ATP M15 Irpin, Wk. 33 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M15 Irpin, Wk. 33 Discussion!


Share This...


M15 Irpin, Wk. 33 Event Details:

2019-08-12Clay
OutdoorUkraine
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Irpin, Wk. 33 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FVladyslav Orlov (1) (UKR)Nikita Mashtakov (2) (UKR)6-3 6-1[H2H]
SFVladyslav Orlov (1) (UKR)Artem Smirnov (3) (UKR)6-0 3-6 7-5[H2H]
SFNikita Mashtakov (2) (UKR)Dennis Uspensky (4) (USA)7-6(4) 6-3[H2H]
QFVladyslav Orlov (1) (UKR)Oleksii Krutykh (5) (UKR)1-6 6-3 7-5[H2H]
QFArtem Smirnov (3) (UKR)David Volfson (q) (CAN)6-1 7-6(5)[H2H]
QFDennis Uspensky (4) (USA)Grigoriy Lomakin (KAZ)6-3 1-6 6-2[H2H]
QFNikita Mashtakov (2) (UKR)Oleksandr Ovcharenko (q) (UKR)6-2 3-6 6-4[H2H]
R16Vladyslav Orlov (1) (UKR)Filip Kolasinski (q) ()6-1 6-4[H2H]
R16Oleksii Krutykh (5) (UKR)Timur Maulenov (KAZ)6-1 6-0[H2H]
R16Artem Smirnov (3) (UKR)Daniil Savelev (q) (RUS)6-2 6-0[H2H]
R16David Volfson (q) (CAN)Igor Karpovets (q) (UKR)6-4 6-3[H2H]
R16Grigoriy Lomakin (KAZ)Sagadat Ayap (6) (KAZ)6-3 6-3[H2H]
R16Dennis Uspensky (4) (USA)Ivan Sergeyev (UKR)3-6 7-5 6-3[H2H]
R16Oleksandr Ovcharenko (q) (UKR)Ignacio Carou (7) (ARG)6-2 6-1[H2H]
R16Nikita Mashtakov (2) (UKR)Oleg Dolgosheyev (UKR)6-7(4) 6-1 6-3[H2H]
R32Vladyslav Orlov (1) (UKR)Ivan Yatsuk (q) (USA)6-4 6-4[H2H]
R32Filip Kolasinski (q) ()Aleksandr Braynin (q) (UKR)6-4 6-0[H2H]
R32Timur Maulenov (KAZ)Artur Kulibaba (WC) (LAT)6-2 2-6 6-2[H2H]
R32Oleksii Krutykh (5) (UKR)Dmitrii Baskov (q) (MDA)6-0 6-2[H2H]
R32Artem Smirnov (3) (UKR)Francesco Bessire (ITA)6-2 7-5[H2H]
R32Daniil Savelev (q) (RUS)Denis Parshutin (WC) (UKR)6-3 1-6 6-4[H2H]
R32David Volfson (q) (CAN)Roman Boychuk (UKR)6-3 6-4[H2H]
R32Igor Karpovets (q) (UKR)George Tsivadze (8) (GEO)6-1 6-4[H2H]
R32Sagadat Ayap (6) (KAZ)Vasko Mladenov (BUL)7-5 6-4[H2H]
R32Grigoriy Lomakin (KAZ)Aliaksandr Liaonenka (BLR)6-3 3-0 ret.[H2H]
R32Ivan Sergeyev (UKR)Illya Beloborodko (JR) (UKR)6-1 7-6(3)[H2H]
R32Dennis Uspensky (4) (USA)Christoffer Solberg (SWE)6-4 6-0[H2H]
R32Ignacio Carou (7) (ARG)Egor Baklanov (WC) (UKR)7-5 6-4[H2H]
R32Oleksandr Ovcharenko (q) (UKR)Mykhaylo Muravyov (WC) ()6-0 6-3[H2H]
R32Oleg Dolgosheyev (UKR)Ivan Liutarevich (BLR)5-7 6-4 6-2[H2H]
R32Nikita Mashtakov (2) (UKR)Dmytro Kamynin (UKR)7-6(1) 5-7 6-2[H2H]
Men's Doubles
FVladyslav Orlov (UKR)
George Tsivadze (GEO)
Sagadat Ayap (KAZ)
Vasko Mladenov (BUL)
1-6 6-3 10-5
SFSagadat Ayap (KAZ)
Vasko Mladenov (BUL)
Illya Beloborodko (UKR)
Nikita Mashtakov (UKR)
6-3 2-6 10-5
SFVladyslav Orlov (UKR)
George Tsivadze (GEO)
Francesco Bessire (ITA)
Oleksii Krutykh (UKR)
6-4 7-6(1)
QFIllya Beloborodko (UKR)
