ATP M25 Shymkent, Wk. 16 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M25 Shymkent, Wk. 16 Discussion!


Share This...


M25 Shymkent, Wk. 16 Event Details:

2019-04-15Clay
OutdoorKazakhstan
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M25 Shymkent, Wk. 16 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FRoman Safiullin (1) (RUS)Vladyslav Manafov (UKR)7-5 6-3[H2H]
SFRoman Safiullin (1) (RUS)Alen Avidzba (3) (RUS)1-6 6-1 6-4[H2H]
SFVladyslav Manafov (UKR)Alexander Vasilenko (q) (RUS)7-6(4) 6-7(4) 6-3[H2H]
QFRoman Safiullin (1) (RUS)Artem Dubrivnyy (RUS)6-4 6-2[H2H]
QFAlen Avidzba (3) (RUS)Fabrizio Ornago (5) (ITA)6-3 5-7 6-3[H2H]
QFAlexander Vasilenko (q) (RUS)Lucas Gerch (6) ()6-3 6-1[H2H]
QFVladyslav Manafov (UKR)Andrey Golubev (WC) (KAZ)6-3 6-3[H2H]
R16Roman Safiullin (1) (RUS)Matvey Minin (q) (RUS)6-2 7-6(3)[H2H]
R16Artem Dubrivnyy (RUS)Aleksandre Metreveli (PR) (GEO)6-0 6-4[H2H]
R16Alen Avidzba (3) (RUS)George Tsivadze (q) (GEO)6-2 6-4[H2H]
R16Fabrizio Ornago (5) (ITA)Timofey Skatov (WC) (RUS)7-6(5) 5-7 7-6(5)[H2H]
R16Lucas Gerch (6) ()Dejan Katic (IR) (SRB)7-5 3-0 ret.[H2H]
R16Alexander Vasilenko (q) (RUS)Alexander Boborykin (q) (RUS)4-6 6-4 6-1[H2H]
R16Vladyslav Manafov (UKR)Sergey Fomin (UZB)6-2 3-0 ret.[H2H]
R16Andrey Golubev (WC) (KAZ)Ergi Kirkin (TUR)3-6 7-5 6-3[H2H]
R32Roman Safiullin (1) (RUS)Alexey Zakharov (IR) ()6-2 6-2[H2H]
R32Matvey Minin (q) (RUS)Riccardo Maiga (SUI)7-6(3) 2-6 6-2[H2H]
R32Artem Dubrivnyy (RUS)Markos Kalovelonis (IR) (GRC)6-1 6-4[H2H]
R32Aleksandre Metreveli (PR) (GEO)Sidharth Rawat (7) (IND)6-1 3-6 6-1[H2H]
R32Alen Avidzba (3) (RUS)Grigoriy Lomakin (WC) (KAZ)7-5 6-7(4) 6-1[H2H]
R32George Tsivadze (q) (GEO)Martin Borisiouk (q) (BLR)6-5 ret.[H2H]
R32Timofey Skatov (WC) (RUS)Manish Sureshkumar (IR) (IND)6-0 4-6 6-2[H2H]
R32Fabrizio Ornago (5) (ITA)Konstantin Kravchuk (RUS)6-4 6-4[H2H]
R32Lucas Gerch (6) ()Mikalai Haliak (q) (BLR)6-0 2-0 ret.[H2H]
R32Dejan Katic (IR) (SRB)Shalva Dzhanashia (IR) (RUS)6-0 6-3[H2H]
R32Alexander Boborykin (q) (RUS)Yan Bondarevskiy (q) (RUS)2-6 7-6(5) 6-3[H2H]
R32Alexander Vasilenko (q) (RUS)Khumoun Sultanov (4) (UZB)6-0 6-3[H2H]
R32Vladyslav Manafov (UKR)Sanjar Fayziev (8WC) (UZB)6-4 3-6 1-0 ret.[H2H]
R32Sergey Fomin (UZB)Vladimir Ivanov (EST)6-1 6-2[H2H]
R32Andrey Golubev (WC) (KAZ)Timur Maulenov (q) (KAZ)7-6(2) 6-1[H2H]
R32Ergi Kirkin (TUR)Teimuraz Gabashvili (2) ()6-2 6-4[H2H]
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Mikalai Haliak (q) (BLR)Aliaksandr Liaonenka (BLR)7-6(2) 7-5[H2H]
Q1Alexander Vasilenko (q) (RUS)Dostanbek Tashbulatov (KAZ)6-4 6-3[H2H]
Q1Yan Bondarevskiy (q) (RUS)Igor Shrolik ()6-2 6-3[H2H]
Q1Matvey Minin (q) (RUS)Beibit Zhukayev (KAZ)6-4 6-1[H2H]
Q1Martin Borisiouk (q) (BLR)Saida'lo Saidkarimov (UZB)6-3 6-4[H2H]
Q1Alexander Boborykin (q) (RUS)Anton Chekhov (RUS)6-3 7-5[H2H]
Q1Timur Maulenov (q) (KAZ)Sultan Narbekov (KAZ)6-3 4-6 10-7[H2H]
Q1George Tsivadze (q) (GEO)Sagadat Ayap (KAZ)6-3 6-4[H2H]
Q3Mikalai Haliak (q) (BLR)ByeBye[H2H]
Q3Aliaksandr Liaonenka (BLR)Klim Ivanov (KAZ)6-0 6-0[H2H]
Q3Alexander Vasilenko (q) (RUS)Mark Tryakshin ()6-3 6-0[H2H]
Q3Dostanbek Tashbulatov (KAZ)Maksim Maslov ()6-2 6-1[H2H]
Q3Yan Bondarevskiy (q) (RUS)Damir Makhmudov (KAZ)6-3 6-4[H2H]
Q3Igor Shrolik ()Sharobiddin Abzalov (UZB)6-2 1-6 10-7[H2H]
Q3Matvey Minin (q) (RUS)Philipp Klimov (RUS)6-0 6-0[H2H]
Q3Beibit Zhukayev (KAZ)Alexander Ovcharov (RUS)6-3 7-5[H2H]
Q3Saida'lo Saidkarimov (UZB)Sanetulla Kutybaev (UZB)6-4 6-0[H2H]
Q3Martin Borisiouk (q) (BLR)Alexander Pavlioutchenkov (RUS)6-0 6-2[H2H]
Q3Alexander Boborykin (q) (RUS)Shokhrukh Abdumalikov (UZB)6-2 6-1[H2H]
Q3Anton Chekhov (RUS)Timur Khabibulin ()4-6 7-5 11-9[H2H]
Q3Timur Maulenov (q) (KAZ)Ivan Liutarevich (BLR)6-3 7-6(6)[H2H]
Q3Sultan Narbekov (KAZ)Shonigmatjon Shofayziyev (UZB)7-6(5) 5-7 10-5[H2H]
Q3Sagadat Ayap (KAZ)Grigoriy Korobeynikov (UZB)6-2 6-2[H2H]
Q3George Tsivadze (q) (GEO)Sardor Pulatov (UZB)6-2 6-0[H2H]