ATP Israel 1 Draw (Men's) - 2002

Click Here To Join The Israel 1 Discussion!


Share This...


Israel 1 Event Details:

2002-10-07Hard
Outdoor, Israel
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Israel 1 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FThomas Oger (4) (FRA)Tomislav Peric (2) (CRO)6-4 6-4 [H2H]
FDudi Sela (1) (ISR)Tomislav Peric (4) (CRO)3-6 7-6(1) 6-4 [H2H]
FPhilipp Mukhometov (2) (RUS)Dudi Sela (ISR)6-3 6-4 [H2H]
FDudi Sela (ISR)Tomislav Peric (CRO)6-2 6-4 [H2H]
SFThomas Oger (4) (FRA)Christian Grunes (5) (GER)6-3 6-1 [H2H]
SFTomislav Peric (2) (CRO)Philipp Mukhometov (3) (RUS)6-3 6-2 [H2H]
SFDudi Sela (1) (ISR)Thomas Oger (3) (FRA)6-3 4-6 6-3 [H2H]
SFTomislav Peric (4) (CRO)Christian Grunes (8) (GER)3-6 6-4 7-6(4) [H2H]
SFDudi Sela (ISR)Thomas Oger (6) (FRA)6-3 7-5 [H2H]
SFPhilipp Mukhometov (2) (RUS)Tomer Suissa (4) (ISR)6-2 6-2 [H2H]
SFTomislav Peric (CRO)Or Dekel (1) (ISR)7-6(2) 6-4 [H2H]
SFDudi Sela (ISR)Thomas Oger (7) (FRA)6-2 6-1 [H2H]
QFChristian Grunes (5) (GER)Dudi Sela (1) (ISR)6-3 7-5 [H2H]
QFThomas Oger (4) (FRA)Tomer Suissa (6) (ISR)7-6(5) 7-5 [H2H]
QFPhilipp Mukhometov (3) (RUS)Nir Welgreen (ISR)6-3 3-1 Retired[H2H]
QFTomislav Peric (2) (CRO)Eliran Dooyev (7) (ISR)6-4 6-4 [H2H]
QFDudi Sela (1) (ISR)Tomer Suissa (5) (ISR)7-5 6-3 [H2H]
QFThomas Oger (3) (FRA)Or Dekel (7) (ISR)4-6 6-3 6-4 [H2H]
QFTomislav Peric (4) (CRO)Eliran Dooyev (6) (ISR)6-3 6-1 [H2H]
QFChristian Grunes (8) (GER)Philipp Mukhometov (2) (RUS)6-3 6-2 [H2H]
QFDudi Sela (ISR)Marius Zay (GER)6-0 6-2 [H2H]
QFThomas Oger (6) (FRA)Dmitri Koch (GER)6-3 7-6(4) [H2H]
QFTomer Suissa (4) (ISR)Dusan Mihailovic (Q) (YUG)6-7(8) 6-1 6-2 [H2H]
QFPhilipp Mukhometov (2) (RUS)Eliran Dooyev (7) (ISR)6-0 6-0 [H2H]
QFOr Dekel (1) (ISR)Dekel Valtzer (ISR)6-0 6-2 [H2H]
QFTomislav Peric (CRO)Christian Grunes (Q) (GER)6-4 1-6 6-3 [H2H]
QFThomas Oger (7) (FRA)Nir Welgreen (4) (ISR)6-4 7-5 [H2H]
QFDudi Sela (ISR)Eliran Dooyev (8) (ISR)6-3 6-2 [H2H]
R16Dudi Sela (1) (ISR)Dmitri Koch (GER)6-4 6-1 [H2H]
R16Christian Grunes (5) (GER)Alexey Sergeev (RUS)6-4 6-4 [H2H]
R16Thomas Oger (4) (FRA)Roy Sichel (ISR)6-1 4-6 6-3 [H2H]
R16Tomer Suissa (6) (ISR)Dekel Valtzer (ISR)6-2 6-3 [H2H]
R16Nir Welgreen (ISR)Or Dekel (8) (ISR)6-4 4-6 6-3 [H2H]
R16Philipp Mukhometov (3) (RUS)Dori Sadovnik (ISR)6-3 6-1 [H2H]
R16Eliran Dooyev (7) (ISR)Moti Maaravi (ISR)6-4 6-3 [H2H]
R16Tomislav Peric (2) (CRO)Meir Deri (ISR)7-6(5) 6-2 [H2H]
R16Dudi Sela (1) (ISR)Dusan Mihailovic (YUG)6-1 6-2 [H2H]
R16Tomer Suissa (5) (ISR)Alexey Sergeev (Q) (RUS)6-2 6-3 [H2H]
R16Thomas Oger (3) (FRA)Nir Welgreen (ISR)6-4 6-2 [H2H]
