ATP Hungary F5 Futures Draw (Men's) - 2018

Click Here To Join The Hungary F5 Futures Discussion!


Share This...


Hungary F5 Futures Event Details:

2018-06-18Clay
OutdoorHungary
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Hungary F5 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FZsombor Piros (HUN)Dragos Dima (2) (ROU)6-3 6-2[H2H]
SFZsombor Piros (HUN)Bruno Sant'anna (6) (BRA)6-1 6-4[H2H]
SFDragos Dima (2) (ROU)Peter Torebko (8) (GER)6-1 6-2[H2H]
QFPeter Torebko (8) (GER)Gergely Madarasz (q) (HUN)6-3 4-6 6-4[H2H]
QFBruno Sant'anna (6) (BRA)Oscar Jose Gutierrez (3) (BRA)5-3 ret.[H2H]
QFZsombor Piros (HUN)Tadeas Paroulek (q) (CZE)6-4 4-6 7-5[H2H]
QFDragos Dima (2) (ROU)Wilson Leite (q) (BRA)6-1 4-6 6-2[H2H]
R16Tadeas Paroulek (q) (CZE)Jelle Sels (7) (NLD)4-6 6-1 6-2[H2H]
R16Bruno Sant'anna (6) (BRA)Gabor Borsos (WC) (HUN)2-6 6-2 6-2[H2H]
R16Zsombor Piros (HUN)Patricio Heras (1) (ARG)6-4 6-1[H2H]
R16Wilson Leite (q) (BRA)Fabian Marozsan (WC) (HUN)6-2 6-3[H2H]
R16Dragos Dima (2) (ROU)Fred Simonsson (SWE)7-5 6-2[H2H]
R16Gergely Madarasz (q) (HUN)Gijs Brouwer (4) ()7-5 6-1[H2H]
R16Oscar Jose Gutierrez (3) (BRA)Eduardo Dischinger (q) (BRA)6-2 6-1[H2H]
R16Peter Torebko (8) (GER)Peter Makk (WC) (HUN)6-2 6-1[H2H]
R32Bruno Sant'anna (6) (BRA)Botic Van De Zandschulp ()6-3 6-2[H2H]
R32Wilson Leite (q) (BRA)Mike Urbanija (q) (SLO)6-0 6-3[H2H]
R32Fabian Marozsan (WC) (HUN)Mate Valkusz (5) (HUN)7-5 6-1[H2H]
R32Peter Makk (WC) (HUN)Olexiy Kolisnyk (UKR)7-6(8) 7-6(6)[H2H]
R32Tadeas Paroulek (q) (CZE)David Szintai (WC) (HUN)6-4 6-4[H2H]
R32Peter Torebko (8) (GER)Matvey Khomentovskiy (q) (RUS)6-3 6-3[H2H]
R32Oscar Jose Gutierrez (3) (BRA)Peter Nagy (HUN)4-6 6-3 6-1[H2H]
R32Patricio Heras (1) (ARG)Vlad Andrei Dancu (q) (ROU)7-6(6) 6-3[H2H]
R32Gijs Brouwer (4) ()Duje Ajdukovic (q) (_CR)3-6 6-0 6-1[H2H]
R32Gergely Madarasz (q) (HUN)Tim Van Rijthoven (PR) (NLD)6-4 6-2[H2H]
R32Eduardo Dischinger (q) (BRA)Vasile Antonescu (ROU)6-4 6-2[H2H]
R32Jelle Sels (7) (NLD)Rafael Matos (BRA)6-2 6-3[H2H]
R32Dragos Dima (2) (ROU)Danylo Kalenichenko (UKR)6-4 6-3[H2H]
R32Fred Simonsson (SWE)Marko Miladinovic (JE) (_SR)6-0 6-2[H2H]
R32Gabor Borsos (WC) (HUN)Franco Agamenone (ARG)6-2 6-1[H2H]
R32Zsombor Piros (HUN)Gustav Hansson (SWE)6-1 6-3[H2H]
Men's Doubles
FFranco Agamenone (ARG)
Patricio Heras (ARG)
