ATP Latvia F1 Futures Draw (Men's) - 2003

Click Here To Join The Latvia F1 Futures Discussion!


Share This...


Latvia F1 Futures Event Details:

2003-08-04Clay
OutdoorJurmala, Latvia
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Latvia F1 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FDaniel Klemetz (SWE)Dominique Coene (3) (BEL)6-4 7-6(6) [H2H]
SFDaniel Klemetz (SWE)Torsten Popp (GER)7-6(1) 6-3 [H2H]
SFDominique Coene (3) (BEL)Filip Urban (Q) (POL)7-5 6-3 [H2H]
QFDaniel Klemetz (SWE)Massimo Ocera (ITA)6-4 6-4 [H2H]
QFTorsten Popp (GER)Peter Capkovic (5) (SVK)7-6(2) 6-4 [H2H]
QFDominique Coene (3) (BEL)Tommi Lenho (FIN)6-2 6-0 [H2H]
QFFilip Urban (Q) (POL)Stian Boretti (2) (NOR)6-2 6-2 [H2H]
R16Daniel Klemetz (SWE)Georges Israel (LL) (FRA)6-1 6-4 [H2H]
R16Massimo Ocera (ITA)Alessandro Motti (7) (ITA)7-6(4) 0-6 6-1 [H2H]
R16Torsten Popp (GER)Janis Skroderis (WC) (LAT)6-4 6-4 [H2H]
R16Peter Capkovic (5) (SVK)Norbert Mazany (Q) (HUN)6-7(4) 6-1 6-4 [H2H]
R16Tommi Lenho (FIN)Radoslav Nijaki (POL)6-0 7-6(3) [H2H]
R16Dominique Coene (3) (BEL)Lauri Kiiski (FIN)7-5 6-1 [H2H]
R16Filip Urban (Q) (POL)Przemyslaw Lesniewski (Q) (POL)6-3 6-2 [H2H]
R16Stian Boretti (2) (NOR)Tommaso Sanna (ITA)6-4 2-6 6-3 [H2H]
R32Georges Israel (LL) (FRA)Algirdas Draugelis (Q) (LTU)6-0 6-1 [H2H]
R32Daniel Klemetz (SWE)Vincent Owens (LL) (USA)6-3 6-3 [H2H]
R32Massimo Ocera (ITA)Evgueni Smirnov (RUS)6-1 6-2 [H2H]
R32Alessandro Motti (7) (ITA)Paul Warkentin (Q) (USA)6-1 1-6 6-3 [H2H]
R32Torsten Popp (GER)Michal Przysiezny (4) (POL)7-6(4) 7-5 [H2H]
R32Janis Skroderis (WC) (LAT)Oskar Saarne (WC) (EST)6-3 6-7(5) 6-0 [H2H]
R32Norbert Mazany (Q) (HUN)Deniss Pavlovs (WC) (LAT)6-3 6-3 [H2H]
R32Peter Capkovic (5) (SVK)Rick Schalkers (Q) (NED)4-6 6-3 6-0 [H2H]
R32Radoslav Nijaki (POL)Marcin Golab (6) (POL)7-6(2) 6-3 [H2H]
R32Tommi Lenho (FIN)Roy Sichel (ISR)6-1 6-2 [H2H]
R32Lauri Kiiski (FIN)Arturas Gotovskis (WC) (LTU)6-3 6-1 [H2H]
R32Dominique Coene (3) (BEL)Sebastian Linda (Q) (GER)7-5 6-3 [H2H]
R32Przemyslaw Lesniewski (Q) (POL)Daniel Lencina-Ribes (8) (ESP)6-3 4-6 6-4 [H2H]
R32Filip Urban (Q) (POL)Laurent Bondaz (Q) (ITA)6-3 6-4 [H2H]
R32Tommaso Sanna (ITA)Andis Juska (LAT)7-6(6) 6-1 [H2H]
