ATP M15 Tabarka, Wk. 31 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M15 Tabarka, Wk. 31 Discussion!


Share This...


M15 Tabarka, Wk. 31 Event Details:

2019-07-29Clay
OutdoorTunisia
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Tabarka, Wk. 31 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FMathieu Perchicot (2) (FRA)Filip Cristian Jianu (4WC) (ROU)6-2 3-6 6-0[H2H]
SFFilip Cristian Jianu (4WC) (ROU)Stuart Parker (GBR)6-2 6-7(3) 7-6(3)[H2H]
SFMathieu Perchicot (2) (FRA)Max Houkes ()1-6 7-6(8) 6-4[H2H]
QFStuart Parker (GBR)Hugo Pontico (FRA)2-3 ret.[H2H]
QFFilip Cristian Jianu (4WC) (ROU)Bart Stevens (7) (NLD)6-2 6-3[H2H]
QFMax Houkes ()Fermin Tenti (8) (ARG)4-6 6-1 6-4[H2H]
QFMathieu Perchicot (2) (FRA)luca Prevosto (5) (ITA)6-2 6-3[H2H]
R16Hugo Pontico (FRA)Marius Ruzgas (q) (SWE)6-3 2-6 6-4[H2H]
R16Stuart Parker (GBR)Nicholas Bybel (q) (USA)6-3 6-0[H2H]
R16Filip Cristian Jianu (4WC) (ROU)Pedro Iamachkine (q) (PER)6-3 6-2[H2H]
R16Bart Stevens (7) (NLD)Gabriele Maria Noce (ITA)6-3 6-2[H2H]
R16Fermin Tenti (8) (ARG)Alexander Boborykin (RUS)6-4 6-0[H2H]
R16Max Houkes ()Clement Tabur (3) (FRA)7-6(4) 6-1[H2H]
R16luca Prevosto (5) (ITA)Alessandro Ingarao (ITA)6-3 6-1[H2H]
R16Mathieu Perchicot (2) (FRA)Tom Pisane ()6-3 6-3[H2H]
R32Hugo Pontico (FRA)Alexander Erler (1) (AUT)6-3 3-6 7-6(3)[H2H]
R32Marius Ruzgas (q) (SWE)Boris Butulija (SRI)6-2 6-1[H2H]
R32Nicholas Bybel (q) (USA)Marco Mosciatti (q) (ITA)6-4 6-1[H2H]
R32Stuart Parker (GBR)Lorenzo Bocchi (6) (ITA)6-7(6) 6-1 7-5[H2H]
R32Filip Cristian Jianu (4WC) (ROU)Pasquale DE Giorgio (q) (ITA)6-0 6-1[H2H]
R32Pedro Iamachkine (q) (PER)Anirudh Chandrasekar (IND)6-3 6-7(6) 6-3[H2H]
R32Gabriele Maria Noce (ITA)Luca Tomasetto (ITA)7-6(3) 6-0[H2H]
R32Bart Stevens (7) (NLD)Luigi Sorrentino (ITA)5-7 6-4 7-6(4)[H2H]
R32Fermin Tenti (8) (ARG)Nicolas Bianchi (q) (ARG)6-4 6-3[H2H]
R32Alexander Boborykin (RUS)Kevin Portmann (WC) (ITA)6-0 6-0[H2H]
R32Max Houkes ()Aziz Ouakaa (WC) (TUN)6-4 4-0 ret.[H2H]
R32Clement Tabur (3) (FRA)Miles Jones (q) (USA)6-2 7-5[H2H]
R32luca Prevosto (5) (ITA)Anze Arh (q) (SLO)6-7(2) 6-2 6-0[H2H]
R32Alessandro Ingarao (ITA)Ignacio Carou (ARG)4-6 6-1 7-6(7)[H2H]
R32Tom Pisane ()Majed Kilani (WC) (TUN)3-6 7-5 6-4[H2H]
R32Mathieu Perchicot (2) (FRA)Darko Jandric (SRB)6-1 6-3[H2H]
Men's Doubles
FMats Hermans ()
Bart Stevens (NLD)
Mousa Alkotop ()
Alexander Boborykin (RUS)
6-4 6-0
SFMats Hermans ()
Bart Stevens (NLD)
Alessandro Ingarao (ITA)
luca Prevosto (ITA)
6-4 6-3
SFMousa Alkotop ()
Alexander Boborykin (RUS)
Hugo Pontico (FRA)
Clement Tabur (FRA)
w/o
QFAlessandro Ingarao (ITA)