Gustav Hansson (SWE)
Fred Simonsson (SWE)
1-6 6-2 10-7
SFFranco Agamenone (ARG)
Patricio Heras (ARG)
Wilson Leite (BRA)
Bruno Sant'anna (BRA)
6-2 6-2
SFGustav Hansson (SWE)
Fred Simonsson (SWE)
Rafael Matos (BRA)
Marcelo Zormann (BRA)
6-4 6-0
QFFranco Agamenone (ARG)
Patricio Heras (ARG)
Petr Nouza (CZE)
David Skoch (CZE)
4-6 6-3 10-7
QFWilson Leite (BRA)
Bruno Sant'anna (BRA)
Gabor Borsos (HUN)
Danylo Kalenichenko (UKR)
6-4 6-4
QFRafael Matos (BRA)
Marcelo Zormann (BRA)
Peter Balla (HUN)
Gergely Madarasz (HUN)
6-3 6-4
QFGustav Hansson (SWE)
Fred Simonsson (SWE)
Vlad Victor Cornea (ROU)
Vladimir Filip (ROU)
6-2 6-3
R16Franco Agamenone (ARG)
Patricio Heras (ARG)
Levente Godry (HUN)
Peter Nagy (HUN)
6-4 3-6 10-6
R16Petr Nouza (CZE)
David Skoch (CZE)
Mark Keki (HUN)
Mate Voros (HUN)
6-4 7-5
R16Gabor Borsos (HUN)
Danylo Kalenichenko (UKR)
Gijs Brouwer ()
Jelle Sels (NLD)
6-3 6-3
R16Wilson Leite (BRA)
Bruno Sant'anna (BRA)
Peter Makk (HUN)
David Szintai (HUN)
6-0 6-3
R16Gustav Hansson (SWE)
Fred Simonsson (SWE)
Vasile Antonescu (ROU)
Patrick Grigoriu (ROU)
6-4 6-2
R16Peter Balla (HUN)
Gergely Madarasz (HUN)
Dragos Dima (ROU)
Mircea-Alexandru Jecan (ROU)
6-4 6-7(10) 10-7
R16Rafael Matos (BRA)
Marcelo Zormann (BRA)
Pedro Bernardi (BRA)
Eduardo Dischinger (BRA)
6-4 6-3
R16Vlad Victor Cornea (ROU)
Vladimir Filip (ROU)
Oscar Jose Gutierrez (BRA)
Peter Torebko (GER)
7-5 7-5
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Eduardo Dischinger (q) (BRA)David Damian Brna (SVK)3-6 6-4 6-0[H2H]
Q1Wilson Leite (q) (BRA)Gorazd Srbljak (MKD)6-1 6-2[H2H]
Q1Vlad Andrei Dancu (q) (ROU)Petr Nouza (CZE)6-3 3-6 6-2[H2H]
Q1Mike Urbanija (q) (SLO)Nemanja Subanovic ()6-2 6-3[H2H]
Q1Tadeas Paroulek (q) (CZE)Roman Boychuk (UKR)6-7(5) 7-5 6-0[H2H]
Q1Duje Ajdukovic (q) (_CR)Dan Dowson (AUS)6-1 6-3[H2H]
Q1Matvey Khomentovskiy (q) (RUS)Bodin Zarkovic ()6-3 7-5[H2H]
Q1Gergely Madarasz (q) (HUN)David Szeri ()6-4 6-1[H2H]
Q2Eduardo Dischinger (q) (BRA)Peter Fajta ()7-6(4) 6-1[H2H]
Q2Nemanja Subanovic ()Daniel Kopeinigg (AUT)6-4 6-2[H2H]
Q2Mike Urbanija (q) (SLO)Valentin Vanta (ROU)6-4 6-3[H2H]
Q2Gorazd Srbljak (MKD)Besir Durguti (MKD)6-1 6-2[H2H]
Q2Wilson Leite (q) (BRA)Marko Ilic (_CR)6-1 6-0[H2H]
Q2Vlad Andrei Dancu (q) (ROU)Ivan Noel Hornung ()6-0 6-1[H2H]
Q2Petr Nouza (CZE)Strahinja Rakic (SRB)7-5 6-3[H2H]
