ATP Israel 1 Masters Draw (Men's) - 1994

Click Here To Join The Israel 1 Masters Discussion!


Share This...


Israel 1 Masters Event Details:

1994-02-19Hard
OutdoorRamat Hasharon, Israel
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Israel 1 Masters draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FNeville Godwin (7) (RSA)Ofer Sela (4) (ISR)6-3 6-2 [H2H]
FAlejo Mancisidor (5) (ESP)Gilad Bloom (3) (ISR)6-3 7-6 [H2H]
FGilad Bloom (1) (ISR)Alejo Mancisidor (2) (ESP)5-1 Retired[H2H]
FEyal Erlich (ISR)Arnd Caspari (GER)4-6 6-2 6-2 [H2H]
SFNeville Godwin (7) (RSA)Burkhard Scholz (GER)7-5 4-6 6-4 [H2H]
SFOfer Sela (4) (ISR)Emanuel Couto (POR)6-1 3-6 6-4 [H2H]
SFGilad Bloom (3) (ISR)Burkhard Scholz (7) (GER)6-4 4-6 6-4 [H2H]
SFAlejo Mancisidor (5) (ESP)Ofer Sela (2) (ISR)6-4 6-4 [H2H]
SFGilad Bloom (1) (ISR)Neville Godwin (6) (RSA)6-2 2-6 6-4 [H2H]
SFAlejo Mancisidor (2) (ESP)Ofer Sela (4) (ISR)6-7 7-6 6-3 [H2H]
SFArnd Caspari (GER)Carlo Santoro (ITA)6-3 6-0 [H2H]
SFEyal Erlich (ISR)Bill Barber (5) (USA)3-6 6-2 6-1 [H2H]
QFNeville Godwin (7) (RSA)Bohdan Ulihrach (CZE)7-5 3-6 6-1 [H2H]
QFBurkhard Scholz (GER)Alejo Mancisidor (3) (ESP)6-3 6-1 [H2H]
QFOfer Sela (4) (ISR)Arnd Caspari (6) (GER)6-1 6-4 [H2H]
QFEmanuel Couto (POR)Jonathan Erlich (ISR)6-4 6-0 [H2H]
QFBurkhard Scholz (7) (GER)Neville Godwin (1) (RSA)7-6 6-7 6-2 [H2H]
QFGilad Bloom (3) (ISR)Massimo Calvelli (ITA)6-4 6-3 [H2H]
QFAlejo Mancisidor (5) (ESP)Eyal Erlich (4) (ISR)7-6 7-5 [H2H]
QFOfer Sela (2) (ISR)Emanuel Couto (8) (POR)7-6 6-1 [H2H]
QFGilad Bloom (1) (ISR)Emanuel Couto (7) (POR)6-1 6-4 [H2H]
QFNeville Godwin (6) (RSA)Rainer Falenti (AUT)7-5 6-3 [H2H]
QFOfer Sela (4) (ISR)Bill Barber (5) (USA)3-6 6-3 6-3 [H2H]
QFAlejo Mancisidor (2) (ESP)Sebastien Deshays (Q) (FRA)6-1 6-0 [H2H]
QFCarlo Santoro (ITA)Burkhard Scholz (GER)7-5 2-6 6-4 [H2H]
QFArnd Caspari (GER)Rainer Falenti (AUT)3-6 7-6 6-3 [H2H]
QFBill Barber (5) (USA)Ofer Sela (4) (ISR)3-6 6-3 6-3 [H2H]
QFEyal Erlich (ISR)Federico Rovai (Q) (SWE)6-2 7-6 [H2H]
R16Bohdan Ulihrach (CZE)Gilad Bloom (1) (ISR)5-7 6-2 6-1 [H2H]
R16Neville Godwin (7) (RSA)Jan Weinzierl (GER)6-3 6-3 [H2H]
R16Alejo Mancisidor (3) (ESP)Nenad Zimonjic (Q) (YUG)6-2 6-4 [H2H]
R16Burkhard Scholz (GER)Petr Pala (CZE)6-4 7-5 [H2H]
R16Arnd Caspari (6) (GER)Federico Rovai (SWE)7-5 6-1 [H2H]
R16Ofer Sela (4) (ISR)Nelson Aerts (Q) (BRA)6-3 7-6 [H2H]
R16Emanuel Couto (POR)Oleg Ogorodov (UZB)5-7 7-6 7-6 [H2H]
R16Jonathan Erlich (ISR)Eyal Erlich (2) (ISR)6-3 7-6 [H2H]
R16Neville Godwin (1) (RSA)Lior Mor (ISR)6-4 3-6 7-6 [H2H]
R16Burkhard Scholz (7) (GER)Bill Barber (USA)2-6 6-3 6-3 [H2H]
R16Gilad Bloom (3) (ISR)Bohdan Ulihrach (CZE)6-1 6-2 [H2H]
R16Massimo Calvelli (ITA)Arnd Caspari (6) (GER)6-4 6-2 [H2H]
R16Alejo Mancisidor (5) (ESP)Oleg Ogorodov (UZB)4-6 6-4 6-4 [H2H]
