 2-6 6-4[H2H]
R32Michal Przysiezny (2SE) (POL)Kirill Ivanov-Smolensky (RUS)7-5 7-6(5)[H2H]
Men's Doubles
FMikhail Filima (2) (UKR)
Lukas Rosol (CZE)
Mateusz Kowalczyk (WC) (POL)
Dawid Piatkowski (POL)
6-1 3-6 6-3
SFMateusz Kowalczyk (WC) (POL)
Dawid Piatkowski (POL)
Gordan Peranec (4) (CRO)
Carlos Rexach-Itoiz (ESP)
6-1 6-0
SFMikhail Filima (2) (UKR)
Lukas Rosol (CZE)
Vadim Davletshin (RUS)
Alexander Krasnorutskiy (RUS)
7-6(3) 7-6(3)
QFMateusz Kowalczyk (WC) (POL)
Dawid Piatkowski (POL)
Todor Enev (BUL)
Ilia Kushev (BUL)
7-5 6-4
QFGordan Peranec (4) (CRO)
Carlos Rexach-Itoiz (ESP)
Blazej Koniusz (POL)
Grzegorz Panfil (POL)
7-6(2) 6-1
QFVadim Davletshin (RUS)
Alexander Krasnorutskiy (RUS)
Aleksandr Yarmola (UKR)
Sergei Yaroshenko (UKR)
7-6(4) 2-6 6-2
QFMikhail Filima (2) (UKR)
Lukas Rosol (CZE)
Nikolai Dyachok (UKR)
Aleksandr Nedovyesov (UKR)
6-3 7-6(1)
R16Mateusz Kowalczyk (WC) (POL)
Dawid Piatkowski (POL)
Maciej Dilaj (1) (POL)
Dawid Olejniczak (POL)
1-1 Retired
R16Todor Enev (BUL)
Ilia Kushev (BUL)
Artur Romanowski (WC) (POL)
Piotr Zielinski (POL)
6-4 6-4
R16Gordan Peranec (4) (CRO)
Carlos Rexach-Itoiz (ESP)
Kacper Owsian (POL)
Michal Walkow (POL)
7-6(3) 6-2
R16Blazej Koniusz (POL)
Grzegorz Panfil (POL)
Tomasz Bednarek (POL)
Mait Kunnap (EST)
5-7 6-3 6-4
R16Aleksandr Yarmola (UKR)
Sergei Yaroshenko (UKR)
Oscar Burrieza-Lopez (ESP)
Nikolai Nesterov (RUS)
6-2 6-2
R16Vadim Davletshin (RUS)
Alexander Krasnorutskiy (RUS)
Sergei Demekhine (3) (RUS)
Konstantin Kravchuk (RUS)
6-3 7-6(3)
R16Nikolai Dyachok (UKR)
Aleksandr Nedovyesov (UKR)
Jaroslav Pospisil (CZE)
Karel Triska (CZE)
6-7(4) 7-6(4) 6-4
R16Mikhail Filima (2) (UKR)
Lukas Rosol (CZE)
Janusz Conradi (WC) (POL)
Pawel Syrewicz (POL)
6-3 6-3
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Sergei Yaroshenko (1) (UKR)Gvidas Sabeckis (12) (LAT)6-4 6-4[H2H]
Q1Konstantin Kravchuk (2) (RUS)Matteo Marrai (10) (ITA)7-6(4) 6-2[H2H]
Q1Aleksandr Yarmola (3) (UKR)Maciej Swinder (POL)6-1 6-2[H2H]
Q1Ivaylo Traykov (14) (BUL)Nikolai Dyachok (4) (UKR)6-2 6-2[H2H]
Q1Alexander Krasnorutskiy (13) (RUS)Jakub Nijaki (POL)6-4 6-1[H2H]
Q1Christian Grunes (GER)Jan Marek (CZE)7-6(6) 7-6(3)[H2H]
Q1Frederik Sletting-Johnsen (NOR)Antoine Tassart (FRA)6-2 7-6(4)[H2H]
Q1Adrian Mannarino (8) (FRA)Eddy Chala (DZA)6-4 6-3[H2H]
Q2Sergei Yaroshenko (1) (UKR)Piotr Zielinski (POL)6-4 6-3[H2H]
Q2Gvidas Sabeckis (12) (LAT)Mateusz Kowalczyk (POL)7-6(4) 6-4[H2H]
Q2Konstantin Kravchuk (2) (RUS)Michal Wlodarczyk (POL)6-2 6-0[H2H]
