ATP M15 Telavi, Wk. 30 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M15 Telavi, Wk. 30 Discussion!


Share This...


M15 Telavi, Wk. 30 Event Details:

2019-07-22Clay
OutdoorGeorgia
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Telavi, Wk. 30 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FDennis Uspensky (7) (USA)Nikita Mashtakov (UKR)[H2H]
SFDennis Uspensky (7) (USA)Mikalai Haliak (BLR)6-1 6-3[H2H]
SFNikita Mashtakov (UKR)Shalva Dzhanashia (5) (RUS)7-6(2) 2-1 ret.[H2H]
QFDennis Uspensky (7) (USA)Dostanbek Tashbulatov (q) (KAZ)6-1 7-5[H2H]
QFMikalai Haliak (BLR)Saida'lo Saidkarimov (3) (UZB)6-3 3-6 6-2[H2H]
QFShalva Dzhanashia (5) (RUS)Maksim Tikhomirov (4) (USA)6-2 6-1[H2H]
QFNikita Mashtakov (UKR)George Tsivadze (GEO)6-3 6-4[H2H]
R16Dostanbek Tashbulatov (q) (KAZ)David Poljak (1) (CZE)6-3 6-3[H2H]
R16Dennis Uspensky (7) (USA)Vladyslav Gorodynskyi (q) (UKR)6-1 6-0[H2H]
R16Saida'lo Saidkarimov (3) (UZB)Djurabeck Karimov (UZB)2-4 ret.[H2H]
R16Mikalai Haliak (BLR)Koray Kirci (8) (TUR)6-1 6-2[H2H]
R16Shalva Dzhanashia (5) (RUS)Mikhail Fufygin (RUS)6-4 3-6 6-1[H2H]
R16Maksim Tikhomirov (4) (USA)Hamid Reza Nadaf ()6-4 6-3[H2H]
R16Nikita Mashtakov (UKR)Yan Bondarevskiy (6) (RUS)1-6 6-2 7-5[H2H]
R16George Tsivadze (GEO)Matvey Khomentovskiy (q) (RUS)6-3 6-7(5) 6-3[H2H]
R32David Poljak (1) (CZE)Nikoloz Davlianidze (WC) (GEO)6-3 7-6(1)[H2H]
R32Dostanbek Tashbulatov (q) (KAZ)Aliaksandr Liaonenka (q) (BLR)6-3 6-3[H2H]
R32Vladyslav Gorodynskyi (q) (UKR)Timur Maulenov (q) (KAZ)7-6(4) 4-6 6-3[H2H]
R32Dennis Uspensky (7) (USA)David Chelidze (WC) ()6-3 6-0[H2H]
R32Saida'lo Saidkarimov (3) (UZB)Zura Tkemaladze (WC) (GEO)6-3 6-4[H2H]
R32Djurabeck Karimov (UZB)Saba Purtseladze (WC) ()7-6(2) 7-5[H2H]
R32Mikalai Haliak (BLR)Cengiz AKSU (q) (TUN)0-6 6-1 7-6(6)[H2H]
R32Koray Kirci (8) (TUR)Kristjan Tamm (EST)6-3 7-6(5)[H2H]
R32Shalva Dzhanashia (5) (RUS)Aleksandr Bulitski ()7-5 7-5[H2H]
R32Mikhail Fufygin (RUS)Jordan Hasson (ISR)6-3 6-0[H2H]
R32Hamid Reza Nadaf ()Michal Mikula (q) (POL)6-3 6-2[H2H]
R32Maksim Tikhomirov (4) (USA)A.j. Catanzariti (q) (USA)7-6(0) 6-4[H2H]
R32Yan Bondarevskiy (6) (RUS)Sagadat Ayap (KAZ)6-2 6-4[H2H]
R32Nikita Mashtakov (UKR)Ivan Liutarevich (BLR)7-6(1) 6-2[H2H]
R32Matvey Khomentovskiy (q) (RUS)Yan Sabanin (RUS)6-2 6-2[H2H]
R32George Tsivadze (GEO)Olimjon Nabiev (2) (UZB)2-6 6-2 6-1[H2H]
Men's Doubles
FIvan Liutarevich (BLR)
David Poljak (CZE)
Shalva Dzhanashia (RUS)
Yan Sabanin (RUS)
6-3 6-4
SFIvan Liutarevich (BLR)
David Poljak (CZE)
Cengiz AKSU (TUN)
Koray Kirci (TUR)
7-5 6-2
SFShalva Dzhanashia (RUS)
Yan Sabanin (RUS)
Dostanbek Tashbulatov (KAZ)
Zura Tkemaladze (GEO)
5-2 ret.
QFDostanbek Tashbulatov (KAZ)
Zura Tkemaladze (GEO)
