ATP M15 Antalya, Wk. 50 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M15 Antalya, Wk. 50 Discussion!


Share This...


M15 Antalya, Wk. 50 Event Details:

2019-12-09Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Antalya, Wk. 50 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FMate Valkusz (8) (HUN)Alvaro Lopez San Martin (6) (ESP)[H2H]
SFMate Valkusz (8) (HUN)Fabian Marozsan (HUN)7-5 6-2[H2H]
SFAlvaro Lopez San Martin (6) (ESP)Miljan Zekic (SRB)7-5 2-6 10-3[H2H]
QFFabian Marozsan (HUN)Patrik Rikl (CZE)6-4 6-4[H2H]
QFMate Valkusz (8) (HUN)Mircea-Alexandru Jecan (4) (ROU)6-3 6-1[H2H]
QFAlvaro Lopez San Martin (6) (ESP)Alejo Lorenzo Lingua Lavallen ()6-3 6-4[H2H]
QFMiljan Zekic (SRB)Ronald Slobodchikov (2) (RUS)7-6(5) 6-2[H2H]
R16Patrik Rikl (CZE)Igor Sijsling (1) (NLD)2-0 ret.[H2H]
R16Fabian Marozsan (HUN)Colin Van Beem (q) (NLD)7-5 6-1[H2H]
R16Mircea-Alexandru Jecan (4) (ROU)Kuzey Cekirge (q) (_TU)7-5 7-5[H2H]
R16Mate Valkusz (8) (HUN)David Jorda Sanchis (ESP)6-1 7-5[H2H]
R16Alvaro Lopez San Martin (6) (ESP)Niklas Schell (q) (_GE)6-4 6-3[H2H]
R16Alejo Lorenzo Lingua Lavallen ()Luka Pavlovic (q) (FRA)6-2 2-6 10-4[H2H]
R16Miljan Zekic (SRB)Marco Bortolotti (5) (ITA)6-3 7-5[H2H]
R16Ronald Slobodchikov (2) (RUS)Luca Gelhardt ()6-1 6-2[H2H]
R32Igor Sijsling (1) (NLD)Gorazd Srbljak (MKD)6-4 6-4[H2H]
R32Patrik Rikl (CZE)Benjamin Dhoe (BEL)7-5 7-6(1)[H2H]
R32Colin Van Beem (q) (NLD)Gokberk Ergeneman (WC) (TUR)6-1 6-2[H2H]
R32Fabian Marozsan (HUN)Marvin Netuschil (7) (GER)2-6 6-2 7-6(1)[H2H]
R32Mircea-Alexandru Jecan (4) (ROU)Igor Saveljic (q) (MNE)6-4 7-5[H2H]
R32Kuzey Cekirge (q) (_TU)Richard Zusman (WC) (USA)6-2 6-1[H2H]
R32David Jorda Sanchis (ESP)Luigi Sorrentino (ITA)7-5 6-2[H2H]
R32Mate Valkusz (8) (HUN)Alexander Shevchenko ()6-1 6-1[H2H]
R32Alvaro Lopez San Martin (6) (ESP)Yanki Erel (_TU)6-4 6-1[H2H]
R32Niklas Schell (q) (_GE)Saba Purtseladze (WC) ()6-3 7-5[H2H]
R32Alejo Lorenzo Lingua Lavallen ()Marc Dijkhuizen (q) ()7-6(5) 6-2[H2H]
R32Luka Pavlovic (q) (FRA)Marko Miladinovic (3) (_SR)1-6 6-1 6-4[H2H]
R32Marco Bortolotti (5) (ITA)Linus Frost (WC) (SWE)3-6 6-1 6-0[H2H]
R32Miljan Zekic (SRB)Gustav Hansson (SWE)6-3 6-0[H2H]
R32Luca Gelhardt ()Darko Jandric (SRB)6-2 6-1[H2H]
R32Ronald Slobodchikov (2) (RUS)Andrey Chepelev (RUS)6-3 6-3[H2H]
Men's Doubles
SFLinus Frost (SWE)
Gustav Hansson (SWE)
Vladimir Korolev (4) (RUS)
Alexander Shevchenko ()
6-1 6-3
SFMarco Bortolotti (1) (ITA)
Mircea-Alexandru Jecan (ROU)
Igor Panin (WC) (RUS)
Pavel Shchaya-Zubrov (RUS)
6-0 6-2
QFIgor Panin (WC) (RUS)
Pavel Shchaya-Zubrov (RUS)
Luca Gelhardt (3) ()
David Jorda Sanchis (ESP)
w/o
QFLinus Frost (SWE)
Gustav Hansson (SWE)
Fabian Marozsan (HUN)
Mate Valkusz (HUN)
7-6(9) 6-2
QFVladimir Korolev (4) (RUS)
Alexander Shevchenko ()
Dmitrii Baskov (WC) (MDA)
Igor Saveljic (MNE)
7-6(2) 7-6(5)
QFMarco Bortolotti (1) (ITA)
Mircea-Alexandru Jecan (ROU)
Alejo Lorenzo Lingua Lavallen ()
Luigi Sorrentino (ITA)
7-6(2) 6-1
R16Linus Frost (SWE)
Gustav Hansson (SWE)
Karlo Cubelic (_GE)
Niklas Schell (_GE)
6-4 3-6 10-5
R16Fabian Marozsan (HUN)
