ATP Hungary F4 Futures Draw (Men's) - 2018

Click Here To Join The Hungary F4 Futures Discussion!


Share This...


Hungary F4 Futures Event Details:

2018-06-11Clay
OutdoorHungary
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Hungary F4 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FLenny Hampel (2) (AUT)Mate Valkusz (6) (HUN)7-6(4) 3-0 ret.[H2H]
SFLenny Hampel (2) (AUT)Oscar Jose Gutierrez (3) (BRA)6-1 6-4[H2H]
SFMate Valkusz (6) (HUN)Tim Van Rijthoven (PR) (NLD)6-7(5) 6-2 6-4[H2H]
QFLenny Hampel (2) (AUT)Pascal Brunner (8) (AUT)w/o[H2H]
QFMate Valkusz (6) (HUN)Vit Kopriva (CZE)6-4 6-1[H2H]
QFTim Van Rijthoven (PR) (NLD)Patricio Heras (1) (ARG)3-6 6-4 6-3[H2H]
QFOscar Jose Gutierrez (3) (BRA)Peter Nagy (HUN)5-7 6-4 6-1[H2H]
R16Peter Nagy (HUN)David Pichler (AUT)6-1 6-2[H2H]
R16Patricio Heras (1) (ARG)Karl Friberg (q) (SWE)6-2 6-2[H2H]
R16Oscar Jose Gutierrez (3) (BRA)Vlad Andrei Dancu (q) (ROU)6-2 6-3[H2H]
R16Mate Valkusz (6) (HUN)Nicolae Frunza (ROU)6-1 6-2[H2H]
R16Tim Van Rijthoven (PR) (NLD)Eduardo Dischinger (q) (BRA)6-2 6-2[H2H]
R16Vit Kopriva (CZE)Sekou Bangoura (4) (USA)6-3 6-0[H2H]
R16Lenny Hampel (2) (AUT)Fabian Marozsan (WC) (HUN)7-6(4) 6-4[H2H]
R16Pascal Brunner (8) (AUT)Petr Michnev (CZE)6-2 2-6 6-1[H2H]
R32Nicolae Frunza (ROU)Valentin Vanta (q) (ROU)7-6(9) 3-6 6-2[H2H]
R32Peter Nagy (HUN)Zsombor Piros (7) (HUN)6-2 7-5[H2H]
R32Patricio Heras (1) (ARG)Ken Onishi (q) (JPN)3-6 6-3 6-1[H2H]
R32Vit Kopriva (CZE)Gabor Borsos (WC) (HUN)7-6(3) 6-3[H2H]
R32Petr Michnev (CZE)Gustav Hansson (SWE)0-6 6-1 6-2[H2H]
R32Vlad Andrei Dancu (q) (ROU)Danylo Kalenichenko (UKR)6-4 6-7(5) 6-3[H2H]
R32Oscar Jose Gutierrez (3) (BRA)Ljubomir Celebic (MNE)6-2 4-6 6-3[H2H]
R32Pascal Brunner (8) (AUT)Levente Godry (WC) (HUN)6-0 5-7 6-1[H2H]
R32Tim Van Rijthoven (PR) (NLD)Mariano Kestelboim (5) (ARG)6-3 6-4[H2H]
R32David Pichler (AUT)Filip Bergevi (q) (SWE)4-6 6-3 7-6(3)[H2H]
R32Fabian Marozsan (WC) (HUN)Strahinja Rakic (q) (SRB)6-1 6-2[H2H]
R32Karl Friberg (q) (SWE)Pavle Daljev (LL) (SRB)6-2 6-4[H2H]
R32Eduardo Dischinger (q) (BRA)Franco Agamenone (ARG)6-3 6-4[H2H]
R32Lenny Hampel (2) (AUT)Olexiy Kolisnyk (UKR)4-6 6-4 6-4[H2H]
R32Mate Valkusz (6) (HUN)David Szintai (WC) (HUN)6-4 6-0[H2H]
R32Sekou Bangoura (4) (USA)Gorazd Srbljak (q) (MKD)7-5 2-6 6-1[H2H]
Men's Doubles
FDane Propoggia (AUS)
Scott Puodziunas (AUS)
Andre Goransson (BRA)
Fred Simonsson (SWE)
6-4 6-1
SFDane Propoggia (AUS)
Scott Puodziunas (AUS)
Mark Keki (HUN)
Fabian Marozsan (HUN)
6-3 6-4
SFAndre Goransson (BRA)
Fred Simonsson (SWE)
Peter Balla (HUN)
Gergely Madarasz (HUN)
6-3 6-2
QFMark Keki (HUN)
Fabian Marozsan (HUN)
Levente Godry (HUN)
Peter Nagy (HUN)
6-3 5-7 10-4
QFAndre Goransson (BRA)
Fred Simonsson (SWE)
Adam Taylor (GBR)
Jason Taylor (AUS)
6-3 6-2
QFPeter Balla (HUN)
Gergely Madarasz (HUN)
Pascal Brunner (AUT)
Lenny Hampel (AUT)
7-5 6-4
QFDane Propoggia (AUS)
Scott Puodziunas (AUS)
Ljubomir Celebic (MNE)
Danylo Kalenichenko (UKR)
w/o
R16Adam Taylor (GBR)
Jason Taylor (AUS)
Vit Kopriva (CZE)
Petr Michnev (CZE)
7-6(7) 7-6(5)