Mikalai Haliak (BLR)
Djurabeck Karimov (UZB)
w/o
QFIvan Liutarevich (BLR)
David Poljak (CZE)
Sagadat Ayap (KAZ)
Kristjan Tamm (EST)
4-6 6-3 10-6
QFCengiz AKSU (TUN)
Koray Kirci (TUR)
Ivan Mikhaylyuk (RUS)
Viktor Nikitin ()
1-6 7-6(3) 11-9
QFShalva Dzhanashia (RUS)
Yan Sabanin (RUS)
Yan Bondarevskiy (RUS)
George Tsivadze (GEO)
3-6 6-2 10-7
R16Dostanbek Tashbulatov (KAZ)
Zura Tkemaladze (GEO)
Aliaksandr Liaonenka (BLR)
Nikita Mashtakov (UKR)
6-2 7-6(4)
R16Yan Bondarevskiy (RUS)
George Tsivadze (GEO)
Nikoloz Davlianidze (GEO)
Saba Purtseladze ()
6-4 6-2
R16Shalva Dzhanashia (RUS)
Yan Sabanin (RUS)
Aleksandr Bulitski ()
Saida'lo Saidkarimov (UZB)
7-6(6) 6-3
R16Cengiz AKSU (TUN)
Koray Kirci (TUR)
Mykhailo Kvantaliani (UKR)
Irakli Metreveli (GEO)
7-6(5) 6-4
R16Ivan Mikhaylyuk (RUS)
Viktor Nikitin ()
Daniil Glinka (_ES)
Jordan Hasson (ISR)
3-6 7-5 10-8
R16Sagadat Ayap (KAZ)
Kristjan Tamm (EST)
Olimjon Nabiev (UZB)
Shonigmatjon Shofayziyev (UZB)
6-2 1-6 10-6
R16Ivan Liutarevich (BLR)
David Poljak (CZE)
Henadzi Hrabavets ()
Boris Neiman (RUS)
6-2 6-1
R16Mikalai Haliak (BLR)
Djurabeck Karimov (UZB)
Matvey Khomentovskiy (RUS)
Maksim Tikhomirov (USA)
6-3 4-6 10-8
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Aliaksandr Liaonenka (q) (BLR)Ivan Mikhaylyuk (RUS)6-4 6-3[H2H]
Q1Dostanbek Tashbulatov (q) (KAZ)Beibit Zhukayev (KAZ)6-1 6-3[H2H]
Q1A.j. Catanzariti (q) (USA)Maxim Krapivin ()7-6(5) 6-4[H2H]
Q1Matvey Khomentovskiy (q) (RUS)Guga Tavadze (GEO)6-1 6-2[H2H]
Q1Cengiz AKSU (q) (TUN)David Georgadze ()7-6(7) 6-0[H2H]
Q1Michal Mikula (q) (POL)Daniil Glinka (_ES)6-4 6-3[H2H]
Q1Vladyslav Gorodynskyi (q) (UKR)Adan FREIRE DA Silva (FRA)6-4 6-4[H2H]
Q1Timur Maulenov (q) (KAZ)Leonid Sheyngezikht (BUL)7-5 6-4[H2H]
Q3Aliaksandr Liaonenka (q) (BLR)Igor Solomatin (UKR)6-4 7-6(4)[H2H]
Q3Ivan Mikhaylyuk (RUS)Lukas HELLUM Lilleengen (NOR)6-4 7-6(3)[H2H]
Q3Dostanbek Tashbulatov (q) (KAZ)Alan Bzarov (RUS)6-0 2-0 ret.[H2H]
Q3Beibit Zhukayev (KAZ)Nir Vodavoz (ISR)6-2 6-3[H2H]
Q3A.j. Catanzariti (q) (USA)Mykhailo Kvantaliani (UKR)7-6(4) 6-4[H2H]
Q3Maxim Krapivin ()Lasha Giorgi Kikvidze ()6-2 6-2[H2H]
Q3Matvey Khomentovskiy (q) (RUS)Vladislav Sveridenko ()6-3 6-1[H2H]
Q3Guga Tavadze (GEO)Shonigmatjon Shofayziyev (UZB)4-6 6-1 10-7[H2H]
Q3Cengiz AKSU (q) (TUN)Rotem Sobol ()6-0 6-1[H2H]
Q3David Georgadze ()Alexey Dubinin (RUS)6-3 4-6 12-10[H2H]
Q3Michal Mikula (q) (POL)Ruben Busch (_GE)6-1 6-4[H2H]
Q3Daniil Glinka (_ES)Vito Dell'elba (ITA)6-3 6-1[H2H]
Q3Adan FREIRE DA Silva (FRA)Jordan Chiu (USA)7-6(3) 7-5[H2H]
Q3Vladyslav Gorodynskyi (q) (UKR)Nathan Freire Da Silva ()6-2 6-4[H2H]
Q3Timur Maulenov (q) (KAZ)Denis Parshutin (UKR)6-2 3-0 ret.[H2H]
Q3Leonid Sheyngezikht (BUL)Ilia Liamkin ()6-3 6-3[H2H]