ATP M25 Irpin, Wk. 35 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M25 Irpin, Wk. 35 Discussion!


Share This...


M25 Irpin, Wk. 35 Event Details:

2019-08-26Clay
OutdoorUkraine
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M25 Irpin, Wk. 35 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FLaurynas Grigelis (3) (LAT)Denis Yevseyev (1) (KAZ)6-0 6-3[H2H]
SFDenis Yevseyev (1) (KAZ)Guilherme Clezar (4) (BRA)2-6 6-3 6-4[H2H]
SFLaurynas Grigelis (3) (LAT)Juan Pablo Ficovich (2) (ARG)7-6(5) 6-4[H2H]
QFDenis Yevseyev (1) (KAZ)Jordan Correia Passos Do Carmo (5) (BRA)6-2 1-6 6-2[H2H]
QFGuilherme Clezar (4) (BRA)Genaro Alberto Olivieri (7) (ARG)4-6 7-5 6-4[H2H]
QFLaurynas Grigelis (3) (LAT)Vladyslav Orlov (8) (UKR)6-3 6-3[H2H]
QFJuan Pablo Ficovich (2) (ARG)Artem Smirnov (UKR)3-6 6-3 6-1[H2H]
R16Denis Yevseyev (1) (KAZ)Jose Fco. Vidal Azorin (ESP)6-1 6-2[H2H]
R16Jordan Correia Passos Do Carmo (5) (BRA)Yurii Dzhavakian (q) (UKR)6-3 6-1[H2H]
R16Guilherme Clezar (4) (BRA)Alexander Weis (ITA)6-2 6-3[H2H]
R16Genaro Alberto Olivieri (7) (ARG)Francisco Comesana ()6-1 2-6 6-3[H2H]
R16Vladyslav Orlov (8) (UKR)Oleksii Krutykh (UKR)6-0 6-4[H2H]
R16Laurynas Grigelis (3) (LAT)Ivan Davydov (RUS)7-6(4) 4-6 6-2[H2H]
R16Artem Smirnov (UKR)Jurgen Zopp (6) (EST)6-3 6-1[H2H]
R16Juan Pablo Ficovich (2) (ARG)Wilson Leite (BRA)6-4 7-5[H2H]
R32Denis Yevseyev (1) (KAZ)Nikita Mashtakov (UKR)6-3 6-7(3) 6-1[H2H]
R32Jose Fco. Vidal Azorin (ESP)Dennis Uspensky (USA)7-5 6-4[H2H]
R32Yurii Dzhavakian (q) (UKR)Oleksandr Kokkin (q) ()6-4 6-3[H2H]
R32Jordan Correia Passos Do Carmo (5) (BRA)Juan Manuel Cerundolo (ARG)6-4 2-0 ret.[H2H]
R32Guilherme Clezar (4) (BRA)Denis Parshutin (WC) (UKR)6-0 6-1[H2H]
R32Alexander Weis (ITA)David Volfson (q) (CAN)6-2 0-6 6-2[H2H]
R32Francisco Comesana ()Demian Hulyanich (WC) ()6-0 6-2[H2H]
R32Genaro Alberto Olivieri (7) (ARG)Ivan Sergeyev (q) (UKR)6-2 6-3[H2H]
R32Vladyslav Orlov (8) (UKR)Illya Beloborodko (WC) (UKR)3-6 6-3 6-3[H2H]
R32Oleksii Krutykh (UKR)Timur Mukhtarulin (WC) ()6-2 6-0[H2H]
R32Ivan Davydov (RUS)Roman Boychuk (LL) (UKR)6-2 6-4[H2H]
R32Laurynas Grigelis (3) (LAT)Alex MARTI Pujolras (q) (ESP)6-2 6-1[H2H]