R16Or Dekel (7) (ISR)Raviv Volkovitzky (ISR)6-3 6-4 [H2H]
R16Eliran Dooyev (6) (ISR)Meir Deri (ISR)6-4 6-0 [H2H]
R16Tomislav Peric (4) (CRO)Nicolas Dubey (Q) (SUI)6-2 7-6(5) [H2H]
R16Christian Grunes (8) (GER)Dmitri Koch (GER)6-2 6-3 [H2H]
R16Philipp Mukhometov (2) (RUS)Amit Inbar (Q) (ISR)6-2 7-5 [H2H]
R16Marius Zay (GER)Amit Inbar (WC) (ISR)6-2 6-1 [H2H]
R16Dudi Sela (ISR)Meir Deri (5) (ISR)6-1 6-4 [H2H]
R16Dmitri Koch (GER)Nir Welgreen (3) (ISR)6-2 6-0 [H2H]
R16Thomas Oger (6) (FRA)Maor Zirkin (WC) (ISR)6-3 6-4 [H2H]
R16Dusan Mihailovic (Q) (YUG)Christian Grunes (8Q) (GER)3-6 6-1 6-2 [H2H]
R16Tomer Suissa (4) (ISR)Tomislav Peric (CRO)6-3 7-5 [H2H]
R16Eliran Dooyev (7) (ISR)Yoav Ben Zvi (WC) (ISR)7-6(5) 6-1 [H2H]
R16Philipp Mukhometov (2) (RUS)Moti Maaravi (ISR)6-3 6-2 [H2H]
R16Or Dekel (1) (ISR)Dusan Mihailovic (Q) (YUG)7-5 6-4 [H2H]
R16Dekel Valtzer (ISR)Michael Redmond (WC) (GBR)6-4 6-1 [H2H]
R16Christian Grunes (Q) (GER)Philipp Mukhometov (3) (RUS)6-2 6-3 [H2H]
R16Tomislav Peric (CRO)Tomer Suissa (5) (ISR)6-1 7-6(4) [H2H]
R16Thomas Oger (7) (FRA)Raviv Volkovitzky (ISR)6-4 6-2 [H2H]
R16Nir Welgreen (4) (ISR)Dori Sadovnik (WC) (ISR)6-0 7-5 [H2H]
R16Eliran Dooyev (8) (ISR)Assaf Drori (Q) (ISR)7-6(2) 6-4 [H2H]
R16Dudi Sela (ISR)Boris Pashanski (2Q) (YUG)7-5 6-4 [H2H]
R32Dudi Sela (1) (ISR)Bye
R32Dmitri Koch (GER)Dusan Mihailovic (YUG)6-2 7-5 [H2H]
R32Alexey Sergeev (RUS)Amit Inbar (ISR)3-6 6-1 7-5 [H2H]
R32Christian Grunes (5) (GER)Bye
R32Thomas Oger (4) (FRA)Bye
R32Roy Sichel (ISR)Michael Redmond (GBR)6-3 6-3 [H2H]
R32Dekel Valtzer (ISR)Marius Zay (GER)1-6 6-3 6-0 [H2H]
R32Tomer Suissa (6) (ISR)Bye
R32Or Dekel (8) (ISR)Bye
R32Nir Welgreen (ISR)Assaf Drori (ISR)6-2 6-4 [H2H]
R32Dori Sadovnik (ISR)Raviv Volkovitzky (ISR)6-7(5) 6-3 7-6(7) [H2H]
R32Philipp Mukhometov (3) (RUS)Bye
R32Eliran Dooyev (7) (ISR)Bye
R32Moti Maaravi (ISR)Maor Zirkin (ISR)6-7(5) 6-2 6-4 [H2H]
R32Meir Deri (ISR)Nicolas Dubey (SUI)6-1 6-3 [H2H]
R32Tomislav Peric (2) (CRO)Bye
R32Dudi Sela (1) (ISR)Dmitri Kotchetkov (Q) (RUS)6-3 6-2 [H2H]
R32Dusan Mihailovic (YUG)Marius Zay (GER)7-5 6-4 [H2H]
R32Alexey Sergeev (Q) (RUS)Moti Maaravi (ISR)6-3 6-2 [H2H]
R32Tomer Suissa (5) (ISR)Idan Ben Harosh (WC) (ISR)6-1 6-1 [H2H]
R32Thomas Oger (3) (FRA)Radu-Marian Barbu (Q) (ROU)4-6 6-0 6-0 [H2H]
R32Nir Welgreen (ISR)Aleksander Jerinkic (Q) (YUG)6-0 6-3 [H2H]
R32Raviv Volkovitzky (ISR)Dor Wertheimer (WC) (ISR)7-5 6-0 [H2H]
R32Or Dekel (7) (ISR)Assaf Drori (ISR)6-3 7-5 [H2H]
R32Eliran Dooyev (6) (ISR)Ishay Hadash (WC) (ISR)6-4 6-3 [H2H]
R32Meir Deri (ISR)Dekel Valtzer (ISR)6-3 4-6 6-1 [H2H]
R32Nicolas Dubey (Q) (SUI)Roy Sichel (Q) (ISR)6-1 6-1 [H2H]
