ATP Macedonia F2 Futures Draw (Men's) - 2007

Click Here To Join The Macedonia F2 Futures Discussion!


Share This...


Macedonia F2 Futures Event Details:

2007-06-11Clay
OutdoorSkopje 2, FYR Macedonia
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Macedonia F2 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FPredrag Rusevski (1) (MKD)Ivaylo Traykov (2) (BUL)6-3 6-2 [H2H]
SFPredrag Rusevski (1) (MKD)Ilia Kushev (4) (BUL)6-4 7-6(7) [H2H]
SFIvaylo Traykov (2) (BUL)David Savic (5) (YUG)6-4 6-1 [H2H]
QFPredrag Rusevski (1) (MKD)Yordan Kanev (7) (BUL)7-6(2) 6-3 [H2H]
QFIlia Kushev (4) (BUL)Nikola Martinovic (8) (CRO)1-6 6-4 6-1 [H2H]
QFDavid Savic (5) (YUG)Ilija Martinoski (WC) (MKD)6-4 5-7 6-4 [H2H]
QFIvaylo Traykov (2) (BUL)Marc Auradou (FRA)6-4 6-2 [H2H]
R16Predrag Rusevski (1) (MKD)Aleksandar Maric (Q) (YUG)6-3 6-2 [H2H]
R16Yordan Kanev (7) (BUL)Roman Kelecic (Q) (CRO)6-3 6-1 [H2H]
R16Ilia Kushev (4) (BUL)Shendrit Deari (WC) (MKD)7-6(3) 6-2 [H2H]
R16Nikola Martinovic (8) (CRO)Matteo Marrai (ITA)3-6 7-5 6-4 [H2H]
R16David Savic (5) (YUG)Giacomo Pirozzi (Q) (ITA)6-0 6-4 [H2H]
R16Ilija Martinoski (WC) (MKD)Lazar Magdincev (3) (MKD)7-5 6-4 [H2H]
R16Marc Auradou (FRA)Christoph Palmanshofer (AUT)7-6(4) 3-6 6-2 [H2H]
R16Ivaylo Traykov (2) (BUL)Paris Gemouchidis (GRE)6-3 6-2 [H2H]
R32Predrag Rusevski (1) (MKD)Nikola Mektic (CRO)5-7 6-0 6-4 [H2H]
R32Aleksandar Maric (Q) (YUG)Milan Pokrajac (CAN)7-5 6-2 [H2H]
R32Roman Kelecic (Q) (CRO)Remko De Rijke (NED)6-2 7-5 [H2H]
R32Yordan Kanev (7) (BUL)Bas Van Der Valk (NED)6-1 6-4 [H2H]
R32Ilia Kushev (4) (BUL)Ivan Djurdjevic (Q) (YUG)3-6 6-4 6-4 [H2H]
R32Shendrit Deari (WC) (MKD)Tomislav Jotovski (WC) (MKD)2-6 6-3 6-1 [H2H]
R32Matteo Marrai (ITA)Ivan Zovko (WC) (CRO)6-3 6-2 [H2H]
R32Nikola Martinovic (8) (CRO)Daniel Danilovic (LL) (SWE)6-3 6-4 [H2H]
R32David Savic (5) (YUG)Milan Zekic (Q) (YUG)6-1 6-3 [H2H]
R32Giacomo Pirozzi (Q) (ITA)Tzvetan Mihov (Q) (BUL)7-5 6-4 [H2H]
R32Ilija Martinoski (WC) (MKD)Alexander Stamchev (BUL)6-1 6-0 [H2H]
R32Lazar Magdincev (3) (MKD)Sinisa Markovic (Q) (BIH)7-6(2) 6-4 [H2H]
R32Christoph Palmanshofer (AUT)Dusan Mihailovic (6) (YUG)6-4 5-7 7-5 [H2H]
