ATP Poland F10 Futures Draw (Men's) - 2006

Click Here To Join The Poland F10 Futures Discussion!


Share This...


Poland F10 Futures Event Details:

2006-08-21Clay
OutdoorPoznan, Poland
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Poland F10 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FJan Minar (CZE)Lukas Rosol (2) (CZE)6-4 6-3[H2H]
SFJan Minar (CZE)Alexander Kudryavtsev (RUS)6-3 6-3[H2H]
SFLukas Rosol (2) (CZE)Michael Ryderstedt (3) (SWE)6-3 6-1[H2H]
QFAlexander Kudryavtsev (RUS)Filip Urban (POL)1-6 7-5 6-3[H2H]
QFJan Minar (CZE)Ladislav Chramosta (4) (CZE)2-6 7-6(2) 6-2[H2H]
QFMichael Ryderstedt (3) (SWE)Alexandros Jakupovic (GRC)7-6(2) 6-4[H2H]
QFLukas Rosol (2) (CZE)Robert Godlewski (6) (POL)6-4 6-3[H2H]
R16Filip Urban (POL)Tomasz Bednarek (Q) (POL)6-3 6-1[H2H]
R16Alexander Kudryavtsev (RUS)Guillem Burniol-Teixido (5) (ESP)7-5 7-5[H2H]
R16Ladislav Chramosta (4) (CZE)Aleksandr Yarmola (UKR)6-4 6-4[H2H]
R16Jan Minar (CZE)Petr Kralert (CZE)6-1 7-5[H2H]
R16Alexandros Jakupovic (GRC)Grzegorz Panfil (Q) (POL)7-6(8) 7-5[H2H]
R16Michael Ryderstedt (3) (SWE)Maciej Dilaj (Q) (POL)6-4 7-5[H2H]
R16Robert Godlewski (6) (POL)Jedrzej Zarski (Q) (POL)6-4 6-3[H2H]
R16Lukas Rosol (2) (CZE)Marc-Andre Stratling (SE) (GER)6-3 6-1[H2H]
R32Filip Urban (POL)Jaroslav Pospisil (1) (CZE)6-4 3-6 6-4[H2H]
R32Tomasz Bednarek (Q) (POL)Kacper Owsian (WC) (POL)6-2 6-4[H2H]
R32Alexander Kudryavtsev (RUS)Photos Kallias (CYP)6-3 6-1[H2H]
R32Guillem Burniol-Teixido (5) (ESP)Michal Walkow (WC) (POL)6-1 6-1[H2H]
R32Ladislav Chramosta (4) (CZE)Adrian Sikora (Q) (SVK)6-3 6-0[H2H]
R32Aleksandr Yarmola (UKR)Blazej Koniusz (Q) (POL)6-0 6-1[H2H]
R32Jan Minar (CZE)Guillermo Hormazabal (CHL)6-3 6-4[H2H]
R32Petr Kralert (CZE)Roman Kutac (7) (CZE)6-4 6-4[H2H]
R32Grzegorz Panfil (Q) (POL)Raphael Durek (8) (AUS)6-3 6-4[H2H]
R32Alexandros Jakupovic (GRC)Pawel Syrewicz (Q) (POL)6-7(6) 6-4 6-2[H2H]
R32Maciej Dilaj (Q) (POL)Benjamin Ebrahimzadeh (GER)6-1 6-2[H2H]
R32Michael Ryderstedt (3) (SWE)Radoslav Nijaki (POL)7-6(6) 7-6(5)[H2H]
R32Robert Godlewski (6) (POL)Jakub Nijaki (WC) (POL)6-4 7-5[H2H]
R32Jedrzej Zarski (Q) (POL)Przemyslaw Stec (WC) (POL)6-1 6-0[H2H]
R32Marc-Andre Stratling (SE) (GER)Pavel Katliarov (Q) (BLR)6-4 6-3[H2H]
R32Lukas Rosol (2) (CZE)Alexander Krasnorutskiy (RUS)6-4 6-3[H2H]
Men's Doubles
FAlexander Krasnorutskiy (2) (RUS)
Alexander Kudryavtsev (RUS)
Tomasz Bednarek (1) (POL)
Maciej Dilaj (POL)
2-6 7-5 6-1
SFTomasz Bednarek (1) (POL)
Maciej Dilaj (POL)
Roman Kutac (3) (CZE)
