ATP M15 Plovdiv, Wk. 23 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M15 Plovdiv, Wk. 23 Discussion!


Share This...


M15 Plovdiv, Wk. 23 Event Details:

2019-06-03Clay
OutdoorBulgaria
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Plovdiv, Wk. 23 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FJonathan Mridha (PR) (SWE)Bastian Malla (4) (CHL)6-3 6-3[H2H]
SFBastian Malla (4) (CHL)Dimitar Kuzmanov (1) (BUL)2-6 6-4 0-2 ret.[H2H]
SFJonathan Mridha (PR) (SWE)Baptiste Crepatte (2) (FRA)3-6 7-6(5) 6-0[H2H]
QFDimitar Kuzmanov (1) (BUL)Vladyslav Orlov (UKR)7-5 2-6 6-3[H2H]
QFBastian Malla (4) (CHL)Gilbert SOARES KLIER Junior (BRA)6-1 6-3[H2H]
QFJonathan Mridha (PR) (SWE)Lucas Poullain (FRA)6-4 6-2[H2H]
QFBaptiste Crepatte (2) (FRA)Evgeny Tyurnev (5) (RUS)7-5 6-7(4) 6-3[H2H]
R16Dimitar Kuzmanov (1) (BUL)Vasko Mladenov (q) (BUL)6-3 6-0[H2H]
R16Vladyslav Orlov (UKR)Dan Alexandru Tomescu (q) (ROU)6-1 7-6(5)[H2H]
R16Bastian Malla (4) (CHL)Alexander Igoshin (RUS)7-6(3) 6-4[H2H]
R16Gilbert SOARES KLIER Junior (BRA)Wilson Leite (BRA)7-6(2) 3-6 7-5[H2H]
R16Lucas Poullain (FRA)Kenneth Raisma (q) (EST)6-3 6-1[H2H]
R16Jonathan Mridha (PR) (SWE)Shalva Dzhanashia (RUS)7-6(3) 7-5[H2H]
R16Evgeny Tyurnev (5) (RUS)Gabriel Donev (WC) ()6-1 3-6 6-1[H2H]
R16Baptiste Crepatte (2) (FRA)Alexander Donski (WC) (CAN)6-4 6-2[H2H]
R32Dimitar Kuzmanov (1) (BUL)Nicolas Alberto Arreche (ARG)6-3 6-3[H2H]
R32Vasko Mladenov (q) (BUL)Gorazd Srbljak (q) (MKD)3-6 6-4 6-4[H2H]
R32Dan Alexandru Tomescu (q) (ROU)Valentin Vanta (q) (ROU)6-2 1-6 6-2[H2H]
R32Vladyslav Orlov (UKR)Nicolae Frunza (7) (ROU)7-6(2) 6-3[H2H]
R32Bastian Malla (4) (CHL)Simon Anthony Ivanov (JR) (BUL)6-0 6-0[H2H]
R32Alexander Igoshin (RUS)Andrea Bessire (q) (ITA)6-4 6-3[H2H]
R32Gilbert SOARES KLIER Junior (BRA)Davide Galoppini (ITA)6-0 7-5[H2H]
R32Wilson Leite (BRA)Bogdan Ionut Apostol (8) (ROU)4-2 ret.[H2H]
R32Kenneth Raisma (q) (EST)Cristian Rodriguez (6) (COL)7-5 6-1[H2H]
R32Lucas Poullain (FRA)Zlatan Palazov (WC) (BUL)1-6 6-3 6-2[H2H]
R32Shalva Dzhanashia (RUS)Denislav Prodanov (WC) (BUL)6-3 6-3[H2H]
R32Jonathan Mridha (PR) (SWE)Ivan Nedelko (3) (RUS)6-4 6-0[H2H]
R32Evgeny Tyurnev (5) (RUS)Yanais Laurent (FRA)6-3 6-0[H2H]
R32Gabriel Donev (WC) ()Aliaksandr Liaonenka (q) (BLR)6-3 6-0[H2H]
R32Alexander Donski (WC) (CAN)Riccardo Maiga (q) (SUI)4-0 ret.[H2H]
R32Baptiste Crepatte (2) (FRA)Bogdan Bobrov (RUS)6-4 6-1[H2H]
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Kenneth Raisma (q) (EST)Alexander Weis (ITA)3-6 7-6(2) 12-10[H2H]
Q1Riccardo Maiga (q) (SUI)Plamen Milushev (BUL)7-5 3-6 10-4[H2H]
Q1Dan Alexandru Tomescu (q) (ROU)Daniil Glinka (_ES)5-7 6-3 10-4[H2H]
Q1Aliaksandr Liaonenka (q) (BLR)Nitin Kumar Sinha (IND)6-3 2-6 11-9[H2H]
Q1Gorazd Srbljak (q) (MKD)Dian Nedev ()7-6(3) 6-0[H2H]
Q1Vasko Mladenov (q) (BUL)Samuil Konov ()6-1 7-6(3)[H2H]
Q1Andrea Bessire (q) (ITA)Milen Ianakiev ()6-4 6-2[H2H]
Q1Valentin Vanta (q) (ROU)Martins Rocens (LAT)4-6 6-0 10-7[H2H]
Q3Alexander Weis (ITA)Benjamin Niv (BUL)6-4 6-4[H2H]
Q3Kenneth Raisma (q) (EST)Ivailo Keremedchiev ()3-6 6-2 10-7[H2H]
Q3Riccardo Maiga (q) (SUI)Michalis Sakellaridis (GRE)6-2 6-0[H2H]
Q3Plamen Milushev (BUL)Martin Dimitrov ()0-6 7-5 11-9[H2H]
Q3Dan Alexandru Tomescu (q) (ROU)Tolga Basriev ()6-3 6-1[H2H]
Q3Daniil Glinka (_ES)Besir Durguti (MKD)6-3 6-3[H2H]
Q3Nitin Kumar Sinha (IND)Mathieu Scaglia (FRA)6-1 1-6 10-6[H2H]
Q3Aliaksandr Liaonenka (q) (BLR)Yuri Khachatryan (BUL)6-4 6-4[H2H]
Q3Gorazd Srbljak (q) (MKD)Akim Zarichanskyy ()6-0 6-0[H2H]
Q3Dian Nedev ()Vladimir Filip (ROU)7-6(5) 6-0[H2H]
Q3Vasko Mladenov (q) (BUL)Aleksandar Temov ()6-1 6-0[H2H]
Q3Samuil Konov ()Luca George Tatomir (ROU)1-6 6-3 10-5[H2H]
Q3Milen Ianakiev ()Cosmin Ontica (ROU)1-6 6-4 10-6[H2H]
Q3Andrea Bessire (q) (ITA)Hristo Valeov (BUL)6-4 7-5[H2H]
Q3Valentin Vanta (q) (ROU)Martin Iliev (BUL)6-7(3) 6-2 10-8[H2H]
Q3Martins Rocens (LAT)Radoslav Shandarov ()7-5 6-3[H2H]