ATP Georgia F2 Futures Draw (Men's) - 2018

Click Here To Join The Georgia F2 Futures Discussion!


Share This...


Georgia F2 Futures Event Details:

2018-07-16Clay
OutdoorGeorgia
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Georgia F2 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FArtem Dubrivnyy (6) (RUS)Shahin Khaledan (q) ()6-2 2-6 6-2[H2H]
SFArtem Dubrivnyy (6) (RUS)Oleg Prihodko (UKR)7-6(5) 6-4[H2H]
SFShahin Khaledan (q) ()Koray Kirci (TUR)6-4 4-6 6-3[H2H]
QFShahin Khaledan (q) ()Kristian Lozan (2) (RUS)7-5 6-1[H2H]
QFKoray Kirci (TUR)Maxim Ratniuk (UKR)6-2 6-3[H2H]
QFArtem Dubrivnyy (6) (RUS)Vasile-Alexandru Ghilea (q) (ROU)6-0 6-4[H2H]
QFOleg Prihodko (UKR)Ronald Slobodchikov (1) (RUS)6-2 5-7 6-3[H2H]
R16Kristian Lozan (2) (RUS)Yan Bondarevskiy (q) (RUS)6-3 7-5[H2H]
R16Maxim Ratniuk (UKR)Georgii Kravchenko (q) (UKR)6-4 3-6 6-1[H2H]
R16Artem Dubrivnyy (6) (RUS)Nicolas Alberto Arreche (ARG)7-6(2) 6-4[H2H]
R16Oleg Prihodko (UKR)Kirill Kivattsev (7) (RUS)6-3 3-6 6-1[H2H]
R16Ronald Slobodchikov (1) (RUS)Nikita Mashtakov (q) (UKR)7-5 4-6 6-0[H2H]
R16Koray Kirci (TUR)Roman Khassanov (KAZ)6-2 7-5[H2H]
R16Shahin Khaledan (q) ()Franco Feitt (q) (ARG)3-6 7-6(3) 6-4[H2H]
R16Vasile-Alexandru Ghilea (q) (ROU)Aleksandre Bakshi (WC) (GEO)6-0 1-0 ret.[H2H]
R32Nicolas Alberto Arreche (ARG)Vadim Alekseenko (q) (UKR)6-4 6-2[H2H]
R32Georgii Kravchenko (q) (UKR)Yan Sabanin (8) (RUS)6-2 3-6 6-3[H2H]
R32Nikita Mashtakov (q) (UKR)Milan Drinic (SRB)7-5 6-3[H2H]
R32Vasile-Alexandru Ghilea (q) (ROU)Shalva Dzhanashia (4) (RUS)1-6 6-1 6-3[H2H]
R32Oleg Prihodko (UKR)George Tsivadze (WC) (GEO)4-6 6-2 6-0[H2H]
R32Aleksandre Bakshi (WC) (GEO)Nikoloz Davlianidze (WC) (GEO)6-0 6-0[H2H]
R32Artem Dubrivnyy (6) (RUS)Alexey Zakharov (SE) ()4-2 ret.[H2H]
R32Koray Kirci (TUR)Bogdan Ionut Apostol (3) (ROU)6-2 5-7 6-1[H2H]
R32Roman Khassanov (KAZ)Oleg Khotkov (UKR)6-1 1-6 6-4[H2H]
R32Kristian Lozan (2) (RUS)Goran Markovic (SRB)6-4 6-2[H2H]
R32Ronald Slobodchikov (1) (RUS)Timur Kiuamov (RUS)6-3 6-3[H2H]
R32Maxim Ratniuk (UKR)Vladislav Melnic (q) (ROU)6-1 6-2[H2H]
R32Shahin Khaledan (q) ()Michal Dembek (5) (POL)6-3 6-4[H2H]
R32Kirill Kivattsev (7) (RUS)Aleksandre Metreveli (WC) (GEO)6-1 2-0 ret.[H2H]
R32Yan Bondarevskiy (q) (RUS)Vladyslav Orlov (UKR)7-6(6) 6-4[H2H]
R32Franco Feitt (q) (ARG)Issam Haitham Taweel (SYR)6-0 6-0[H2H]
Men's Doubles
FTadas Babelis (LAT)
Ronald Slobodchikov (RUS)
Nicolas Alberto Arreche (ARG)