R32Stian Boretti (2) (NOR)Mait Kunnap (EST)6-4 6-3 [H2H]
Men's Doubles
FRadoslav Nijaki (POL)
Filip Urban (POL)
Lauri Kiiski (FIN)
Tommi Lenho (FIN)
WO
SFRadoslav Nijaki (POL)
Filip Urban (POL)
Alessandro Motti (1) (ITA)
Massimo Ocera (ITA)
6-2 6-4
SFLauri Kiiski (FIN)
Tommi Lenho (FIN)
Wojciech Owsiak (Q) (POL)
Lukasz Wodnicki (POL)
6-2 6-4
QFAlessandro Motti (1) (ITA)
Massimo Ocera (ITA)
Deniss Pavlovs (LAT)
Evgueni Smirnov (RUS)
6-4 6-4
QFRadoslav Nijaki (POL)
Filip Urban (POL)
Oskar Saarne (WC) (EST)
Ivar Troost (EST)
6-2 6-4
QFLauri Kiiski (FIN)
Tommi Lenho (FIN)
Andis Juska (4) (LAT)
Mait Kunnap (EST)
6-4 6-3
QFWojciech Owsiak (Q) (POL)
Lukasz Wodnicki (POL)
Marcin Golab (2) (POL)
Michal Przysiezny (POL)
6-4 6-4
R16Alessandro Motti (1) (ITA)
Massimo Ocera (ITA)
Tommaso Sanna (ITA)
Enrico Wellenfeld (ITA)
6-3 3-6 7-5
R16Deniss Pavlovs (LAT)
Evgueni Smirnov (RUS)
Janis Skroderis (WC) (LAT)
Nikita Svacko (LAT)
6-2 6-4
R16Radoslav Nijaki (POL)
Filip Urban (POL)
Luca Bonati (3) (ITA)
Laurent Bondaz (ITA)
6-4 6-3
R16Oskar Saarne (WC) (EST)
Ivar Troost (EST)
Ishay Hadash (ISR)
Dekel Valtzer (ISR)
7-6(4) 6-3
R16Lauri Kiiski (FIN)
Tommi Lenho (FIN)
Omer Abramovich (ISR)
Sebastian Linda (GER)
6-1 6-3
R16Andis Juska (4) (LAT)
Mait Kunnap (EST)
Daniel Klemetz (SWE)
Roy Sichel (ISR)
7-6(7) 6-1
R16Wojciech Owsiak (Q) (POL)
Lukasz Wodnicki (POL)
Algirdas Draugelis (WC) (LTU)
Arturas Gotovskis (LTU)
6-1 6-3
R16Marcin Golab (2) (POL)
Michal Przysiezny (POL)
Michal Kwiecien (POL)
Przemyslaw Lesniewski (POL)
6-2 6-2
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Norbert Mazany (HUN)Vincent Owens (WC) (USA)6-2 7-5 [H2H]
Q1Paul Warkentin (USA)Enrico Wellenfeld (ITA)7-6(3) 6-4 [H2H]
Q1Przemyslaw Lesniewski (3) (POL)Andris Antonovs (WC) (LAT)6-4 6-1 [H2H]
Q1Rick Schalkers (NED)Iram Peled (ISR)6-4 6-2 [H2H]
Q1Laurent Bondaz (ITA)Nathan M. Price (AUS)6-1 6-1 [H2H]
Q1Algirdas Draugelis (LTU)Pjotrs Necajevs (LAT)6-3 6-4 [H2H]
Q1Sebastian Linda (7) (GER)Georges Israel (10) (FRA)7-5 7-6(5) [H2H]
Q1Filip Urban (8) (POL)Luca Bonati (ITA)6-1 6-3 [H2H]
Q2Norbert Mazany (HUN)Aivaras Balzekas (1) (LTU)6-1 6-2 [H2H]
Q2Vincent Owens (WC) (USA)Moshiko Gamlieli (ISR)6-1 6-3 [H2H]