R32Tomislav Peric (4) (CRO)Dori Sadovnik (ISR)6-1 7-6(4) [H2H]
R32Christian Grunes (8) (GER)Michael Redmond (GBR)6-2 6-3 [H2H]
R32Dmitri Koch (GER)Iram Peled (WC) (ISR)6-2 3-6 7-6(3) [H2H]
R32Amit Inbar (Q) (ISR)Marko Bundalo (Q) (YUG)6-1 3-6 7-6(6) [H2H]
R32Philipp Mukhometov (2) (RUS)Maor Zirkin (ISR)6-4 7-6(4) [H2H]
R32Marius Zay (GER)Or Dekel (1) (ISR)6-4 3-6 6-4 [H2H]
R32Amit Inbar (WC) (ISR)Nicolas Dubey (SUI)3-6 6-4 6-3 [H2H]
R32Dudi Sela (ISR)Dori Sadovnik (Q) (ISR)6-3 6-1 [H2H]
R32Meir Deri (5) (ISR)Ishay Hadash (ISR)6-0 6-1 [H2H]
R32Nir Welgreen (3) (ISR)Alexey Sergeev (Q) (RUS)6-2 6-2 [H2H]
R32Dmitri Koch (GER)Assaf Drori (Q) (ISR)7-5 6-7(8) 7-6(2) [H2H]
R32Maor Zirkin (WC) (ISR)Dekel Valtzer (ISR)6-1 6-2 [H2H]
R32Thomas Oger (6) (FRA)Iram Peled (Q) (ISR)6-0 3-6 6-2 [H2H]
R32Christian Grunes (8Q) (GER)Dor Wertheimer (ISR)6-3 6-1 [H2H]
R32Dusan Mihailovic (Q) (YUG)Dmitri Kotchetkov (RUS)6-7(1) 6-1 6-2 [H2H]
R32Tomislav Peric (CRO)Marko Bundalo (Q) (YUG)6-2 6-2 [H2H]
R32Tomer Suissa (4) (ISR)Aleksander Jerinkic (YUG)6-1 6-4 [H2H]
R32Eliran Dooyev (7) (ISR)Raviv Volkovitzky (ISR)6-3 6-2 [H2H]
R32Yoav Ben Zvi (WC) (ISR)Michael Redmond (WC) (GBR)6-2 6-1 [H2H]
R32Moti Maaravi (ISR)Roy Sichel (ISR)6-4 6-2 [H2H]
R32Philipp Mukhometov (2) (RUS)Radu-Marian Barbu (Q) (ROU)6-0 6-1 [H2H]
R32Or Dekel (1) (ISR)Dmitri Koch (GER)6-0 7-5 [H2H]
R32Dusan Mihailovic (Q) (YUG)Saar Steele (LL) (ISR)6-3 6-1 [H2H]
R32Michael Redmond (WC) (GBR)Ioan-Bogdan Gauzin (Q) (ROU)7-5 6-2 [H2H]
R32Dekel Valtzer (ISR)Meir Deri (6) (ISR)6-4 6-2 [H2H]
R32Philipp Mukhometov (3) (RUS)Dmitri Kotchetkov (RUS)6-3 6-3 [H2H]
R32Christian Grunes (Q) (GER)Roy Sichel (ISR)6-4 6-4 [H2H]
R32Tomislav Peric (CRO)Maor Zirkin (Q) (ISR)6-3 6-3 [H2H]
R32Tomer Suissa (5) (ISR)Moti Maaravi (WC) (ISR)6-4 6-3 [H2H]
R32Thomas Oger (7) (FRA)Alexey Sergeev (Q) (RUS)5-7 6-1 6-1 [H2H]
R32Raviv Volkovitzky (ISR)Ishay Hadash (ISR)1-6 7-6(5) 6-2 [H2H]
R32Dori Sadovnik (WC) (ISR)Matan Shitrit (LL) (ISR)6-3 7-5 [H2H]
R32Nir Welgreen (4) (ISR)Aleksander Jerinkic (YUG)6-3 6-3 [H2H]
R32Eliran Dooyev (8) (ISR)Dor Wertheimer (WC) (ISR)5-7 7-6(1) 6-1 [H2H]
R32Assaf Drori (Q) (ISR)Marius Zay (GER)6-3 6-3 [H2H]
R32Dudi Sela (ISR)Nicolas Dubey (SUI)6-3 6-2 [H2H]
R32Boris Pashanski (2Q) (YUG)Idan Ben Harosh (Q) (ISR)6-0 6-1 [H2H]
Men's Doubles
FDmitri Koch (GER)
Tomislav Peric (CRO)
Meir Deri (3) (ISR)
Eliran Dooyev (ISR)
7-6(3) 4-6 6-3
FDudi Sela (1) (ISR)
Tomer Suissa (ISR)
Christian Grunes (4) (GER)
Thomas Oger (FRA)
6-0 6-2
FDudi Sela (4) (ISR)
Tomer Suissa (ISR)
Meir Deri (2) (ISR)
Eliran Dooyev (ISR)
6-4 6-1
FDudi Sela (ISR)
Tomer Suissa (ISR)
Christian Grunes (3) (GER)
