ATP M15 Antalya, Wk. 49 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M15 Antalya, Wk. 49 Discussion!


Share This...


M15 Antalya, Wk. 49 Event Details:

2019-12-02Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Antalya, Wk. 49 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FFabian Marozsan (6) (HUN)Ronald Slobodchikov (2) (RUS)7-5 6-4[H2H]
SFFabian Marozsan (6) (HUN)Pavel Kotov (1) (RUS)6-4 6-4[H2H]
SFRonald Slobodchikov (2) (RUS)Bart Stevens (NLD)6-3 6-1[H2H]
QFPavel Kotov (1) (RUS)Mate Valkusz (5) (HUN)7-6(7) 3-6 6-3[H2H]
QFFabian Marozsan (6) (HUN)Pavel Nejedly (3) (CZE)4-6 7-6(2) 6-3[H2H]
QFBart Stevens (NLD)Marvin Netuschil (4) (GER)6-4 6-2[H2H]
QFRonald Slobodchikov (2) (RUS)Luca Gelhardt ()6-2 6-3[H2H]
R16Pavel Kotov (1) (RUS)Peter Makk (JR) (HUN)6-3 6-3[H2H]
R16Mate Valkusz (5) (HUN)Marc Dijkhuizen (q) ()3-6 6-2 6-2[H2H]
R16Pavel Nejedly (3) (CZE)Alejo Lorenzo Lingua Lavallen (JR) ()4-6 7-6(2) 7-6(4)[H2H]
R16Fabian Marozsan (6) (HUN)Mircea-Alexandru Jecan (q) (ROU)7-5 7-6(4)[H2H]
R16Bart Stevens (NLD)Alexander Shevchenko (7) ()7-5 2-6 6-3[H2H]
R16Marvin Netuschil (4) (GER)Gorazd Srbljak (MKD)6-4 6-2[H2H]
R16Luca Gelhardt ()Yankel Zemel (ISR)6-1 7-6(0)[H2H]
R16Ronald Slobodchikov (2) (RUS)Igor Saveljic (q) (MNE)6-2 6-3[H2H]
R32Pavel Kotov (1) (RUS)Bora Sengul (WC) (_TU)6-2 6-3[H2H]
R32Peter Makk (JR) (HUN)Colin Van Beem (NLD)3-6 6-4 7-5[H2H]
R32Marc Dijkhuizen (q) ()Saba Purtseladze (WC) ()6-3 6-1[H2H]
R32Mate Valkusz (5) (HUN)Luigi Sorrentino (ITA)6-4 6-3[H2H]
R32Pavel Nejedly (3) (CZE)Tomislav Jotovski (q) ()6-3 6-2[H2H]
R32Alejo Lorenzo Lingua Lavallen (JR) ()Mert Alkaya (WC) (TUN)6-0 6-3[H2H]
R32Mircea-Alexandru Jecan (q) (ROU)Mats Hermans (WC) ()6-1 6-1[H2H]
R32Fabian Marozsan (6) (HUN)David Jorda Sanchis (ESP)6-0 6-3[H2H]
R32Alexander Shevchenko (7) ()Vladimir Korolev (RUS)6-1 7-6(4)[H2H]
R32Bart Stevens (NLD)Koray Kirci (TUR)5-7 6-3 6-0[H2H]
R32Gorazd Srbljak (MKD)Gibril Diarra (AUT)7-6(1) 5-7 7-5[H2H]
R32Marvin Netuschil (4) (GER)Miljan Zekic (q) (SRB)3-6 7-5 6-2[H2H]
R32Luca Gelhardt ()Andrey Chepelev (8) (RUS)6-0 6-3[H2H]
R32Yankel Zemel (ISR)Darko Jandric (SRB)3-6 6-4 6-1[H2H]
R32Igor Saveljic (q) (MNE)Pavel Shchaya-Zubrov (q) (RUS)6-3 6-2[H2H]
R32Ronald Slobodchikov (2) (RUS)Yanki Erel (_TU)6-3 1-6 6-3[H2H]
Men's Doubles
FFabian Marozsan (HUN)
Mate Valkusz (HUN)
David Jorda Sanchis (4) (ESP)
Niklas Schell (_GE)
6-3 7-5
SFDavid Jorda Sanchis (4) (ESP)
Niklas Schell (_GE)
Andrey Chepelev (2) (RUS)
Darko Jandric (SRB)
6-3 6-0
SFFabian Marozsan (HUN)
Mate Valkusz (HUN)
Marco De Rossi (SMR)
Luigi Sorrentino (ITA)
6-3 7-6(2)
QFAndrey Chepelev (2) (RUS)
Darko Jandric (SRB)
Gibril Diarra (AUT)
Pavel Nejedly (CZE)
4-6 6-1 10-3
QFDavid Jorda Sanchis (4) (ESP)
Niklas Schell (_GE)
Yanki Erel (_TU)
Mircea-Alexandru Jecan (ROU)
6-2 1-6 10-7
QFMarco De Rossi (SMR)
Luigi Sorrentino (ITA)
Vladimir Korolev (3) (RUS)
Andrey Uvarov ()
7-5 6-0
QFFabian Marozsan (HUN)
Mate Valkusz (HUN)
Marc Dijkhuizen ()
Colin Van Beem (NLD)
6-2 6-3
R16Marc Dijkhuizen ()
Colin Van Beem (NLD)
Mats Hermans (1) ()
Bart Stevens (NLD)
6-4 6-4
R16Marco De Rossi (SMR)
