ATP M15 Telavi, Wk. 31 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M15 Telavi, Wk. 31 Discussion!


Share This...


M15 Telavi, Wk. 31 Event Details:

2019-07-29Clay
OutdoorGeorgia
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Telavi, Wk. 31 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FYan Bondarevskiy (5) (RUS)Alexander Donski (7) (CAN)6-4 6-0[H2H]
SFYan Bondarevskiy (5) (RUS)Kristjan Tamm (EST)6-2 6-1[H2H]
SFAlexander Donski (7) (CAN)Cengiz AKSU (q) (TUN)6-2 7-6(3)[H2H]
QFYan Bondarevskiy (5) (RUS)Djurabeck Karimov (UZB)1-6 7-5 ret.[H2H]
QFKristjan Tamm (EST)George Tsivadze (GEO)6-4 6-3[H2H]
QFCengiz AKSU (q) (TUN)Mikhail Fufygin (8) (RUS)3-6 6-2 6-3[H2H]
QFAlexander Donski (7) (CAN)Daniil Glinka (q) (_ES)6-3 7-5[H2H]
R16Djurabeck Karimov (UZB)Aleksandr Bulitski ()6-4 6-3[H2H]
R16Yan Bondarevskiy (5) (RUS)Leonid Sheyngezikht (q) (BUL)6-4 6-1[H2H]
R16Kristjan Tamm (EST)Timur Maulenov (q) (KAZ)6-3 6-4[H2H]
R16George Tsivadze (GEO)Michal Mikula (q) (POL)6-0 7-6(5)[H2H]
R16Mikhail Fufygin (8) (RUS)Dostanbek Tashbulatov (KAZ)6-1 6-3[H2H]
R16Cengiz AKSU (q) (TUN)Saba Purtseladze (WC) ()4-6 7-5 7-6(4)[H2H]
R16Alexander Donski (7) (CAN)Nikita Mashtakov (UKR)7-6(5) 6-0[H2H]
R16Daniil Glinka (q) (_ES)Saida'lo Saidkarimov (2) (UZB)7-6(3) 6-7(6) 6-2[H2H]
R32Djurabeck Karimov (UZB)Olimjon Nabiev (1) (UZB)6-4 6-3[H2H]
R32Aleksandr Bulitski ()Mikalai Haliak (BLR)6-1 ret.[H2H]
R32Leonid Sheyngezikht (q) (BUL)Aliaksandr Liaonenka (BLR)4-6 6-2 6-0[H2H]
R32Yan Bondarevskiy (5) (RUS)Lukas HELLUM Lilleengen (q) (NOR)6-1 6-2[H2H]
R32Timur Maulenov (q) (KAZ)Shalva Dzhanashia (4) (RUS)6-3 6-7(5) 6-3[H2H]
R32Kristjan Tamm (EST)Irakli Metreveli (WC) (GEO)6-2 6-2[H2H]
R32Michal Mikula (q) (POL)Adan FREIRE DA Silva (q) (FRA)6-4 6-2[H2H]
R32George Tsivadze (GEO)Dennis Uspensky (6) (USA)2-1 ret.[H2H]
R32Mikhail Fufygin (8) (RUS)Sagadat Ayap (KAZ)3-6 7-6(4) 6-1[H2H]
R32Dostanbek Tashbulatov (KAZ)Guga Tavadze (q) (GEO)6-3 6-0[H2H]
R32Cengiz AKSU (q) (TUN)Hamid Reza Nadaf ()1-6 6-3 6-3[H2H]
R32Saba Purtseladze (WC) ()Maksim Tikhomirov (3) (USA)6-3 2-6 6-4[H2H]
R32Alexander Donski (7) (CAN)Zura Tkemaladze (WC) (GEO)7-6(5) 6-3[H2H]
R32Nikita Mashtakov (UKR)Nikoloz Davlianidze (WC) (GEO)6-3 7-5[H2H]
R32Daniil Glinka (q) (_ES)Jordan Hasson (ISR)6-4 6-1[H2H]
R32Saida'lo Saidkarimov (2) (UZB)Yan Sabanin (RUS)7-6(2) 6-3[H2H]
Men's Doubles
FAlexander Donski (CAN)
Maksim Tikhomirov (USA)
Yan Bondarevskiy (RUS)
George Tsivadze (GEO)
6-4 6-4
SFAlexander Donski (CAN)
Maksim Tikhomirov (USA)
Vladyslav Gorodynskyi (UKR)
Aliaksandr Liaonenka (BLR)
4-6 7-6(2) 10-5
SFYan Bondarevskiy (RUS)
George Tsivadze (GEO)
Djurabeck Karimov (UZB)
Saida'lo Saidkarimov (UZB)
7-5 6-3
QFAlexander Donski (CAN)