Mate Valkusz (HUN)
Igor Sijsling (2) (NLD)
Glenn Smits (NLD)
6-4 ret.
R16Vladimir Korolev (4) (RUS)
Alexander Shevchenko ()
Tuna Altuna (TUR)
Yanki Erel (_TU)
6-1 6-3
R16Dmitrii Baskov (WC) (MDA)
Igor Saveljic (MNE)
Michalis Sakellaridis (ALT) (GRE)
Stefanos Sakellaridis ()
6-4 6-1
R16Luca Gelhardt (3) ()
David Jorda Sanchis (ESP)
Marc Dijkhuizen ()
Colin Van Beem (NLD)
6-1 6-3
R16Alejo Lorenzo Lingua Lavallen ()
Luigi Sorrentino (ITA)
Michal Dembek (POL)
Benjamin Dhoe (BEL)
6-4 6-2
R16Marco Bortolotti (1) (ITA)
Mircea-Alexandru Jecan (ROU)
Andrey Chepelev (RUS)
Darko Jandric (SRB)
6-3 6-1
R16Igor Panin (WC) (RUS)
Pavel Shchaya-Zubrov (RUS)
Artsiom Dabryian (WC) (BLR)
Saba Purtseladze ()
6-4 6-4
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Igor Saveljic (q) (MNE)Simone Cacciapuoti (ITA)6-1 6-0[H2H]
Q1Luka Pavlovic (q) (FRA)Tomislav Jotovski ()6-2 6-2[H2H]
Q1Kuzey Cekirge (q) (_TU)Michalis Sakellaridis (GRE)6-3 4-6 10-6[H2H]
Q1Colin Van Beem (q) (NLD)Lisandru Rodriguez (FRA)6-4 6-2[H2H]
Q1Niklas Schell (q) (_GE)Yankel Zemel (ISR)6-4 6-4[H2H]
Q1Marc Dijkhuizen (q) ()Sabit Suntic ()6-2 6-4[H2H]
Q2Igor Saveljic (q) (MNE)Michal Dembek (POL)6-1 7-6(4)[H2H]
Q2Simone Cacciapuoti (ITA)Dmitrii Baskov (MDA)5-7 6-4 10-8[H2H]
Q2Luka Pavlovic (q) (FRA)Takuya Kureoka (JPN)6-3 6-4[H2H]
Q2Tomislav Jotovski ()Pavel Shchaya-Zubrov (RUS)6-3 6-3[H2H]
Q2Kuzey Cekirge (q) (_TU)Karlo Cubelic (_GE)6-4 7-6(2)[H2H]
Q2Michalis Sakellaridis (GRE)Riccardo Tavilla ()6-0 2-6 10-5[H2H]
Q2Colin Van Beem (q) (NLD)Anze Arh (SLO)7-6(7) 6-2[H2H]
Q2Lisandru Rodriguez (FRA)Rok Komac (SLO)1-6 6-2 10-8[H2H]
Q2Yankel Zemel (ISR)Luca Castagnola ()6-2 4-6 10-5[H2H]
Q2Niklas Schell (q) (_GE)Oleksandr Bielinskyi (UKR)6-4 6-4[H2H]
Q2Sabit Suntic ()Marlon Vankan ()6-2 3-0 ret.[H2H]
Q2Marc Dijkhuizen (q) ()Daniil Gusev ()6-3 7-5[H2H]
Q3Michal Dembek (POL)ByeBye[H2H]
Q3Igor Saveljic (q) (MNE)Berk Ilkel (_TU)6-2 6-1[H2H]
Q3Simone Cacciapuoti (ITA)Ron Mansdorf (ISR)6-3 6-2[H2H]
Q3Dmitrii Baskov (MDA)Marco De Rossi (SMR)3-6 6-3 15-13[H2H]
Q3Luka Pavlovic (q) (FRA)ByeBye[H2H]
Q3Takuya Kureoka (JPN)Artsiom Dabryian (BLR)6-2 6-3[H2H]
Q3Pavel Shchaya-Zubrov (RUS)Pavle Daljev (SRB)4-6 7-5 10-8[H2H]
Q3Tomislav Jotovski ()Igor Panin (RUS)6-1 6-0[H2H]
Q3Karlo Cubelic (_GE)ByeBye[H2H]
Q3Kuzey Cekirge (q) (_TU)Mustafa Can Gunes ()6-2 6-2[H2H]
Q3Michalis Sakellaridis (GRE)Vlad Stoica (ROU)6-0 6-1[H2H]
Q3Riccardo Tavilla ()Arsenije Zlatanovic (SRB)5-0 ret.[H2H]
Q3Colin Van Beem (q) (NLD)Fariduni Hamid (TJK)6-0 6-4[H2H]
Q3Anze Arh (SLO)David Chelidze ()6-1 6-1[H2H]
Q3Rok Komac (SLO)Osmancan Soyler (TUR)6-1 6-3[H2H]
Q3Lisandru Rodriguez (FRA)Takuya Kumasaka (JPN)6-0 6-2[H2H]
Q3Yankel Zemel (ISR)Kayra Kargin (_TU)6-0 6-1[H2H]
Q3Luca Castagnola ()Enes Donmezer ()6-0 6-2[H2H]
Q3Oleksandr Bielinskyi (UKR)Grgo Dujmovic (_CR)6-2 6-2[H2H]
Q3Niklas Schell (q) (_GE)Pietro Mugelli (ITA)6-2 6-4[H2H]
Q3Marlon Vankan ()Svyatoslav Ilnytskyy ()6-4 6-4[H2H]
Q3Sabit Suntic ()Elesey Avtamonov ()6-0 6-1[H2H]
Q3Daniil Gusev ()Jonas Greif (ITA)6-2 6-0[H2H]
Q3Marc Dijkhuizen (q) ()Stefanos Sakellaridis ()6-3 6-2[H2H]