Q2Paul Warkentin (USA)Frantisek Polyak (2) (SVK)4-6 7-6(1) 6-3 [H2H]
Q2Enrico Wellenfeld (ITA)Edgars Klavins (LAT)6-2 6-1 [H2H]
Q2Przemyslaw Lesniewski (3) (POL)Nikolai Nesterov (RUS)6-4 3-6 6-1 [H2H]
Q2Andris Antonovs (WC) (LAT)Normunds Cubis (LAT)6-2 6-3 [H2H]
Q2Rick Schalkers (NED)Dekel Valtzer (4) (ISR)6-3 6-4 [H2H]
Q2Iram Peled (ISR)Levs Aleksjuks (LAT)6-1 6-2 [H2H]
Q2Laurent Bondaz (ITA)Lukasz Wodnicki (5) (POL)7-5 6-4 [H2H]
Q2Nathan M. Price (AUS)Glenn Jennings (AUS)6-1 6-1 [H2H]
Q2Algirdas Draugelis (LTU)Vahen Akapian (6) (BLR)6-4 6-4 [H2H]
Q2Pjotrs Necajevs (LAT)Simon Tankey (AUS)6-3 7-5 [H2H]
Q2Sebastian Linda (7) (GER)Jakub Ondrias (SVK)6-2 6-3 [H2H]
Q2Georges Israel (10) (FRA)Wojciech Owsiak (POL)6-3 6-1 [H2H]
Q2Filip Urban (8) (POL)Maciej Borowiak (POL)6-0 6-1 [H2H]
Q2Luca Bonati (ITA)Ishay Hadash (9) (ISR)6-3 6-4 [H2H]
Q3Aivaras Balzekas (1) (LTU)Bye
Q3Norbert Mazany (HUN)Felix Haufe (GER)6-2 6-1 [H2H]
Q3Moshiko Gamlieli (ISR)Lior Barbash (ISR)0-6 6-3 6-4 [H2H]
Q3Vincent Owens (WC) (USA)Bye
Q3Frantisek Polyak (2) (SVK)Bye
Q3Paul Warkentin (USA)Bye
Q3Enrico Wellenfeld (ITA)Aurimas Karpavicius (LTU)3-6 6-4 7-6(5) [H2H]
Q3Edgars Klavins (LAT)Bye
Q3Przemyslaw Lesniewski (3) (POL)Bye
Q3Nikolai Nesterov (RUS)Bye
Q3Andris Antonovs (WC) (LAT)Omer Abramovich (ISR)6-4 6-2 [H2H]
Q3Normunds Cubis (LAT)Bye
Q3Dekel Valtzer (4) (ISR)Bye
Q3Rick Schalkers (NED)Maris Sipkovs (LAT)6-0 6-0 [H2H]
Q3Iram Peled (ISR)Freddy Kircher (AUT)6-0 6-0 [H2H]
Q3Levs Aleksjuks (LAT)Bye
Q3Lukasz Wodnicki (5) (POL)Bye
Q3Laurent Bondaz (ITA)Pavel Chalomov (GER)2-6 6-1 6-2 [H2H]
Q3Glenn Jennings (AUS)Bye
Q3Nathan M. Price (AUS)Bye
Q3Vahen Akapian (6) (BLR)Bye
Q3Algirdas Draugelis (LTU)Maris Rumjancevs (LAT)6-2 7-5 [H2H]
Q3Pjotrs Necajevs (LAT)Bye
Q3Simon Tankey (AUS)Bye
Q3Sebastian Linda (7) (GER)Bye
Q3Jakub Ondrias (SVK)Stanislavs Rabinovics (LAT)6-2 6-3 [H2H]
Q3Wojciech Owsiak (POL)Michal Kwiecien (WC) (POL)6-3 4-6 6-4 [H2H]
Q3Georges Israel (10) (FRA)Bye
Q3Filip Urban (8) (POL)Bye
Q3Maciej Borowiak (POL)Jukka Immeli (FIN)6-4 6-2 [H2H]
Q3Luca Bonati (ITA)Rihards Emulins (LAT)6-0 6-2 [H2H]
Q3Ishay Hadash (9) (ISR)Bye


What's your opinion on the ATP Latvia F1 Futures draw (Men's) 2003?
Who will win Latvia F1 Futures?