R16Pascal Brunner (AUT)
Lenny Hampel (AUT)
Gabor Borsos (HUN)
David Pichler (AUT)
4-6 6-3 10-7
R16Peter Balla (HUN)
Gergely Madarasz (HUN)
Denys Klok (UKR)
Olexiy Kolisnyk (UKR)
6-3 7-5
R16Ljubomir Celebic (MNE)
Danylo Kalenichenko (UKR)
Oscar Jose Gutierrez (BRA)
Patricio Heras (ARG)
4-6 6-2 10-5
R16Dane Propoggia (AUS)
Scott Puodziunas (AUS)
Tomas Liska (SVK)
David Szintai (HUN)
6-4 6-2
R16Levente Godry (HUN)
Peter Nagy (HUN)
Pedro Bernardi (BRA)
Eduardo Dischinger (BRA)
6-4 6-4
R16Mark Keki (HUN)
Fabian Marozsan (HUN)
Franco Agamenone (ARG)
Mariano Kestelboim (ARG)
6-1 6-1
R16Andre Goransson (BRA)
Fred Simonsson (SWE)
Jordi Munoz-Abreu ()
Mark Vervoort (NLD)
6-1 6-2
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Vlad Andrei Dancu (q) (ROU)Fred Simonsson (SWE)6-3 6-3[H2H]
Q1Strahinja Rakic (q) (SRB)Sven Lah (SLO)7-6(3) 6-3[H2H]
Q1Ken Onishi (q) (JPN)Kristjan Tamm (EST)6-3 2-6 6-3[H2H]
Q1Filip Bergevi (q) (SWE)Pavle Daljev (LL) (SRB)6-1 6-1[H2H]
Q1Gorazd Srbljak (q) (MKD)Martin Zeljenka (HUN)6-2 6-1[H2H]
Q1Karl Friberg (q) (SWE)Alexandru Vasile Manole (ROU)6-4 6-4[H2H]
Q1Valentin Vanta (q) (ROU)Scott Puodziunas (AUS)6-2 6-3[H2H]
Q1Eduardo Dischinger (q) (BRA)George Botezan (ROU)3-6 7-5 6-2[H2H]
Q2Valentin Vanta (q) (ROU)Andre Goransson (BRA)w/o[H2H]
Q2Pavle Daljev (LL) (SRB)Mate Cseresznyes (HUN)6-1 6-2[H2H]
Q2Filip Bergevi (q) (SWE)Artur Kulibaba (LAT)6-4 6-3[H2H]
Q2Sven Lah (SLO)Samuel Grman ()6-0 6-0[H2H]
Q2Strahinja Rakic (q) (SRB)Denys Klok (UKR)6-2 6-1[H2H]
Q2Vlad Andrei Dancu (q) (ROU)David Szeri ()6-2 6-0[H2H]
Q2Fred Simonsson (SWE)Mark Keki (HUN)6-4 6-4[H2H]
Q2Ken Onishi (q) (JPN)Boris Butulija (SRI)6-4 6-7(5) 6-4[H2H]
Q2Kristjan Tamm (EST)Filip Kucbel (SVK)6-2 7-5[H2H]
Q2Gorazd Srbljak (q) (MKD)Constantin Christ (GER)6-1 6-3[H2H]
Q2Martin Zeljenka (HUN)Tomas Liska (SVK)0-6 7-6(4) 6-2[H2H]
Q2George Botezan (ROU)Isa Mammetgulyyev (TKM)6-0 6-1[H2H]
Q2Eduardo Dischinger (q) (BRA)Richard Dulganov ()6-1 6-2[H2H]
Q2Scott Puodziunas (AUS)Milan Radojkovic (_SR)6-1 6-1[H2H]
Q2Alexandru Vasile Manole (ROU)Aleksa Daskalovic (SRB)6-3 7-5[H2H]
Q2Karl Friberg (q) (SWE)Nemanja Subanovic ()6-1 6-4[H2H]
Q3Mate Cseresznyes (HUN)Alen Csogor ()6-0 6-2[H2H]
Q3Strahinja Rakic (q) (SRB)Andre Biro (HUN)6-2 2-0 ret.[H2H]
Q3David Szeri ()Lukas Pavur ()6-0 6-0[H2H]
Q3Artur Kulibaba (LAT)Bogdan Bajic (SRI)6-2 6-4[H2H]
Q3Filip Kucbel (SVK)Adam Kovac ()6-1 6-3[H2H]
Q3Boris Butulija (SRI)Dominik Kisantal (HUN)6-0 6-2[H2H]
Q3Samuel Grman ()Stefan Suvajac ()6-0 6-3[H2H]
Q3Pavle Daljev (LL) (SRB)Vladimir Filip (ROU)6-2 6-1[H2H]
Q3Nemanja Subanovic ()PHILIP Bachmaier (AUT)6-3 6-2[H2H]
Q3Aleksa Daskalovic (SRB)Guido Ivan Justo ()4-6 6-4 6-4[H2H]
Q3Milan Radojkovic (_SR)Matthias Angerbauer (AUT)7-6(4) 6-1[H2H]
Q3Valentin Vanta (q) (ROU)Adam Torocsik (HUN)6-2 6-3[H2H]
Q3Richard Dulganov ()Peter Balla (HUN)6-2 7-6(8)[H2H]
Q3Isa Mammetgulyyev (TKM)Nicholas Jovanovski (AUS)6-1 6-4[H2H]
Q3Martin Zeljenka (HUN)James Allemby (GBR)6-2 6-1[H2H]
Q3Constantin Christ (GER)Vlad Corneliu Pop (ROU)6-3 6-2[H2H]
Q3Mark Keki (HUN)Lucas Neagu ()6-0 6-0[H2H]