R16Eyal Erlich (4) (ISR)Vasco Goncalves (POR)6-0 6-1 [H2H]
R16Emanuel Couto (8) (POR)Petr Pala (CZE)6-4 6-3 [H2H]
R16Ofer Sela (2) (ISR)Ryuso Tsujino (JPN)6-4 6-2 [H2H]
R16Gilad Bloom (1) (ISR)Burkhard Scholz (GER)6-4 6-4 [H2H]
R16Emanuel Couto (7) (POR)Ryuso Tsujino (JPN)7-6 6-2 [H2H]
R16Rainer Falenti (AUT)Massimo Calvelli (3) (ITA)6-3 7-6 [H2H]
R16Neville Godwin (6) (RSA)Bohdan Ulihrach (CZE)6-3 5-7 6-1 [H2H]
R16Bill Barber (5) (USA)Jonathan Erlich (WC) (ISR)6-2 6-3 [H2H]
R16Ofer Sela (4) (ISR)Eyal Erlich (ISR)6-3 6-1 [H2H]
R16Sebastien Deshays (Q) (FRA)Petr Pala (CZE)6-7 6-4 6-4 [H2H]
R16Alejo Mancisidor (2) (ESP)Lior Mor (WC) (ISR)0-6 7-6 6-1 [H2H]
R16Carlo Santoro (ITA)Gilad Bloom (1WC) (ISR)6-4 7-5 [H2H]
R16Burkhard Scholz (GER)Emanuel Couto (7) (POR)6-3 6-3 [H2H]
R16Arnd Caspari (GER)Jonathan Erlich (WC) (ISR)4-6 6-2 6-1 [H2H]
R16Rainer Falenti (AUT)Neville Godwin (6) (RSA)5-7 6-4 7-5 [H2H]
R16Bill Barber (5) (USA)Vasco Goncalves (POR)6-0 6-3 [H2H]
R16Ofer Sela (4) (ISR)Jan Weinzierl (GER)7-6 6-3 [H2H]
R16Federico Rovai (Q) (SWE)Oleg Ogorodov (LL) (UZB)6-4 1-6 6-3 [H2H]
R16Eyal Erlich (ISR)Alejo Mancisidor (2) (ESP)6-4 6-2 [H2H]
R32Gilad Bloom (1) (ISR)Lior Mor (WC) (ISR)6-3 6-2 [H2H]
R32Bohdan Ulihrach (CZE)Ran Kouris (WC) (ISR)6-4 6-1 [H2H]
R32Jan Weinzierl (GER)Vasco Goncalves (Q) (POR)7-5 6-4 [H2H]
R32Neville Godwin (7) (RSA)Chris Haggard (Q) (RSA)2-6 6-4 6-3 [H2H]
R32Alejo Mancisidor (3) (ESP)Ryuso Tsujino (JPN)6-2 6-1 [H2H]
R32Nenad Zimonjic (Q) (YUG)Sagi Zakin (Q) (ISR)7-6 3-6 6-2 [H2H]
R32Petr Pala (CZE)Sebastien Deshays (FRA)6-3 5-7 6-4 [H2H]
R32Burkhard Scholz (GER)Bill Barber (5) (USA)6-1 6-2 [H2H]
R32Arnd Caspari (6) (GER)Oren Motevassel (Q) (ISR)6-7 7-6 6-2 [H2H]
R32Federico Rovai (SWE)Massimo Calvelli (ITA)6-2 6-2 [H2H]
R32Nelson Aerts (Q) (BRA)Carlo Santoro (ITA)7-6 6-3 [H2H]
R32Ofer Sela (4) (ISR)Giorgio Galimberti (Q) (ITA)6-1 7-6 [H2H]
R32Oleg Ogorodov (UZB)Rainer Falenti (8) (AUT)6-3 7-6 [H2H]
R32Emanuel Couto (POR)Yoav Loewenstein (WC) (ISR)4-6 6-3 6-0 [H2H]
R32Jonathan Erlich (ISR)Igor Gaudi (Q) (ITA)6-3 3-6 6-1 [H2H]
R32Eyal Erlich (2) (ISR)Nir Welgreen (WC) (ISR)7-5 6-1 [H2H]
R32Neville Godwin (1) (RSA)Bye
R32Lior Mor (ISR)Carlo Santoro (ITA)4-6 6-3 6-3 [H2H]
R32Bill Barber (USA)Sebastien Deshays (FRA)6-3 6-4 [H2H]
R32Burkhard Scholz (7) (GER)Bye
R32Gilad Bloom (3) (ISR)Bye
R32Bohdan Ulihrach (CZE)Jonathan Erlich (ISR)6-1 6-2 [H2H]
R32Massimo Calvelli (ITA)Nelson Aerts (BRA)7-5 6-2 [H2H]
R32Arnd Caspari (6) (GER)Bye
R32Alejo Mancisidor (5) (ESP)Bye
R32Oleg Ogorodov (UZB)Nenad Zimonjic (YUG)6-2 6-3 [H2H]
R32Vasco Goncalves (POR)Federico Rovai (SWE)6-2 6-2 [H2H]
R32Eyal Erlich (4) (ISR)Bye
R32Emanuel Couto (8) (POR)Bye
R32Petr Pala (CZE)Jan Weinzierl (GER)7-6 4-6 6-1 [H2H]
R32Ryuso Tsujino (JPN)Rainer Falenti (AUT)6-2 6-0 [H2H]
R32Ofer Sela (2) (ISR)Bye