Lukas Rosol (CZE)
6-0 7-6(3)
SFAlexander Krasnorutskiy (2) (RUS)
Alexander Kudryavtsev (RUS)
Krzysztof Kwinta (POL)
Radoslav Nijaki (POL)
WO
QFTomasz Bednarek (1) (POL)
Maciej Dilaj (POL)
Jaroslav Pospisil (CZE)
Adrian Sikora (SVK)
6-2 6-2
QFRoman Kutac (3) (CZE)
Lukas Rosol (CZE)
Serguei Tarasevitch (BLR)
Aleksandr Yarmola (UKR)
7-6(5) 6-2
QFKrzysztof Kwinta (POL)
Radoslav Nijaki (POL)
Ladislav Chramosta (CZE)
Benjamin Ebrahimzadeh (GER)
6-3 6-0
QFAlexander Krasnorutskiy (2) (RUS)
Alexander Kudryavtsev (RUS)
Krzystof Muzalewski (WC) (POL)
Jakub Piter (POL)
6-2 6-0
R16Tomasz Bednarek (1) (POL)
Maciej Dilaj (POL)
Jakub Nijaki (POL)
Przemyslaw Stec (POL)
6-3 6-3
R16Jaroslav Pospisil (CZE)
Adrian Sikora (SVK)
Szymon Judek (WC) (POL)
Andrzej Misiek (POL)
6-0 6-0
R16Roman Kutac (3) (CZE)
Lukas Rosol (CZE)
Blazej Koniusz (POL)
Artur Romanowski (POL)
2-6 6-1 6-4
R16Serguei Tarasevitch (BLR)
Aleksandr Yarmola (UKR)
Wojciech Gawlak (POL)
Marek Pokrywka (POL)
7-6(7) 6-3
R16Ladislav Chramosta (CZE)
Benjamin Ebrahimzadeh (GER)
Kacper Owsian (POL)
Michal Walkow (POL)
6-3 7-5
R16Krzysztof Kwinta (POL)
Radoslav Nijaki (POL)
Raphael Durek (4) (AUS)
Alexandros Jakupovic (GRC)
6-2 Retired
R16Krzystof Muzalewski (WC) (POL)
Jakub Piter (POL)
Aleksander Allecou (WC) (POL)
Michal Olejniczak (POL)
7-6(4) 6-4
R16Alexander Krasnorutskiy (2) (RUS)
Alexander Kudryavtsev (RUS)
Pavel Katliarov (BLR)
Laurent Rochette (FRA)
6-3 6-2
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Pawel Syrewicz (12) (POL)Laurent Rochette (1) (FRA)6-3 6-2[H2H]
Q1Grzegorz Panfil (2WC) (POL)Dawid Celt (POL)6-3 6-2[H2H]
Q1Maciej Dilaj (3) (POL)Krzysztof Kwinta (10) (POL)3-6 6-2 6-1[H2H]
Q1Jedrzej Zarski (4) (POL)Vitor Requiao (16) (BRA)6-2 6-7(2) 7-6(2)[H2H]
Q1Pavel Katliarov (5) (BLR)Jiri Krkoska (14) (CZE)WO[H2H]
Q1Blazej Koniusz (6) (POL)Michal Maszczyk (POL)6-3 6-7(5) 6-1[H2H]
Q1Tomasz Bednarek (7) (POL)Marek Pokrywka (13) (POL)6-1 6-2[H2H]
Q1Adrian Sikora (11) (SVK)Serguei Tarasevitch (8) (BLR)6-4 6-1[H2H]
Q2Laurent Rochette (1) (FRA)Krzystof Muzalewski (POL)6-3 6-1[H2H]
Q2Pawel Syrewicz (12) (POL)Michal Olejniczak (POL)6-4 6-4[H2H]
Q2Grzegorz Panfil (2WC) (POL)Piotr Zielinski (POL)7-6(5) 6-4[H2H]
Q2Dawid Celt (POL)Michal Sekula (POL)6-4 6-1[H2H]
Q2Maciej Dilaj (3) (POL)Aleksey Bessonov (BLR)7-6(5) 6-1[H2H]
Q2Krzysztof Kwinta (10) (POL)Filip Aniola (WC) (POL)6-3 6-1[H2H]
Q2Jedrzej Zarski (4) (POL)Maciej Wojcik (POL)7-5 6-4[H2H]
Q2Vitor Requiao (16) (BRA)Andrzej Grusiecki (POL)6-2 6-4[H2H]
