ATP Israel F5 Futures Draw (Men's) - 2010

Click Here To Join The Israel F5 Futures Discussion!


Share This...


Israel F5 Futures Event Details:

2010-11-08Hard
OutdoorTel Aviv, Israel
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Israel F5 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FGregoire Burquier (1) (FRA)Rudy Coco (7) (FRA)6-1 6-3 [H2H]
SFGregoire Burquier (1) (FRA)Josh Goodall (5) (GBR)7-6(5) 3-6 6-1 [H2H]
SFRudy Coco (7) (FRA)Victor Baluda (Q) (RUS)6-1 6-3 [H2H]
QFGregoire Burquier (1) (FRA)Piotr Gadomski (POL)6-4 6-3 [H2H]
QFJosh Goodall (5) (GBR)Antal Van Der Duim (NED)6-3 6-1 [H2H]
QFVictor Baluda (Q) (RUS)Kevin Krawietz (GER)6-3 7-6(3) [H2H]
QFRudy Coco (7) (FRA)Amir Weintraub (2) (ISR)6-2 7-6(4) [H2H]
R16Gregoire Burquier (1) (FRA)Sergei Krotiouk (RUS)6-1 6-3 [H2H]
R16Piotr Gadomski (POL)Julien Dubail (8) (BEL)7-6(3) 6-3 [H2H]
R16Antal Van Der Duim (NED)Noam Okun (3) (ISR)1-6 6-4 2-0 Retired[H2H]
R16Josh Goodall (5) (GBR)Simon Cauvard (FRA)6-1 7-6(5) [H2H]
R16Victor Baluda (Q) (RUS)Gilad Ben Zvi (ISR)6-2 6-4 [H2H]
R16Kevin Krawietz (GER)Medy Chettar (Q) (FRA)3-6 6-0 6-2 [H2H]
R16Rudy Coco (7) (FRA)Tomer Hodorov (WC) (ISR)6-3 6-4 [H2H]
R16Amir Weintraub (2) (ISR)Tal Eros (ISR)6-2 6-2 [H2H]
R32Gregoire Burquier (1) (FRA)Xander Spong (NED)7-5 6-3 [H2H]
R32Sergei Krotiouk (RUS)Milos Sekulic (SWE)6-0 6-2 [H2H]
R32Piotr Gadomski (POL)Almog Mashiach (ISR)7-5 7-5 [H2H]
R32Julien Dubail (8) (BEL)Rafal Gozdur (Q) (POL)6-2 6-2 [H2H]
R32Noam Okun (3) (ISR)Bar Tzuf Botzer (WC) (ISR)6-1 6-2 [H2H]
R32Antal Van Der Duim (NED)David De Goede (Q) (NED)6-4 6-1 [H2H]
R32Simon Cauvard (FRA)Jannick Lupescu (Q) (NED)6-2 6-2 [H2H]
R32Josh Goodall (5) (GBR)Francois-Arthur Vibert (FRA)6-4 7-5 [H2H]
R32Gilad Ben Zvi (ISR)Fabrice Martin (6) (FRA)6-4 6-2 [H2H]
R32Victor Baluda (Q) (RUS)Dor Belfer (WC) (ISR)7-6(4) 6-3 [H2H]
R32Kevin Krawietz (GER)Daniel Skripnik (WC) (ISR)6-1 6-1 [H2H]
R32Medy Chettar (Q) (FRA)Thomas Fabbiano (4) (ITA)7-6(6) 6-4 [H2H]
R32Rudy Coco (7) (FRA)Antoine Tassart (FRA)3-6 6-1 7-6(5) [H2H]
R32Tomer Hodorov (WC) (ISR)Guy Michelevitz (Q) (ISR)6-2 6-1 [H2H]
R32Tal Eros (ISR)Laurent-Olivier Daxhelet (Q) (BEL)6-1 6-4 [H2H]
R32Amir Weintraub (2) (ISR)Philip Orno (Q) (DEN)6-4 7-5 [H2H]
Men's Doubles
FRudy Coco (FRA)
Fabrice Martin (FRA)