R32Gilad Bloom (1) (ISR)Gerald Mandl (Q) (AUT)6-0 6-4 [H2H]
R32Burkhard Scholz (GER)Nir Welgreen (Q) (ISR)6-3 6-2 [H2H]
R32Ryuso Tsujino (JPN)Valentin Frieden (Q) (SUI)6-3 6-1 [H2H]
R32Emanuel Couto (7) (POR)Gerrit Steenkamp (RSA)7-5 6-3 [H2H]
R32Massimo Calvelli (3) (ITA)Carlo Santoro (ITA)6-3 6-2 [H2H]
R32Rainer Falenti (AUT)Chris Haggard (Q) (RSA)6-7 6-1 6-2 [H2H]
R32Bohdan Ulihrach (CZE)Jan Weinzierl (GER)6-3 6-1 [H2H]
R32Neville Godwin (6) (RSA)Yoav Loewenstein (WC) (ISR)6-3 7-5 [H2H]
R32Bill Barber (5) (USA)Arnd Caspari (GER)6-1 6-2 [H2H]
R32Jonathan Erlich (WC) (ISR)Sagi Zakin (WC) (ISR)4-6 7-6 6-3 [H2H]
R32Eyal Erlich (ISR)Vasco Goncalves (POR)4-6 6-3 6-3 [H2H]
R32Ofer Sela (4) (ISR)Oleg Ogorodov (Q) (UZB)6-4 1-6 6-4 [H2H]
R32Sebastien Deshays (Q) (FRA)Bernardo Mota (8) (POR)6-3 6-2 [H2H]
R32Petr Pala (CZE)Radovan Forgacs (LL) (CZE)6-3 6-2 [H2H]
R32Lior Mor (WC) (ISR)Nelson Aerts (Q) (BRA)7-6 6-3 [H2H]
R32Alejo Mancisidor (2) (ESP)David Miketa (Q) (CZE)6-3 6-0 [H2H]
R32Gilad Bloom (1WC) (ISR)Lior Mor (WC) (ISR)6-3 6-2 [H2H]
R32Carlo Santoro (ITA)Robert Eriksson (SWE)6-4 6-2 [H2H]
R32Burkhard Scholz (GER)Valentin Frieden (Q) (SUI)6-0 4-6 6-3 [H2H]
R32Emanuel Couto (7) (POR)David Miketa (Q) (CZE)7-6 6-4 [H2H]
R32Jonathan Erlich (WC) (ISR)Massimo Calvelli (3) (ITA)6-3 6-1 [H2H]
R32Arnd Caspari (GER)Thomas Strengberger (Q) (AUT)6-1 6-1 [H2H]
R32Rainer Falenti (AUT)Ryuso Tsujino (JPN)6-4 6-2 [H2H]
R32Neville Godwin (6) (RSA)Yoav Loewenstein (Q) (ISR)6-2 6-4 [H2H]
R32Bill Barber (5) (USA)Nir Welgreen (WC) (ISR)6-2 6-1 [H2H]
R32Vasco Goncalves (POR)Gerrit Steenkamp (RSA)6-4 7-6 [H2H]
R32Jan Weinzierl (GER)Nelson Aerts (Q) (BRA)1-6 6-3 6-2 [H2H]
R32Ofer Sela (4) (ISR)Pablo Campana (ECU)7-6 6-2 [H2H]
R32Oleg Ogorodov (LL) (UZB)Bernardo Mota (8) (POR)6-1 6-2 [H2H]
R32Federico Rovai (Q) (SWE)Bohdan Ulihrach (CZE)0-6 6-4 6-4 [H2H]
R32Eyal Erlich (ISR)Nenad Zimonjic (Q) (YUG)6-4 6-2 [H2H]
R32Alejo Mancisidor (2) (ESP)Petr Pala (Q) (CZE)6-2 6-3 [H2H]
Men's Doubles
FBill Barber (3) (USA)
Aaron Stolpman (USA)
Neville Godwin (RSA)
Gareth Williams (RSA)
6-4 6-4
FBill Barber (2) (USA)
Aaron Stolpman (USA)
Emanuel Couto (3) (POR)
Vasco Goncalves (POR)
6-4 6-3
FEmanuel Couto (3) (POR)
Vasco Goncalves (POR)
Nelson Aerts (BRA)
Fabiano Mintz (BRA)
6-2 6-4
FNelson Aerts (BRA)
Fabiano Mintz (BRA)
Bill Barber (USA)
Aaron Stolpman (USA)
6-4 1-6 6-3
SFNeville Godwin (RSA)
Gareth Williams (RSA)
Thierry Meeuws (BEL)
Petr Pala (CZE)
7-6 6-4
SFBill Barber (3) (USA)
Aaron Stolpman (USA)
David Ekerot (SWE)
Andras Lanyi (HUN)
6-7 7-5 6-4
SFEmanuel Couto (3) (POR)
Vasco Goncalves (POR)
Nelson Aerts (1) (BRA)
Fabiano Mintz (BRA)
WO
SFBill Barber (2) (USA)
Aaron Stolpman (USA)
Neville Godwin (4) (RSA)
Gareth Williams (RSA)
6-4 6-3
SFEmanuel Couto (3) (POR)
Vasco Goncalves (POR)
Eyal Erlich (ISR)
Lior Mor (ISR)
7-6 5-7 6-4
SFNelson Aerts (BRA)