Nikita Mashtakov (UKR)
Dmitrii Baskov (MDA)
Ivan Sergeyev (UKR)
6-2 6-4
QFVladyslav Orlov (UKR)
George Tsivadze (GEO)
Vladyslav Gorodynskyi (UKR)
Timur Maulenov (KAZ)
7-6(5) 6-1
QFFrancesco Bessire (ITA)
Oleksii Krutykh (UKR)
Oleg Dolgosheyev (UKR)
Dmytro Kamynin (UKR)
2-6 6-1 10-8
QFSagadat Ayap (KAZ)
Vasko Mladenov (BUL)
Artur Kulibaba (LAT)
David Volfson (CAN)
6-3 7-6(5)
R16Vladyslav Orlov (UKR)
George Tsivadze (GEO)
Igor Karpovets (UKR)
Vladyslav Lobak (UKR)
7-6(0) 6-0
R16Francesco Bessire (ITA)
Oleksii Krutykh (UKR)
Aleksandr Braynin (UKR)
Danylo Veremeychuk (UKR)
6-4 7-5
R16Oleg Dolgosheyev (UKR)
Dmytro Kamynin (UKR)
Artsiom Bardzin (BLR)
Oleksandr Ovcharenko (UKR)
6-2 6-1
R16Artur Kulibaba (LAT)
David Volfson (CAN)
Ignacio Carou (ARG)
Dennis Uspensky (USA)
6-1 6-2
R16Sagadat Ayap (KAZ)
Vasko Mladenov (BUL)
Aliaksandr Liaonenka (BLR)
Ivan Yatsuk (USA)
6-3 4-6 10-3
R16Illya Beloborodko (UKR)
Nikita Mashtakov (UKR)
Roman Boychuk (UKR)
Denis Parshutin (UKR)
6-1 6-0
R16Dmitrii Baskov (MDA)
Ivan Sergeyev (UKR)
Ivan Liutarevich (BLR)
Grigoriy Lomakin (KAZ)
2-6 6-4 10-3
R16Vladyslav Gorodynskyi (UKR)
Timur Maulenov (KAZ)
Nikita Alosha Ushakov ()
Oleksandr Chernov (UKR)
7-5 0-6 10-8
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Dmitrii Baskov (q) (MDA)Vladyslav Gorodynskyi (UKR)4-6 6-3 10-5[H2H]
Q1Ivan Yatsuk (q) (USA)Gilad Tamar (ISR)6-1 6-3[H2H]
Q1David Volfson (q) (CAN)Vladyslav Lobak (UKR)6-7(5) 6-1 10-6[H2H]
Q1Oleksandr Ovcharenko (q) (UKR)Beibit Zhukayev (KAZ)6-1 6-4[H2H]
Q1Filip Kolasinski (q) ()Simonas Zukauskas (LTU)6-1 6-1[H2H]
Q1Aleksandr Braynin (q) (UKR)Artsiom Bardzin (BLR)6-3 6-4[H2H]
Q1Daniil Savelev (q) (RUS)Aliaksandr Sasnouski ()6-4 1-6 10-6[H2H]
Q1Igor Karpovets (q) (UKR)Michal Skonieczny (POL)6-3 6-0[H2H]
Q3Vladyslav Gorodynskyi (UKR)Philipp Sikorski ()7-5 6-4[H2H]
Q3Dmitrii Baskov (q) (MDA)Mikhail Yehayan (BLR)6-0 6-1[H2H]
Q3Gilad Tamar (ISR)Danylo Shevchuk ()6-2 6-2[H2H]
Q3Ivan Yatsuk (q) (USA)Yaroslav Sokyrka ()6-2 6-2[H2H]
Q3David Volfson (q) (CAN)Danylo Veremeychuk (UKR)3-6 6-1 10-6[H2H]
Q3Vladyslav Lobak (UKR)Demian Hulyanich ()6-3 6-1[H2H]
Q3Beibit Zhukayev (KAZ)Vasil Yehorov (UKR)7-5 6-3[H2H]
Q3Oleksandr Ovcharenko (q) (UKR)Egor Matvievici (MDA)6-0 6-2[H2H]
Q3Simonas Zukauskas (LTU)Mykola Vaskul ()6-3 6-0[H2H]
Q3Filip Kolasinski (q) ()Danyil Holovchenko ()6-0 6-0[H2H]
Q3Artsiom Bardzin (BLR)Nikita Alosha Ushakov ()6-3 6-3[H2H]
Q3Aleksandr Braynin (q) (UKR)David Quayle ()6-3 6-4[H2H]
Q3Aliaksandr Sasnouski ()Igor Solomatin (UKR)6-4 6-3[H2H]
Q3Daniil Savelev (q) (RUS)Vadim Kontseba ()6-0 6-2[H2H]
Q3Michal Skonieczny (POL)Daniil Tsebrenko (UKR)6-1 2-6 13-11[H2H]
Q3Igor Karpovets (q) (UKR)Julian Onken ()3-6 6-4 10-5[H2H]