ATP Israel F11 Futures Draw (Men's) - 2018

Click Here To Join The Israel F11 Futures Discussion!


Share This...


Israel F11 Futures Event Details:

2018-06-25Hard
OutdoorIsrael
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Israel F11 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FFrancesco Vilardo (2) (ITA)Tigre Hank (7) (MEX)7-6(3) 6-3[H2H]
SFFrancesco Vilardo (2) (ITA)Jordan Hasson (ISR)6-2 6-2[H2H]
SFTigre Hank (7) (MEX)Constantin Bittoun Kouzmine (8) (FRA)7-6(4) 6-7(1) 6-3[H2H]
QFJordan Hasson (ISR)Stefan Seifert (4) (GER)6-4 6-3[H2H]
QFConstantin Bittoun Kouzmine (8) (FRA)Yannai Barkai (ISR)6-1 6-4[H2H]
QFTigre Hank (7) (MEX)Yshai Oliel (1) (ISR)6-2 7-6(5)[H2H]
QFFrancesco Vilardo (2) (ITA)Vullnet Tashi (6) (SUI)7-6(4) 6-4[H2H]
R16Yannai Barkai (ISR)Emmanuel Luria (WC) (ISR)6-3 6-1[H2H]
R16Francesco Vilardo (2) (ITA)Aron Hiltzik (USA)6-1 6-4[H2H]
R16Jordan Hasson (ISR)Enzo Wallart (q) (FRA)6-2 2-6 6-2[H2H]
R16Vullnet Tashi (6) (SUI)Yankel Zemel (ISR)6-4 1-6 7-5[H2H]
R16Stefan Seifert (4) (GER)Shahar Elbaz (ISR)7-6(5) 3-6 6-4[H2H]
R16Constantin Bittoun Kouzmine (8) (FRA)Guy Feigin (q) (ISR)6-2 6-0[H2H]
R16Tigre Hank (7) (MEX)Samuel Beren (WC) (USA)6-4 6-1[H2H]
R16Yshai Oliel (1) (ISR)Noah Schachter (q) (USA)6-4 6-7(6) 6-2[H2H]
R32Stefan Seifert (4) (GER)Nir Vodavoz (q) (ISR)7-5 6-0[H2H]
R32Noah Schachter (q) (USA)Oz Daniel (WC) (ISR)6-1 6-1[H2H]
R32Tigre Hank (7) (MEX)Luca Keist (q) (SUI)6-2 6-1[H2H]
R32Yshai Oliel (1) (ISR)Cameron Green (q) (AUS)6-4 6-7(5) 6-3[H2H]
R32Shahar Elbaz (ISR)Nevo Gabriely (q) (ISR)6-3 6-1[H2H]
R32Enzo Wallart (q) (FRA)Alon Elia (5) (ISR)6-4 6-4[H2H]
R32Constantin Bittoun Kouzmine (8) (FRA)Gilad Tamar (ISR)6-3 6-4[H2H]
R32Francesco Vilardo (2) (ITA)Luca Castelnuovo ()6-4 3-6 6-4[H2H]
R32Yankel Zemel (ISR)Nicolas Uryson (ARG)6-4 6-4[H2H]
R32Vullnet Tashi (6) (SUI)Omer Yeshaya (WC) (ISR)6-0 6-1[H2H]
R32Emmanuel Luria (WC) (ISR)Yair Sarouk (ISR)7-5 7-5[H2H]
R32Guy Feigin (q) (ISR)Keivon Tabrizi (SUI)4-6 6-3 6-3[H2H]
R32Samuel Beren (WC) (USA)Daniel Sela (LL) ()6-2 6-1[H2H]
R32Aron Hiltzik (USA)Ram Kapach (ISR)6-3 6-3[H2H]
R32Jordan Hasson (ISR)Alex Kobelt (q) (USA)7-6(5) 6-0[H2H]
R32Yannai Barkai (ISR)Hugo Voljacques (3) (FRA)6-4 6-4[H2H]
Men's Doubles
FShahar Elbaz (ISR)
Yankel Zemel (ISR)
Luca Castelnuovo ()
Nicolas Uryson (ARG)
6-2 7-6(5)
SFShahar Elbaz (ISR)
Yankel Zemel (ISR)
Constantin Bittoun Kouzmine (FRA)
Tigre Hank (MEX)
6-3 3-6 10-8
SFLuca Castelnuovo ()
Nicolas Uryson (ARG)
Stefan Seifert (GER)
Francesco Vilardo (ITA)
7-6(2) 3-6 10-7
QFLuca Castelnuovo ()
Nicolas Uryson (ARG)
Samuel Beren (USA)
