ATP Great Britain F10 Futures Draw (Men's) - 2003

Click Here To Join The Great Britain F10 Futures Discussion!


Share This...


Great Britain F10 Futures Event Details:

2003-09-22Hard
IndoorGlasgow, Great Britain
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Great Britain F10 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FAndy Murray (GBR)Steve Darcis (BEL)6-3 3-6 6-3 [H2H]
SFAndy Murray (GBR)Oliver Freelove (GBR)6-4 6-4 [H2H]
SFSteve Darcis (BEL)Gary Lugassy (4) (FRA)6-1 7-5 [H2H]
QFOliver Freelove (GBR)Matthew Brown (Q) (GBR)6-2 6-3 [H2H]
QFAndy Murray (GBR)Mischa Zverev (GER)6-2 6-1 [H2H]
QFGary Lugassy (4) (FRA)Chris Lewis (6Q) (GBR)5-7 7-6(7) 5-3 Retired[H2H]
QFSteve Darcis (BEL)Baptiste Dupuy (FRA)3-6 6-2 7-5 [H2H]
R16Matthew Brown (Q) (GBR)Nicolo Cotto (Q) (ITA)6-7(2) 6-3 6-0 [H2H]
R16Oliver Freelove (GBR)Philipp Marx (8) (GER)6-4 7-6(5) [H2H]
R16Andy Murray (GBR)Andrew Banks (Q) (GBR)6-4 6-7(3) 6-3 [H2H]
R16Mischa Zverev (GER)Josh Goodall (Q) (GBR)3-6 5-2 Default[H2H]
R16Chris Lewis (6Q) (GBR)Bart Van Delft (NED)2-6 6-4 7-6(4) [H2H]
R16Gary Lugassy (4) (FRA)Tom Burn (WC) (GBR)6-4 7-5 [H2H]
R16Steve Darcis (BEL)Richard Irwin (WC) (GBR)7-6(4) 6-2 [H2H]
R16Baptiste Dupuy (FRA)David Brewer (Q) (GBR)6-3 6-2 [H2H]
R32Matthew Brown (Q) (GBR)Mark Hilton (1) (GBR)5-7 6-4 6-4 [H2H]
R32Nicolo Cotto (Q) (ITA)Matthew Smith (WC) (GBR)6-4 7-6(3) [H2H]
R32Oliver Freelove (GBR)Nick Crawley (WC) (GBR)6-7(6) 6-1 6-4 [H2H]
R32Philipp Marx (8) (GER)Rasmus Norby (DEN)7-6(6) 2-6 6-3 [H2H]
R32Andy Murray (GBR)Richard Bloomfield (3) (GBR)6-2 6-3 [H2H]
R32Andrew Banks (Q) (GBR)David Sherwood (GBR)6-4 7-5 [H2H]
R32Mischa Zverev (GER)Daniel Kiernan (GBR)7-6(9) 6-3 [H2H]
R32Josh Goodall (Q) (GBR)Jonathan Marray (7) (GBR)6-4 7-6(3) [H2H]
R32Chris Lewis (6Q) (GBR)Michael Ouvarov (GBR)6-4 7-6(4) [H2H]
R32Bart Van Delft (NED)Fabio Colangelo (ITA)5-7 6-4 7-5 [H2H]
R32Tom Burn (WC) (GBR)Ian Flanagan (GBR)7-6(5) 6-2 [H2H]
R32Gary Lugassy (4) (FRA)Jasper Smit (NED)5-7 6-2 6-4 [H2H]
R32Steve Darcis (BEL)James Auckland (5) (GBR)6-1 7-6(5) [H2H]
R32Richard Irwin (WC) (GBR)Benjamin Balleret (MON)6-3 1-0 Retired[H2H]
R32David Brewer (Q) (GBR)Richard Crabtree (Q) (GBR)6-1 6-1 [H2H]
R32Baptiste Dupuy (FRA)Paul Logtens (2Q) (NED)6-3 6-4 [H2H]
