ATP Israel F1 Futures Draw (Men's) - 2017

Click Here To Join The Israel F1 Futures Discussion!


Share This...


Israel F1 Futures Event Details:

2017-03-13Hard
OutdoorIsrael
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Israel F1 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FEnzo Couacaud (4) (FRA)Edan Leshem (3) (ISR)6-4 6-4[H2H]
SFEnzo Couacaud (4) (FRA)Tal Goldengoren (ISR)6-2 6-1[H2H]
SFEdan Leshem (3) (ISR)Dekel Bar (ISR)6-4 2-6 6-4[H2H]
QFTal Goldengoren (ISR)Ben Patael (6) (ISR)6-3 6-1[H2H]
QFEnzo Couacaud (4) (FRA)Gabor Borsos (HUN)6-2 6-2[H2H]
QFEdan Leshem (3) (ISR)Florian Fallert (GER)7-5 6-3[H2H]
QFDekel Bar (ISR)Laurynas Grigelis (2) (LAT)6-3 6-3[H2H]
R16Tal Goldengoren (ISR)Mor Bulis (ISR)7-5 6-4[H2H]
R16Ben Patael (6) (ISR)Viktor Filipenko (HUN)6-3 6-4[H2H]
R16Enzo Couacaud (4) (FRA)Andrew Ruppli (SUI)6-2 6-3[H2H]
R16Gabor Borsos (HUN)Shahar Elbaz (ISR)6-4 7-6(2)[H2H]
R16Florian Fallert (GER)Tobias Simon (5) (GER)6-4 4-6 7-6(3)[H2H]
R16Edan Leshem (3) (ISR)Vladimir Polyakov ()6-1 6-4[H2H]
R16Dekel Bar (ISR)Matias Franco Descotte (8) (ARG)6-2 6-3[H2H]
R16Laurynas Grigelis (2) (LAT)Yannai Barkai (ISR)6-0 6-4[H2H]
R32Mor Bulis (ISR)Marsel Ilhan (1) (TUR)3-6 6-4 6-3[H2H]
R32Tal Goldengoren (ISR)Levente Godry (HUN)7-6(3) 6-1[H2H]
R32Viktor Filipenko (HUN)Alon Elia (ISR)6-4 7-5[H2H]
R32Ben Patael (6) (ISR)Eric James Johnson (USA)2-6 6-4 6-2[H2H]
R32Enzo Couacaud (4) (FRA)Afik Harary (WC) (ISR)6-0 6-0[H2H]
R32Andrew Ruppli (SUI)George Botezan (ROU)6-2 6-2[H2H]
R32Gabor Borsos (HUN)Daniel Dudockin (WC) (ISR)6-4 6-2[H2H]
R32Shahar Elbaz (ISR)Raleigh Smith (7) (USA)6-4 6-3[H2H]
R32Tobias Simon (5) (GER)Orel Ovil (ISR)6-4 6-2[H2H]
R32Florian Fallert (GER)Stanislav Poplavskyy (UKR)6-3 6-1[H2H]
R32Vladimir Polyakov ()Amit Gabreal (ISR)6-0 6-0[H2H]
R32Edan Leshem (3) (ISR)Nikolay Kolobaev (RUS)6-3 6-1[H2H]
R32Matias Franco Descotte (8) (ARG)Igor Smilansky (ISR)6-4 7-5[H2H]
R32Dekel Bar (ISR)Eitan Dray (WC) (ISR)6-4 6-2[H2H]
R32Yannai Barkai (ISR)Roi Ginat (ISR)7-6(1) 6-3[H2H]
R32Laurynas Grigelis (2) (LAT)Yshai Oliel (WC) (ISR)6-3 6-2[H2H]
Men's Doubles
FGabor Borsos (1) (HUN)
Laurynas Grigelis (LAT)
Dekel Bar (ISR)
Yshai Oliel (ISR)
6-3 6-4
SFGabor Borsos (1) (HUN)
Laurynas Grigelis (LAT)
Matias Franco Descotte (ARG)