Fabiano Mintz (BRA)
Gilad Bloom (2) (ISR)
Ofer Sela (ISR)
3-6 7-6 6-4
SFBill Barber (USA)
Aaron Stolpman (USA)
Tobias Hildebrand (SWE)
Ryuso Tsujino (JPN)
6-3 3-6 6-3
SFNelson Aerts (BRA)
Fabiano Mintz (BRA)
David Miketa (CZE)
Bohdan Ulihrach (CZE)
6-0 1-6 6-3
QFThierry Meeuws (BEL)
Petr Pala (CZE)
Tobias Hildebrand (SWE)
Federico Rovai (SWE)
6-4 4-6 6-3
QFNeville Godwin (RSA)
Gareth Williams (RSA)
Edward Borsboom (Q) (RSA)
Mark Gurr (ZIM)
6-3 7-6
QFBill Barber (3) (USA)
Aaron Stolpman (USA)
Alexandre Decret (FRA)
Ryuso Tsujino (JPN)
7-6 6-2
QFDavid Ekerot (SWE)
Andras Lanyi (HUN)
Emanuel Couto (2) (POR)
Vasco Goncalves (POR)
6-7 6-3 7-6
QFNelson Aerts (1) (BRA)
Fabiano Mintz (BRA)
Tobias Hildebrand (SWE)
Ryuso Tsujino (JPN)
5-7 6-1 7-6
QFEmanuel Couto (3) (POR)
Vasco Goncalves (POR)
Thierry Meeuws (BEL)
Petr Pala (CZE)
7-6 4-6 6-3
QFNeville Godwin (4) (RSA)
Gareth Williams (RSA)
David Ekerot (SWE)
Andras Lanyi (HUN)
6-4 7-5
QFBill Barber (2) (USA)
Aaron Stolpman (USA)
Eyal Erlich (ISR)
Lior Mor (ISR)
6-2 6-1
QFEyal Erlich (ISR)
Lior Mor (ISR)
Neville Godwin (1) (RSA)
Gareth Williams (RSA)
6-2 2-6 6-4
QFEmanuel Couto (3) (POR)
Vasco Goncalves (POR)
Jeff Belloli (USA)
Chris Haggard (RSA)
7-6 5-7 6-4
QFNelson Aerts (BRA)
Fabiano Mintz (BRA)
David Ekerot (SWE)
Andras Lanyi (HUN)
7-5 6-4
QFGilad Bloom (2) (ISR)
Ofer Sela (ISR)
Thierry Meeuws (BEL)
Petr Pala (CZE)
6-3 6-3
QFBill Barber (USA)
Aaron Stolpman (USA)
Emanuel Couto (1) (POR)
Bernardo Mota (POR)
6-3 2-6 6-3
QFTobias Hildebrand (SWE)
Ryuso Tsujino (JPN)
Eyal Erlich (WC) (ISR)
Lior Mor (ISR)
6-2 3-6 6-2
QFDavid Miketa (CZE)
Bohdan Ulihrach (CZE)
Jan Kodes (3) (CZE)
Petr Pala (CZE)
6-2 6-3
QFNelson Aerts (BRA)
Fabiano Mintz (BRA)
Stefan Leiner (Q) (AUT)
Gerald Mandl (AUT)
6-4 6-4
R16Thierry Meeuws (BEL)
Petr Pala (CZE)
Nelson Aerts (1) (BRA)
Fabiano Mintz (BRA)
2-6 6-4 6-3
R16Tobias Hildebrand (SWE)
Federico Rovai (SWE)
Jonathan Erlich (WC) (ISR)
Ran Kouris (ISR)
6-1 6-3
R16Neville Godwin (RSA)
Gareth Williams (RSA)
Eyal Erlich (4) (ISR)
Lior Mor (ISR)
6-4 6-2
R16Edward Borsboom (Q) (RSA)
Mark Gurr (ZIM)
Michael Daniel (ISR)
Nir Welgreen (ISR)
6-7 6-2 6-4
R16Alexandre Decret (FRA)
Ryuso Tsujino (JPN)
Johan De Preter (BEL)
Ofer Sela (ISR)
5-7 6-1 6-3
R16Bill Barber (3) (USA)
Aaron Stolpman (USA)
Jeff Belloli (USA)
Chris Haggard (RSA)
6-4 6-4
R16David Ekerot (SWE)
Andras Lanyi (HUN)
David Miketa (CZE)
Bohdan Ulihrach (CZE)
6-4 7-6
R16Emanuel Couto (2) (POR)
Vasco Goncalves (POR)
Holger Losch (Q) (RSA)
Gerrit Steenkamp (RSA)
7-6 7-5
R16Neville Godwin (1) (RSA)
Gareth Williams (RSA)
Michael Daniel (Q) (ISR)
Nir Welgreen (ISR)
6-3 6-4
R16Eyal Erlich (ISR)
Lior Mor (ISR)
Holger Losch (RSA)
Gerrit Steenkamp (RSA)
6-2 7-6
R16Emanuel Couto (3) (POR)
Vasco Goncalves (POR)
Alexandre Decret (Q) (FRA)
Valentin Frieden (SUI)
6-3 6-3
R16Jeff Belloli (USA)
