ATP M15 Pajulahti, Wk. 38 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M15 Pajulahti, Wk. 38 Discussion!


Share This...


M15 Pajulahti, Wk. 38 Event Details:

2019-09-16Hard
IndoorFinland
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Pajulahti, Wk. 38 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FSavriyan Danilov (7) ()Robert Strombachs (5) ()6-7(2) 6-4 6-3[H2H]
SFRobert Strombachs (5) ()Patrik Niklas-Salminen (6) (FIN)6-4 7-6(4)[H2H]
SFSavriyan Danilov (7) ()Naoki Tajima (8) (JPN)6-4 6-4[H2H]
QFPatrik Niklas-Salminen (6) (FIN)Alibek Kachmazov (JR) ()6-3 6-2[H2H]
QFRobert Strombachs (5) ()Alexander Zgirovsky (JR) (BLR)6-3 6-1[H2H]
QFNaoki Tajima (8) (JPN)Yanki Erel (JR) (_TU)7-5 1-6 7-6(6)[H2H]
QFSavriyan Danilov (7) ()Lucas Catarina (2) ()4-6 6-4 6-4[H2H]
R16Alibek Kachmazov (JR) ()Baptiste Crepatte (1) (FRA)7-6(7) 4-6 6-1[H2H]
R16Patrik Niklas-Salminen (6) (FIN)Maxim Ratniuk (UKR)5-7 6-0 6-3[H2H]
R16Alexander Zgirovsky (JR) (BLR)David Jorda Sanchis (ESP)7-6(2) 4-6 7-5[H2H]
R16Robert Strombachs (5) ()Egor Noskin (q) ()6-2 6-4[H2H]
R16Naoki Tajima (8) (JPN)Carl Bret Parko (q) (_ES)6-4 6-2[H2H]
R16Yanki Erel (JR) (_TU)Stefan Seifert (GER)6-2 6-0[H2H]
R16Savriyan Danilov (7) ()Sergei Pogosian (q) (RUS)6-4 6-1[H2H]
R16Lucas Catarina (2) ()Francesco Vilardo (ITA)6-3 6-3[H2H]
R32Baptiste Crepatte (1) (FRA)Timur Kiuamov (RUS)6-4 7-5[H2H]
R32Alibek Kachmazov (JR) ()Arvid Nordquist (q) (SWE)6-1 6-2[H2H]
R32Maxim Ratniuk (UKR)Daniil Glinka (q) (_ES)7-6(3) 6-7(3) 6-4[H2H]
R32Patrik Niklas-Salminen (6) (FIN)Jeremy Schifris (q) ()6-1 6-4[H2H]
R32Alexander Zgirovsky (JR) (BLR)Jesper DE Jong (3) (NLD)7-5 1-6 7-5[H2H]
R32David Jorda Sanchis (ESP)Masi Sarpola (WC) (FIN)4-6 6-3 7-6(3)[H2H]
R32Egor Noskin (q) ()Roni Rikkonen (WC) (FIN)6-3 6-1[H2H]
R32Robert Strombachs (5) ()Patrik Hartmeier (SUI)6-2 6-2[H2H]
R32Naoki Tajima (8) (JPN)Oskar Antinheimo (WC) ()6-2 6-1[H2H]
R32Carl Bret Parko (q) (_ES)Niklas Johansson (SWE)6-4 7-5[H2H]
R32Yanki Erel (JR) (_TU)Roni Mikael Hietaranta (WC) ()6-0 6-2[H2H]
R32Stefan Seifert (GER)Ryan Nijboer (4) (NLD)6-3 6-4[H2H]
R32Savriyan Danilov (7) ()Andrej Glvac (PR) (SVK)6-3 6-3[H2H]
R32Sergei Pogosian (q) (RUS)Tom Hands (q) ()6-3 1-6 6-3[H2H]
R32Francesco Vilardo (ITA)Sizya Ernest Kivanda (q) (GBR)6-3 6-3[H2H]
R32Lucas Catarina (2) ()Simon Yitbarek (SWE)6-1 6-2[H2H]
Men's Doubles
FLucas Catarina ()
Baptiste Crepatte (FRA)
Jesper DE Jong (NLD)
Ryan Nijboer (NLD)
6-4 1-6 10-5
SFJesper DE Jong (NLD)
Ryan Nijboer (NLD)
David Jorda Sanchis (ESP)
Robert Strombachs ()
7-6(4) 6-3
SFLucas Catarina ()
Baptiste Crepatte (FRA)