Men's Doubles
FDaniel Kiernan (1) (GBR)
David Sherwood (GBR)
Andy Murray (GBR)
Guy Thomas (GBR)
6-7(2) 6-0 6-0
SFDaniel Kiernan (1) (GBR)
David Sherwood (GBR)
Benjamin Balleret (MON)
Jasper Smit (NED)
6-0 6-3
SFAndy Murray (GBR)
Guy Thomas (GBR)
Jakub Hasek (4) (CZE)
Martin Slanar (AUT)
4-6 7-5 6-0
QFDaniel Kiernan (1) (GBR)
David Sherwood (GBR)
Andrew Banks (GBR)
Richard Crabtree (GBR)
6-3 6-2
QFBenjamin Balleret (MON)
Jasper Smit (NED)
Chris Lewis (GBR)
Mischa Zverev (GER)
WO
QFJakub Hasek (4) (CZE)
Martin Slanar (AUT)
Matthew Brown (WC) (GBR)
Josh Goodall (GBR)
6-3 6-4
QFAndy Murray (GBR)
Guy Thomas (GBR)
David Brewer (GBR)
Richard Irwin (GBR)
6-4 1-6 6-3
R16Daniel Kiernan (1) (GBR)
David Sherwood (GBR)
Aidan Graveson (GBR)
Thomas Greenland (GBR)
7-6(9) 4-6 7-5
R16Andrew Banks (GBR)
Richard Crabtree (GBR)
Luke Campbell (WC) (GBR)
Matthew Smith (GBR)
6-7(6) 6-2 6-4
R16Benjamin Balleret (MON)
Jasper Smit (NED)
Oliver Freelove (3) (GBR)
Mark Hilton (GBR)
WO
R16Chris Lewis (GBR)
Mischa Zverev (GER)
Rasmus Norby (DEN)
Bart Van Delft (NED)
6-3 6-3
R16Matthew Brown (WC) (GBR)
Josh Goodall (GBR)
Baptiste Dupuy (FRA)
Gary Lugassy (FRA)
6-1 4-0 Retired
R16Jakub Hasek (4) (CZE)
Martin Slanar (AUT)
Adam Lownsbrough (GBR)
Philipp Marx (GER)
6-4 6-3
R16David Brewer (GBR)
Richard Irwin (GBR)
Tom Burn (WC) (GBR)
Jamie Murray (GBR)
7-5 6-2
R16Andy Murray (GBR)
Guy Thomas (GBR)
Fabio Colangelo (2) (ITA)
Nicolo Cotto (ITA)
7-5 6-4
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Paul Logtens (1) (NED)Alex Miotto (GBR)6-3 7-5 [H2H]
Q1Matthew Brown (WC) (GBR)Andrew Wakefield (GBR)7-6(12) 7-5 [H2H]
Q1Chris Lewis (3WC) (GBR)Thomas Greenland (16) (GBR)6-4 7-6(2) [H2H]
Q1Josh Goodall (GBR)Jakub Hasek (4) (CZE)6-3 6-2 [H2H]
Q1Nicolo Cotto (5) (ITA)Guy Thomas (13) (GBR)4-6 7-5 6-4 [H2H]
Q1Richard Crabtree (9) (GBR)Simon Roberts (GBR)7-6(6) 6-4 [H2H]
Q1David Brewer (7) (GBR)Timothy Patient (GBR)7-6(3) 6-7(4) 6-1 [H2H]
Q1Andrew Banks (8) (GBR)Nick Cavaday (GBR)6-2 4-6 6-2 [H2H]
Q2Paul Logtens (1) (NED)Aidan Graveson (WC) (GBR)7-5 6-2 [H2H]
Q2Alex Miotto (GBR)Ross Connolly (15) (GBR)6-4 6-3 [H2H]
Q2Matthew Brown (WC) (GBR)Martin Slanar (2) (AUT)6-4 6-1 [H2H]
Q2Andrew Wakefield (GBR)Rafael Schaerf (10) (AUT)7-6(8) 6-4 [H2H]