R32Jurgen Zopp (6) (EST)Vladimir Ivanov (EST)6-4 6-1[H2H]
R32Artem Smirnov (UKR)Djurabeck Karimov (UZB)6-2 6-3[H2H]
R32Wilson Leite (BRA)Vladimir Uzhylovsky (q) (UKR)6-1 6-2[H2H]
R32Juan Pablo Ficovich (2) (ARG)Vladyslav Manafov (UKR)6-4 6-2[H2H]
Men's Doubles
FVladyslav Manafov (UKR)
Denis Yevseyev (KAZ)
Sergey Fomin (UZB)
Djurabeck Karimov (UZB)
7-6(5) 5-7 10-6
SFSergey Fomin (UZB)
Djurabeck Karimov (UZB)
Tuna Altuna (TUR)
Vasko Mladenov (BUL)
6-7(3) 6-2 10-5
SFVladyslav Manafov (UKR)
Denis Yevseyev (KAZ)
Guilherme Clezar (BRA)
Wilson Leite (BRA)
6-3 6-2
QFTuna Altuna (TUR)
Vasko Mladenov (BUL)
Ivan Davydov (RUS)
Boris Pokotilov (RUS)
6-3 6-2
QFSergey Fomin (UZB)
Djurabeck Karimov (UZB)
Vladimir Ivanov (EST)
Jurgen Zopp (EST)
7-6(9) 6-1
QFGuilherme Clezar (BRA)
Wilson Leite (BRA)
Artem Smirnov (UKR)
Vladimir Uzhylovsky (UKR)
4-6 6-4 12-10
QFVladyslav Manafov (UKR)
Denis Yevseyev (KAZ)
Oleg Dolgosheyev (UKR)
Dmytro Kamynin (UKR)
3-6 6-3 13-11
R16Sergey Fomin (UZB)
Djurabeck Karimov (UZB)
Nikita Mashtakov (UKR)
Dennis Uspensky (USA)
6-3 6-4
R16Vladimir Ivanov (EST)
Jurgen Zopp (EST)
Oleksii Krutykh (UKR)
Ivan Sergeyev (UKR)
6-4 6-2
R16Tuna Altuna (TUR)
Vasko Mladenov (BUL)
Demian Hulyanich ()
Timur Mukhtarulin ()
6-3 6-0
R16Artem Smirnov (UKR)
Vladimir Uzhylovsky (UKR)
Aleksandr Braynin (UKR)
Danylo Veremeychuk (UKR)
6-2 6-4
R16Guilherme Clezar (BRA)
Wilson Leite (BRA)
Egor Baklanov (UKR)
Nikita Repkin (UKR)
6-1 6-3
R16Oleg Dolgosheyev (UKR)
Dmytro Kamynin (UKR)
Juan Pablo Ficovich (ARG)
Genaro Alberto Olivieri (ARG)
6-3 2-6 10-2
R16Vladyslav Manafov (UKR)
Denis Yevseyev (KAZ)
Roman Boychuk (UKR)
Vladyslav Gorodynskyi (UKR)
6-3 7-6(4)
R16Ivan Davydov (RUS)
Boris Pokotilov (RUS)
Jose Fco. Vidal Azorin (ESP)
Alexander Weis (ITA)
5-7 7-6(1) 10-8
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Yurii Dzhavakian (q) (UKR)Sergey Fomin (UZB)6-2 4-6 10-5[H2H]
Q1Vladimir Uzhylovsky (q) (UKR)Oleg Dolgosheyev (UKR)5-7 6-4 10-7[H2H]
Q1Oleksandr Kokkin (q) ()Danylo Veremeychuk (UKR)7-6(0) 6-1[H2H]
Q1David Volfson (q) (CAN)Dmytro Kamynin (UKR)7-6(4) 6-4[H2H]