Maksim Tikhomirov (USA)
Shalva Dzhanashia (RUS)
Yan Sabanin (RUS)
6-7(7) 7-6(9) 10-5
QFYan Bondarevskiy (RUS)
George Tsivadze (GEO)
Olimjon Nabiev (UZB)
Beibit Zhukayev (KAZ)
6-2 7-6(4)
QFDjurabeck Karimov (UZB)
Saida'lo Saidkarimov (UZB)
Hamid Reza Nadaf ()
Shonigmatjon Shofayziyev (UZB)
6-1 6-0
QFVladyslav Gorodynskyi (UKR)
Aliaksandr Liaonenka (BLR)
Aleksandr Bulitski ()
Nikoloz Davlianidze (GEO)
6-3 6-1
R16Djurabeck Karimov (UZB)
Saida'lo Saidkarimov (UZB)
Saba Purtseladze ()
Zura Tkemaladze (GEO)
6-3 6-3
R16Hamid Reza Nadaf ()
Shonigmatjon Shofayziyev (UZB)
David Chelidze ()
Mykhailo Kvantaliani (UKR)
6-4 6-2
R16Vladyslav Gorodynskyi (UKR)
Aliaksandr Liaonenka (BLR)
Luka Koridze ()
Boris Neiman (RUS)
6-0 6-2
R16Aleksandr Bulitski ()
Nikoloz Davlianidze (GEO)
Mikhail Fufygin (RUS)
Roman Nashatyrkin (RUS)
6-2 6-3
R16Shalva Dzhanashia (RUS)
Yan Sabanin (RUS)
Nikita Mashtakov (UKR)
Kristjan Tamm (EST)
6-4 7-6(4)
R16Alexander Donski (CAN)
Maksim Tikhomirov (USA)
Sagadat Ayap (KAZ)
Timur Maulenov (KAZ)
3-6 7-5 10-3
R16Olimjon Nabiev (UZB)
Beibit Zhukayev (KAZ)
Mikalai Haliak (BLR)
Ivan Mikhaylyuk (RUS)
6-3 3-6 11-9
R16Yan Bondarevskiy (RUS)
George Tsivadze (GEO)
Filip Kolasinski ()
Michal Mikula (POL)
6-4 6-2
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Cengiz AKSU (q) (TUN)Jordan Chiu (USA)6-2 6-2[H2H]
Q1Michal Mikula (q) (POL)David Georgadze ()6-4 6-3[H2H]
Q1Adan FREIRE DA Silva (q) (FRA)Matteo Meneghetti ()7-5 6-2[H2H]
Q1Lukas HELLUM Lilleengen (q) (NOR)Filip Kolasinski ()6-4 6-4[H2H]
Q1Timur Maulenov (q) (KAZ)Viktor Nikitin ()6-3 6-4[H2H]
Q1Daniil Glinka (q) (_ES)Vladyslav Gorodynskyi (UKR)7-5 5-7 10-6[H2H]
Q1Leonid Sheyngezikht (q) (BUL)David Chelidze ()6-2 6-0[H2H]
Q1Guga Tavadze (q) (GEO)Vito Dell'elba (ITA)7-5 6-4[H2H]
Q3Cengiz AKSU (q) (TUN)Ruben Busch (_GE)6-1 6-2[H2H]
Q3Jordan Chiu (USA)Rotem Sobol ()6-0 6-3[H2H]
Q3Michal Mikula (q) (POL)Mykhailo Kvantaliani (UKR)7-6(2) 3-6 10-8[H2H]
Q3David Georgadze ()Alan Bzarov (RUS)6-3 6-2[H2H]
Q3Adan FREIRE DA Silva (q) (FRA)Lasha Giorgi Kikvidze ()6-3 6-2[H2H]
Q3Matteo Meneghetti ()Maxim Krapivin ()7-5 4-6 10-2[H2H]
Q3Lukas HELLUM Lilleengen (q) (NOR)Demetre Taktakishvili (GEO)6-0 6-0[H2H]
Q3Filip Kolasinski ()Nathan Freire Da Silva ()6-1 6-3[H2H]
Q3Timur Maulenov (q) (KAZ)Nir Vodavoz (ISR)6-3 4-0 ret.[H2H]
Q3Viktor Nikitin ()Areg Stepanian ()6-1 6-1[H2H]
Q3Daniil Glinka (q) (_ES)Pavel Kravchenko (RUS)6-0 6-1[H2H]
Q3Vladyslav Gorodynskyi (UKR)Roman Nashatyrkin (RUS)6-4 7-6(7)[H2H]
Q3Leonid Sheyngezikht (q) (BUL)Shonigmatjon Shofayziyev (UZB)6-4 6-1[H2H]
Q3David Chelidze ()Ivan Mikhaylyuk (RUS)6-3 3-6 10-5[H2H]
Q3Vito Dell'elba (ITA)Alexey Dubinin (RUS)6-3 6-3[H2H]
Q3Guga Tavadze (q) (GEO)Beibit Zhukayev (KAZ)6-4 3-6 11-9[H2H]