Thomas Oger (FRA)
3-6 6-2 6-3
SFDmitri Koch (GER)
Tomislav Peric (CRO)
Dudi Sela (1) (ISR)
Tomer Suissa (ISR)
WO
SFMeir Deri (3) (ISR)
Eliran Dooyev (ISR)
Assaf Drori (ISR)
Nicolas Dubey (SUI)
6-3 6-3
SFDudi Sela (1) (ISR)
Tomer Suissa (ISR)
Assaf Drori (ISR)
Nicolas Dubey (SUI)
6-4 5-7 6-2
SFChristian Grunes (4) (GER)
Thomas Oger (FRA)
Meir Deri (2) (ISR)
Eliran Dooyev (ISR)
3-6 6-1 6-4
SFDudi Sela (4) (ISR)
Tomer Suissa (ISR)
Dmitri Kotchetkov (1) (RUS)
Philipp Mukhometov (RUS)
6-4 3-6 6-4
SFMeir Deri (2) (ISR)
Eliran Dooyev (ISR)
Christian Grunes (3) (GER)
Thomas Oger (FRA)
6-4 6-3
SFDudi Sela (ISR)
Tomer Suissa (ISR)
Assaf Drori (ISR)
Nicolas Dubey (SUI)
6-4 7-6(4)
SFChristian Grunes (3) (GER)
Thomas Oger (FRA)
Dmitri Koch (GER)
Tomislav Peric (CRO)
7-5 6-2
QFDudi Sela (1) (ISR)
Tomer Suissa (ISR)
Idan Ben Harosh (WC) (ISR)
Raviv Volkovitzky (ISR)
6-4 6-2
QFDmitri Koch (GER)
Tomislav Peric (CRO)
Dmitri Kotchetkov (4) (RUS)
Philipp Mukhometov (RUS)
4-6 7-6(3) 6-1
QFMeir Deri (3) (ISR)
Eliran Dooyev (ISR)
Aleksander Jerinkic (YUG)
Marius Zay (GER)
6-4 6-2
QFAssaf Drori (ISR)
Nicolas Dubey (SUI)
Iram Peled (ISR)
Dori Sadovnik (ISR)
6-2 7-6(10)
QFDudi Sela (1) (ISR)
Tomer Suissa (ISR)
Saar Steele (ISR)
Dor Wertheimer (ISR)
6-4 6-4
QFAssaf Drori (ISR)
Nicolas Dubey (SUI)
Dmitri Koch (3) (GER)
Tomislav Peric (CRO)
7-6(6) 4-6 6-2
QFChristian Grunes (4) (GER)
Thomas Oger (FRA)
Dmitri Kotchetkov (RUS)
Philipp Mukhometov (RUS)
6-4 6-2
QFMeir Deri (2) (ISR)
Eliran Dooyev (ISR)
Aleksander Jerinkic (YUG)
Marius Zay (GER)
6-2 7-6(5)
QFDmitri Kotchetkov (1) (RUS)
Philipp Mukhometov (RUS)
Saar Steele (ISR)
Dor Wertheimer (ISR)
6-2 6-0
QFDudi Sela (4) (ISR)
Tomer Suissa (ISR)
Aleksander Jerinkic (YUG)
Marius Zay (GER)
6-1 6-1
QFChristian Grunes (3) (GER)
Thomas Oger (FRA)
Marko Bundalo (YUG)
Dusan Mihailovic (YUG)
3-6 6-0 6-4
QFMeir Deri (2) (ISR)
Eliran Dooyev (ISR)
Moti Maaravi (ISR)
Maor Zirkin (ISR)
6-3 6-3
QFDudi Sela (ISR)
Tomer Suissa (ISR)
Iram Peled (WC) (ISR)
Dori Sadovnik (ISR)
6-0 6-4
QFAssaf Drori (ISR)
Nicolas Dubey (SUI)
Aleksander Jerinkic (4) (YUG)
Boris Pashanski (YUG)
6-3 6-4
QFChristian Grunes (3) (GER)
Thomas Oger (FRA)
Saar Steele (ISR)
Dor Wertheimer (ISR)
6-1 7-5
QFDmitri Koch (GER)
Tomislav Peric (CRO)
Meir Deri (2) (ISR)
Eliran Dooyev (ISR)
2-6 7-6(6) 7-6(5)
R16Dudi Sela (1) (ISR)
Tomer Suissa (ISR)
Moti Maaravi (ISR)
Maor Zirkin (ISR)
6-3 6-3
R16Idan Ben Harosh (WC) (ISR)
Raviv Volkovitzky (ISR)
Yoav Ben Zvi (WC) (ISR)
Amit Inbar (ISR)
6-3 6-3
R16Dmitri Kotchetkov (4) (RUS)
Philipp Mukhometov (RUS)
Saar Steele (ISR)
Dor Wertheimer (ISR)
6-7(5) 6-2 6-1
R16Dmitri Koch (GER)
