ATP M15 Antalya, Wk. 48 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M15 Antalya, Wk. 48 Discussion!


Share This...


M15 Antalya, Wk. 48 Event Details:

2019-11-25Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Antalya, Wk. 48 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FMiljan Zekic (SRB)Pavel Kotov (1) (RUS)3-6 6-4 7-6(4)[H2H]
SFPavel Kotov (1) (RUS)Sarp Agabigun (WC) (TUR)6-7(4) 6-1 6-0[H2H]
SFMiljan Zekic (SRB)Ronald Slobodchikov (3) (RUS)3-6 7-6(5) 6-3[H2H]
QFPavel Kotov (1) (RUS)Tristan Boyer (WC) (USA)6-2 6-2[H2H]
QFSarp Agabigun (WC) (TUR)Pavel Nejedly (5) (CZE)6-4 6-4[H2H]
QFRonald Slobodchikov (3) (RUS)Luca Gelhardt ()6-1 6-4[H2H]
QFMiljan Zekic (SRB)Duje Ajdukovic (8) (_CR)4-6 6-4 7-5[H2H]
R16Pavel Kotov (1) (RUS)Gorazd Srbljak (MKD)6-0 6-1[H2H]
R16Tristan Boyer (WC) (USA)Marlon Vankan ()6-3 6-3[H2H]
R16Sarp Agabigun (WC) (TUR)Louis Wessels (4) ()6-4 3-6 6-2[H2H]
R16Pavel Nejedly (5) (CZE)Koray Kirci (TUR)6-2 7-6(1)[H2H]
R16Luca Gelhardt ()Alvaro Lopez San Martin (6) (ESP)7-5 6-2[H2H]
R16Ronald Slobodchikov (3) (RUS)Calin Manda (ROU)5-7 6-4 6-2[H2H]
R16Duje Ajdukovic (8) (_CR)Gibril Diarra (AUT)6-3 6-4[H2H]
R16Miljan Zekic (SRB)Davide Albertoni (LL) (ITA)6-1 6-0[H2H]
R32Pavel Kotov (1) (RUS)Alejo Lorenzo Lingua Lavallen (JR) ()6-3 6-4[H2H]
R32Gorazd Srbljak (MKD)Vladimir Korolev (RUS)7-6(4) 6-3[H2H]
R32Marlon Vankan ()Valentin Vanta (q) (ROU)6-1 3-6 6-2[H2H]
R32Tristan Boyer (WC) (USA)Nikita Mashtakov (7) (UKR)6-4 6-1[H2H]
R32Louis Wessels (4) ()Yanki Erel (_TU)1-6 6-3 6-2[H2H]
R32Sarp Agabigun (WC) (TUR)Vladimir Filip (q) (ROU)6-1 7-6(3)[H2H]
R32Koray Kirci (TUR)Baran Cengiz ()6-2 6-3[H2H]
R32Pavel Nejedly (5) (CZE)Kuzey Cekirge (q) (_TU)6-3 6-3[H2H]
R32Alvaro Lopez San Martin (6) (ESP)Bart Stevens (NLD)6-3 7-6(5)[H2H]
R32Luca Gelhardt ()Berk Ilkel (WC) (_TU)6-1 7-5[H2H]
R32Calin Manda (ROU)Besir Durguti (WC) (MKD)6-3 7-6(4)[H2H]
R32Ronald Slobodchikov (3) (RUS)Dragos Nicolae Madaras (ROU)7-5 ret.[H2H]
R32Duje Ajdukovic (8) (_CR)Gleb Blekher (q) (CAN)6-4 6-1[H2H]
R32Gibril Diarra (AUT)Carlo Alberto Fossati (q) (ITA)6-4 6-4[H2H]
R32Miljan Zekic (SRB)Lucas Krainer (AUT)6-1 6-3[H2H]
R32Davide Albertoni (LL) (ITA)Mert Alkaya (q) (TUN)6-7(4) 6-1 6-4[H2H]
Men's Doubles
FDuje Ajdukovic (_CR)
Miljan Zekic (SRB)
Vladimir Korolev (2) (RUS)
Andrey Uvarov ()
6-3 6-3
SFVladimir Korolev (2) (RUS)
Andrey Uvarov ()
Luca Gelhardt (3) ()
Louis Wessels ()
7-6(1) 2-6 10-8
SFDuje Ajdukovic (_CR)
Miljan Zekic (SRB)
Mats Hermans (1) ()
Bart Stevens (NLD)
6-1 6-4
QFLuca Gelhardt (3) ()
Louis Wessels ()
Dmitrii Baskov (MDA)
Valentin Vanta (ROU)
6-2 6-4
QFVladimir Korolev (2) (RUS)
Andrey Uvarov ()
Umut Akkoyun (_TU)
Koray Kirci (TUR)
6-2 6-7(6) 10-7
QFDuje Ajdukovic (_CR)
Miljan Zekic (SRB)
Sarp Agabigun (TUR)
Yanki Erel (_TU)
1-6 6-3 10-5
QFMats Hermans (1) ()
Bart Stevens (NLD)
Baran Cengiz (WC) ()
Osmancan Soyler (TUR)
6-3 6-3
R16Vladimir Korolev (2) (RUS)
Andrey Uvarov ()
Tristan Boyer (USA)
Alejo Lorenzo Lingua Lavallen ()
6-3 6-1
R16Umut Akkoyun (_TU)
Koray Kirci (TUR)
Artsiom Dabryian (WC) (BLR)