Kevin Krawietz (1) (GER)
Sergei Krotiouk (RUS)
6-3 6-4
SFKevin Krawietz (1) (GER)
Sergei Krotiouk (RUS)
Piotr Gadomski (3) (POL)
Rafal Gozdur (POL)
6-4 6-2
SFRudy Coco (FRA)
Fabrice Martin (FRA)
David De Goede (NED)
Jannick Lupescu (NED)
4-6 6-3 [10-8]
QFKevin Krawietz (1) (GER)
Sergei Krotiouk (RUS)
Denis Rybanov (RUS)
Sergey Strelkov (RUS)
6-2 7-5
QFPiotr Gadomski (3) (POL)
Rafal Gozdur (POL)
Medy Chettar (FRA)
Amir Weintraub (ISR)
7-6(5) 6-4
QFDavid De Goede (NED)
Jannick Lupescu (NED)
Tal Eros (ISR)
Igor Smilansky (ISR)
6-2 6-4
QFRudy Coco (FRA)
Fabrice Martin (FRA)
Bar Tzuf Botzer (ISR)
Almog Mashiach (ISR)
6-4 6-3
R16Kevin Krawietz (1) (GER)
Sergei Krotiouk (RUS)
Aviv Darmon (WC) (ISR)
Or Ram-Harel (ISR)
6-2 6-3
R16Denis Rybanov (RUS)
Sergey Strelkov (RUS)
Yuriy Kovalenko (ISR)
Philip Orno (DEN)
6-2 6-2
R16Piotr Gadomski (3) (POL)
Rafal Gozdur (POL)
Alon Faiman (WC) (ISR)
Noam Mazor (ISR)
6-4 7-5
R16Medy Chettar (FRA)
Amir Weintraub (ISR)
Gilad Ben Zvi (ISR)
Saar Steele (ISR)
3-6 6-3 [11-9]
R16David De Goede (NED)
Jannick Lupescu (NED)
Laurent-Olivier Daxhelet (BEL)
Romain Monney (SUI)
6-3 6-4
R16Tal Eros (ISR)
Igor Smilansky (ISR)
Julien Dubail (4) (BEL)
Antoine Tassart (FRA)
6-3 7-5
R16Bar Tzuf Botzer (ISR)
Almog Mashiach (ISR)
Dor Belfer (WC) (ISR)
Daniel Skripnik (ISR)
2-6 7-6(4) [10-7]
R16Rudy Coco (FRA)
Fabrice Martin (FRA)
Gregoire Burquier (2) (FRA)
Simon Cauvard (FRA)
7-6(8) 7-6(4)
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Jannick Lupescu (1) (NED)Saar Steele (ISR)6-4 6-4 [H2H]
Q1Victor Baluda (2) (RUS)Or Ram-Harel (WC) (ISR)6-1 6-1 [H2H]
Q1Medy Chettar (3) (FRA)Matan Shay Ganzi (ISR)6-0 6-1 [H2H]
Q1Rafal Gozdur (4) (POL)Viktor Filipenko (HUN)6-2 2-6 7-6(3) [H2H]
Q1Guy Michelevitz (ISR)Sergey Strelkov (5) (RUS)1-6 6-2 7-6(5) [H2H]
Q1Philip Orno (6) (DEN)Valentin Nourrissat (FRA)6-2 6-3 [H2H]
Q1Laurent-Olivier Daxhelet (7) (BEL)Gal Hakak (ISR)6-0 6-3 [H2H]
Q1David De Goede (9) (NED)Otakar Lucak (8) (CZE)6-3 6-4 [H2H]
Q2Jannick Lupescu (1) (NED)Aviv Ben Shabat (ISR)6-0 6-0 [H2H]
Q2Saar Steele (ISR)Noam Mazor (ISR)6-4 6-1 [H2H]
Q2Victor Baluda (2) (RUS)Alon Faiman (ISR)6-2 6-4 [H2H]
Q2Or Ram-Harel (WC) (ISR)Genia Gamazov (ISR)6-2 6-3 [H2H]
Q2Medy Chettar (3) (FRA)Arko Zoutendijk (NED)3-0 Retired[H2H]
Q2Matan Shay Ganzi (ISR)Gleb Kozeltsev (RUS)6-4 6-2 [H2H]