Tomislav Peric (CRO)
Ben Inbar (WC) (ISR)
Yoav Schab (ISR)
6-4 4-6 6-3
R16Aleksander Jerinkic (YUG)
Marius Zay (GER)
Roy Sichel (ISR)
Dekel Valtzer (ISR)
6-3 6-4
R16Meir Deri (3) (ISR)
Eliran Dooyev (ISR)
Marko Bundalo (YUG)
Dusan Mihailovic (YUG)
6-3 6-4
R16Iram Peled (ISR)
Dori Sadovnik (ISR)
Alexey Sergeev (Q) (RUS)
Matan Shitrit (ISR)
7-5 2-6 6-1
R16Assaf Drori (ISR)
Nicolas Dubey (SUI)
Christian Grunes (2) (GER)
Thomas Oger (FRA)
7-5 7-5
R16Dmitri Kotchetkov (1) (RUS)
Philipp Mukhometov (RUS)
Roy Sichel (ISR)
Dekel Valtzer (ISR)
7-5 6-0
R16Saar Steele (ISR)
Dor Wertheimer (ISR)
Alexey Sergeev (Q) (RUS)
Matan Shitrit (ISR)
6-4 6-4
R16Dudi Sela (4) (ISR)
Tomer Suissa (ISR)
Assaf Drori (ISR)
Nicolas Dubey (SUI)
6-4 6-7(6) 6-1
R16Aleksander Jerinkic (YUG)
Marius Zay (GER)
Dmitri Koch (GER)
Tomislav Peric (CRO)
6-4 6-4
R16Marko Bundalo (YUG)
Dusan Mihailovic (YUG)
Ioan-Bogdan Gauzin (WC) (ROU)
Michael Redmond (GBR)
6-1 6-1
R16Christian Grunes (3) (GER)
Thomas Oger (FRA)
Iram Peled (WC) (ISR)
Dori Sadovnik (ISR)
6-3 1-6 7-6(1)
R16Moti Maaravi (ISR)
Maor Zirkin (ISR)
Idan Ben Harosh (ISR)
Raviv Volkovitzky (ISR)
6-4 6-4
R16Meir Deri (2) (ISR)
Eliran Dooyev (ISR)
Yoav Ben Zvi (WC) (ISR)
Amit Inbar (ISR)
4-6 6-1 7-5
R16Dudi Sela (ISR)
Tomer Suissa (ISR)
Dmitri Kotchetkov (1) (RUS)
Philipp Mukhometov (RUS)
6-7(6) 6-1 6-3
R16Iram Peled (WC) (ISR)
Dori Sadovnik (ISR)
Idan Ben Harosh (ISR)
Raviv Volkovitzky (ISR)
6-2 6-2
R16Aleksander Jerinkic (4) (YUG)
Boris Pashanski (YUG)
Amit Inbar (WC) (ISR)
Michael Redmond (GBR)
6-2 6-3
R16Assaf Drori (ISR)
Nicolas Dubey (SUI)
Roy Sichel (ISR)
Dekel Valtzer (ISR)
6-4 6-2
R16Saar Steele (ISR)
Dor Wertheimer (ISR)
Ben Inbar (Q) (ISR)
Yoav Schab (ISR)
6-2 6-2
R16Christian Grunes (3) (GER)
Thomas Oger (FRA)
Marko Bundalo (YUG)
Dusan Mihailovic (YUG)
6-1 6-4
R16Dmitri Koch (GER)
Tomislav Peric (CRO)
Yoav Ben Zvi (WC) (ISR)
Ishay Hadash (ISR)
6-3 7-6(6)
R16Meir Deri (2) (ISR)
Eliran Dooyev (ISR)
Moti Maaravi (ISR)
Maor Zirkin (ISR)
7-5 6-2
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Boris Pashanski (1) (YUG)Ben Inbar (ISR)6-2 6-1 [H2H]
Q1Christian Grunes (2) (GER)Amit Inbar (ISR)6-1 6-2 [H2H]
Q1Dusan Mihailovic (3) (YUG)Matan Shitrit (ISR)6-4 6-0 [H2H]
Q1Assaf Drori (4) (ISR)Dima Zaretski (ISR)6-0 6-0 [H2H]
Q1Alexey Sergeev (RUS)Saar Steele (ISR)6-3 2-6 6-2 [H2H]
Q1Idan Ben Harosh (ISR)Gadi Edalati (ISR)6-1 6-4 [H2H]
Q1Maor Zirkin (ISR)Yoav Schab (ISR)6-2 6-1 [H2H]
Q1Ioan-Bogdan Gauzin (ROU)Almog Mashiach (ISR)6-4 6-3 [H2H]
Q1Christian Grunes (1) (GER)Benjamin Delgado-Rochas (ISR)6-1 6-2 [H2H]
Q1Dusan Mihailovic (2) (YUG)Ron Halabi (ISR)6-1 6-1 [H2H]