Mikhail Yehayan (BLR)
6-2 6-2
R16Luca Gelhardt (3) ()
Louis Wessels ()
Gibril Diarra (AUT)
Lucas Krainer (AUT)
6-1 7-6(1)
R16Dmitrii Baskov (MDA)
Valentin Vanta (ROU)
Michalis Sakellaridis (GRE)
Stefanos Sakellaridis ()
6-2 6-3
R16Duje Ajdukovic (_CR)
Miljan Zekic (SRB)
Pavel Kotov (4) (RUS)
Ronald Slobodchikov (RUS)
6-2 3-6 10-5
R16Baran Cengiz (WC) ()
Osmancan Soyler (TUR)
Mert Alkaya (WC) (TUN)
Togan Makzume ()
6-1 6-3
R16Mats Hermans (1) ()
Bart Stevens (NLD)
Vladislav Ivanov (ALT) (RUS)
Ilya Rudiukov ()
6-2 6-2
R16Sarp Agabigun (TUR)
Yanki Erel (_TU)
Alberto Bronzetti (ALT) (ITA)
Manuel Mazza (ITA)
6-1 2-6 10-7
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Valentin Vanta (q) (ROU)Manuel Mazza (ITA)6-3 6-3[H2H]
Q1Mert Alkaya (q) (TUN)Alberto Bronzetti (ITA)7-5 6-2[H2H]
Q1Carlo Alberto Fossati (q) (ITA)Vladislav Ivanov (RUS)6-4 6-3[H2H]
Q1Kuzey Cekirge (q) (_TU)Davide Albertoni (LL) (ITA)6-2 4-6 10-8[H2H]
Q1Gleb Blekher (q) (CAN)Michalis Sakellaridis (GRE)6-3 6-2[H2H]
Q1Vladimir Filip (q) (ROU)Lisandru Rodriguez (FRA)7-5 6-0[H2H]
Q2Valentin Vanta (q) (ROU)Maciej Ziomber ()6-2 5-7 10-7[H2H]
Q2Manuel Mazza (ITA)Furkan Karabulut ()6-1 6-0[H2H]
Q2Alberto Bronzetti (ITA)Mats Hermans ()6-1 6-2[H2H]
Q2Mert Alkaya (q) (TUN)Rail Ibragimov ()6-1 6-2[H2H]
Q2Vladislav Ivanov (RUS)Preston Connor ()6-0 6-0[H2H]
Q2Carlo Alberto Fossati (q) (ITA)Igor Shrolik ()6-3 6-4[H2H]
Q2Davide Albertoni (LL) (ITA)Zakhar Martsinkevich ()6-1 6-1[H2H]
Q2Kuzey Cekirge (q) (_TU)Mert Arabaci ()6-1 6-1[H2H]
Q2Gleb Blekher (q) (CAN)Vladislav Gorbatenko ()6-3 6-1[H2H]
Q2Michalis Sakellaridis (GRE)Kaya Arinc ()7-5 2-6 10-5[H2H]
Q2Vladimir Filip (q) (ROU)Bozo Barun ()0-6 7-6(3) 10-5[H2H]
Q2Lisandru Rodriguez (FRA)Saba Purtseladze ()7-6(1) 6-1[H2H]
Q3Valentin Vanta (q) (ROU)Artsiom Dabryian (BLR)6-0 6-1[H2H]
Q3Maciej Ziomber ()Pauli Sillanpaa (FIN)6-0 6-0[H2H]
Q3Furkan Karabulut ()Witold Konopko ()6-3 6-3[H2H]
Q3Manuel Mazza (ITA)Andrey Uvarov ()6-2 6-0[H2H]
Q3Mats Hermans ()Osmancan Soyler (TUR)6-3 7-5[H2H]
Q3Alberto Bronzetti (ITA)Ilya Rudiukov ()6-4 6-4[H2H]
Q3Rail Ibragimov ()Mihailo Radosavljevic ()6-4 6-3[H2H]
Q3Mert Alkaya (q) (TUN)Mikhail Yehayan (BLR)6-4 6-1[H2H]
Q3Vladislav Ivanov (RUS)Dmitrii Baskov (MDA)6-2 6-0[H2H]
Q3Preston Connor ()Kayra Kargin (_TU)6-2 6-1[H2H]
Q3Carlo Alberto Fossati (q) (ITA)Ivan Dobrijevic ()6-1 6-1[H2H]
Q3Igor Shrolik ()Federico Lucini ()6-1 6-1[H2H]
Q3Davide Albertoni (LL) (ITA)Umut Akkoyun (_TU)6-4 6-0[H2H]
Q3Zakhar Martsinkevich ()Emir Sutekin ()6-3 6-0[H2H]
Q3Mert Arabaci ()Gokalp Ayar ()2-6 6-3 14-12[H2H]
Q3Kuzey Cekirge (q) (_TU)Alexander Wolfschmidt (_GE)6-1 6-2[H2H]
Q3Gleb Blekher (q) (CAN)Efe Comu ()6-2 6-1[H2H]
Q3Vladislav Gorbatenko ()Artur Martsinkevich ()6-1 6-1[H2H]
Q3Kaya Arinc ()Predrag Popovic ()6-2 6-1[H2H]
Q3Michalis Sakellaridis (GRE)Togan Makzume ()6-0 6-1[H2H]
Q3Vladimir Filip (q) (ROU)Luca Castagnola ()3-6 6-2 10-7[H2H]
Q3Bozo Barun ()David Chelidze ()6-2 6-1[H2H]
Q3Lisandru Rodriguez (FRA)Peter Sillanpaa (FIN)6-0 6-3[H2H]
Q3Saba Purtseladze ()Nabi Kustepe (_TU)6-1 6-0[H2H]