Q2Rafal Gozdur (4) (POL)Romain Monney (SUI)7-6(6) 6-2 [H2H]
Q2Viktor Filipenko (HUN)Amir Zari (ISR)6-2 6-2 [H2H]
Q2Sergey Strelkov (5) (RUS)Lui Marchenko (ISR)6-0 6-1 [H2H]
Q2Guy Michelevitz (ISR)Eyal Cohen (ISR)7-6(6) 6-3 [H2H]
Q2Philip Orno (6) (DEN)Igor Smilansky (ISR)7-6(5) 4-6 6-4 [H2H]
Q2Valentin Nourrissat (FRA)Benjamin Ezer (ISR)6-0 6-4 [H2H]
Q2Laurent-Olivier Daxhelet (7) (BEL)Yoannis Hilelis (FRA)4-6 4-1 Retired[H2H]
Q2Gal Hakak (ISR)Nir Aizik (ISR)6-1 6-0 [H2H]
Q2Otakar Lucak (8) (CZE)Ram Tepper (ISR)6-1 6-1 [H2H]
Q2David De Goede (9) (NED)Olaf De Weerdt (BEL)6-2 6-3 [H2H]
Q3Jannick Lupescu (1) (NED)Bye
Q3Aviv Ben Shabat (ISR)Fabrice Sbarro (SUI)6-0 6-1 [H2H]
Q3Saar Steele (ISR)Daniel Jacobi (ISR)6-1 6-1 [H2H]
Q3Noam Mazor (ISR)Dmitry Kalyuzhny (RUS)7-6(4) 6-3 [H2H]
Q3Victor Baluda (2) (RUS)Bye
Q3Alon Faiman (ISR)Matej Klobusovsky (SVK)6-4 3-6 6-4 [H2H]
Q3Genia Gamazov (ISR)Philipp Skvortsov (RUS)3-6 6-3 7-6(5) [H2H]
Q3Or Ram-Harel (WC) (ISR)Daniel Aleksandrov (ISR)6-4 6-4 [H2H]
Q3Medy Chettar (3) (FRA)Bye
Q3Arko Zoutendijk (NED)Constantin Le Goff (FRA)6-1 6-0 [H2H]
Q3Matan Shay Ganzi (ISR)Eitan Romem (ISR)7-5 6-3 [H2H]
Q3Gleb Kozeltsev (RUS)Nir Shaked (ISR)6-2 6-3 [H2H]
Q3Rafal Gozdur (4) (POL)Bye
Q3Romain Monney (SUI)Jessy Kalambay (SUI)6-4 6-2 [H2H]
Q3Viktor Filipenko (HUN)Yair Gal (ISR)7-5 6-4 [H2H]
Q3Amir Zari (ISR)Denis Rybanov (RUS)6-3 6-1 [H2H]
Q3Sergey Strelkov (5) (RUS)Bye
Q3Lui Marchenko (ISR)Adrian Gabison (FRA)6-4 6-3 [H2H]
Q3Eyal Cohen (ISR)Daniel Tyntaryov (ISR)6-3 5-0 Retired[H2H]
Q3Guy Michelevitz (ISR)Patrick Thomet (SUI)6-1 6-1 [H2H]
Q3Philip Orno (6) (DEN)Bye
Q3Igor Smilansky (ISR)Adi Zilberstein (ISR)6-2 6-1 [H2H]
Q3Benjamin Ezer (ISR)Daniel Krutik (ISR)6-2 6-2 [H2H]
Q3Valentin Nourrissat (FRA)Aviv Darmon (ISR)6-3 6-2 [H2H]
Q3Laurent-Olivier Daxhelet (7) (BEL)Bye
Q3Yoannis Hilelis (FRA)Grigory Rybenkov (RUS)6-1 6-3 [H2H]
Q3Gal Hakak (ISR)Boris Savransky (ISR)6-3 6-0 [H2H]
Q3Nir Aizik (ISR)Ben Aflalo (ISR)6-2 6-2 [H2H]
Q3Otakar Lucak (8) (CZE)Bye
Q3Ram Tepper (ISR)Gal Gutman (ISR)6-0 6-1 [H2H]
Q3Olaf De Weerdt (BEL)Oran Reznik (ISR)7-6(3) 6-1 [H2H]
Q3David De Goede (9) (NED)Yuriy Kovalenko (ISR)6-0 6-1 [H2H]


What's your opinion on the ATP Israel F5 Futures draw (Men's) 2010?
Who will win Israel F5 Futures?