ATP M25 Shymkent, Wk. 15 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M25 Shymkent, Wk. 15 Discussion!


Share This...


M25 Shymkent, Wk. 15 Event Details:

2019-04-08Clay
OutdoorKazakhstan
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M25 Shymkent, Wk. 15 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FRoman Safiullin (1) (RUS)Alen Avidzba (2) (RUS)7-6(2) 6-2[H2H]
SFRoman Safiullin (1) (RUS)Sanjar Fayziev (7) (UZB)6-4 6-3[H2H]
SFAlen Avidzba (2) (RUS)Dejan Katic (IR) (SRB)7-6(3) ret.[H2H]
QFRoman Safiullin (1) (RUS)Sidharth Rawat (6) (IND)6-3 3-6 6-2[H2H]
QFSanjar Fayziev (7) (UZB)Khumoun Sultanov (3) (UZB)6-3 2-6 7-6(3)[H2H]
QFDejan Katic (IR) (SRB)Timofey Skatov (WC) (RUS)3-6 6-2 7-6(5)[H2H]
QFAlen Avidzba (2) (RUS)Andrey Golubev (WC) (KAZ)6-4 6-7(8) 6-1[H2H]
R16Roman Safiullin (1) (RUS)Alexander Vasilenko (RUS)6-3 6-4[H2H]
R16Sidharth Rawat (6) (IND)Grigoriy Lomakin (WC) (KAZ)0-6 6-2 6-2[H2H]
R16Khumoun Sultanov (3) (UZB)Yan Bondarevskiy (q) (RUS)w/o[H2H]
R16Sanjar Fayziev (7) (UZB)Artem Dubrivnyy (RUS)6-4 5-7 6-1[H2H]
R16Timofey Skatov (WC) (RUS)George Tsivadze (q) (GEO)6-1 6-0[H2H]
R16Dejan Katic (IR) (SRB)Fabrizio Ornago (4) (ITA)7-6(6) 7-6(5)[H2H]
R16Andrey Golubev (WC) (KAZ)Lucas Gerch (5) ()3-6 6-3 6-4[H2H]
R16Alen Avidzba (2) (RUS)Markos Kalovelonis (IR) (GRC)6-3 6-3[H2H]
R32Roman Safiullin (1) (RUS)Martin Borisiouk (q) (BLR)6-2 6-4[H2H]
R32Alexander Vasilenko (RUS)Mikalai Haliak (BLR)6-2 6-0[H2H]
R32Grigoriy Lomakin (WC) (KAZ)Vladimir Ivanov (IR) (EST)6-7(6) 7-5 6-2[H2H]
R32Sidharth Rawat (6) (IND)Aliaksandr Liaonenka (q) (BLR)6-2 4-6 7-5[H2H]
R32Khumoun Sultanov (3) (UZB)Riccardo Maiga (SUI)4-6 6-3 7-5[H2H]
R32Yan Bondarevskiy (q) (RUS)Timur Khabibulin (WC) ()6-3 1-6 6-2[H2H]
R32Artem Dubrivnyy (RUS)Ergi Kirkin (TUR)6-2 6-4[H2H]
R32Sanjar Fayziev (7) (UZB)Vladyslav Manafov (UKR)5-7 6-4 6-1[H2H]
R32George Tsivadze (q) (GEO)Konstantin Kravchuk (8) (RUS)7-5 6-3[H2H]
R32Timofey Skatov (WC) (RUS)Sharobiddin Abzalov (q) (UZB)6-1 6-1[H2H]
R32Dejan Katic (IR) (SRB)Alexey Zakharov (IR) ()7-5 6-2[H2H]
R32Fabrizio Ornago (4) (ITA)Dostanbek Tashbulatov (q) (KAZ)6-3 6-1[H2H]
R32Lucas Gerch (5) ()Matvey Minin (q) (RUS)3-6 6-3 6-4[H2H]
R32Andrey Golubev (WC) (KAZ)Aleksandre Metreveli (PR) (GEO)6-3 6-0[H2H]
R32Markos Kalovelonis (IR) (GRC)Grigoriy Korobeynikov (q) (UZB)6-2 6-4[H2H]
R32Alen Avidzba (2) (RUS)Manish Sureshkumar (IR) (IND)6-4 6-0[H2H]
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Yan Bondarevskiy (q) (RUS)Philipp Klimov (RUS)6-1 6-2[H2H]
Q1Sharobiddin Abzalov (q) (UZB)Sanetulla Kutybaev (UZB)6-3 6-2[H2H]
Q1Matvey Minin (q) (RUS)Alexander Ovcharov (RUS)6-3 6-3[H2H]
Q1Dostanbek Tashbulatov (q) (KAZ)Beibit Zhukayev (KAZ)6-3 6-0[H2H]
Q1Martin Borisiouk (q) (BLR)Alexander Boborykin (RUS)6-2 6-3[H2H]
Q1Grigoriy Korobeynikov (q) (UZB)Timur Maulenov (KAZ)6-4 7-5[H2H]
Q1Aliaksandr Liaonenka (q) (BLR)Sagadat Ayap (KAZ)6-1 6-2[H2H]
Q1George Tsivadze (q) (GEO)Alexander Pavlioutchenkov (RUS)6-3 4-6 13-11[H2H]
Q3Yan Bondarevskiy (q) (RUS)Didal Didalov (KAZ)6-0 6-0[H2H]
Q3Philipp Klimov (RUS)Sardor Pulatov (UZB)2-6 6-4 10-4[H2H]
Q3Sanetulla Kutybaev (UZB)Roman Khassanov (KAZ)w/o[H2H]
Q3Sharobiddin Abzalov (q) (UZB)Klim Ivanov (KAZ)6-1 6-1[H2H]
Q3Matvey Minin (q) (RUS)Khumoun Abdumalikov (UZB)6-2 6-1[H2H]
Q3Alexander Ovcharov (RUS)David Bagrinovskiy (UZB)6-1 6-1[H2H]
Q3Beibit Zhukayev (KAZ)Saida'lo Saidkarimov (UZB)6-4 4-6 10-7[H2H]
Q3Dostanbek Tashbulatov (q) (KAZ)Damir Makhmudov (KAZ)6-1 6-4[H2H]
Q3Alexander Boborykin (RUS)Danil Ozernoy ()6-0 6-0[H2H]
Q3Martin Borisiouk (q) (BLR)Viacheslav Yulik (RUS)6-2 6-3[H2H]
Q3Timur Maulenov (KAZ)Ivan Liutarevich (BLR)6-1 6-2[H2H]
Q3Grigoriy Korobeynikov (q) (UZB)Anton Chekhov (RUS)4-6 6-3 10-8[H2H]
Q3Sagadat Ayap (KAZ)Igor Shrolik ()6-4 4-6 10-4[H2H]
Q3Aliaksandr Liaonenka (q) (BLR)Sultan Narbekov (KAZ)6-1 7-6(2)[H2H]
Q3George Tsivadze (q) (GEO)Maksim Maslov ()6-2 6-2[H2H]
Q3Alexander Pavlioutchenkov (RUS)Shokhrukh Abdumalikov (UZB)6-2 6-3[H2H]