George Davies (GBR)
Tom Hands ()
6-4 6-3
QFJesper DE Jong (NLD)
Ryan Nijboer (NLD)
Vesa Ahti ()
Ville Perkkola ()
6-4 6-2
QFGeorge Davies (GBR)
Tom Hands ()
Anton Chekhov (RUS)
Timur Kiuamov (RUS)
7-6(8) 3-6 10-7
QFLucas Catarina ()
Baptiste Crepatte (FRA)
Carl Bret Parko (_ES)
Kevin Suvi ()
6-3 6-1
QFDavid Jorda Sanchis (ESP)
Robert Strombachs ()
Yanki Erel (_TU)
Naoki Tajima (JPN)
6-4 6-2
R16Anton Chekhov (RUS)
Timur Kiuamov (RUS)
Andrej Glvac (SVK)
Niklas Johansson (SWE)
6-4 6-2
R16Lucas Catarina ()
Baptiste Crepatte (FRA)
Ivan Denisov (RUS)
Egor Noskin ()
6-3 6-4
R16Carl Bret Parko (_ES)
Kevin Suvi ()
Jason Sormunen (FIN)
Hermanni Tiainen (FIN)
4-6 7-6(6) 10-8
R16Yanki Erel (_TU)
Naoki Tajima (JPN)
Aleksi Lofman ()
Masi Sarpola (FIN)
7-5 4-6 10-7
R16David Jorda Sanchis (ESP)
Robert Strombachs ()
Stefan Seifert (GER)
Francesco Vilardo (ITA)
7-6(5) 7-5
R16Vesa Ahti ()
Ville Perkkola ()
Maxim Krapivin ()
Sergei Pogosian (RUS)
1-6 6-1 12-10
R16Jesper DE Jong (NLD)
Ryan Nijboer (NLD)
Alexander Chepik (RUS)
Dzianis Zharyn (BLR)
6-2 6-3
R16George Davies (GBR)
Tom Hands ()
Roni Mikael Hietaranta ()
Roni Rikkonen (FIN)
6-3 6-4
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Daniil Glinka (q) (_ES)Ville-Petteri Ahti (FIN)6-3 6-4[H2H]
Q1Jeremy Schifris (q) ()Jason Sormunen (FIN)6-2 6-3[H2H]
Q1Sergei Pogosian (q) (RUS)Otto Leikola ()6-2 6-4[H2H]
Q1Egor Noskin (q) ()Ivan Denisov (RUS)6-3 6-3[H2H]
Q1Tom Hands (q) ()Cheraag Bajwa (GBR)6-4 7-6(0)[H2H]
Q1Sizya Ernest Kivanda (q) (GBR)Alexander Chepik (RUS)6-3 7-6(5)[H2H]
Q1Carl Bret Parko (q) (_ES)Oskari Eerola ()7-5 6-1[H2H]
Q1Arvid Nordquist (q) (SWE)George Davies (GBR)6-4 7-6(2)[H2H]
Q3Daniil Glinka (q) (_ES)Ville Perkkola ()6-1 6-2[H2H]
Q3Ville-Petteri Ahti (FIN)Pauli Sillanpaa (FIN)6-1 6-2[H2H]
Q3Jeremy Schifris (q) ()Karl Kiur Saar (EST)6-3 6-4[H2H]
Q3Jason Sormunen (FIN)Simonas Zukauskas (LTU)7-6(3) 3-0 ret.[H2H]
Q3Sergei Pogosian (q) (RUS)Edis Nokic ()6-4 6-1[H2H]
Q3Otto Leikola ()Dominik Langmajer (CZE)7-5 3-6 10-5[H2H]
Q3Egor Noskin (q) ()Hermanni Tiainen (FIN)4-6 6-2 10-2[H2H]
Q3Ivan Denisov (RUS)Peetu Pohjola (FIN)3-6 7-5 10-2[H2H]
Q3Tom Hands (q) ()Maxim Krapivin ()7-6(5) 7-5[H2H]
Q3Cheraag Bajwa (GBR)Mikael Martikainen (FIN)6-4 1-6 10-7[H2H]
Q3Sizya Ernest Kivanda (q) (GBR)Kevin Suvi ()6-2 6-4[H2H]
Q3Alexander Chepik (RUS)Vesa Ahti ()7-6(4) 4-6 10-7[H2H]
Q3Oskari Eerola ()Dzianis Zharyn (BLR)6-3 4-6 10-6[H2H]
Q3Carl Bret Parko (q) (_ES)August Ehrnrooth ()6-4 6-4[H2H]
Q3Arvid Nordquist (q) (SWE)Peter Sillanpaa (FIN)6-2 6-1[H2H]
Q3George Davies (GBR)Aleksi Lofman ()6-4 6-2[H2H]