Q2Chris Lewis (3WC) (GBR)James Cuthell (GBR)7-6(3) 7-6(5) [H2H]
Q2Thomas Greenland (16) (GBR)David Sanger (GBR)6-4 6-2 [H2H]
Q2Jakub Hasek (4) (CZE)Tom Rushby (GBR)2-6 6-2 7-6(2) [H2H]
Q2Josh Goodall (GBR)Simon Morris (14) (GBR)6-1 3-6 6-3 [H2H]
Q2Nicolo Cotto (5) (ITA)Jamie Evans (GBR)2-6 7-6(4) 6-4 [H2H]
Q2Guy Thomas (13) (GBR)Luke Campbell (GBR)6-3 6-2 [H2H]
Q2Simon Roberts (GBR)Naim Lalji (6) (GBR)6-3 5-7 6-3 [H2H]
Q2Richard Crabtree (9) (GBR)Nikki Peel (GBR)6-3 4-6 6-2 [H2H]
Q2David Brewer (7) (GBR)Ben Harknett (GBR)4-6 7-5 6-3 [H2H]
Q2Timothy Patient (GBR)Adam Lownsbrough (12) (GBR)6-0 2-0 Retired[H2H]
Q2Andrew Banks (8) (GBR)Jack Baker (GBR)6-3 6-4 [H2H]
Q2Nick Cavaday (GBR)Jim May (11) (GBR)4-3 Retired[H2H]
Q3Paul Logtens (1) (NED)Bye
Q3Aidan Graveson (WC) (GBR)James Lloyd (WC) (GBR)7-5 6-4 [H2H]
Q3Alex Miotto (GBR)Bojan Jelovac (GBR)6-3 7-6(4) [H2H]
Q3Ross Connolly (15) (GBR)Bye
Q3Martin Slanar (2) (AUT)Bye
Q3Matthew Brown (WC) (GBR)Saar Steele (ISR)6-4 6-0 [H2H]
Q3Andrew Wakefield (GBR)Jamie Murray (WC) (GBR)7-6(10) 6-7(6) 6-1 [H2H]
Q3Rafael Schaerf (10) (AUT)Bye
Q3Chris Lewis (3WC) (GBR)Bye
Q3James Cuthell (GBR)Neil Roskilly (GBR)3-6 6-2 7-6(6) [H2H]
Q3David Sanger (GBR)Jonathan Austin (GBR)6-4 6-2 [H2H]
Q3Thomas Greenland (16) (GBR)Bye
Q3Jakub Hasek (4) (CZE)Bye
Q3Tom Rushby (GBR)James Daly (WC) (GBR)6-0 6-1 [H2H]
Q3Josh Goodall (GBR)Euan Bulger (GBR)7-6(5) 6-3 [H2H]
Q3Simon Morris (14) (GBR)Bye
Q3Nicolo Cotto (5) (ITA)Bye
Q3Jamie Evans (GBR)Faris Khatib (WC) (GBR)7-6(7) 7-6(5) [H2H]
Q3Luke Campbell (GBR)Max Jones (GBR)6-4 6-3 [H2H]
Q3Guy Thomas (13) (GBR)Bye
Q3Naim Lalji (6) (GBR)Bye
Q3Simon Roberts (GBR)Casper Dons (DEN)6-3 6-4 [H2H]
Q3Nikki Peel (GBR)Adam Barratclough (GBR)7-6(2) 6-4 [H2H]
Q3Richard Crabtree (9) (GBR)Bye
Q3David Brewer (7) (GBR)Bye
Q3Ben Harknett (GBR)Craig Evans (GBR)6-1 6-4 [H2H]
Q3Timothy Patient (GBR)Nigel Matthews (GBR)6-4 6-2 [H2H]
Q3Adam Lownsbrough (12) (GBR)Bye
Q3Andrew Banks (8) (GBR)Bye
Q3Jack Baker (GBR)Robert Green (GBR)6-4 6-2 [H2H]
Q3Nick Cavaday (GBR)Ben Bright (GBR)6-2 6-3 [H2H]
Q3Jim May (11) (GBR)Bye


What's your opinion on the ATP Great Britain F10 Futures draw (Men's) 2003?
Who will win Great Britain F10 Futures?