luca Prevosto (ITA)
Luca Tomasetto (ITA)
Tommaso Vescovi ()
6-3 7-6(6)
QFHugo Pontico (FRA)
Clement Tabur (FRA)
Lorenzo Bocchi (ITA)
Luigi Sorrentino (ITA)
7-5 1-6 10-8
QFMousa Alkotop ()
Alexander Boborykin (RUS)
Ignacio Carou (ARG)
Fermin Tenti (ARG)
6-2 6-1
QFMats Hermans ()
Bart Stevens (NLD)
Nicholas Bybel (USA)
Charl Morgan ()
6-2 6-3
R16Hugo Pontico (FRA)
Clement Tabur (FRA)
Boris Butulija (SRI)
Max Houkes ()
6-2 4-6 10-6
R16Ignacio Carou (ARG)
Fermin Tenti (ARG)
Tarun Chilakalapudi ()
Majed Kilani (TUN)
7-6(7) 6-3
R16Mousa Alkotop ()
Alexander Boborykin (RUS)
Nicolas Bianchi (ARG)
Pedro Iamachkine (PER)
1-6 6-3 10-2
R16Nicholas Bybel (USA)
Charl Morgan ()
Feliksas Sakalauskas (LTU)
Tomas Vaise (LTU)
7-6(5) 6-2
R16Mats Hermans ()
Bart Stevens (NLD)
Anirudh Chandrasekar (IND)
Vignesh Peranamallur-Chandrasekhar ()
6-4 7-5
R16Alessandro Ingarao (ITA)
luca Prevosto (ITA)
Skander BEN Abdallah (TUN)
Zakaria BEN Brahim (TUN)
6-3 6-3
R16Luca Tomasetto (ITA)
Tommaso Vescovi ()
Pasquale DE Giorgio (ITA)
Javier Naser ()
6-7(5) 6-3 10-8
R16Lorenzo Bocchi (ITA)
Luigi Sorrentino (ITA)
Gabriele Maria Noce (ITA)
Mattia Rossi (ITA)
3-6 6-3 10-7
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Miles Jones (q) (USA)Charl Morgan ()6-1 6-0[H2H]
Q1Nicolas Bianchi (q) (ARG)Mattia Barducci (ITA)6-3 7-6(9)[H2H]
Q1Nicholas Bybel (q) (USA)Mathys Erhard (FRA)2-6 6-2 10-8[H2H]
Q1Marius Ruzgas (q) (SWE)Gianmarco Ferrari ()6-4 6-2[H2H]
Q1Pasquale DE Giorgio (q) (ITA)Javier Naser ()6-4 6-4[H2H]
Q1Anze Arh (q) (SLO)Mats Hermans ()6-3 6-4[H2H]
Q1Pedro Iamachkine (q) (PER)Mousa Alkotop ()7-6(5) 6-4[H2H]
Q1Marco Mosciatti (q) (ITA)Arsenije Zlatanovic (SRB)5-7 6-4 5-5 ret.[H2H]
Q3Charl Morgan ()Feliksas Sakalauskas (LTU)6-2 6-1[H2H]
Q3Miles Jones (q) (USA)Noah Thurner (_GE)7-6(4) 3-6 10-3[H2H]
Q3Nicolas Bianchi (q) (ARG)Tommaso Vescovi ()6-1 6-2[H2H]
Q3Mattia Barducci (ITA)Simone Cacciapuoti (ITA)6-2 6-7(4) 10-4[H2H]
Q3Nicholas Bybel (q) (USA)Tomas Vaise (LTU)6-4 6-1[H2H]
Q3Mathys Erhard (FRA)Tarun Chilakalapudi ()6-2 6-0[H2H]
Q3Marius Ruzgas (q) (SWE)Vladislav Ivanov (RUS)6-1 7-6(3)[H2H]
Q3Gianmarco Ferrari ()William Butler ()6-2 6-2[H2H]
Q3Javier Naser ()Marco Zotti (ITA)6-2 6-1[H2H]
Q3Pasquale DE Giorgio (q) (ITA)Ervin Haris Eminefendic (ITA)6-3 6-2[H2H]
Q3Anze Arh (q) (SLO)Artur Kulibaba (LAT)6-1 3-6 10-7[H2H]
Q3Mats Hermans ()Zakaria BEN Brahim (TUN)6-2 6-1[H2H]
Q3Mousa Alkotop ()Alessandro Pecci ()6-4 6-2[H2H]
Q3Pedro Iamachkine (q) (PER)Skander BEN Abdallah (TUN)6-2 6-3[H2H]
Q3Arsenije Zlatanovic (SRB)Alex Jones (USA)6-3 6-3[H2H]
Q3Marco Mosciatti (q) (ITA)Ilya Rudiukov ()6-2 6-1[H2H]