R32Marc Auradou (FRA)Juan-Pablo Yunis (Q) (ARG)6-3 6-3 [H2H]
R32Paris Gemouchidis (GRE)Ivan Bjelica (YUG)6-3 3-6 6-1 [H2H]
R32Ivaylo Traykov (2) (BUL)Kresimir Ritz (CRO)6-2 6-7(5) 6-2 [H2H]
Men's Doubles
FLazar Magdincev (1) (MKD)
Predrag Rusevski (MKD)
Marc Auradou (FRA)
Kresimir Ritz (CRO)
6-3 6-4
SFLazar Magdincev (1) (MKD)
Predrag Rusevski (MKD)
Yordan Kanev (3) (BUL)
Ilia Kushev (BUL)
6-7(4) 6-2 6-2
SFMarc Auradou (FRA)
Kresimir Ritz (CRO)
Dusan Mihailovic (2) (YUG)
David Savic (YUG)
4-6 6-4 6-4
QFLazar Magdincev (1) (MKD)
Predrag Rusevski (MKD)
Rumen Gospodinov (BUL)
Alexander Stamchev (BUL)
6-0 6-0
QFYordan Kanev (3) (BUL)
Ilia Kushev (BUL)
Vasco Zdravkin (MKD)
Milan Zekic (YUG)
6-0 6-1
QFMarc Auradou (FRA)
Kresimir Ritz (CRO)
Remko De Rijke (4) (NED)
Bas Van Der Valk (NED)
3-6 6-0 6-4
QFDusan Mihailovic (2) (YUG)
David Savic (YUG)
Strate Krstevski (MKD)
Branimir Zelenkov (MKD)
6-1 6-2
R16Lazar Magdincev (1) (MKD)
Predrag Rusevski (MKD)
Bye
R16Rumen Gospodinov (BUL)
Alexander Stamchev (BUL)
Vasil Josifovski (MKD)
Zoran Risteski (MKD)
6-2 6-2
R16Yordan Kanev (3) (BUL)
Ilia Kushev (BUL)
Shendrit Deari (MKD)
Ilija Martinoski (MKD)
6-4 6-2
R16Vasco Zdravkin (MKD)
Milan Zekic (YUG)
Paris Gemouchidis (GRE)
Jonathan Zipris (ISR)
6-2 6-3
R16Marc Auradou (FRA)
Kresimir Ritz (CRO)
Marko Brzov (MKD)
Petar Trajkov (MKD)
6-2 6-3
R16Remko De Rijke (4) (NED)
Bas Van Der Valk (NED)
Ivan Bjelica (YUG)
Ivan Djurdjevic (YUG)
6-1 6-3
R16Strate Krstevski (MKD)
Branimir Zelenkov (MKD)
Stefan Micov (MKD)
Viktor Suselski (MKD)
6-4 6-1
R16Dusan Mihailovic (2) (YUG)
David Savic (YUG)
Bye
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Milan Zekic (1) (YUG)Petar Trajkov (MKD)6-3 6-1 [H2H]
Q1Juan-Pablo Yunis (ARG)Dusan Miljevic (SCG)6-1 6-3 [H2H]
Q1Aleksandar Maric (3) (YUG)Strate Krstevski (MKD)6-4 6-2 [H2H]
Q1Tzvetan Mihov (BUL)Daniel Danilovic (4) (SWE)6-4 7-6(5) [H2H]
Q1Ivan Djurdjevic (YUG)Branimir Zelenkov (MKD)6-2 6-2 [H2H]
Q1Giacomo Pirozzi (ITA)Rumen Gospodinov (BUL)6-3 7-5 [H2H]
Q1Sinisa Markovic (BIH)Aleksandar Cvetkov (7) (YUG)7-6(5) 5-7 6-1 [H2H]
Q1Roman Kelecic (9) (CRO)Goran Krivokuca (YUG)6-1 6-1 [H2H]
Q2Milan Zekic (1) (YUG)Alexander Cherman (AUS)6-7(5) 6-1 6-4 [H2H]
