ATP Latvia F1 Futures Draw (Men's) - 2018

Click Here To Join The Latvia F1 Futures Discussion!


Share This...


Latvia F1 Futures Event Details:

2018-07-30Clay
OutdoorLatvia
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Latvia F1 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FRonald Slobodchikov (1) (RUS)Denys Klok (3) (UKR)6-2 6-0[H2H]
SFRonald Slobodchikov (1) (RUS)Guido Ivan Justo (q) ()6-7(2) 6-2 3-0 ret.[H2H]
SFDenys Klok (3) (UKR)Fernando Yamacita (8) (BRA)6-2 7-5[H2H]
QFRonald Slobodchikov (1) (RUS)Roberts Grinvalds (q) (LAT)3-6 6-4 6-3[H2H]
QFGuido Ivan Justo (q) ()Bogdan Bobrov (4) (RUS)6-0 4-1 ret.[H2H]
QFFernando Yamacita (8) (BRA)Robertas Vrzesinski (LTU)6-3 7-6(7)[H2H]
QFDenys Klok (3) (UKR)Matvey Minin (6) (RUS)6-3 6-3[H2H]
R16Robertas Vrzesinski (LTU)Joao Lucas REIS DA Silva (2) (BRA)6-4 6-1[H2H]
R16Guido Ivan Justo (q) ()Pierre Faivre (5) (FRA)6-1 6-4[H2H]
R16Ronald Slobodchikov (1) (RUS)Nino Portales (q) (FRA)6-2 6-0[H2H]
R16Fernando Yamacita (8) (BRA)Julius Tverijonas (LAT)6-1 6-2[H2H]
R16Matvey Minin (6) (RUS)Arturs Lazdins ()6-1 6-1[H2H]
R16Denys Klok (3) (UKR)Igor Gimenez (BRA)6-3 6-4[H2H]
R16Roberts Grinvalds (q) (LAT)Ivan Liutarevich (BLR)6-1 6-1[H2H]
R16Bogdan Bobrov (4) (RUS)Matheus Pucinelle De Almeida (q) ()7-5 3-6 6-1[H2H]
R32Julius Tverijonas (LAT)Vladislav Dubinsky (RUS)6-3 7-5[H2H]
R32Roberts Grinvalds (q) (LAT)Daniel Soyfer (WC) (USA)3-6 6-3 6-4[H2H]
R32Denys Klok (3) (UKR)Eduards Stefenbergs (WC) ()6-0 6-0[H2H]
R32Pierre Faivre (5) (FRA)Piotr Matuszewski (POL)6-2 6-2[H2H]
R32Nino Portales (q) (FRA)Mateusz Terczynski (POL)6-3 0-6 6-4[H2H]
R32Matvey Minin (6) (RUS)Gabriele Moghini (q) ()6-2 6-4[H2H]
R32Joao Lucas REIS DA Silva (2) (BRA)Santiago Besada (ARG)6-2 6-4[H2H]
R32Fernando Yamacita (8) (BRA)Gabriele Maria Noce (q) (ITA)4-6 6-2 6-4[H2H]
R32Matheus Pucinelle De Almeida (q) ()Igor Karpovets (q) (UKR)3-6 6-0 6-1[H2H]
R32Arturs Lazdins ()Teodors Pukshe (q) ()6-3 6-0[H2H]
R32Igor Gimenez (BRA)Tristan Meraut (FRA)6-4 6-2[H2H]
R32Bogdan Bobrov (4) (RUS)Feliksas Sakalauskas (WC) (LTU)5-7 6-2 6-3[H2H]
R32Guido Ivan Justo (q) ()Ignasi De Rueda De Genover (ESP)6-4 4-6 6-0[H2H]
R32Robertas Vrzesinski (LTU)Martins Rocens (WC) (LAT)7-5 7-5[H2H]
R32Ronald Slobodchikov (1) (RUS)luca Prevosto (ITA)6-1 4-1 ret.[H2H]
R32Ivan Liutarevich (BLR)Shahar Elbaz (7) (ISR)4-6 6-3 6-1[H2H]
Men's Doubles
FTadas Babelis (LAT)
Kasparas Zemaitelis (LAT)
Roberts Grinvalds (LAT)
Rudolfs Mednis ()
6-4 3-6 10-1
SFTadas Babelis (LAT)
Kasparas Zemaitelis (LAT)
Esteban Bruna ()
Guido Ivan Justo ()
6-3 3-6 10-7
SFRoberts Grinvalds (LAT)
Rudolfs Mednis ()
Igor Gimenez (BRA)
Matheus Pucinelle De Almeida ()
w/o