Q1Assaf Drori (3) (ISR)Ioan-Bogdan Gauzin (ROU)6-2 6-2 [H2H]
Q1Dori Sadovnik (ISR)Asi Shaul (ISR)6-3 6-3 [H2H]
Q1Radu-Marian Barbu (ROU)Idan Ben Harosh (ISR)6-3 6-4 [H2H]
Q1Iram Peled (ISR)Shay Ashkenazi (ISR)6-3 6-4 [H2H]
Q1Alexey Sergeev (RUS)Saar Steele (ISR)6-2 6-4 [H2H]
Q1Marko Bundalo (YUG)Matan Shitrit (ISR)6-4 7-5 [H2H]
Q1Alexey Sergeev (1) (RUS)Almog Mashiach (15) (ISR)6-2 6-2 [H2H]
Q1Amit Inbar (2) (ISR)Matan Shitrit (11) (ISR)6-1 7-6(1) [H2H]
Q1Marko Bundalo (9) (YUG)Yoav Ben Zvi (3) (ISR)6-4 7-5 [H2H]
Q1Radu-Marian Barbu (10) (ROU)Ben Inbar (ISR)6-4 6-3 [H2H]
Q1Aleksander Jerinkic (5) (YUG)Saar Steele (12) (ISR)6-1 6-3 [H2H]
Q1Roy Sichel (6) (ISR)Yoav Schab (13) (ISR)6-2 6-1 [H2H]
Q1Nicolas Dubey (7) (SUI)Ron Halabi (16) (ISR)6-3 6-0 [H2H]
Q1Dmitri Kotchetkov (8) (RUS)Shay Ashkenazi (14) (ISR)6-7(6) 6-1 6-2 [H2H]
Q1Roy Sichel (ISR)Aleksander Jerinkic (YUG)6-1 6-7(5) 6-2 [H2H]
Q2Boris Pashanski (1) (YUG)Yoav Ben Zvi (ISR)6-1 6-2 [H2H]
Q2Ben Inbar (ISR)Eran Shaim (ISR)6-3 6-1 [H2H]
Q2Christian Grunes (2) (GER)Roman Krasic (ISR)6-1 6-0 [H2H]
Q2Amit Inbar (ISR)Nimrod Perel (ISR)6-1 7-5 [H2H]
Q2Dusan Mihailovic (3) (YUG)Kobi Sasson (ISR)6-0 6-2 [H2H]
Q2Matan Shitrit (ISR)Liron Shaul (ISR)6-1 6-1 [H2H]
Q2Assaf Drori (4) (ISR)Moshiko Gamlieli (ISR)6-2 6-3 [H2H]
Q2Dima Zaretski (ISR)Yaron Bolshinsky (ISR)6-4 6-0 [H2H]
Q2Saar Steele (ISR)Moti Ben David (ISR)6-1 6-1 [H2H]
Q2Alexey Sergeev (RUS)Jonathan Engel (LUX)4-6 6-2 6-1 [H2H]
Q2Idan Ben Harosh (ISR)Marko Bundalo (YUG)4-6 6-2 6-1 [H2H]
Q2Gadi Edalati (ISR)Ofir Weintraub (ISR)6-1 6-3 [H2H]
Q2Maor Zirkin (ISR)Alex Baron (ISR)6-0 6-0 [H2H]
Q2Yoav Schab (ISR)Guy Goren (ISR)6-3 6-4 [H2H]
Q2Ioan-Bogdan Gauzin (ROU)Elad Milo (ISR)4-6 7-6(5) 6-2 [H2H]
Q2Almog Mashiach (ISR)Roy Shafir (ISR)6-0 6-1 [H2H]
Q2Christian Grunes (1) (GER)Ben Inbar (ISR)6-1 6-1 [H2H]
Q2Benjamin Delgado-Rochas (ISR)Roy Shafir (ISR)6-3 6-4 [H2H]
Q2Dusan Mihailovic (2) (YUG)Eyal Burstein (ISR)6-2 6-2 [H2H]
Q2Ron Halabi (ISR)Alon Fisher (ISR)6-3 6-1 [H2H]
Q2Assaf Drori (3) (ISR)Roy Wertheimer (ISR)6-3 6-1 [H2H]
Q2Ioan-Bogdan Gauzin (ROU)Kobi Sasson (ISR)6-2 6-1 [H2H]
Q2Asi Shaul (ISR)Almog Mashiach (ISR)6-3 6-4 [H2H]
Q2Dori Sadovnik (ISR)Moti Ben David (ISR)6-1 6-2 [H2H]
Q2Idan Ben Harosh (ISR)Shai Yodfat (ISR)6-1 6-3 [H2H]
Q2Radu-Marian Barbu (ROU)Nimrod Perel (ISR)6-3 6-2 [H2H]
Q2Iram Peled (ISR)Guy Goren (ISR)6-2 6-1 [H2H]
Q2Shay Ashkenazi (ISR)Oren Zaari (ISR)6-1 6-2 [H2H]
Q2Alexey Sergeev (RUS)Liron Shaul (ISR)6-1 6-0 [H2H]
Q2Saar Steele (ISR)Guy Kubi (WC) (ISR)6-2 6-1 [H2H]
Q2Marko Bundalo (YUG)Liran Levy (ISR)6-2 6-1 [H2H]
Q2Matan Shitrit (ISR)Michael Lasser (ISR)6-2 6-2 [H2H]
