ATP M15 Antalya, Wk. 44 Draw (Men's) - 2019

Click Here To Join The M15 Antalya, Wk. 44 Discussion!


Share This...


M15 Antalya, Wk. 44 Event Details:

2019-10-28Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the M15 Antalya, Wk. 44 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FJonathan Eysseric (WC) (FRA)Ronald Slobodchikov (2) (RUS)6-4 6-3[H2H]
SFJonathan Eysseric (WC) (FRA)Michael Vrbensky (1) (CZE)2-6 6-3 6-4[H2H]
SFRonald Slobodchikov (2) (RUS)Marko Miladinovic (3) (_SR)6-4 6-3[H2H]
QFMichael Vrbensky (1) (CZE)Yanki Erel (WC) (_TU)6-4 3-6 6-4[H2H]
QFJonathan Eysseric (WC) (FRA)Marvin Netuschil (4) (GER)6-4 6-3[H2H]
QFMarko Miladinovic (3) (_SR)Davide Galoppini (7) (ITA)6-4 7-5[H2H]
QFRonald Slobodchikov (2) (RUS)Oleg Prihodko (UKR)7-6(6) 5-7 7-5[H2H]
R16Michael Vrbensky (1) (CZE)Duje Kekez (CRO)6-2 6-4[H2H]
R16Yanki Erel (WC) (_TU)Paul Woerner (8) (GER)6-2 6-1[H2H]
R16Marvin Netuschil (4) (GER)Francesco Passaro (JR) (ITA)6-1 6-4[H2H]
R16Jonathan Eysseric (WC) (FRA)Mircea-Alexandru Jecan (6) (ROU)7-5 6-1[H2H]
R16Davide Galoppini (7) (ITA)Julien Cagnina (WC) (BEL)6-1 6-7(4) 6-4[H2H]
R16Marko Miladinovic (3) (_SR)Nemanja Malesevic (JR) (BIH)6-1 6-4[H2H]
R16Oleg Prihodko (UKR)Gilbert SOARES KLIER Junior (5) (BRA)7-5 7-6(7)[H2H]
R16Ronald Slobodchikov (2) (RUS)Dragos Dima (ROU)6-3 6-4[H2H]
R32Michael Vrbensky (1) (CZE)Stuart Parker (GBR)7-6(4) 6-1[H2H]
R32Duje Kekez (CRO)Tomas Liska (q) (SVK)6-1 6-2[H2H]
R32Yanki Erel (WC) (_TU)Grigoriy Lomakin (KAZ)6-2 7-5[H2H]
R32Paul Woerner (8) (GER)Davide Albertoni (q) (ITA)6-1 4-6 6-4[H2H]
R32Marvin Netuschil (4) (GER)Stefan Palosi (q) (ROU)6-4 6-4[H2H]
R32Francesco Passaro (JR) (ITA)Kaan Cepel (WC) (_TU)6-0 6-1[H2H]
R32Jonathan Eysseric (WC) (FRA)Koray Kirci (TUR)6-3 6-1[H2H]
R32Mircea-Alexandru Jecan (6) (ROU)Vladimir Korolev (RUS)6-3 6-2[H2H]
R32Davide Galoppini (7) (ITA)Bogdan Ionut Apostol (ROU)6-4 6-4[H2H]
R32Julien Cagnina (WC) (BEL)Bart Stevens (NLD)6-3 6-0[H2H]
R32Nemanja Malesevic (JR) (BIH)Dragos Nicolae Madaras (ROU)4-6 7-6(4) 6-1[H2H]
R32Marko Miladinovic (3) (_SR)Kristof Minarik (q) (SVK)6-4 6-3[H2H]
R32Gilbert SOARES KLIER Junior (5) (BRA)Juan Pablo Paz (ARG)6-2 6-0[H2H]
R32Oleg Prihodko (UKR)Mate Voros (q) (HUN)4-6 6-4 6-4[H2H]
R32Dragos Dima (ROU)Tristan Boyer (q) (USA)6-1 6-0[H2H]
R32Ronald Slobodchikov (2) (RUS)Sebastian Prechtel (GER)6-3 6-4[H2H]
Men's Doubles
FGrigoriy Lomakin (KAZ)
Oleg Prihodko (UKR)
Mats Hermans ()
Bart Stevens (NLD)
6-4 6-3
SFGrigoriy Lomakin (KAZ)
Oleg Prihodko (UKR)
Luca Gelhardt ()
Marvin Netuschil (GER)
7-6(7) 6-4
SFMats Hermans ()
Bart Stevens (NLD)
Mircea-Alexandru Jecan (ROU)
Ronald Slobodchikov (RUS)
6-4 7-6(5)
QFGrigoriy Lomakin (KAZ)
Oleg Prihodko (UKR)
Bogdan Ionut Apostol (ROU)
Dragos Nicolae Madaras (ROU)
w/o
QFLuca Gelhardt ()
Marvin Netuschil (GER)
Vladimir Korolev (RUS)
Andrey Uvarov ()
7-5 6-7(8) 10-4
QFMats Hermans ()
Bart Stevens (NLD)
Koray Kirci (TUR)
Paul Woerner (GER)
6-1 6-3
QFMircea-Alexandru Jecan (ROU)
Ronald Slobodchikov (RUS)
Tristan Boyer (USA)
Stefan Palosi (ROU)
6-0 7-6(3)
R16Mircea-Alexandru Jecan (ROU)
Ronald Slobodchikov (RUS)