Raleigh Smith (USA)
7-6(2) 7-5
SFDekel Bar (ISR)
Yshai Oliel (ISR)
Florian Fallert (3) (GER)
Tobias Simon (GER)
7-5 6-2
QFGabor Borsos (1) (HUN)
Laurynas Grigelis (LAT)
Oz Daniel (ISR)
Eric James Johnson (USA)
6-2 6-2
QFMatias Franco Descotte (ARG)
Raleigh Smith (USA)
Viktor Filipenko (4) (HUN)
Levente Godry (HUN)
3-6 7-6(2) 10-3
QFFlorian Fallert (3) (GER)
Tobias Simon (GER)
Ram Kapach (ISR)
Motvey Radionov (ISR)
7-6(3) 7-5
QFDekel Bar (ISR)
Yshai Oliel (ISR)
Mykyta Riepkin (UKR)
Vadym Zrazhevskyy (UKR)
6-1 6-0
R16Gabor Borsos (1) (HUN)
Laurynas Grigelis (LAT)
Orel Ovil (ISR)
Ben Patael (ISR)
6-0 6-2
R16Oz Daniel (ISR)
Eric James Johnson (USA)
Marsel Ilhan (TUR)
Stanislav Poplavskyy (UKR)
6-4 1-6 11-9
R16Viktor Filipenko (4) (HUN)
Levente Godry (HUN)
George Botezan (ROU)
Mor Bulis (ISR)
7-6(5) 6-0
R16Matias Franco Descotte (ARG)
Raleigh Smith (USA)
Daniel Dudockin (ISR)
Andrew Ruppli (SUI)
6-3 6-4
R16Ram Kapach (ISR)
Motvey Radionov (ISR)
Amit Gabreal (ISR)
Pavel Semidockih (ISR)
7-5 6-2
R16Florian Fallert (3) (GER)
Tobias Simon (GER)
Roi Ginat (WC) (ISR)
Jordan Hasson (ISR)
6-3 6-2
R16Dekel Bar (ISR)
Yshai Oliel (ISR)
Yannai Barkai (ISR)
Alon Elia (ISR)
6-3 6-2
R16Mykyta Riepkin (UKR)
Vadym Zrazhevskyy (UKR)
Ran Amar (WC) (ISR)
Iftah Yavetz (ISR)
6-3 6-3
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1George Botezan (1) (ROU)Omer Katz (13) (ISR)6-1 6-1[H2H]
Q1Andrew Ruppli (2) (SUI)Nir Vodavoz (15) (ISR)6-2 6-0[H2H]
Q1Yannai Barkai (ISR)Ram Kapach (3) (ISR)4-6 6-1 6-1[H2H]
Q1Shahar Elbaz (4) (ISR)Roi Ginat (11) (ISR)6-3 6-4[H2H]
Q1Amit Gabreal (5) (ISR)Uri Vodavoz (ISR)6-3 6-4[H2H]
Q1Levente Godry (6) (HUN)Jordan Hasson (12) (ISR)6-2 6-4[H2H]
Q1Igor Smilansky (7) (ISR)Nikolay Kolobaev (10) (RUS)7-5 6-2[H2H]
Q1Vladimir Polyakov (8) ()Motvey Radionov (9) (ISR)7-5 6-2[H2H]
Q2George Botezan (1) (ROU)Helman Volkats (ISR)6-3 6-2[H2H]
Q2Omer Katz (13) (ISR)Mykyta Riepkin (WC) (UKR)7-5 6-7(2) 6-2[H2H]
Q2Andrew Ruppli (2) (SUI)Iftah Yavetz (ISR)6-4 6-2[H2H]
Q2Nir Vodavoz (15) (ISR)Uri Hai Asidon (WC) (ISR)6-3 6-4[H2H]
Q2Ram Kapach (3) (ISR)Oz Daniel (ISR)6-4 6-4[H2H]
Q2Yannai Barkai (ISR)Itay Shpindler (14) (ISR)6-1 6-2[H2H]
Q2Shahar Elbaz (4) (ISR)Ran Amar (ISR)6-2 6-3[H2H]
Q2Roi Ginat (11) (ISR)Saar Steele (ISR)WO[H2H]
