ATP M25+H Lagos, Wk. 42 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M25+H Lagos, Wk. 42 Discussion!


Share This...


M25+H Lagos, Wk. 42 Event Details:

2019-10-14Hard
OutdoorNigeria
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M25+H Lagos, Wk. 42 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FCalvin Hemery (5) (FRA)Aldin Setkic (7) (BIH)4-2 ret.[H2H]
SFAldin Setkic (7) (BIH)Takanyi Garanganga (6) (ZWE)6-2 6-2[H2H]
SFCalvin Hemery (5) (FRA)Aziz Ouakaa (TUN)7-6(3) 6-2[H2H]
QFTakanyi Garanganga (6) (ZWE)Gianni Mina (FRA)6-4 1-0 ret.[H2H]
QFAldin Setkic (7) (BIH)David Pichler (4) (AUT)6-7(4) 6-1 6-3[H2H]
QFAziz Ouakaa (TUN)Aziz Dougaz (3) (TUN)5-7 6-4 4-2 ret.[H2H]
QFCalvin Hemery (5) (FRA)Benjamin Lock (2) (ZWE)6-3 6-0[H2H]
R16Gianni Mina (FRA)Skander Mansouri (1) (TUN)7-6(5) 6-2[H2H]
R16Takanyi Garanganga (6) (ZWE)Michael-John Every ()6-2 6-3[H2H]
R16David Pichler (4) (AUT)Jatin Dahiya (IND)6-1 6-1[H2H]
R16Aldin Setkic (7) (BIH)Tristan Meraut (FRA)6-2 6-0[H2H]
R16Aziz Ouakaa (TUN)William Bushamuka (COD)6-2 6-4[H2H]
R16Aziz Dougaz (3) (TUN)Thomas Yaka Kofi Setodji ()6-3 6-2[H2H]
R16Calvin Hemery (5) (FRA)Courtney John Lock ()6-0 6-1[H2H]
R16Benjamin Lock (2) (ZWE)Dhruv Sunish (IND)6-2 6-0[H2H]
R32Skander Mansouri (1) (TUN)Joseph Imeh Ubon ()3-0 ret.[H2H]
R32Gianni Mina (FRA)Ibrahim Kibet Yego (q) ()4-6 6-1 6-2[H2H]
R32Michael-John Every ()Mukhtar Andu (WC) ()6-2 6-2[H2H]
R32Takanyi Garanganga (6) (ZWE)Paul Emmanuel (q) ()6-3 6-1[H2H]
R32David Pichler (4) (AUT)Mehluli Don Ayanda Sibanda (ZIM)6-0 6-4[H2H]
R32Jatin Dahiya (IND)Christian Saidi Otupio (q) ()6-2 6-2[H2H]
R32Tristan Meraut (FRA)Micheal Oluwatosin Osewa (WC) (NGR)6-3 6-1[H2H]
R32Aldin Setkic (7) (BIH)Emmanuel Idoko (WC) ()7-6(0) 6-0[H2H]
R32Aziz Ouakaa (TUN)Eric Vanshelboim (8) ()5-7 6-3 6-3[H2H]
R32William Bushamuka (COD)Benjamin Palm (q) ()6-1 6-1[H2H]
R32Thomas Yaka Kofi Setodji ()Abayomi Oluseyi Philips (WC) ()6-2 6-4[H2H]
R32Aziz Dougaz (3) (TUN)Godgift Timibra (q) ()6-0 6-0[H2H]
R32Calvin Hemery (5) (FRA)Sylvester Emmanuel (q) (NGR)7-6(4) 3-0 ret.[H2H]
R32Courtney John Lock ()Darryl Hale (q) (USA)6-3 6-3[H2H]
R32Dhruv Sunish (IND)Wilson Oswalele Igbinovia (q) ()6-1 7-5[H2H]
R32Benjamin Lock (2) (ZWE)Aryan Goveas (IND)7-6(1) 3-6 7-5[H2H]
Men's Doubles
FBenjamin Lock (ZWE)
Courtney John Lock ()
William Bushamuka (COD)
Aryan Goveas (IND)
6-4 6-4
SFBenjamin Lock (ZWE)
Courtney John Lock ()
Calvin Hemery (FRA)
Tristan Meraut (FRA)
7-5 5-7 10-8
SFWilliam Bushamuka (COD)
Aryan Goveas (IND)
Michael-John Every ()
Eric Vanshelboim ()
6-2 6-1
QFBenjamin Lock (ZWE)
Courtney John Lock ()