Tuna Altuna (TUR)
Jonathan Eysseric (FRA)
6-4 6-4
R16Koray Kirci (TUR)
Paul Woerner (GER)
Artsiom Dabryian (BLR)
Kristof Minarik (SVK)
6-4 1-6 10-3
R16Tristan Boyer (USA)
Stefan Palosi (ROU)
PHILIP Bachmaier (AUT)
Sebastian Prechtel (GER)
6-1 6-3
R16Mats Hermans ()
Bart Stevens (NLD)
Duje Kekez (CRO)
Antun Vidak (CRO)
6-4 6-2
R16Luca Gelhardt ()
Marvin Netuschil (GER)
Mario Aleksic ()
Luka Pavlovic (FRA)
6-4 6-4
R16Vladimir Korolev (RUS)
Andrey Uvarov ()
Davide Galoppini (ITA)
Yu Lun Xie (_CH)
6-1 4-6 10-2
R16Bogdan Ionut Apostol (ROU)
Dragos Nicolae Madaras (ROU)
Dragos Dima (ROU)
Juan Pablo Paz (ARG)
6-2 4-6 10-4
R16Grigoriy Lomakin (KAZ)
Oleg Prihodko (UKR)
Tomas Liska (SVK)
Samuel Puskar (SVK)
6-1 7-6(3)
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Kristof Minarik (q) (SVK)Luka Miklavcic ()6-2 3-6 10-8[H2H]
Q1Mate Voros (q) (HUN)Mats Hermans ()6-3 6-4[H2H]
Q1Tristan Boyer (q) (USA)Anze Arh (SLO)3-6 6-2 10-8[H2H]
Q1Davide Albertoni (q) (ITA)Michael Gloeckler (AUT)3-6 6-3 10-8[H2H]
Q1Stefan Palosi (q) (ROU)Samuel Puskar (SVK)6-2 7-5[H2H]
Q1Tomas Liska (q) (SVK)Tomislav Jotovski ()6-1 6-3[H2H]
Q2Luka Miklavcic ()Yu Lun Xie (_CH)6-0 6-1[H2H]
Q2Kristof Minarik (q) (SVK)Michalis Sakellaridis (GRE)7-6(8) 6-3[H2H]
Q2Mate Voros (q) (HUN)Luca Gelhardt ()7-5 5-7 10-6[H2H]
Q2Mats Hermans ()Andrea Borroni (ITA)7-6(2) 1-6 13-11[H2H]
Q2Anze Arh (SLO)Yuji Arimura ()6-2 3-6 10-4[H2H]
Q2Tristan Boyer (q) (USA)Efe Comu ()6-1 6-0[H2H]
Q2Davide Albertoni (q) (ITA)Luka Pavlovic (FRA)3-6 7-5 11-9[H2H]
Q2Michael Gloeckler (AUT)Mario Aleksic ()6-3 3-6 10-3[H2H]
Q2Stefan Palosi (q) (ROU)Daniil Gusev ()7-6(3) 6-3[H2H]
Q2Samuel Puskar (SVK)Pietro Orlando Fellin ()7-6(3) 7-5[H2H]
Q2Tomas Liska (q) (SVK)Andrey Uvarov ()6-3 6-3[H2H]
Q2Tomislav Jotovski ()Kalin Ivanovski ()4-6 6-3 10-7[H2H]
Q3Luka Miklavcic ()Naoki Takeda (JPN)2-6 7-5 13-11[H2H]
Q3Yu Lun Xie (_CH)Jack Hodges ()6-4 6-1[H2H]
Q3Michalis Sakellaridis (GRE)Killian Sinclair ()6-1 6-0[H2H]
Q3Kristof Minarik (q) (SVK)Lukas Artner ()6-1 6-0[H2H]
Q3Luca Gelhardt ()Robert Ziganshin (RUS)6-1 6-2[H2H]
Q3Mate Voros (q) (HUN)Lynn Max Kempen ()6-1 6-1[H2H]
Q3Mats Hermans ()Togan Makzume ()6-1 6-1[H2H]
Q3Andrea Borroni (ITA)Antun Vidak (CRO)4-6 6-4 10-7[H2H]
Q3Yuji Arimura ()Mike Urbanija (SLO)4-6 2-0 ret.[H2H]
Q3Anze Arh (SLO)Ruben Busch (_GE)6-1 6-2[H2H]
Q3Efe Comu ()Danilo Krunic ()6-3 2-6 10-5[H2H]
Q3Tristan Boyer (q) (USA)Gaspar Zimbrek-Turkovic ()6-0 6-1[H2H]
Q3Luka Pavlovic (FRA)Mateo Mallen ()6-0 6-0[H2H]
Q3Davide Albertoni (q) (ITA)Shinnosuke Hiramatsu (JPN)6-3 0-6 10-7[H2H]
Q3Mario Aleksic ()Ivan Zaytsev ()7-5 6-2[H2H]
Q3Michael Gloeckler (AUT)Niklas Gruenefeldt ()6-1 6-1[H2H]
Q3Stefan Palosi (q) (ROU)Ivan Rotarov (_SR)6-0 6-3[H2H]
Q3Daniil Gusev ()Muhammed Kaan Erel ()6-3 6-0[H2H]
Q3Pietro Orlando Fellin ()Stefanos Sakellaridis ()6-1 6-2[H2H]
Q3Samuel Puskar (SVK)PHILIP Bachmaier (AUT)7-5 6-0[H2H]
Q3Tomas Liska (q) (SVK)Egill Sigurdsson (ISL)7-5 6-0[H2H]
Q3Andrey Uvarov ()Gokalp Ayar ()6-2 6-2[H2H]
Q3Kalin Ivanovski ()Benedikt Emesz ()7-6(6) 6-7(2) 10-4[H2H]
Q3Tomislav Jotovski ()Mert Arabaci ()6-0 6-0[H2H]