Franco Feitt (ARG)
7-6(5) 7-6(5)
SFTadas Babelis (LAT)
Ronald Slobodchikov (RUS)
Vadim Alekseenko (UKR)
Barnaby Smith (GBR)
7-5 6-2
SFNicolas Alberto Arreche (ARG)
Franco Feitt (ARG)
Oleg Khotkov (UKR)
Issam Haitham Taweel (SYR)
6-3 6-4
QFOleg Khotkov (UKR)
Issam Haitham Taweel (SYR)
Michal Dembek (POL)
Yann Wojcik ()
w/o
QFNicolas Alberto Arreche (ARG)
Franco Feitt (ARG)
Aleksandre Bakshi (GEO)
George Tsivadze (GEO)
w/o
QFVadim Alekseenko (UKR)
Barnaby Smith (GBR)
Victor Gurevich (USA)
Maksim Tikhomirov (USA)
6-1 6-2
QFTadas Babelis (LAT)
Ronald Slobodchikov (RUS)
Bogdan Ionut Apostol (ROU)
Vasile-Alexandru Ghilea (ROU)
6-4 6-4
R16Bogdan Ionut Apostol (ROU)
Vasile-Alexandru Ghilea (ROU)
Koray Kirci (TUR)
Oleg Prihodko (UKR)
6-4 6-4
R16Tadas Babelis (LAT)
Ronald Slobodchikov (RUS)
Vladimir Korolev (RUS)
Maxim Ratniuk (UKR)
6-3 6-4
R16Victor Gurevich (USA)
Maksim Tikhomirov (USA)
Ivan Kalinin (RUS)
Kirill Kivattsev (RUS)
2-6 6-3 11-9
R16Aleksandre Bakshi (GEO)
George Tsivadze (GEO)
David Georgadze ()
Egor Noskin ()
7-6(3) 7-6(4)
R16Nicolas Alberto Arreche (ARG)
Franco Feitt (ARG)
Shalva Dzhanashia (RUS)
Kristian Lozan (RUS)
6-2 6-2
R16Michal Dembek (POL)
Yann Wojcik ()
Roman Khassanov (KAZ)
Shonigmatjon Shofayziyev (UZB)
6-4 6-4
R16Oleg Khotkov (UKR)
Issam Haitham Taweel (SYR)
Goran Markovic (SRB)
Vladyslav Orlov (UKR)
3-6 6-3 12-10
R16Vadim Alekseenko (UKR)
Barnaby Smith (GBR)
Nikoloz Davlianidze (GEO)
Mykhailo Kvantaliani (UKR)
6-4 6-4
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Shahin Khaledan (q) ()Roman Blokhin (RUS)6-1 6-1[H2H]
Q1Vadim Alekseenko (q) (UKR)Lautaro Agustin Falabella (ARG)6-1 6-2[H2H]
Q1Vasile-Alexandru Ghilea (q) (ROU)Alexey Baryshev (RUS)3-6 6-3 6-4[H2H]
Q1Franco Feitt (q) (ARG)Saida'lo Saidkarimov (UZB)6-3 6-4[H2H]
Q1Georgii Kravchenko (q) (UKR)Egor Matvievici (MDA)6-2 3-6 6-4[H2H]
Q1Nikita Mashtakov (q) (UKR)Alan Bzarov (RUS)6-4 7-6(4)[H2H]
Q1Yan Bondarevskiy (q) (RUS)Petr Arkhipov (RUS)6-2 1-6 6-3[H2H]
Q1Vladislav Melnic (q) (ROU)Egor Noskin ()4-6 6-4 7-6(4)[H2H]
Q2Vasile-Alexandru Ghilea (q) (ROU)Sorin Andrei Iordache (ROU)6-3 7-5[H2H]
Q2Alexey Baryshev (RUS)Gabi Adrian Boitan (ROU)4-6 6-1 6-2[H2H]
Q2Lautaro Agustin Falabella (ARG)Barnaby Smith (GBR)6-3 6-3[H2H]
Q2Vadim Alekseenko (q) (UKR)Stepan Beresnev (RUS)6-2 6-3[H2H]
Q2Georgii Kravchenko (q) (UKR)Ruslan Mugtasimov (RUS)6-1 6-1[H2H]
Q2Shahin Khaledan (q) ()Oleg Besednikov (RUS)6-0 6-1[H2H]