Q2Alexey Sergeev (1) (RUS)Benjamin Delgado-Rochas (ISR)6-3 6-3 [H2H]
Q2Almog Mashiach (15) (ISR)Omri Barbash (WC) (ISR)6-3 6-2 [H2H]
Q2Amit Inbar (2) (ISR)Moshiko Gamlieli (ISR)6-3 6-3 [H2H]
Q2Matan Shitrit (11) (ISR)Sahar Shimiel (ISR)6-3 6-2 [H2H]
Q2Yoav Ben Zvi (3) (ISR)Eyal Burstein (ISR)6-4 2-6 6-2 [H2H]
Q2Marko Bundalo (9) (YUG)Guy Kubi (WC) (ISR)6-0 6-1 [H2H]
Q2Ben Inbar (ISR)Ioan-Bogdan Gauzin (4) (ROU)6-2 6-4 [H2H]
Q2Radu-Marian Barbu (10) (ROU)Nimrod Perel (ISR)6-0 6-3 [H2H]
Q2Aleksander Jerinkic (5) (YUG)Elad Milo (ISR)6-4 6-0 [H2H]
Q2Saar Steele (12) (ISR)Shai Yodfat (ISR)6-1 6-1 [H2H]
Q2Roy Sichel (6) (ISR)Asi Shaul (ISR)6-1 6-0 [H2H]
Q2Yoav Schab (13) (ISR)Guy Goren (ISR)6-2 6-2 [H2H]
Q2Nicolas Dubey (7) (SUI)Roy Shafir (ISR)6-2 6-1 [H2H]
Q2Ron Halabi (16) (ISR)Liron Shaul (ISR)6-2 6-3 [H2H]
Q2Dmitri Kotchetkov (8) (RUS)Michael Lasser (ISR)6-1 6-0 [H2H]
Q2Shay Ashkenazi (14) (ISR)Moti Ben David (ISR)6-4 6-4 [H2H]
Q2Aleksander Jerinkic (YUG)Dmitri Kotchetkov (RUS)7-6(4) 3-6 6-4 [H2H]
Q2Roy Sichel (ISR)Marko Bundalo (YUG)6-3 6-2 [H2H]
Q3Boris Pashanski (1) (YUG)Dotan Turgeman (ISR)6-0 6-1 [H2H]
Q3Yoav Ben Zvi (ISR)Alon Fisher (ISR)6-1 6-3 [H2H]
Q3Ben Inbar (ISR)Sahar Shimiel (ISR)6-2 6-3 [H2H]
Q3Eran Shaim (ISR)Shir Dadon (ISR)6-2 6-2 [H2H]
Q3Christian Grunes (2) (GER)Benjamin Delgado-Rochas (ISR)6-1 6-1 [H2H]
Q3Roman Krasic (ISR)Oren Zaari (ISR)3-6 6-4 6-3 [H2H]
Q3Amit Inbar (ISR)Iram Peled (ISR)6-1 7-6(5) [H2H]
Q3Nimrod Perel (ISR)Roy Wertheimer (ISR)5-3 Retired[H2H]
Q3Dusan Mihailovic (3) (YUG)Nimrod Ben Zvi (ISR)6-1 6-1 [H2H]
Q3Kobi Sasson (ISR)Roman Gornikh (ISR)4-6 6-3 7-6(1) [H2H]
Q3Liron Shaul (ISR)Liran Levy (ISR)6-3 6-2 [H2H]
Q3Matan Shitrit (ISR)Lior Barbash (ISR)6-3 6-3 [H2H]
Q3Assaf Drori (4) (ISR)Shai Yodfat (ISR)6-0 6-0 [H2H]
Q3Moshiko Gamlieli (ISR)Ron Halabi (ISR)3-6 6-2 6-3 [H2H]
Q3Yaron Bolshinsky (ISR)Itzik Dooyev (ISR)7-5 7-6(5) [H2H]
Q3Dima Zaretski (ISR)Daniel Lenga (ISR)6-4 6-2 [H2H]
Q3Saar Steele (ISR)Ilan Gozovskey (ISR)6-0 6-0 [H2H]
Q3Moti Ben David (ISR)Yuval Klein (ISR)6-4 6-4 [H2H]
Q3Alexey Sergeev (RUS)Shay Ashkenazi (ISR)5-7 6-2 6-2 [H2H]
Q3Jonathan Engel (LUX)Shay Yosifon (ISR)6-2 6-1 [H2H]
Q3Idan Ben Harosh (ISR)Eyal Burstein (ISR)6-3 6-1 [H2H]
Q3Marko Bundalo (YUG)Radu-Marian Barbu (ROU)6-2 6-1 [H2H]
Q3Ofir Weintraub (ISR)Omer Shitrit (ISR)5-7 3-1 Retired[H2H]
Q3Gadi Edalati (ISR)Haim Ohn (ISR)7-6(5) 6-2 [H2H]
Q3Alex Baron (ISR)Ofer Baruch (ISR)7-6(5) 4-6 6-2 [H2H]
Q3Maor Zirkin (ISR)Asi Shaul (ISR)6-0 6-2 [H2H]
Q3Yoav Schab (ISR)Gery Shalon (RUS)6-3 6-1 [H2H]
Q3Guy Goren (ISR)Yevgeni Pochtar (ISR)6-2 6-3 [H2H]
Q3Elad Milo (ISR)Eyal Gerber (ISR)6-7(4) 6-3 7-5 [H2H]