Chris Haggard (RSA)
Tobias Hildebrand (SWE)
Ryuso Tsujino (JPN)
6-2 6-3
R16Nelson Aerts (BRA)
Fabiano Mintz (BRA)
David Miketa (CZE)
Bohdan Ulihrach (CZE)
6-4 2-6 7-6
R16David Ekerot (SWE)
Andras Lanyi (HUN)
Bill Barber (4) (USA)
Aaron Stolpman (USA)
3-6 7-5 6-3
R16Thierry Meeuws (BEL)
Petr Pala (CZE)
Alejo Mancisidor (ESP)
Federico Rovai (SWE)
6-4 7-6
R16Gilad Bloom (2) (ISR)
Ofer Sela (ISR)
Bernardo Mota (POR)
Jose Nunes (POR)
6-2 6-1
R16Emanuel Couto (1) (POR)
Bernardo Mota (POR)
Holger Losch (RSA)
Gerrit Steenkamp (RSA)
4-6 6-1 6-3
R16Bill Barber (USA)
Aaron Stolpman (USA)
Jeff Belloli (USA)
Chris Haggard (RSA)
6-7 6-1 6-4
R16Tobias Hildebrand (SWE)
Ryuso Tsujino (JPN)
Pablo Campana (4) (ECU)
Jeffrey Hunter (GBR)
6-2 2-6 6-4
R16Eyal Erlich (WC) (ISR)
Lior Mor (ISR)
David Ekerot (SWE)
Andras Lanyi (HUN)
6-4 7-6
R16David Miketa (CZE)
Bohdan Ulihrach (CZE)
Oren Motevassel (ISR)
Ofer Sela (ISR)
6-2 6-3
R16Jan Kodes (3) (CZE)
Petr Pala (CZE)
Vasco Goncalves (POR)
Jose Nunes (POR)
7-5 6-2
R16Nelson Aerts (BRA)
Fabiano Mintz (BRA)
Michael Daniel (Q) (ISR)
Nir Welgreen (ISR)
6-4 6-2
R16Stefan Leiner (Q) (AUT)
Gerald Mandl (AUT)
Neville Godwin (2) (RSA)
Gareth Williams (RSA)
4-6 7-6 6-4
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Petr Pala (1) (CZE)Jose Nunes (POR)6-3 6-3 [H2H]
Q1Nenad Zimonjic (YUG)Tomas Zib (CZE)2-6 6-2 7-6 [H2H]
Q1Yoav Loewenstein (WC) (ISR)Mario Mertens (BEL)6-4 6-2 [H2H]
Q1Thomas Strengberger (WC) (AUT)Oleg Ogorodov (14) (UZB)6-3 6-4 [H2H]
Q1Federico Rovai (SWE)Oren Motevassel (ISR)7-5 6-4 [H2H]
Q1Valentin Frieden (6) (SUI)Giorgio Galimberti (ITA)6-4 6-1 [H2H]
Q1David Miketa (7) (CZE)Fabiano Mintz (BRA)6-1 6-4 [H2H]
Q1Nelson Aerts (8) (BRA)Razvan Sabau (ROU)7-5 7-6 [H2H]
Q1Sebastien Deshays (FRA)Nenad Zimonjic (YUG)6-3 3-6 7-5 [H2H]
Q1Nir Welgreen (ISR)Radovan Forgacs (2) (CZE)6-0 6-4 [H2H]
Q1Oleg Ogorodov (13) (UZB)Razvan Sabau (ROU)6-3 5-7 6-3 [H2H]
Q1Gerald Mandl (4) (AUT)Aaron Stolpman (USA)6-4 3-6 6-3 [H2H]
Q1Valentin Frieden (5) (SUI)Johan Alven (11) (SWE)6-0 2-6 6-2 [H2H]
Q1David Miketa (6) (CZE)Daniele Ceraudo (ITA)5-7 7-6 6-2 [H2H]
Q1Nelson Aerts (7) (BRA)Dmitriy Tomashevich (UZB)6-1 6-2 [H2H]
Q1Chris Haggard (8) (RSA)Robert Sliwinski (POL)6-3 7-5 [H2H]
Q1Vasco Goncalves (1) (POR)Aaron Stolpman (16) (USA)4-6 6-4 6-3 [H2H]
Q1Igor Gaudi (ITA)Mario Mertens (15) (BEL)6-3 6-7 6-3 [H2H]
Q1Nelson Aerts (4) (BRA)Fabiano Mintz (14) (BRA)6-3 6-1 [H2H]
Q1Nenad Zimonjic (4) (YUG)Holger Losch (RSA)6-4 6-3 [H2H]
Q1Oren Motevassel (11) (ISR)Jeff Belloli (USA)7-5 6-7 6-3 [H2H]
Q1Giorgio Galimberti (12) (ITA)Gerald Mandl (6) (AUT)7-5 6-0 [H2H]
Q1Chris Haggard (7) (RSA)Dmitriy Tomashevich (10) (UZB)6-2 6-0 [H2H]
Q1Sagi Zakin (9) (ISR)Thomas Strengberger (8) (AUT)7-6 6-4 [H2H]
Q2Petr Pala (1) (CZE)David Ekerot (SWE)6-4 6-3 [H2H]
Q2Jose Nunes (POR)Thierry Meeuws (BEL)7-5 6-3 [H2H]