QFRoberts Grinvalds (LAT)
Rudolfs Mednis ()
Bogdan Bobrov (RUS)
Ivan Liutarevich (BLR)
1-6 6-4 10-6
QFIgor Gimenez (BRA)
Matheus Pucinelle De Almeida ()
Arturs Lazdins ()
Mikus Losbergs ()
6-4 6-4
QFTadas Babelis (LAT)
Kasparas Zemaitelis (LAT)
Denys Klok (UKR)
Matvey Minin (RUS)
6-4 4-6 10-7
QFEsteban Bruna ()
Guido Ivan Justo ()
Tristan Meraut (FRA)
Mateusz Terczynski (POL)
6-4 6-3
R16Tristan Meraut (FRA)
Mateusz Terczynski (POL)
Vladislav Dubinsky (RUS)
Fernando Yamacita (BRA)
7-5 6-3
R16Esteban Bruna ()
Guido Ivan Justo ()
Ignasi De Rueda De Genover (ESP)
luca Prevosto (ITA)
6-1 6-3
R16Tadas Babelis (LAT)
Kasparas Zemaitelis (LAT)
Richards Emulins ()
Martins Rocens (LAT)
6-4 6-4
R16Denys Klok (UKR)
Matvey Minin (RUS)
Deivids Juksa ()
Artur Kulibaba (LAT)
6-7(1) 6-1 10-8
R16Arturs Lazdins ()
Mikus Losbergs ()
Pierre Faivre (FRA)
Nino Portales (FRA)
3-6 7-6(5) 11-9
R16Igor Gimenez (BRA)
Matheus Pucinelle De Almeida ()
Ronald Slobodchikov (RUS)
Eduards Stefenbergs ()
6-0 6-1
R16Roberts Grinvalds (LAT)
Rudolfs Mednis ()
Shahar Elbaz (ISR)
Julius Tverijonas (LAT)
4-6 6-2 10-3
R16Bogdan Bobrov (RUS)
Ivan Liutarevich (BLR)
Teodors Pukshe ()
Daniel Soyfer (USA)
7-5 6-2
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Nino Portales (q) (FRA)Alessandro Procopio (ITA)7-5 6-2[H2H]
Q1Guido Ivan Justo (q) ()Artur Kulibaba (LAT)6-2 6-3[H2H]
Q1Roberts Grinvalds (q) (LAT)Tomas Vaise (LTU)4-6 6-3 6-4[H2H]
Q1Matheus Pucinelle De Almeida (q) ()Richards Emulins ()6-3 6-2[H2H]
Q1Teodors Pukshe (q) ()Marius Ruzgas (SWE)6-4 6-4[H2H]
Q1Gabriele Maria Noce (q) (ITA)Harrison Lombe (AUS)6-3 6-4[H2H]
Q1Igor Karpovets (q) (UKR)Esteban Bruna ()6-2 4-6 6-1[H2H]
Q1Gabriele Moghini (q) ()Aleksas Tverijonas (LAT)6-2 6-2[H2H]
Q3Esteban Bruna ()Gustavs Lukstins ()6-4 6-1[H2H]
Q3Gabriele Maria Noce (q) (ITA)Rudolfs Mednis ()6-1 6-3[H2H]
Q3Harrison Lombe (AUS)Toms Sutris ()6-0 6-2[H2H]
Q3Tomas Vaise (LTU)Simonas Zukauskas (LTU)6-4 6-4[H2H]
Q3Roberts Grinvalds (q) (LAT)Mohammad Khaled Abou Khamis ()6-0 6-0[H2H]
Q3Artur Kulibaba (LAT)Tadas Babelis (LAT)2-6 6-1 7-5[H2H]
Q3Igor Karpovets (q) (UKR)Andris Gudins (LAT)6-1 6-3[H2H]
Q3Nino Portales (q) (FRA)Deivids Juksa ()4-6 6-4 7-6(5)[H2H]
Q3Alessandro Procopio (ITA)Janis Mellups ()6-3 4-6 6-0[H2H]
Q3Matheus Pucinelle De Almeida (q) ()Laurynas Adomavicius (LAT)6-1 6-2[H2H]
Q3Richards Emulins ()Artsiom Cherkasau (BLR)6-1 6-1[H2H]
Q3Marius Ruzgas (SWE)Nikita Jesaibegjans (LAT)7-5 6-1[H2H]
Q3Teodors Pukshe (q) ()Aliaksey Matsiush ()6-3 6-3[H2H]
Q3Aleksas Tverijonas (LAT)Pavel Zenkevits (SWE)6-2 6-0[H2H]
Q3Gabriele Moghini (q) ()Sergiu Darie Medesan (ROU)6-2 6-2[H2H]
Q3Guido Ivan Justo (q) ()Athanasios Bilis ()6-1 6-0[H2H]