Q2Pavel Katliarov (5) (BLR)Irakli Dshandshgava (AUT)6-3 6-3[H2H]
Q2Jiri Krkoska (14) (CZE)Marek Mrozek (POL)7-5 6-3[H2H]
Q2Blazej Koniusz (6) (POL)Andrzej Mach (POL)6-4 6-4[H2H]
Q2Michal Maszczyk (POL)Dariusz Lipka (15) (POL)6-3 5-7 6-4[H2H]
Q2Tomasz Bednarek (7) (POL)Jakub Musznski (POL)6-1 6-3[H2H]
Q2Marek Pokrywka (13) (POL)Aleksander Allecou (WC) (POL)6-0 6-2[H2H]
Q2Serguei Tarasevitch (8) (BLR)Adam Przybyszewski (WC) (POL)1-6 6-1 6-0[H2H]
Q2Adrian Sikora (11) (SVK)Mikolaj Borkowski (POL)6-4 6-3[H2H]
Q3Laurent Rochette (1) (FRA)Oliver Andrzejczuk (POL)6-2 6-2[H2H]
Q3Krzystof Muzalewski (POL)Gracjan Przewlocki (WC) (POL)6-1 6-1[H2H]
Q3Michal Olejniczak (POL)Marcin Omiecinski (POL)7-6(5) 4-1 Retired[H2H]
Q3Pawel Syrewicz (12) (POL)Maciej Ochocinski (POL)6-1 7-5[H2H]
Q3Grzegorz Panfil (2WC) (POL)Piotr Cialkowski (POL)6-0 6-0[H2H]
Q3Piotr Zielinski (POL)Mikolaj Kwiatkiewicz (POL)6-0 6-3[H2H]
Q3Michal Sekula (POL)Michael Skwira (CAN)6-0 6-1[H2H]
Q3Dawid Celt (POL)Artur Romanowski (9) (POL)6-0 3-6 6-3[H2H]
Q3Maciej Dilaj (3) (POL)Adam Paluszynski (POL)6-0 6-2[H2H]
Q3Aleksey Bessonov (BLR)Michal Biegala (POL)6-3 6-2[H2H]
Q3Filip Aniola (WC) (POL)Erik Valerian (CZE)5-7 6-3 6-2[H2H]
Q3Krzysztof Kwinta (10) (POL)Tomasz Krzyszkowski (POL)6-1 6-1[H2H]
Q3Jedrzej Zarski (4) (POL)Radoslaw Rosiak (POL)6-2 6-2[H2H]
Q3Maciej Wojcik (POL)Dawid Piatkowski (POL)6-0 6-0[H2H]
Q3Andrzej Grusiecki (POL)Marcin Powidel (POL)2-6 6-1 6-3[H2H]
Q3Vitor Requiao (16) (BRA)Wojciech Starakiewicz (POL)6-2 6-4[H2H]
Q3Pavel Katliarov (5) (BLR)Michal Zawadzki (POL)7-6(7) 6-3[H2H]
Q3Irakli Dshandshgava (AUT)Tomasz Kondej (POL)6-0 6-2[H2H]
Q3Marek Mrozek (POL)Jakub Piter (POL)6-4 6-4[H2H]
Q3Jiri Krkoska (14) (CZE)Agustin Gonzalez-Martin (ESP)6-4 6-3[H2H]
Q3Blazej Koniusz (6) (POL)Mateusz Sek (WC) (POL)6-4 7-5[H2H]
Q3Andrzej Mach (POL)Wojciech Gawlak (POL)6-7(3) 6-4 6-3[H2H]
Q3Michal Maszczyk (POL)Hubert Gasiorek (WC) (POL)7-5 6-4[H2H]
Q3Dariusz Lipka (15) (POL)Aleksandr Vasilevski (BLR)3-6 6-4 6-0[H2H]
Q3Tomasz Bednarek (7) (POL)Karol Guska (POL)6-4 6-1[H2H]
Q3Jakub Musznski (POL)Lukasz Sen (POL)6-0 6-2[H2H]
Q3Aleksander Allecou (WC) (POL)Jakub Jastrzebski (POL)6-2 6-3[H2H]
Q3Marek Pokrywka (13) (POL)Michal Wlodarczyk (POL)6-2 6-1[H2H]
Q3Serguei Tarasevitch (8) (BLR)Mauricio Alvarez-Guzman (CHL)6-0 1-6 6-3[H2H]
Q3Adam Przybyszewski (WC) (POL)Szymon Judek (POL)6-2 6-1[H2H]
Q3Mikolaj Borkowski (POL)Andrzei Hantke (WC) (POL)3-6 6-2 6-1[H2H]
Q3Adrian Sikora (11) (SVK)Mateusz Skorek (POL)6-1 7-5[H2H]