Q3Ioan-Bogdan Gauzin (ROU)Nir Shimoni (ISR)6-3 6-1 [H2H]
Q3Almog Mashiach (ISR)Amir Ariely (ISR)6-1 6-1 [H2H]
Q3Roy Shafir (ISR)Michael Lasser (ISR)7-5 6-7(4) 6-4 [H2H]
Q3Christian Grunes (1) (GER)Bye
Q3Ben Inbar (ISR)Lior Barbash (ISR)6-2 6-1 [H2H]
Q3Roy Shafir (ISR)Bye
Q3Benjamin Delgado-Rochas (ISR)Ofir Weintraub (ISR)6-4 6-1 [H2H]
Q3Dusan Mihailovic (2) (YUG)Bye
Q3Eyal Burstein (ISR)Elad Milo (ISR)7-6(4) 7-5 [H2H]
Q3Alon Fisher (ISR)Bye
Q3Ron Halabi (ISR)Amir Ariely (ISR)6-0 4-6 6-1 [H2H]
Q3Assaf Drori (3) (ISR)Bye
Q3Roy Wertheimer (ISR)Haim Ohn (ISR)6-2 6-3 [H2H]
Q3Kobi Sasson (ISR)Gery Shalon (RUS)6-4 7-5 [H2H]
Q3Ioan-Bogdan Gauzin (ROU)Jonathan Engel (LUX)6-1 6-0 [H2H]
Q3Almog Mashiach (ISR)Bye
Q3Asi Shaul (ISR)Omer Shitrit (ISR)6-3 6-7(5) 3-0 Retired[H2H]
Q3Moti Ben David (ISR)Bye
Q3Dori Sadovnik (ISR)Ilan Gozovskey (ISR)6-0 6-0 [H2H]
Q3Shai Yodfat (ISR)Bye
Q3Idan Ben Harosh (ISR)Yuval Klein (ISR)6-2 6-1 [H2H]
Q3Nimrod Perel (ISR)Bye
Q3Radu-Marian Barbu (ROU)Yoav Schab (ISR)6-4 7-5 [H2H]
Q3Guy Goren (ISR)Bye
Q3Iram Peled (ISR)Moshiko Gamlieli (ISR)6-0 6-0 [H2H]
Q3Shay Ashkenazi (ISR)Omri Barbash (WC) (ISR)6-1 6-2 [H2H]
Q3Oren Zaari (ISR)Itzik Dooyev (ISR)WO[H2H]
Q3Liron Shaul (ISR)Bye
Q3Alexey Sergeev (RUS)Dima Zaretski (ISR)6-0 6-2 [H2H]
Q3Guy Kubi (WC) (ISR)Bye
Q3Saar Steele (ISR)Sahar Shimiel (ISR)WO[H2H]
Q3Marko Bundalo (YUG)Bye
Q3Liran Levy (ISR)Nimrod Ben Zvi (ISR)6-3 6-3 [H2H]
Q3Matan Shitrit (ISR)Bye
Q3Michael Lasser (ISR)Roman Krasic (ISR)6-3 6-2 [H2H]
Q3Alexey Sergeev (1) (RUS)Bye
Q3Benjamin Delgado-Rochas (ISR)Bye
Q3Omri Barbash (WC) (ISR)Bye
Q3Almog Mashiach (15) (ISR)Bye
Q3Amit Inbar (2) (ISR)Bye
Q3Moshiko Gamlieli (ISR)Bye
Q3Sahar Shimiel (ISR)Bye
Q3Matan Shitrit (11) (ISR)Bye
Q3Yoav Ben Zvi (3) (ISR)Bye
Q3Eyal Burstein (ISR)Bye
Q3Guy Kubi (WC) (ISR)Yuval Klein (ISR)4-6 6-1 6-3 [H2H]
Q3Marko Bundalo (9) (YUG)Bye
Q3Ioan-Bogdan Gauzin (4) (ROU)Bye
Q3Ben Inbar (ISR)Bye
Q3Nimrod Perel (ISR)Bye
Q3Radu-Marian Barbu (10) (ROU)Bye
Q3Aleksander Jerinkic (5) (YUG)Bye
Q3Elad Milo (ISR)Bye
Q3Shai Yodfat (ISR)Bye
Q3Saar Steele (12) (ISR)Bye
Q3Roy Sichel (6) (ISR)Bye
Q3Asi Shaul (ISR)Bye
Q3Guy Goren (ISR)Bye
Q3Yoav Schab (13) (ISR)Bye
Q3Nicolas Dubey (7) (SUI)Bye
Q3Roy Shafir (ISR)Bye
Q3Liron Shaul (ISR)Bye
Q3Ron Halabi (16) (ISR)Bye
Q3Dmitri Kotchetkov (8) (RUS)Bye
Q3Michael Lasser (ISR)Bye
Q3Moti Ben David (ISR)Bye
Q3Shay Ashkenazi (14) (ISR)Bye
Q3Aleksander Jerinkic (YUG)Radu-Marian Barbu (ROU)6-2 2-0 Retired[H2H]
Q3Dmitri Kotchetkov (RUS)Bye
Q3Roy Sichel (ISR)Bye
Q3Marko Bundalo (YUG)Bye


What's your opinion on the ATP Israel 1 draw (Men's) 2002?
Who will win Israel 1?