ATP Poland F10 Futures Draw (Men's) - 2017

Click Here To Join The Poland F10 Futures Discussion!


Share This...


Poland F10 Futures Event Details:

2017-08-21Clay
IndoorPOL
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Poland F10 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FMats Moraing (3) (GER)Zdenek Kolar (1) (CZE)7-6(5) 6-4[H2H]
SFMats Moraing (3) (GER)Sumit Nagal (2) (IND)6-4 7-5[H2H]
SFZdenek Kolar (1) (CZE)Michal Dembek (WC) (POL)6-4 6-3[H2H]
QFMats Moraing (3) (GER)Artem Smirnov (UKR)4-6 6-4 6-3[H2H]
QFSumit Nagal (2) (IND)Hubert Hurkacz (8) (POL)2-6 6-3 6-2[H2H]
QFZdenek Kolar (1) (CZE)Yannick Vandenbulcke (6) (BEL)6-3 2-6 6-4[H2H]
QFMichal Dembek (WC) (POL)Vladimir Ivanov (7) (EST)6-1 6-1[H2H]
R16Vladimir Ivanov (7) (EST)Gibril Diarra (AUT)6-2 3-6 7-6(4)[H2H]
R16Artem Smirnov (UKR)Adam Chadaj (POL)7-6(1) 6-2[H2H]
R16Yannick Vandenbulcke (6) (BEL)Maciej Smola (POL)6-0 6-1[H2H]
R16Mats Moraing (3) (GER)Pawel Cias (POL)4-6 6-3 7-6(1)[H2H]
R16Hubert Hurkacz (8) (POL)Marcin Gawron (q) (POL)4-6 6-2 6-2[H2H]
R16Sumit Nagal (2) (IND)Maciej Rajski (POL)6-3 6-2[H2H]
R16Zdenek Kolar (1) (CZE)Aleksandar Vukic (SE) (AUS)6-2 6-1[H2H]
R16Michal Dembek (WC) (POL)David Norfeldt (LL) (SWE)6-3 6-2[H2H]
R32Adam Chadaj (POL)Vladimir Uzhylovsky (q) (UKR)6-4 6-3[H2H]
R32Vladimir Ivanov (7) (EST)Michal Schmid (CZE)6-2 6-0[H2H]
R32Artem Smirnov (UKR)Ivan Endara (5) (ECU)4-6 6-0 6-1[H2H]
R32Marcin Gawron (q) (POL)Olexiy Kolisnyk (UKR)7-6(2) 2-6 6-3[H2H]
R32Gibril Diarra (AUT)Pawel Jankowiak (WC) ()6-4 6-2[H2H]
R32Maciej Rajski (POL)Bartlomiej Maroszek (q) (POL)7-5 6-2[H2H]
R32Yannick Vandenbulcke (6) (BEL)Andriej Kapas (POL)6-1 ret.[H2H]
R32Mats Moraing (3) (GER)Oleg Prihodko (q) (UKR)6-2 6-2[H2H]
R32Maciej Smola (POL)Daniil Zarichanskyy (q) (UKR)6-2 6-2[H2H]
R32Pawel Cias (POL)Carlos Gomez-Herrera (ESP)6-4 3-6 6-1[H2H]
R32Hubert Hurkacz (8) (POL)Daniel Kossek (WC) (POL)6-1 6-3[H2H]
R32Sumit Nagal (2) (IND)Adrian Andrzejczuk (q) (POL)6-4 6-1[H2H]
R32Aleksandar Vukic (SE) (AUS)Karol Drzewiecki (q) (POL)6-3 3-6 6-3[H2H]
R32Zdenek Kolar (1) (CZE)Vladyslav Orlov (q) (UKR)6-1 6-1[H2H]
R32David Norfeldt (LL) (SWE)Kacper Zuk (WC) (POL)6-2 6-2[H2H]
R32Michal Dembek (WC) (POL)Kristian Lozan (RUS)6-2 6-2[H2H]
Men's Doubles
FArtem Smirnov (UKR)
Vladimir Uzhylovsky (UKR)
Michal Dembek (POL)
Hubert Hurkacz (POL)
6-4 6-2
SFArtem Smirnov (UKR)
Vladimir Uzhylovsky (UKR)
Karol Drzewiecki (POL)
Maciej Smola (POL)
6-2 4-6 10-8
SFMichal Dembek (POL)
Hubert Hurkacz (POL)
Jakub Grzegorczyk (POL)
Mateusz Kowalczyk (POL)
6-1 6-4
QFArtem Smirnov (UKR)
Vladimir Uzhylovsky (UKR)
Adam Chadaj (POL)
Gibril Diarra (AUT)
6-1 6-4
QFKarol Drzewiecki (POL)
Maciej Smola (POL)
Pawel Cias (POL)
Kacper Zuk (POL)
6-4 7-5
QFJakub Grzegorczyk (POL)
Mateusz Kowalczyk (POL)
Vladimir Ivanov (EST)
Markus Kerner (EST)
6-1 6-2
QFMichal Dembek (POL)
Hubert Hurkacz (POL)
Kristian Lozan (RUS)
Daniil Zarichanskyy (UKR)
6-1 6-4
R16Artem Smirnov (UKR)
Vladimir Uzhylovsky (UKR)
Marcin Gawron (POL)
Andriej Kapas (POL)
6-2 7-6(5)
