ATP M15 Burgas, Wk. 41 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M15 Burgas, Wk. 41 Discussion!


Share This...


M15 Burgas, Wk. 41 Event Details:

2019-10-07Clay
OutdoorBulgaria
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Burgas, Wk. 41 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FFabrizio Ornago (1) (ITA)Peter Nagy (5) (HUN)6-2 ret.[H2H]
SFFabrizio Ornago (1) (ITA)Marko Tepavac (3) (SRB)6-7(8) 6-2 4-1 ret.[H2H]
SFPeter Nagy (5) (HUN)Alexandar Lazarov (4) (BUL)5-7 7-5 6-1[H2H]
QFFabrizio Ornago (1) (ITA)Simon Anthony Ivanov (BUL)6-2 6-0[H2H]
QFMarko Tepavac (3) (SRB)Alexander Donski (CAN)6-2 6-4[H2H]
QFAlexandar Lazarov (4) (BUL)Calin Manda (ROU)6-7(5) 6-0 6-4[H2H]
QFPeter Nagy (5) (HUN)Kai Wehnelt (2) ()6-2 6-3[H2H]
R16Fabrizio Ornago (1) (ITA)Valentin Vanta (ROU)6-2 6-2[H2H]
R16Simon Anthony Ivanov (BUL)Vasko Mladenov (BUL)3-6 6-2 6-2[H2H]
R16Marko Tepavac (3) (SRB)Luca Gelhardt ()6-0 7-5[H2H]
R16Alexander Donski (CAN)Bogdan Ionut Apostol (7) (ROU)5-7 6-2 6-4[H2H]
R16Calin Manda (ROU)Martin Dimitrov (LL) ()6-3 6-1[H2H]
R16Alexandar Lazarov (4) (BUL)Tomislav Jotovski (q) ()7-5 7-5[H2H]
R16Peter Nagy (5) (HUN)Benjamin Niv (q) (BUL)6-2 6-4[H2H]
R16Kai Wehnelt (2) ()Stefan Micov (q) ()6-2 6-4[H2H]
R32Fabrizio Ornago (1) (ITA)Jan Kupcic (WC) ()3-6 6-2 6-2[H2H]
R32Valentin Vanta (ROU)Michael Gloeckler (q) (AUT)2-6 6-1 6-2[H2H]
R32Simon Anthony Ivanov (BUL)Vladimir Filip (LL) (ROU)1-6 6-2 6-3[H2H]
R32Vasko Mladenov (BUL)Nikita Mashtakov (6) (UKR)4-6 7-6(2) 6-4[H2H]
R32Marko Tepavac (3) (SRB)Petru-Alexandru Luncanu (q) (ROU)6-4 5-7 6-2[H2H]
R32Luca Gelhardt ()Simeon Terziev (WC) ()6-2 7-6(1)[H2H]
R32Alexander Donski (CAN)Gorazd Srbljak (MKD)6-3 6-4[H2H]
R32Bogdan Ionut Apostol (7) (ROU)Benjamin Dhoe (BEL)6-0 6-3[H2H]
R32Martin Dimitrov (LL) ()Maksim Tikhomirov (8) (USA)6-4 6-3[H2H]
R32Calin Manda (ROU)Anthony Genov (WC) ()7-5 6-4[H2H]
R32Tomislav Jotovski (q) ()Piotr Grynkowski (POL)6-4 6-2[H2H]
R32Alexandar Lazarov (4) (BUL)Gabriel Donev ()5-7 6-2 7-5[H2H]
R32Peter Nagy (5) (HUN)Juan Pablo Paz (ARG)6-1 3-6 6-0[H2H]
R32Benjamin Niv (q) (BUL)Vasil Dimitrov (q) ()6-1 6-4[H2H]
R32Stefan Micov (q) ()Petr Nesterov (WC) ()7-6(2) 5-7 6-0[H2H]
R32Kai Wehnelt (2) ()Nini Gabriel Dica (JR) (ROU)6-1 6-7(6) 6-2[H2H]
Men's Doubles
FLuca Gelhardt ()
Kai Wehnelt ()
Petr Nesterov ()
Simeon Terziev ()
6-3 6-3
SFPetr Nesterov ()
Simeon Terziev ()
Gabriel Donev ()
Alexandar Lazarov (BUL)
3-6 7-6(5) 10-4
SFLuca Gelhardt ()
Kai Wehnelt ()
Bogdan Ionut Apostol (ROU)
Patrick Grigoriu (ROU)
6-4 6-7(4) 12-10
QFPetr Nesterov ()
Simeon Terziev ()
Vasil Dimitrov ()
Veselin Kiselkov (BUL)
6-1 7-6(4)
QFGabriel Donev ()
Alexandar Lazarov (BUL)
Vladimir Filip (ROU)
Luca George Tatomir (ROU)
6-2 6-7(8) 13-11
QFBogdan Ionut Apostol (ROU)
Patrick Grigoriu (ROU)
Nini Gabriel Dica (ROU)
Juan Pablo Paz (ARG)
7-6(5) 6-2
QFLuca Gelhardt ()
Kai Wehnelt ()
Calin Manda (ROU)
Nikita Mashtakov (UKR)
7-6(6) 7-5
R16Gabriel Donev ()
Alexandar Lazarov (BUL)
Alexander Donski (CAN)
Maksim Tikhomirov (USA)
6-3 6-3
R16Vladimir Filip (ROU)
Luca George Tatomir (ROU)