Q2Roman Blokhin (RUS)Pavel Kravchenko (RUS)6-3 6-4[H2H]
Q2Saida'lo Saidkarimov (UZB)Oz Daniel (ISR)6-3 6-3[H2H]
Q2Franco Feitt (q) (ARG)Dmitry Myagkov ()6-2 7-6(6)[H2H]
Q2Egor Noskin ()Felipe Derdoy (ARG)6-4 7-5[H2H]
Q2Petr Arkhipov (RUS)Mykhailo Kvantaliani (UKR)6-4 0-6 6-4[H2H]
Q2Yan Bondarevskiy (q) (RUS)Tadas Babelis (LAT)6-0 6-4[H2H]
Q2Nikita Mashtakov (q) (UKR)David Georgadze ()6-3 6-3[H2H]
Q2Alan Bzarov (RUS)Grigoriy Lomakin (KAZ)6-2 7-5[H2H]
Q2Egor Matvievici (MDA)Anton Desyatnik (RUS)6-1 6-4[H2H]
Q2Vladislav Melnic (q) (ROU)Yuri Khachatryan (BUL)6-4 6-1[H2H]
Q3Anton Desyatnik (RUS)Tamerlan Evloev (RUS)6-2 6-1[H2H]
Q3Alexey Baryshev (RUS)Svyatoslav Shainyan (RUS)6-4 7-6(2)[H2H]
Q3Oz Daniel (ISR)Stephan Drugan (USA)6-0 6-0[H2H]
Q3Dmitry Myagkov ()Benjamin Niv (BUL)6-4 6-1[H2H]
Q3Georgii Kravchenko (q) (UKR)Vladimir Korolev (RUS)6-1 6-1[H2H]
Q3Ruslan Mugtasimov (RUS)Philipp Klimov (RUS)7-6(0) 6-2[H2H]
Q3Gabi Adrian Boitan (ROU)Vladislav Sveridenko ()6-4 6-2[H2H]
Q3Barnaby Smith (GBR)Mihail Khaldeev (RUS)6-1 6-2[H2H]
Q3Lautaro Agustin Falabella (ARG)Shonigmatjon Shofayziyev (UZB)6-3 6-2[H2H]
Q3Stepan Beresnev (RUS)Artem Dacenko (RUS)7-5 6-1[H2H]
Q3Vadim Alekseenko (q) (UKR)Mikalai Haliak (BLR)6-2 6-2[H2H]
Q3Shahin Khaledan (q) ()Alexander Ovcharov (RUS)7-6(6) 7-6(4)[H2H]
Q3Oleg Besednikov (RUS)Adam Bronka (AUS)4-6 6-4 6-4[H2H]
Q3Pavel Kravchenko (RUS)Vladislav Tasenkov ()6-2 7-5[H2H]
Q3Roman Blokhin (RUS)Yohei Otsuka (JPN)6-4 1-6 6-4[H2H]
Q3Egor Matvievici (MDA)Kacper Zuk (POL)7-5 6-1[H2H]
Q3Grigoriy Lomakin (KAZ)Zura Tkemaladze (GEO)6-3 6-3[H2H]
Q3Felipe Derdoy (ARG)Martin Dimitrov ()7-6(3) 6-3[H2H]
Q3Yuri Khachatryan (BUL)Sergey Dorozhkin (RUS)6-0 7-5[H2H]
Q3Vladislav Melnic (q) (ROU)Kevin Portmann (ITA)6-1 6-2[H2H]
Q3Franco Feitt (q) (ARG)Dominik Nazaruk (POL)7-5 4-6 7-6(4)[H2H]
Q3Sorin Andrei Iordache (ROU)Sergey Bolotov (RUS)6-7(4) 7-6(5) 7-6(7)[H2H]
Q3Saida'lo Saidkarimov (UZB)Uladzislau Zhuk (BLR)6-3 6-4[H2H]
Q3Vasile-Alexandru Ghilea (q) (ROU)Vlad Nicolae Catalinoiu (ROU)6-1 6-2[H2H]
Q3Petr Arkhipov (RUS)Dmitry Orlov ()6-0 6-1[H2H]
Q3Mykhailo Kvantaliani (UKR)Klim Kozyrev (RUS)6-1 6-3[H2H]
Q3Tadas Babelis (LAT)Colin Palmer ()6-1 6-2[H2H]
Q3Yan Bondarevskiy (q) (RUS)Saba Purtseladze ()6-0 6-2[H2H]
Q3Nikita Mashtakov (q) (UKR)Omer Berk Gorgun (TUN)6-0 6-4[H2H]
Q3David Georgadze ()Ilya Semenov ()6-0 6-0[H2H]
Q3Alan Bzarov (RUS)Renat Sakhabutdinov (RUS)5-7 6-4 6-3[H2H]
Q3Egor Noskin ()Ivan Kalinin (RUS)6-3 6-4[H2H]