Q2David Damian Brna (SVK)Patrik Koczka ()6-3 6-1[H2H]
Q2Tadeas Paroulek (q) (CZE)Andre Biro (HUN)6-3 6-3[H2H]
Q2David Szeri ()Vladimir Filip (ROU)6-3 6-3[H2H]
Q2Gergely Madarasz (q) (HUN)Alexandru Vasile Manole (ROU)6-3 6-2[H2H]
Q2Bodin Zarkovic ()Samuel Hodor (SVK)7-6(3) 6-3[H2H]
Q2Matvey Khomentovskiy (q) (RUS)Luka Markovic ()6-0 6-0[H2H]
Q2Dan Dowson (AUS)PHILIP Bachmaier (AUT)6-4 6-4[H2H]
Q2Duje Ajdukovic (q) (_CR)Mircea-Alexandru Jecan (ROU)6-3 6-2[H2H]
Q2Roman Boychuk (UKR)Adam Torocsik (HUN)6-3 6-4[H2H]
Q3Valentin Vanta (ROU)Tom ASIC Kovac (SLO)6-3 6-1[H2H]
Q3Nemanja Subanovic ()Dominik Kisantal (HUN)6-2 6-2[H2H]
Q3Daniel Kopeinigg (AUT)Nicholas Jovanovski (AUS)6-3 6-1[H2H]
Q3Eduardo Dischinger (q) (BRA)Nick Cmager (SLO)6-0 6-0[H2H]
Q3Peter Fajta ()Joshua Tran (AUS)6-2 6-3[H2H]
Q3Patrik Koczka ()Milan Radojkovic (_SR)7-5 6-7(2) 6-3[H2H]
Q3Mike Urbanija (q) (SLO)Mark Keki (HUN)6-2 6-2[H2H]
Q3Gorazd Srbljak (MKD)Gergo POTZ Nagy (HUN)6-0 6-0[H2H]
Q3Besir Durguti (MKD)Alen Csogor ()6-1 6-1[H2H]
Q3Marko Ilic (_CR)Matyas Metyko ()6-0 6-3[H2H]
Q3Wilson Leite (q) (BRA)Tomas Jirousek ()6-2 6-0[H2H]
Q3Vlad Andrei Dancu (q) (ROU)Andras Necz (HUN)6-4 4-6 6-3[H2H]
Q3Ivan Noel Hornung ()Filip Kucbel (SVK)6-7(2) 7-5 ret.[H2H]
Q3Strahinja Rakic (SRB)Martin Zeljenka (HUN)6-2 6-3[H2H]
Q3Petr Nouza (CZE)Tino Kovacic (SLO)6-2 6-3[H2H]
Q3David Damian Brna (SVK)Tommy Szendrei (SWE)6-0 6-1[H2H]
Q3Tadeas Paroulek (q) (CZE)Aljaz Radinski (SLO)7-5 6-3[H2H]
Q3David Szeri ()Ramon Del Olmo Diaz (ESP)6-3 6-1[H2H]
Q3Gergely Madarasz (q) (HUN)Daniel Khin (HUN)6-0 6-1[H2H]
Q3Alexandru Vasile Manole (ROU)Daniel Szebeni (HUN)6-0 6-3[H2H]
Q3Samuel Hodor (SVK)Marcell Bartakovics (HUN)6-4 6-4[H2H]
Q3Bodin Zarkovic ()Davud Amirov (RUS)6-2 6-1[H2H]
Q3Luka Markovic ()Samuel Grman ()6-4 3-6 7-5[H2H]
Q3Matvey Khomentovskiy (q) (RUS)Richard Dulganov ()6-2 6-0[H2H]
Q3Dan Dowson (AUS)Aleksa Daskalovic (SRB)6-3 3-6 6-3[H2H]
Q3PHILIP Bachmaier (AUT)Oliver Varga-toth (HUN)6-1 6-3[H2H]
Q3Duje Ajdukovic (q) (_CR)Gabriel Diaz Freire (ESP)6-3 6-2[H2H]
Q3Mircea-Alexandru Jecan (ROU)Peter Sallay (HUN)6-2 6-3[H2H]
Q3Roman Boychuk (UKR)Luka Stojanovic (SRB) ()6-2 7-6(4)[H2H]
Q3Adam Torocsik (HUN)Nimrod Farkas ()6-0 6-0[H2H]
Q3Andre Biro (HUN)Peter Balla (HUN)6-2 6-1[H2H]
Q3Vladimir Filip (ROU)Balazs Balassa ()6-0 6-0[H2H]