Doru Junior Borsan (ROU)
Marko Tepavac (SRB)
6-4 6-1
R16Petr Nesterov ()
Simeon Terziev ()
Tomislav Jotovski ()
Stefan Micov ()
6-3 7-5
R16Vasil Dimitrov ()
Veselin Kiselkov (BUL)
Fabrizio Ornago (ITA)
Marko Pavlovic (1999) ()
7-5 4-6 10-8
R16Bogdan Ionut Apostol (ROU)
Patrick Grigoriu (ROU)
Simon Anthony Ivanov (BUL)
Benjamin Niv (BUL)
6-3 6-1
R16Calin Manda (ROU)
Nikita Mashtakov (UKR)
Benjamin Dhoe (BEL)
Valentin Vanta (ROU)
6-3 6-4
R16Luca Gelhardt ()
Kai Wehnelt ()
Petru-Alexandru Luncanu (ROU)
Vasko Mladenov (BUL)
6-2 3-6 10-7
R16Nini Gabriel Dica (ROU)
Juan Pablo Paz (ARG)
Anthony Genov ()
Yanaki Milev ()
7-6(6) 6-2
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Petru-Alexandru Luncanu (q) (ROU)Martin Dimitrov (LL) ()6-4 3-0 ret.[H2H]
Q1Tomislav Jotovski (q) ()Ivan Mikhaylyuk (RUS)6-3 6-2[H2H]
Q1Michael Gloeckler (q) (AUT)Vladimir Filip (LL) (ROU)6-0 6-2[H2H]
Q1Vasil Dimitrov (q) ()Ivan Manasov ()5-7 7-5 10-2[H2H]
Q1Benjamin Niv (q) (BUL)Bozo Barun ()4-6 7-5 10-8[H2H]
Q1Stefan Micov (q) ()Benedikt Emesz ()6-3 7-6(5)[H2H]
Q2Petru-Alexandru Luncanu (q) (ROU)Hristo Valeov (BUL)6-2 6-0[H2H]
Q2Martin Dimitrov (LL) ()Danylo Veremeychuk (UKR)6-7(4) 6-4 10-7[H2H]
Q2Tomislav Jotovski (q) ()Daniel Damian ()6-1 6-1[H2H]
Q2Ivan Mikhaylyuk (RUS)Marko Pavlovic (1999) ()6-0 6-1[H2H]
Q2Michael Gloeckler (q) (AUT)Robert Damian Savin (_RO)6-1 6-2[H2H]
Q2Vladimir Filip (LL) (ROU)Martin Iliev (BUL)6-2 6-2[H2H]
Q2Vasil Dimitrov (q) ()Luca George Tatomir (ROU)6-7(5) 6-1 10-6[H2H]
Q2Ivan Manasov ()Besir Durguti (MKD)6-3 6-2[H2H]
Q2Benjamin Niv (q) (BUL)Dian Nedev ()6-1 7-5[H2H]
Q2Bozo Barun ()Doru Junior Borsan (ROU)2-6 6-0 10-6[H2H]
Q2Benedikt Emesz ()Yanaki Milev ()6-2 6-2[H2H]
Q2Stefan Micov (q) ()Danilo Krunic ()6-1 6-0[H2H]
Q3Petru-Alexandru Luncanu (q) (ROU)Veselin Kiselkov (BUL)6-1 6-2[H2H]
Q3Hristo Valeov (BUL)Simeon Kostov (BUL)6-3 1-6 10-5[H2H]
Q3Danylo Veremeychuk (UKR)Lazar Vojinovic (SRI)6-1 6-1[H2H]
Q3Martin Dimitrov (LL) ()Venci Ivanov (BUL)6-1 6-1[H2H]
Q3Tomislav Jotovski (q) ()Zvonimir Oreskovic ()6-1 6-1[H2H]
Q3Daniel Damian ()Shahar Gabay (ISR)6-0 6-3[H2H]
Q3Marko Pavlovic (1999) ()Alexandru Ionel Stroe (ROU)6-0 6-0[H2H]
Q3Ivan Mikhaylyuk (RUS)Stefan Cizelj-Zivkovic ()6-4 6-0[H2H]
Q3Michael Gloeckler (q) (AUT)Aleksandar Temov ()6-2 6-1[H2H]
Q3Robert Damian Savin (_RO)Petyr Kardzhiev ()6-2 6-3[H2H]
Q3Martin Iliev (BUL)Dimitur Simeonov (BUL)6-2 6-3[H2H]
Q3Vladimir Filip (LL) (ROU)Tolga Basriev ()6-0 6-2[H2H]
Q3Luca George Tatomir (ROU)Kancho Nedyalkov (BUL)6-3 6-2[H2H]
Q3Vasil Dimitrov (q) ()Luboslav Ivanchev ()6-2 6-1[H2H]
Q3Ivan Manasov ()Aleksa Ciric ()6-1 6-2[H2H]
Q3Besir Durguti (MKD)Rumen Andreev (BUL)6-1 6-0[H2H]
Q3Benjamin Niv (q) (BUL)Valentin Ivanov (BUL)7-5 6-3[H2H]
Q3Dian Nedev ()Mihailo Radosavljevic ()6-4 6-2[H2H]
Q3Bozo Barun ()Igor Banicevic (SRI)6-5 ret.[H2H]
Q3Doru Junior Borsan (ROU)Grigorii Firsin ()6-3 6-0[H2H]
Q3Yanaki Milev ()Cosmin Ontica (ROU)4-3 ret.[H2H]
Q3Benedikt Emesz ()Ido Zonder (ISR)6-1 6-1[H2H]
Q3Danilo Krunic ()Nikita Starkou ()6-4 0-6 10-7[H2H]
Q3Stefan Micov (q) ()Ivailo Dechev ()6-0 6-1[H2H]