Sylvester Emmanuel (NGR)
Takanyi Garanganga (ZWE)
6-2 6-4
QFWilliam Bushamuka (COD)
Aryan Goveas (IND)
Jatin Dahiya (IND)
Dhruv Sunish (IND)
4-6 6-1 10-4
QFMichael-John Every ()
Eric Vanshelboim ()
Mohammed Mohammed (NGR)
Joseph Imeh Ubon ()
6-1 7-6(6)
QFCalvin Hemery (FRA)
Tristan Meraut (FRA)
David Pichler (AUT)
Aldin Setkic (BIH)
4-6 7-6(6) 10-5
R16William Bushamuka (COD)
Aryan Goveas (IND)
Gianni Mina (FRA)
Thomas Yaka Kofi Setodji ()
7-6(5) 3-6 12-10
R16Michael-John Every ()
Eric Vanshelboim ()
Aziz Ouakaa (TUN)
Mehluli Don Ayanda Sibanda (ZIM)
7-5 6-4
R16Mohammed Mohammed (NGR)
Joseph Imeh Ubon ()
Kevin Cheruiyot (_KE)
Ibrahim Kibet Yego ()
6-3 3-6 13-11
R16Calvin Hemery (FRA)
Tristan Meraut (FRA)
Matthew Miracle Abamu ()
Godgift Timibra ()
7-5 6-0
R16David Pichler (AUT)
Aldin Setkic (BIH)
Dustin Goldenberg (USA)
Darryl Hale (USA)
6-1 6-1
R16Sylvester Emmanuel (NGR)
Takanyi Garanganga (ZWE)
Micheal Ayoola ()
Emmanuel Jebutu ()
6-3 6-2
R16Benjamin Lock (ZWE)
Courtney John Lock ()
Gabriel Friday ()
Abayomi Oluseyi Philips ()
6-1 6-2
R16Jatin Dahiya (IND)
Dhruv Sunish (IND)
Benjamin Fumi (GHA)
Arnaud Sewanou ()
6-0 6-2
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Sylvester Emmanuel (q) (NGR)Gabriel Friday ()6-1 ret.[H2H]
Q1Wilson Oswalele Igbinovia (q) ()Arnaud Sewanou ()6-0 4-6 10-4[H2H]
Q1Darryl Hale (q) (USA)Albert Bisong Bikom ()6-4 6-2[H2H]
Q1Paul Emmanuel (q) ()Tochukwu Emmanuel Ezeh (NGR)6-4 7-5[H2H]
Q1Christian Saidi Otupio (q) ()Alexei Filenkov (RUS)6-2 6-3[H2H]
Q1Benjamin Palm (q) ()Tushar Madan ()6-7(5) 7-5 10-3[H2H]
Q1Godgift Timibra (q) ()Andrews Adu Appiah ()6-1 6-3[H2H]
Q1Ibrahim Kibet Yego (q) ()Yash Chaurasia ()6-3 1-6 10-6[H2H]
Q3Sylvester Emmanuel (q) (NGR)Augustine Stephen ()6-2 6-4[H2H]
Q3Gabriel Friday ()Emmanuel Oche ()6-2 6-2[H2H]
Q3Arnaud Sewanou ()Pascal Ziyab Alome (GHA)6-1 6-3[H2H]
Q3Wilson Oswalele Igbinovia (q) ()Agassi Tomegah ()6-0 6-1[H2H]
Q3Darryl Hale (q) (USA)Emmanuel Jebutu ()4-6 7-5 10-6[H2H]
Q3Albert Bisong Bikom ()Dustin Goldenberg (USA)6-3 6-2[H2H]
Q3Paul Emmanuel (q) ()Omotayo Omodara ()6-2 6-2[H2H]
Q3Tochukwu Emmanuel Ezeh (NGR)Matthew Miracle Abamu ()7-6(2) 6-1[H2H]
Q3Christian Saidi Otupio (q) ()Alexey Dubinin (RUS)6-3 6-3[H2H]
Q3Alexei Filenkov (RUS)Tsatsu Kofi Segbedzie (_GH)7-5 6-2[H2H]
Q3Benjamin Palm (q) ()Benjamin Fumi (GHA)6-2 6-3[H2H]
Q3Tushar Madan ()Tehle Bere Barienea ()6-1 6-0[H2H]
Q3Godgift Timibra (q) ()Christian Paul ()6-2 6-1[H2H]
Q3Andrews Adu Appiah ()Bhanu Suthar ()6-1 6-0[H2H]
Q3Yash Chaurasia ()Kevin Cheruiyot (_KE)7-5 2-6 12-10[H2H]
Q3Ibrahim Kibet Yego (q) ()Daniel Quartey ()6-4 6-3[H2H]