Q2Nenad Zimonjic (YUG)Bernd Wober (AUT)6-2 3-6 7-5 [H2H]
Q2Tomas Zib (CZE)Josip Dumanic (CRO)7-5 6-0 [H2H]
Q2Yoav Loewenstein (WC) (ISR)Mark Gurr (ZIM)6-4 7-6 [H2H]
Q2Mario Mertens (BEL)Carl-Julius Demburg (SWE)6-2 6-1 [H2H]
Q2Thomas Strengberger (WC) (AUT)Jeffrey Hunter (4) (GBR)6-3 6-4 [H2H]
Q2Oleg Ogorodov (14) (UZB)Ran Kouris (WC) (ISR)7-5 6-1 [H2H]
Q2Oren Motevassel (ISR)Robert Sliwinski (POL)6-3 6-3 [H2H]
Q2Federico Rovai (SWE)Tomer Dank (WC) (ISR)6-2 6-2 [H2H]
Q2Valentin Frieden (6) (SUI)Igor Gaudi (ITA)6-4 7-5 [H2H]
Q2Giorgio Galimberti (ITA)Johan Alven (12) (SWE)2-0 Retired[H2H]
Q2David Miketa (7) (CZE)Holger Losch (RSA)7-5 6-0 [H2H]
Q2Fabiano Mintz (BRA)Matthias A. Muller (10) (GER)6-3 6-4 [H2H]
Q2Nelson Aerts (8) (BRA)Thorsten Poelzl (GER)6-4 6-3 [H2H]
Q2Razvan Sabau (ROU)Chris Haggard (9) (RSA)3-6 7-6 7-6 [H2H]
Q2Nenad Zimonjic (YUG)Federico Rovai (SWE)6-2 6-4 [H2H]
Q2Sebastien Deshays (FRA)Jeff Belloli (15) (USA)2-6 7-6 7-6 [H2H]
Q2Radovan Forgacs (2) (CZE)Tomer Dank (WC) (ISR)6-3 6-3 [H2H]
Q2Nir Welgreen (ISR)Rikard Roos (SWE)6-2 6-0 [H2H]
Q2Razvan Sabau (ROU)Thorsten Poelzl (GER)6-1 3-1 Retired[H2H]
Q2Oleg Ogorodov (13) (UZB)Josip Dumanic (CRO)6-2 6-3 [H2H]
Q2Gerald Mandl (4) (AUT)Thomas Strengberger (WC) (AUT)6-7 6-1 6-0 [H2H]
Q2Aaron Stolpman (USA)Tobias Hildebrand (SWE)7-5 6-2 [H2H]
Q2Valentin Frieden (5) (SUI)Anthony Mills (LUX)6-0 6-3 [H2H]
Q2Johan Alven (11) (SWE)Giorgio Galimberti (ITA)0-6 7-6 6-1 [H2H]
Q2David Miketa (6) (CZE)Gregory Keymolen (BEL)4-6 7-5 6-2 [H2H]
Q2Daniele Ceraudo (ITA)Harel Levy (WC) (ISR)6-0 6-3 [H2H]
Q2Nelson Aerts (7) (BRA)Mario Mertens (BEL)2-6 6-4 6-4 [H2H]
Q2Dmitriy Tomashevich (UZB)Jan Kodes (10) (CZE)1-6 6-2 6-3 [H2H]
Q2Chris Haggard (8) (RSA)Pascal Lasserre (FRA)7-6 6-4 [H2H]
Q2Robert Sliwinski (POL)Matthias A. Muller (9) (GER)6-1 6-2 [H2H]
Q2Vasco Goncalves (1) (POR)Kobi Ziv (ISR)6-1 6-1 [H2H]
Q2Aaron Stolpman (16) (USA)Alexandre Decret (FRA)6-2 7-5 [H2H]
Q2Igor Gaudi (ITA)Andras Lanyi (HUN)6-2 6-4 [H2H]
Q2Mario Mertens (15) (BEL)Tomer Dank (ISR)4-6 6-3 6-3 [H2H]
Q2Nelson Aerts (4) (BRA)Noam Okun (ISR)6-2 6-0 [H2H]
Q2Fabiano Mintz (14) (BRA)Bernd Wober (AUT)7-5 2-6 6-2 [H2H]
Q2Nenad Zimonjic (4) (YUG)Tobias Hildebrand (SWE)7-5 7-6 [H2H]
Q2Holger Losch (RSA)Yaron Lory (ISR)6-7 6-3 7-5 [H2H]
Q2Jeff Belloli (USA)Gerrit Steenkamp (5) (RSA)6-3 6-3 [H2H]
Q2Oren Motevassel (11) (ISR)Thorsten Poelzl (GER)7-6 6-3 [H2H]
Q2Gerald Mandl (6) (AUT)Yoni Ezcovich (ISR)6-2 6-2 [H2H]
Q2Giorgio Galimberti (12) (ITA)Silviu Nistor (ROU)6-1 6-3 [H2H]
Q2Chris Haggard (7) (RSA)Amit Ben David (ISR)6-1 6-2 [H2H]
Q2Dmitriy Tomashevich (10) (UZB)Gregory Keymolen (BEL)6-4 6-2 [H2H]
Q2Thomas Strengberger (8) (AUT)Yuji Yamamoto (JPN)6-0 6-4 [H2H]
Q2Sagi Zakin (9) (ISR)Asaf Tishler (ISR)6-3 6-0 [H2H]
Q3Petr Pala (1) (CZE)Philippe Pages (FRA)6-1 7-5 [H2H]