Luigi Sorrentino (ITA)
Bora Sengul (WC) (_TU)
Osmancan Soyler (TUR)
6-1 7-5
R16Fabian Marozsan (HUN)
Mate Valkusz (HUN)
Koray Kirci (TUR)
Alexander Shevchenko ()
6-1 6-4
R16Vladimir Korolev (3) (RUS)
Andrey Uvarov ()
Umut Akkoyun (_TU)
Mert Alkaya (TUN)
7-6(2) 6-3
R16Yanki Erel (_TU)
Mircea-Alexandru Jecan (ROU)
Luca Gelhardt ()
Marvin Netuschil (GER)
6-2 6-2
R16David Jorda Sanchis (4) (ESP)
Niklas Schell (_GE)
Tomislav Jotovski ()
Gorazd Srbljak (MKD)
5-7 6-4 10-7
R16Gibril Diarra (AUT)
Pavel Nejedly (CZE)
Efe Comu (WC) ()
Emir Sutekin ()
7-5 6-2
R16Andrey Chepelev (2) (RUS)
Darko Jandric (SRB)
Pavel Kotov (WC) (RUS)
Igor Panin (RUS)
4-6 6-1 12-10
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Mircea-Alexandru Jecan (q) (ROU)Kuzey Cekirge (_TU)6-2 6-0[H2H]
Q1Miljan Zekic (q) (SRB)Lisandru Rodriguez (FRA)6-2 6-2[H2H]
Q1Igor Saveljic (q) (MNE)Marlon Vankan ()6-2 6-1[H2H]
Q1Pavel Shchaya-Zubrov (q) (RUS)Simone Cacciapuoti (ITA)6-4 6-3[H2H]
Q1Marc Dijkhuizen (q) ()Gleb Blekher (CAN)6-2 5-7 10-4[H2H]
Q1Tomislav Jotovski (q) ()Valentin Vanta (ROU)7-5 6-3[H2H]
Q2Mircea-Alexandru Jecan (q) (ROU)Umut Akkoyun (_TU)6-2 6-2[H2H]
Q2Kuzey Cekirge (_TU)Alberto Bronzetti (ITA)7-5 6-2[H2H]
Q2Miljan Zekic (q) (SRB)Manuel Mazza (ITA)7-5 6-3[H2H]
Q2Lisandru Rodriguez (FRA)Berk Ilkel (_TU)6-3 4-6 10-1[H2H]
Q2Marlon Vankan ()Alexander Wolfschmidt (_GE)6-0 6-1[H2H]
Q2Igor Saveljic (q) (MNE)Niklas Schell (_GE)6-3 6-3[H2H]
Q2Simone Cacciapuoti (ITA)Igor Shrolik ()6-4 0-6 10-7[H2H]
Q2Pavel Shchaya-Zubrov (q) (RUS)Jonas Greif (ITA)6-4 4-6 10-6[H2H]
Q2Marc Dijkhuizen (q) ()Osmancan Soyler (TUR)6-1 2-0 ret.[H2H]
Q2Gleb Blekher (CAN)Efe Comu ()6-2 6-3[H2H]
Q2Valentin Vanta (ROU)Vladimir Filip (ROU)2-6 6-0 11-9[H2H]
Q2Tomislav Jotovski (q) ()Maciej Ziomber ()6-4 6-2[H2H]
Q3Mircea-Alexandru Jecan (q) (ROU)Witold Konopko ()6-0 6-1[H2H]
Q3Umut Akkoyun (_TU)Daniil Gusev ()6-0 6-2[H2H]
Q3Alberto Bronzetti (ITA)Stefanos Sakellaridis ()6-2 6-2[H2H]
Q3Kuzey Cekirge (_TU)Tristan Boyer (USA)2-6 7-5 10-8[H2H]
Q3Miljan Zekic (q) (SRB)Bozo Barun ()6-4 6-0[H2H]
Q3Manuel Mazza (ITA)Andrey Uvarov ()6-2 6-1[H2H]
Q3Berk Ilkel (_TU)Igor Panin (RUS)6-2 6-2[H2H]
Q3Lisandru Rodriguez (FRA)Paolo Dagnino (ITA)6-4 6-2[H2H]
Q3Marlon Vankan ()Vladislav Gorbatenko ()6-2 6-1[H2H]
Q3Alexander Wolfschmidt (_GE)Kayra Kargin (_TU)6-1 6-1[H2H]
Q3Igor Saveljic (q) (MNE)Emir Sutekin ()6-0 6-0[H2H]
Q3Niklas Schell (_GE)Rail Ibragimov ()6-4 6-0[H2H]
Q3Igor Shrolik ()Marco De Rossi (SMR)6-1 1-6 10-8[H2H]
Q3Simone Cacciapuoti (ITA)Mihailo Radosavljevic ()6-3 6-2[H2H]
Q3Jonas Greif (ITA)Michalis Sakellaridis (GRE)6-4 6-1[H2H]
Q3Pavel Shchaya-Zubrov (q) (RUS)Davide Albertoni (ITA)6-3 3-6 15-13[H2H]
Q3Marc Dijkhuizen (q) ()Riccardo Tavilla ()6-2 6-4[H2H]
Q3Osmancan Soyler (TUR)David Chelidze ()6-1 6-4[H2H]
Q3Efe Comu ()Nikolay Vyalkov ()6-0 6-0[H2H]
Q3Gleb Blekher (CAN)Artur Martsinkevich ()6-0 6-0[H2H]
Q3Valentin Vanta (ROU)Luca Castagnola ()6-1 6-3[H2H]
Q3Vladimir Filip (ROU)Ron Mansdorf (ISR)6-2 6-0[H2H]
Q3Maciej Ziomber ()Zakhar Martsinkevich ()6-3 6-1[H2H]
Q3Tomislav Jotovski (q) ()Dmitrii Baskov (MDA)6-1 6-4[H2H]