R16Karol Drzewiecki (POL)
Maciej Smola (POL)
Mikolaj Borkowski (POL)
Patryk Krolik (POL)
6-3 6-3
R16Vladimir Ivanov (EST)
Markus Kerner (EST)
Bartlomiej Maroszek (POL)
Konrad Mularczyk (POL)
6-2 6-1
R16Jakub Grzegorczyk (POL)
Mateusz Kowalczyk (POL)
Olexiy Kolisnyk (UKR)
Oleg Prihodko (UKR)
6-2 7-5
R16Michal Dembek (POL)
Hubert Hurkacz (POL)
Jan Malmon ()
Norbert Tadyszak (POL)
6-0 6-1
R16Pawel Cias (POL)
Kacper Zuk (POL)
Tim Kopinski (USA)
Aleksandar Vukic (AUS)
7-5 3-6 10-6
R16Adam Chadaj (POL)
Gibril Diarra (AUT)
Adrian Andrzejczuk (POL)
Vladyslav Orlov (UKR)
6-1 7-5
R16Kristian Lozan (RUS)
Daniil Zarichanskyy (UKR)
Pawel Jankowiak ()
Lukasz Kozielski (POL)
7-6(4) 7-6(4)
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Vladimir Uzhylovsky (q) (UKR)Luke Simkiss (GBR)6-2 6-0[H2H]
Q1Marcin Gawron (q) (POL)Konrad Mularczyk (POL)6-4 6-0[H2H]
Q1Adrian Andrzejczuk (q) (POL)Patryk Krolik (POL)6-2 6-2[H2H]
Q1Karol Drzewiecki (q) (POL)David Norfeldt (LL) (SWE)6-4 6-2[H2H]
Q1Daniil Zarichanskyy (q) (UKR)Dominik Langmajer (CZE)6-1 6-2[H2H]
Q1Oleg Prihodko (q) (UKR)Mikolaj Borkowski (POL)6-2 6-3[H2H]
Q1Vladyslav Orlov (q) (UKR)Daniil Tsebrenko (UKR)6-7(4) 6-4 6-3[H2H]
Q1Bartlomiej Maroszek (q) (POL)Adam Mlazga (POL)6-4 6-3[H2H]
Q2Vladimir Uzhylovsky (q) (UKR)Jan Galka (POL)6-1 6-2[H2H]
Q2Marcin Gawron (q) (POL)Nir Vodavoz (ISR)7-5 6-0[H2H]
Q2Mikolaj Borkowski (POL)Danyil Chornous (UKR)6-0 6-3[H2H]
Q2Adam Mlazga (POL)Lukasz Kozielski (POL)6-3 6-0[H2H]
Q2Adrian Andrzejczuk (q) (POL)Oleksandr Chernov (UKR)2-6 6-2 6-4[H2H]
Q2Karol Drzewiecki (q) (POL)Marco Di Maro (ITA)6-1 7-6(1)[H2H]
Q2Konrad Mularczyk (POL)Patryk Garwacki (POL)6-1 6-4[H2H]
Q2David Norfeldt (LL) (SWE)Krzysztof Mlazga (POL)6-3 6-1[H2H]
Q2Daniil Zarichanskyy (q) (UKR)Jan Malmon ()6-0 6-2[H2H]
Q2Oleg Prihodko (q) (UKR)Michal Bedra (POL)7-5 6-4[H2H]
Q2Vladyslav Orlov (q) (UKR)Lorenzo Di Maro (ITA)6-1 6-4[H2H]
Q2Daniil Tsebrenko (UKR)Thomas Hulme (GBR)6-1 7-5[H2H]
Q2Patryk Krolik (POL)Maciej Nowak (POL)6-7(2) 6-2 6-1[H2H]
Q2Luke Simkiss (GBR)Tomas Vaise (LTU)6-3 2-0 ret.[H2H]
Q2Dominik Langmajer (CZE)Daniel Gunn (GBR)6-1 6-2[H2H]
Q2Bartlomiej Maroszek (q) (POL)Mateusz Piatek (POL)6-0 6-1[H2H]
Q3Adam Mlazga (POL)Bartosz Losiak ()6-0 6-0[H2H]
Q3Lorenzo Di Maro (ITA)Mehrdad Shahidipour ()6-1 6-0[H2H]
Q3Konrad Mularczyk (POL)Oleksander Kyrychenko (UKR)3-6 7-5 7-6(3)[H2H]
Q3Krzysztof Mlazga (POL)Kamil Stach (POL)6-4 6-0[H2H]
Q3Daniel Gunn (GBR)Maciej Prochalski ()6-4 6-3[H2H]
Q3Danyil Chornous (UKR)Uri Vodavoz (ISR)6-2 6-4[H2H]
Q3Oleksandr Chernov (UKR)Jakub Grzegorczyk (POL)6-3 6-2[H2H]
Q3Nir Vodavoz (ISR)Boryslaw Michalowski (POL)4-6 6-4 6-2[H2H]
Q3Daniil Tsebrenko (UKR)Paulius Matulevicius (LTU)3-6 6-0 6-2[H2H]
Q3Tomas Vaise (LTU)Nazar Shum ()6-2 6-1[H2H]
Q3Michal Bedra (POL)Norbert Tadyszak (POL)6-2 6-4[H2H]
Q3Patryk Krolik (POL)Blazej Krzeptowski (POL)6-1 6-0[H2H]
Q3Dominik Langmajer (CZE)Luke Gerry (AUS)6-2 2-6 6-1[H2H]
Q3Jan Galka (POL)Michal Sikorski (POL)6-0 6-1[H2H]
Q3Jan Malmon ()Maciej Jablonski (POL)7-6(5) 7-6(5)[H2H]