Q2Amit Gabreal (5) (ISR)Nevo Gabriely (ISR)6-1 6-7(6) 6-1[H2H]
Q2Uri Vodavoz (ISR)Ron Idzon (ISR)5-7 6-0 6-4[H2H]
Q2Levente Godry (6) (HUN)James Roelofse (RSA)6-3 3-6 6-1[H2H]
Q2Jordan Hasson (12) (ISR)Dor Yakob Wertheimer (ISR)6-3 6-2[H2H]
Q2Igor Smilansky (7) (ISR)Vadym Zrazhevskyy (UKR)6-1 6-2[H2H]
Q2Nikolay Kolobaev (10) (RUS)Daniel Tamir (ISR)6-2 6-0[H2H]
Q2Vladimir Polyakov (8) ()Ofek Amoyal (ISR)6-4 6-0[H2H]
Q2Motvey Radionov (9) (ISR)Or Grinberg (ISR)6-0 6-0[H2H]
Q3George Botezan (1) (ROU)Gilad Tamar (ISR)6-2 6-1[H2H]
Q3Helman Volkats (ISR)Sahar Alon (ISR)6-0 6-2[H2H]
Q3Mykyta Riepkin (WC) (UKR)Afik Lahav (ISR)6-4 6-0[H2H]
Q3Omer Katz (13) (ISR)Idan Harel Gross (ISR)6-3 6-4[H2H]
Q3Andrew Ruppli (2) (SUI)Shahar Gabay (ISR)6-1 6-2[H2H]
Q3Iftah Yavetz (ISR)Mike Nathanel Engel (ISR)6-0 6-2[H2H]
Q3Uri Hai Asidon (WC) (ISR)Maxim Turyev (RUS)6-2 6-1[H2H]
Q3Nir Vodavoz (15) (ISR)Guy Michelevitz (ISR)7-5 6-2[H2H]
Q3Ram Kapach (3) (ISR)Roy Ofer (ISR)6-1 6-2[H2H]
Q3Oz Daniel (ISR)Lucas Andriamasilalao (FRA)2-6 7-5 6-3[H2H]
Q3Yannai Barkai (ISR)Pavel Semidockih (ISR)6-2 6-0[H2H]
Q3Itay Shpindler (14) (ISR)Alexander Gaponenko (ISR)1-6 6-4 7-6(6)[H2H]
Q3Shahar Elbaz (4) (ISR)Edan Bakshi (ISR)6-3 6-1[H2H]
Q3Ran Amar (ISR)Roee Benya (ISR)6-4 6-2[H2H]
Q3Saar Steele (ISR)Yam Bruhin (ISR)6-2 7-6(6)[H2H]
Q3Roi Ginat (11) (ISR)Daniel Entelis (ISR)6-3 6-3[H2H]
Q3Amit Gabreal (5) (ISR)Daniel DU Toit (RSA)6-1 6-3[H2H]
Q3Nevo Gabriely (ISR)Ron Mansdorf (ISR)6-2 6-0[H2H]
Q3Uri Vodavoz (ISR)Michael Kricheli (ISR)6-2 3-6 6-1[H2H]
Q3Ron Idzon (ISR)Omer Yeshaya (16) (ISR)7-5 6-3[H2H]
Q3Levente Godry (6) (HUN)Omer Touchmair (ISR)6-4 6-2[H2H]
Q3James Roelofse (RSA)Michael Boguslavsky (ISR)6-3 6-0[H2H]
Q3Dor Yakob Wertheimer (ISR)Thomas SCHWENCKE Lindqvist (DEN)7-6(3) 6-2[H2H]
Q3Jordan Hasson (12) (ISR)Lior Goldenberg (ISR)5-7 6-3 6-0[H2H]
Q3Igor Smilansky (7) (ISR)Yaron Guberman (ISR)6-3 7-5[H2H]
Q3Vadym Zrazhevskyy (UKR)Ran Derei (ISR)6-0 6-0[H2H]
Q3Daniel Tamir (ISR)Almog Levi (ISR)6-3 6-1[H2H]
Q3Nikolay Kolobaev (10) (RUS)Tuval Barak (ISR)6-1 6-2[H2H]
Q3Vladimir Polyakov (8) ()Egor Matvievici (WC) (MDA)6-0 6-1[H2H]
Q3Ofek Amoyal (ISR)Ronen Mashiach (WC) (ISR)6-1 6-2[H2H]
Q3Or Grinberg (ISR)Raz Abodyan (ISR)6-2 6-2[H2H]
Q3Motvey Radionov (9) (ISR)Gal Grimberg (ISR)6-0 6-0[H2H]