Q2Petar Trajkov (MKD)Anastasios Charatsis (GRE)6-2 6-1 [H2H]
Q2Juan-Pablo Yunis (ARG)Matias Saenz (2) (ARG)6-2 3-6 6-3 [H2H]
Q2Dusan Miljevic (SCG)Petar Djukic (YUG)6-0 3-6 6-3 [H2H]
Q2Aleksandar Maric (3) (YUG)Dimitar Grabul (MKD)WO[H2H]
Q2Strate Krstevski (MKD)Filip Miljevic (SCG)2-6 6-1 7-6(3) [H2H]
Q2Daniel Danilovic (4) (SWE)Stefan Dmitrovic (WC) (CAN)6-4 7-6(4) [H2H]
Q2Tzvetan Mihov (BUL)Predrag Nedeljkovic (SCG)7-5 6-1 [H2H]
Q2Ivan Djurdjevic (YUG)Robert Belak (5) (SCG)6-4 7-6(5) [H2H]
Q2Branimir Zelenkov (MKD)Zoran Risteski (MKD)6-3 6-4 [H2H]
Q2Giacomo Pirozzi (ITA)Anwar Elkamony (6) (EGY)6-0 2-0 Retired[H2H]
Q2Rumen Gospodinov (BUL)Georgi Yordanov (BUL)WO[H2H]
Q2Aleksandar Cvetkov (7) (YUG)Vasco Zdravkin (MKD)6-2 7-5 [H2H]
Q2Sinisa Markovic (BIH)Marko Begovic (YUG)6-4 6-4 [H2H]
Q2Goran Krivokuca (YUG)Jonathan Zipris (8) (ISR)6-3 6-0 [H2H]
Q2Roman Kelecic (9) (CRO)Vasil Josifovski (MKD)6-4 6-0 [H2H]
Q3Milan Zekic (1) (YUG)Bye
Q3Alexander Cherman (AUS)Bye
Q3Anastasios Charatsis (GRE)Bye
Q3Petar Trajkov (MKD)Bye
Q3Matias Saenz (2) (ARG)Bye
Q3Juan-Pablo Yunis (ARG)Marko Brzov (MKD)6-1 6-2 [H2H]
Q3Dusan Miljevic (SCG)Bye
Q3Petar Djukic (YUG)Bye
Q3Aleksandar Maric (3) (YUG)Bye
Q3Dimitar Grabul (MKD)Alexander Perfilov (RUS)7-6(7) 6-2 [H2H]
Q3Strate Krstevski (MKD)Bye
Q3Filip Miljevic (SCG)Bye
Q3Daniel Danilovic (4) (SWE)Bye
Q3Stefan Dmitrovic (WC) (CAN)Dimitar Ristovski (MKD)6-1 6-4 [H2H]
Q3Predrag Nedeljkovic (SCG)Bye
Q3Tzvetan Mihov (BUL)Bye
Q3Robert Belak (5) (SCG)Bye
Q3Ivan Djurdjevic (YUG)Nikola Kostic (SCG)6-4 6-3 [H2H]
Q3Zoran Risteski (MKD)Bye
Q3Branimir Zelenkov (MKD)Bye
Q3Anwar Elkamony (6) (EGY)Bye
Q3Giacomo Pirozzi (ITA)Viktor Suselski (MKD)6-0 6-1 [H2H]
Q3Rumen Gospodinov (BUL)Bye
Q3Georgi Yordanov (BUL)Bye
Q3Aleksandar Cvetkov (7) (YUG)Bye
Q3Vasco Zdravkin (MKD)Bye
Q3Marko Begovic (YUG)Bojan Bakovic (SUI)6-4 3-6 6-1 [H2H]
Q3Sinisa Markovic (BIH)Bye
Q3Jonathan Zipris (8) (ISR)Bye
Q3Goran Krivokuca (YUG)Bye
Q3Vasil Josifovski (MKD)Stefan Micov (MKD)6-4 4-6 6-3 [H2H]
Q3Roman Kelecic (9) (CRO)Bye


What's your opinion on the ATP Macedonia F2 Futures draw (Men's) 2007?
Who will win Macedonia F2 Futures?