Cameron Green (AUS)
6-3 6-4
QFConstantin Bittoun Kouzmine (FRA)
Tigre Hank (MEX)
Alon Elia (ISR)
Hugo Voljacques (FRA)
7-6(7) 6-4
QFShahar Elbaz (ISR)
Yankel Zemel (ISR)
Edan Bakshi (ISR)
Vullnet Tashi (SUI)
6-2 6-2
QFStefan Seifert (GER)
Francesco Vilardo (ITA)
Oz Daniel (ISR)
Ori Maior (ISR)
6-2 6-3
R16Luca Castelnuovo ()
Nicolas Uryson (ARG)
Bogdan Didenko (UKR)
Vasil Yehorov (UKR)
6-3 6-2
R16Oz Daniel (ISR)
Ori Maior (ISR)
Vladislav Ivanov (RUS)
Nikolay Kolobaev (RUS)
7-6(4) 6-1
R16Stefan Seifert (GER)
Francesco Vilardo (ITA)
Jordan Hasson (ISR)
Ido Zonder (ISR)
6-3 7-5
R16Edan Bakshi (ISR)
Vullnet Tashi (SUI)
Daniel Dudockin (ISR)
Omer Yeshaya (ISR)
7-5 6-4
R16Shahar Elbaz (ISR)
Yankel Zemel (ISR)
Guy Dagan (ISR)
Yair Sarouk (ISR)
6-3 3-6 12-10
R16Constantin Bittoun Kouzmine (FRA)
Tigre Hank (MEX)
Aron Hiltzik (USA)
Noah Schachter (USA)
7-6(4) 6-7(3) 10-8
R16Alon Elia (ISR)
Hugo Voljacques (FRA)
Yoni Becher ()
Amit Cohen (ISR)
6-2 6-0
R16Samuel Beren (USA)
Cameron Green (AUS)
Alex Kobelt (USA)
Gilad Tamar (ISR)
6-4 6-3
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Nevo Gabriely (q) (ISR)Dor Wertheimer (ISR)6-4 6-1[H2H]
Q1Enzo Wallart (q) (FRA)Hod Cohen ()6-0 6-0[H2H]
Q1Cameron Green (q) (AUS)Daniel Sela (LL) ()6-1 6-0[H2H]
Q1Luca Keist (q) (SUI)Daniel Dudockin (ISR)7-5 6-0[H2H]
Q1Guy Feigin (q) (ISR)Shahar Gabay (ISR)6-3 6-3[H2H]
Q1Noah Schachter (q) (USA)Ori Maior (ISR)7-5 6-1[H2H]
Q1Nir Vodavoz (q) (ISR)Ido Zonder (ISR)7-5 6-4[H2H]
Q1Alex Kobelt (q) (USA)Vladislav Ivanov (RUS)7-6(3) 6-2[H2H]
Q2Luca Keist (q) (SUI)Tejas Jagani ()6-0 6-2[H2H]
Q2Daniel Sela (LL) ()Shadi AL Tori (ISR)6-1 6-4[H2H]
Q2Cameron Green (q) (AUS)Yoni Becher ()6-0 6-3[H2H]
Q2Hod Cohen ()Israel Boskila ()2-6 6-3 6-4[H2H]
Q2Enzo Wallart (q) (FRA)Bogdan Didenko (UKR)6-3 2-0 ret.[H2H]
Q2Dor Wertheimer (ISR)Adam Levi (ISR)6-1 6-2[H2H]
Q2Nevo Gabriely (q) (ISR)Nikolay Kolobaev (RUS)7-6(4) 6-4[H2H]
Q2Daniel Dudockin (ISR)Yam Ziv (ISR)6-0 6-0[H2H]
Q2Shahar Gabay (ISR)Tal Bitton ()6-4 6-2[H2H]
Q2Vladislav Ivanov (RUS)Edan Bakshi (ISR)6-1 6-1[H2H]
Q2Alex Kobelt (q) (USA)Vasil Yehorov (UKR)6-1 3-6 7-6(9)[H2H]
Q2Nir Vodavoz (q) (ISR)Tuval Barak (ISR)6-1 6-4[H2H]
Q2Ido Zonder (ISR)Eduardo Cohen (ISR)7-5 6-3[H2H]
Q2Ori Maior (ISR)Ido Salem ()6-2 6-2[H2H]
Q2Noah Schachter (q) (USA)Barnaby Smith (GBR)3-6 6-3 1-0 ret.[H2H]
Q2Guy Feigin (q) (ISR)Amit Cohen (ISR)6-3 7-5[H2H]
Q3Edan Bakshi (ISR)Guy Dagan (ISR)6-3 6-3[H2H]
Q3Vladislav Ivanov (RUS)Ross Watson (GBR)7-6(5) 6-1[H2H]
Q3Alex Kobelt (q) (USA)Ajinkya NANASAHEB Bachhav (IND)6-2 6-0[H2H]
Q3Vasil Yehorov (UKR)Eitan Dray (ISR)6-0 6-1[H2H]