Q3David Ekerot (SWE)Joseph Rahme (RSA)7-5 6-7 6-2 [H2H]
Q3Jose Nunes (POR)Dmitriy Tomashevich (UZB)6-4 6-4 [H2H]
Q3Thierry Meeuws (BEL)Jeff Belloli (16) (USA)6-4 7-6 [H2H]
Q3Nenad Zimonjic (YUG)Andras Lanyi (2) (HUN)6-3 6-2 [H2H]
Q3Bernd Wober (AUT)Yves Naman (BEL)6-3 6-3 [H2H]
Q3Tomas Zib (CZE)Anthony Mills (LUX)6-2 7-5 [H2H]
Q3Josip Dumanic (CRO)Amit Ben David (15) (ISR)2-6 6-1 6-4 [H2H]
Q3Yoav Loewenstein (WC) (ISR)Radovan Forgacs (3) (CZE)6-3 6-2 [H2H]
Q3Mark Gurr (ZIM)Tsvika Levkovitch (WC) (ISR)6-3 6-2 [H2H]
Q3Carl-Julius Demburg (SWE)Avi Golender (ISR)6-3 6-2 [H2H]
Q3Mario Mertens (BEL)Francisco Ruiz (13) (CHI)6-3 7-6 [H2H]
Q3Jeffrey Hunter (4) (GBR)Edward Borsboom (RSA)6-4 6-2 [H2H]
Q3Thomas Strengberger (WC) (AUT)Tobias Hildebrand (SWE)6-7 6-1 6-4 [H2H]
Q3Ran Kouris (WC) (ISR)Danny Erez (ISR)6-4 6-4 [H2H]
Q3Oleg Ogorodov (14) (UZB)Timur Ganiev (WC) (UZB)6-4 4-6 6-3 [H2H]
Q3Oren Motevassel (ISR)Gerald Mandl (5) (AUT)6-2 6-1 [H2H]
Q3Robert Sliwinski (POL)Gregory Keymolen (BEL)7-5 6-3 [H2H]
Q3Federico Rovai (SWE)Oran Hecht (WC) (ISR)6-3 6-2 [H2H]
Q3Tomer Dank (WC) (ISR)Jan Kodes (11) (CZE)5-7 7-6 7-6 [H2H]
Q3Valentin Frieden (6) (SUI)Lior Zimmerman (ISR)6-2 6-3 [H2H]
Q3Igor Gaudi (ITA)Sebastien Deshays (FRA)6-3 6-1 [H2H]
Q3Giorgio Galimberti (ITA)Sagi Zakin (ISR)6-3 3-6 6-1 [H2H]
Q3Johan Alven (12) (SWE)Stefan Leiner (AUT)6-3 6-1 [H2H]
Q3David Miketa (7) (CZE)Daniele Ceraudo (ITA)6-2 6-4 [H2H]
Q3Holger Losch (RSA)Eduardo Henrique Gomes Barbosa (BRA)6-0 6-3 [H2H]
Q3Fabiano Mintz (BRA)Patrik Van Dusschoten (NED)6-3 6-3 [H2H]
Q3Matthias A. Muller (10) (GER)Pascal Lasserre (FRA)7-5 1-6 6-1 [H2H]
Q3Nelson Aerts (8) (BRA)Kobi Ziv (WC) (ISR)6-1 6-1 [H2H]
Q3Thorsten Poelzl (GER)Gareth Williams (RSA)6-3 6-7 7-5 [H2H]
Q3Razvan Sabau (ROU)Robby Budachek (ISR)6-2 6-4 [H2H]
Q3Chris Haggard (9) (RSA)Silviu Nistor (ROU)6-2 6-2 [H2H]
Q3Nenad Zimonjic (YUG)Andras Lanyi (1) (HUN)6-3 2-6 6-4 [H2H]
Q3Federico Rovai (SWE)Igor Gaudi (ITA)0-6 6-3 6-0 [H2H]
Q3Sebastien Deshays (FRA)Danny Erez (ISR)7-5 6-4 [H2H]
Q3Jeff Belloli (15) (USA)Stefan Leiner (AUT)7-6 3-6 6-0 [H2H]
Q3Radovan Forgacs (2) (CZE)Martin Larsson (SWE)6-2 6-2 [H2H]
Q3Tomer Dank (WC) (ISR)Oran Hecht (WC) (ISR)6-2 6-1 [H2H]
Q3Nir Welgreen (ISR)Tomas Zib (CZE)7-5 6-0 [H2H]
Q3Rikard Roos (SWE)Holger Losch (16) (RSA)6-4 6-4 [H2H]
Q3Thorsten Poelzl (GER)Jeffrey Hunter (3) (GBR)4-6 7-5 6-3 [H2H]
Q3Razvan Sabau (ROU)Ran Kouris (WC) (ISR)7-6 6-4 [H2H]
Q3Josip Dumanic (CRO)Ran Abraham (ISR)6-2 6-2 [H2H]
Q3Oleg Ogorodov (13) (UZB)Gareth Williams (RSA)6-2 6-2 [H2H]
Q3Gerald Mandl (4) (AUT)Timur Ganiev (UZB)7-5 6-2 [H2H]
Q3Thomas Strengberger (WC) (AUT)Jean-Noel Lacoste (SWE)6-3 6-4 [H2H]
Q3Aaron Stolpman (USA)Asaf Tishler (ISR)7-6 6-4 [H2H]
Q3Tobias Hildebrand (SWE)Amit Ben David (14) (ISR)6-3 6-0 [H2H]
Q3Valentin Frieden (5) (SUI)Mark Gurr (ZIM)6-4 6-2 [H2H]