Q1Alex MARTI Pujolras (q) (ESP)Simonas Zukauskas (LTU)6-3 6-7(7) 10-5[H2H]
Q1Ivan Sergeyev (q) (UKR)Roman Boychuk (LL) (UKR)7-6(4) 6-2[H2H]
Q2Sergey Fomin (UZB)Elesey Avtamonov ()6-0 6-0[H2H]
Q2Yurii Dzhavakian (q) (UKR)Dmitrii Baskov (MDA)6-3 6-4[H2H]
Q2Oleg Dolgosheyev (UKR)Artur Kulibaba (LAT)7-5 6-4[H2H]
Q2Vladimir Uzhylovsky (q) (UKR)Svyatoslav Ilnytskyy ()7-6(2) 6-7(3) 10-4[H2H]
Q2Danylo Veremeychuk (UKR)Vasko Mladenov (BUL)6-4 6-4[H2H]
Q2Oleksandr Kokkin (q) ()Gleb Baklanov (UKR)w/o[H2H]
Q2Dmytro Kamynin (UKR)Daniil Tsebrenko (UKR)6-2 6-4[H2H]
Q2David Volfson (q) (CAN)Aleksandr Braynin (UKR)6-2 6-2[H2H]
Q2Simonas Zukauskas (LTU)Boris Pokotilov (RUS)6-3 6-2[H2H]
Q2Alex MARTI Pujolras (q) (ESP)Elliott Farmer (GBR)6-2 6-2[H2H]
Q2Ivan Sergeyev (q) (UKR)Oleksandr Varichenko (UKR)6-3 6-1[H2H]
Q2Roman Boychuk (LL) (UKR)Federico Juan Aguilar (ARG)7-6(3) 6-3[H2H]
Q3Sergey Fomin (UZB)ByeBye[H2H]
Q3Elesey Avtamonov ()Danyil Holovchenko ()6-0 6-1[H2H]
Q3Yurii Dzhavakian (q) (UKR)Daniil Strelchenko (UKR)6-0 2-6 12-10[H2H]
Q3Dmitrii Baskov (MDA)Timur Maulenov (KAZ)6-0 4-6 10-2[H2H]
Q3Oleg Dolgosheyev (UKR)ByeBye[H2H]
Q3Artur Kulibaba (LAT)Jack Oswald (GBR)6-4 6-4[H2H]
Q3Svyatoslav Ilnytskyy ()Daniil Domninskyi ()6-2 6-1[H2H]
Q3Vladimir Uzhylovsky (q) (UKR)Nikolay Vylegzhanin (RUS)6-7(2) 6-4 10-6[H2H]
Q3Vasko Mladenov (BUL)ByeBye[H2H]
Q3Danylo Veremeychuk (UKR)Yaroslav Sokyrka ()6-0 6-1[H2H]
Q3Oleksandr Kokkin (q) ()Vasil Yehorov (UKR)1-6 6-3 10-4[H2H]
Q3Gleb Baklanov (UKR)Vladyslav Gorodynskyi (UKR)4-6 6-3 10-7[H2H]
Q3Dmytro Kamynin (UKR)ByeBye[H2H]
Q3Daniil Tsebrenko (UKR)Egor Baklanov (UKR)6-1 6-3[H2H]
Q3Aleksandr Braynin (UKR)Mykhaylo Muravyov ()6-1 7-6(4)[H2H]
Q3David Volfson (q) (CAN)Vladyslav Lobak (UKR)6-1 6-2[H2H]
Q3Boris Pokotilov (RUS)ByeBye[H2H]
Q3Simonas Zukauskas (LTU)Philipp Sikorski ()5-7 6-1 10-2[H2H]
Q3Elliott Farmer (GBR)Sergii Antoniuk ()6-4 1-6 13-11[H2H]
Q3Alex MARTI Pujolras (q) (ESP)Nikita Repkin (UKR)6-0 6-0[H2H]
Q3Ivan Sergeyev (q) (UKR)ByeBye[H2H]
Q3Oleksandr Varichenko (UKR)Egor Matvievici (MDA)7-5 6-3[H2H]
Q3Federico Juan Aguilar (ARG)Mkasym Panchenko ()6-0 6-0[H2H]
Q3Roman Boychuk (LL) (UKR)ByeBye[H2H]