Q2Matteo Marrai (10) (ITA)Marek Pokrywka (POL)6-7(5) 6-3 6-3[H2H]
Q2Aleksandr Yarmola (3) (UKR)Szymon Judek (POL)7-5 6-1[H2H]
Q2Maciej Swinder (POL)Tomasz Bednarek (16) (POL)7-6(3) 6-2[H2H]
Q2Nikolai Dyachok (4) (UKR)Andris Antonovs ()6-0 6-1[H2H]
Q2Ivaylo Traykov (14) (BUL)Petr Frelich (CZE)7-6(3) 7-5[H2H]
Q2Jakub Nijaki (POL)Karel Triska (5) (CZE)6-3 6-4[H2H]
Q2Alexander Krasnorutskiy (13) (RUS)Wojciech Starakiewicz (POL)6-4 6-3[H2H]
Q2Jan Marek (CZE)Oscar Burrieza-Lopez (6) (ESP)6-4 7-6(6)[H2H]
Q2Christian Grunes (GER)Filippo Figliomeni (11) (ITA)6-3 6-7(3) 6-3[H2H]
Q2Frederik Sletting-Johnsen (NOR)Bartlomiej Dabrowski (7WC) (POL)WO[H2H]
Q2Antoine Tassart (FRA)Mait Kunnap (9) (EST)6-3 7-6(5)[H2H]
Q2Adrian Mannarino (8) (FRA)Artur Romanowski (POL)6-0 6-1[H2H]
Q2Eddy Chala (DZA)Andemir Karanashev (15) (RUS)6-3 4-1 Retired[H2H]
Q3Sergei Yaroshenko (1) (UKR)ByeBye[H2H]
Q3Piotr Zielinski (POL)Maciej Ochocinski (POL)6-2 7-6(2)[H2H]
Q3Mateusz Kowalczyk (POL)Piotr Slotwinski (POL)6-1 6-0[H2H]
Q3Gvidas Sabeckis (12) (LAT)ByeBye[H2H]
Q3Konstantin Kravchuk (2) (RUS)ByeBye[H2H]
Q3Michal Wlodarczyk (POL)Guillermo Celard-Perez (ESP)6-2 6-4[H2H]
Q3Marek Pokrywka (POL)Marek Mrozek (POL)6-3 6-4[H2H]
Q3Matteo Marrai (10) (ITA)ByeBye[H2H]
Q3Aleksandr Yarmola (3) (UKR)ByeBye[H2H]
Q3Szymon Judek (POL)Aleh Patapau (BLR)6-4 7-6(5)[H2H]
Q3Maciej Swinder (POL)Andrzej Grusiecki (WC) (POL)6-7(3) 7-6(1) 6-3[H2H]
Q3Tomasz Bednarek (16) (POL)Gracjan Przewlocki (POL)6-2 6-1[H2H]
Q3Nikolai Dyachok (4) (UKR)ByeBye[H2H]
Q3Andris Antonovs ()Piotr Pyla (POL)6-4 6-2[H2H]
Q3Petr Frelich (CZE)Janusz Conradi (WC) (POL)6-4 6-3[H2H]
Q3Ivaylo Traykov (14) (BUL)Siarhei Betau (BLR)6-3 6-7(3) 6-3[H2H]
Q3Karel Triska (5) (CZE)ByeBye[H2H]
Q3Jakub Nijaki (POL)Bartosz Terczynski (POL)3-6 6-1 6-2[H2H]
Q3Wojciech Starakiewicz (POL)Tom Laskowski (USA)6-2 6-3[H2H]
Q3Alexander Krasnorutskiy (13) (RUS)Sergei Demekhine (RUS)4-6 7-5 6-3[H2H]
Q3Oscar Burrieza-Lopez (6) (ESP)ByeBye[H2H]
Q3Jan Marek (CZE)Nikolai Nesterov (RUS)6-4 6-1[H2H]
Q3Christian Grunes (GER)Josef Hrabal (CZE)6-1 6-0[H2H]
Q3Filippo Figliomeni (11) (ITA)ByeBye[H2H]
Q3Bartlomiej Dabrowski (7WC) (POL)ByeBye[H2H]
Q3Frederik Sletting-Johnsen (NOR)Jakub Jastrzebski (POL)6-3 6-4[H2H]
Q3Antoine Tassart (FRA)Karol Guska (POL)6-3 6-1[H2H]
Q3Mait Kunnap (9) (EST)ByeBye[H2H]
Q3Adrian Mannarino (8) (FRA)ByeBye[H2H]
Q3Artur Romanowski (POL)Michal Walkow (POL)6-3 3-6 6-1[H2H]
Q3Eddy Chala (DZA)Miloslav Navratil (CZE)4-6 6-4 6-4[H2H]
Q3Andemir Karanashev (15) (RUS)Kacper Owsian (POL)6-3 6-1[H2H]