Q3Anthony Mills (LUX)Lior Zimmerman (ISR)6-4 6-4 [H2H]
Q3Giorgio Galimberti (ITA)Alexandre Decret (FRA)7-5 6-3 [H2H]
Q3Johan Alven (11) (SWE)Amir Hadad (WC) (ISR)7-5 6-0 [H2H]
Q3David Miketa (6) (CZE)Jose Nunes (POR)6-3 6-2 [H2H]
Q3Gregory Keymolen (BEL)Ota Fukarek (CZE)6-0 4-6 6-4 [H2H]
Q3Harel Levy (WC) (ISR)Kobi Ziv (WC) (ISR)6-2 5-7 6-4 [H2H]
Q3Daniele Ceraudo (ITA)Francisco Ruiz (12) (CHI)6-1 6-0 [H2H]
Q3Nelson Aerts (7) (BRA)Thierry Meeuws (BEL)6-4 6-1 [H2H]
Q3Mario Mertens (BEL)David Ekerot (SWE)6-3 6-4 [H2H]
Q3Dmitriy Tomashevich (UZB)Jonathan Venison (GBR)7-5 6-3 [H2H]
Q3Jan Kodes (10) (CZE)Edward Borsboom (RSA)6-2 6-1 [H2H]
Q3Chris Haggard (8) (RSA)Fabiano Mintz (BRA)6-3 6-2 [H2H]
Q3Pascal Lasserre (FRA)Oren Motevassel (ISR)6-2 6-0 [H2H]
Q3Robert Sliwinski (POL)Noam Okun (WC) (ISR)6-4 6-2 [H2H]
Q3Matthias A. Muller (9) (GER)Bernd Wober (AUT)6-3 6-4 [H2H]
Q3Vasco Goncalves (1) (POR)Oran Hecht (ISR)6-1 6-0 [H2H]
Q3Kobi Ziv (ISR)Lior Kadosh (ISR)6-1 6-1 [H2H]
Q3Alexandre Decret (FRA)Amir Hadad (ISR)4-6 7-6 6-2 [H2H]
Q3Aaron Stolpman (16) (USA)Thierry Meeuws (BEL)6-4 7-6 [H2H]
Q3Igor Gaudi (ITA)David Miketa (2) (CZE)6-4 6-4 [H2H]
Q3Andras Lanyi (HUN)Joseph Rahme (RSA)3-6 6-3 7-6 [H2H]
Q3Tomer Dank (ISR)Tsvika Levkovitch (ISR)WO[H2H]
Q3Mario Mertens (15) (BEL)Shay Baranes (ISR)6-1 6-1 [H2H]
Q3Nelson Aerts (4) (BRA)Damien Vera (FRA)6-2 6-3 [H2H]
Q3Noam Okun (ISR)Ari Strasberg (ISR)6-2 6-1 [H2H]
Q3Bernd Wober (AUT)Gareth Williams (RSA)6-4 6-4 [H2H]
Q3Fabiano Mintz (14) (BRA)Oded Teig (ISR)6-0 6-4 [H2H]
Q3Nenad Zimonjic (4) (YUG)Lior Zimmerman (ISR)6-1 6-0 [H2H]
Q3Tobias Hildebrand (SWE)Mark Gurr (ZIM)7-5 6-1 [H2H]
Q3Holger Losch (RSA)Assaf Roth (ISR)6-4 6-2 [H2H]
Q3Yaron Lory (ISR)Daniele Ceraudo (13) (ITA)4-6 6-2 6-4 [H2H]
Q3Gerrit Steenkamp (5) (RSA)Yves Naman (BEL)6-1 6-2 [H2H]
Q3Jeff Belloli (USA)Francisco Ruiz (CHI)6-1 6-1 [H2H]
Q3Thorsten Poelzl (GER)Anthony Mills (LUX)6-1 6-2 [H2H]
Q3Oren Motevassel (11) (ISR)Edward Borsboom (RSA)6-4 6-2 [H2H]
Q3Gerald Mandl (6) (AUT)Timur Ganiev (UZB)6-1 6-1 [H2H]
Q3Yoni Ezcovich (ISR)Alexandre Metreveli (GEO)6-4 6-4 [H2H]
Q3Silviu Nistor (ROU)Ido Kamieniecki (ISR)6-1 6-2 [H2H]
Q3Giorgio Galimberti (12) (ITA)Lior Chalbianski (ISR)6-1 6-3 [H2H]
Q3Chris Haggard (7) (RSA)Nimrod Kamieniecki (ISR)6-1 6-0 [H2H]
Q3Amit Ben David (ISR)Levan Guelachvili (GEO)6-1 6-3 [H2H]
Q3Gregory Keymolen (BEL)Pascal Lasserre (FRA)6-7 6-4 7-5 [H2H]
Q3Dmitriy Tomashevich (10) (UZB)Stefan Leiner (AUT)7-6 6-4 [H2H]
Q3Thomas Strengberger (8) (AUT)David Ekerot (SWE)7-6 1-6 6-2 [H2H]
Q3Yuji Yamamoto (JPN)Avi Golender (ISR)6-2 7-6 [H2H]
Q3Asaf Tishler (ISR)Michael Gutfeld (ISR)6-0 6-0 [H2H]
Q3Sagi Zakin (9) (ISR)Ran Abraham (ISR)6-2 4-6 6-2 [H2H]


What's your opinion on the ATP Israel 1 Masters draw (Men's) 1994?
Who will win Israel 1 Masters?